Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

bihorac

Početnik

(10)

• »bihorac« je muško
  • »bihorac« je autor ove teme

Datum registracije: 10.12.2003

• Poruku poslati

1

Srijeda, 10. Decembar 2003

Sandzacka Dijaspora u Svicarskoj-Wattwil

Bismillahirrahmanirrahim
Es selamu alejkum braco i sestre Sandzaka
Obavjestavamo Vas ovom prilikom da je u Svicarskome gradu Wattwilu evo vec godina dana osnovata Sandzacka Dijaspora u ovoj zemlji u sa sjedistem u prostorijama Islamskog Kulturnog Centra "Faruk ef. Demic" u Wattwilu.
Pa Vas stoga pozivamo da se obratite za svaki vid informacije i pomoci svojoj Domovini sandzaku na tel: 055 240 18 91 i Mob: 076 320 18 91 kod Hadzi Izeta Osmanovica ili sve informacije ce te naci na nasoj internet adresi www.islam-sandzak.com , odakle nam se mozete i na Email javiti sa svim informacijama i za sve informacije.

Predsjednik Sandzacke Dijaspore za Svicarsku i
Mutevelija IKC "Faruk ef. Demic"
Hadzi Izet Osmanovic

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

2

Petak, 23. Januar 2004

Selam alejkum, i pozdrav za sve prijatelje foruma...

Veoma impresivna prezentacija o dešavanjima van Sandžaka, pogotovu kada se ardi o zemljama kojima Islam i islamska kultura deluju onako strano...

Interesuje me gosp. Hadži Izete, da mi navedete neki primer, ukoliko ih ima, pomoći u edukaciji i stipendiranju, studenata iz Sandžaka, od strane vaše organizacije, jer pretpostavljam da sigurno imate neki fond u te svrhe, mada neprimetig neki link u vezi obrazovanja...

Obzirom da ovde u Sandžaku ima mladih naučnika, istraživača, čiji projekti dosta zavise od njihove materijalne situacije, koja je realno govoreći dosta skromna, dali ste dolazili na ideju da osnujete neki fond kojim će te pomoći tim mladim ljudima, ili možda pružiti uslove za odlazak na neki vid usavršavanja, obzirom da u zemljama gde deluju ti džemati, postoje mogućnosti za adekvatnu edukaciju, mladih ljudi koji su u zemlji završili fakultete i postdiplomske studije, ali nemaju adekvatne uslove za stručno usavršavanje...

Uz selam i pozdrav, u nadi da ćete mi odgovoriti na postavljano pitanje Hadzied.

P.S.

Pošto ja ne poznajem prilike o kojima govorite, mislim da je neumesno bilo šta komentarisati u vezi sa temom o kojoj govorite, ali se nadam da će se sve uz Božju dž.š. pomoć sve rešiti, onako kako je najpravilnije...

Pozdrav

Social bookmarks