Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

• »ertan_bezistan« je zabranjen
  • »ertan_bezistan« je autor ove teme

Datum registracije: 10.04.2006

• Poruku poslati

1

Srijeda, 26. April 2006

Sandzacke igre u Gorazdu

Sandzacke igre u gorazdu,sta mislite o tome?

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

2

Petak, 28. April 2006

Mislim sve najbolje. Lijepo i korisno.
Lijepo sto mozemo da odemo nedje na stranu da gledamo igre ;), a korisno jer se nece trosit pare iz opstinskog budzeta na organizaciju igara, pa ce bit' para ko kise da se ulozi u ekologiju, zavrsetak hale sportova, restauraciju hamama i stare carsije, regulisanja saobracaja, vodovoda i kanalizacije i jos puno puno toga i jos ima da nam ostane....;)

• »ertan_bezistan« je zabranjen
  • »ertan_bezistan« je autor ove teme

Datum registracije: 10.04.2006

• Poruku poslati

3

Petak, 28. April 2006

Hvala bogu da postoji neko ko tako razmislja a opstina ce uloziti u izgradnju nekih terena u gorazdu...
Opstina Novi Pazar u igralista u gorazdu iz budzeta od sandzackih igara...

smeker

Profesionalac

(10)

• »smeker« je muško

Datum registracije: 13.09.2004

• Poruku poslati

4

Petak, 28. April 2006

Lep predlog ali tesko izvodljiv ...

Koja opstina da ulaze i u cija igralista???

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško
  • »Sandokan« je zabranjen

Datum registracije: 12.12.2003

• Poruku poslati

5

Petak, 05. Maj 2006

Sve je to nashe!!
Gorazhde je u Novopazarskom Sandzaku!
Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

harunh

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 14.09.2005

• Poruku poslati

6

Subota, 22. Juli 2006

Selam

Obraćanje g. Sulejmana Tihića,
predsjedavajućeg Predsjedništva Bosne i Hercegovine
na ceremoniji otvaranja
43. sandžačkih sportskih igara

Gospodine premijeru Bosanskopodrinjskog Kantona,

Dame i gospodo,

Učesnici, cijenjeni gosti,

Dragi Graždani i Podrinjci!

Zahvaljujem se na pozivu da otvorim 43. sandžačke igre koje se ove godine održavaju u Goraždu.

Sandžačke igre predstavljaju jednu od najstarijih i najmasovnijih sportskih manifestacija sportista amatera u Evropi. Njihovo održavanje i trajanje jesu potvrda održivosti ideje zajedništva, tolerancije, međusobnog uvažavanja i razumijevanja na tromeđi Bosne i Hercegovine, Crne Gore i srbije.

Pored svog sportskog karaktera, ove igre su i odlična prilika za upoznavanje i druženje sportista iz zemalja učesnica – Bosne i Hercegovine, Srbije, Crne Gore, Turske i Makedonije. Sigurno je da će mnoga uspostavljena prijateljstva na ovim igrama nastaviti da traju i nakon njihovog završetka, doprinoseći na taj način i produbljivanju konakata i prijateljskih odnosa između naših zemalja.

Sandžačke igre su i odlična prilika da sportisti amateri iz zemalja našeg regiona pošalju još jednu snažnu poruku svijetu – da vrijeme ratova, patnji i podjela u našem regionu definitivno pripada povijesti. Balkan danas želi da ponovno bude prepoznatljiv po svojim prirodnim ljepotama, kulturnim, naučnim i sportskim dostignućima.

Bosna i Hercegovina, kao jedna od rijetkih autohtonih multietničkih evropskih država, je spremna dati puni doprinos izgradnji takvog Balkana, gdje će raskoš jedinstva različitosti naših religija, kultura i običaja biti jedno od najvrednih bogatstava našeg regiona i naša komparativna prednost. Smatram da je sport sigurno jedan od najboljih načina da se to ostvari, te da je moto ovih igara MIR I TOLERANCIJA veoma dobro izabran.

Dame i gospodo,

Obzirom da govori na otvaranju ovakvih lijepih sportskih manifestacija ne treba da budu dugi, želio bih se na kraju zahvaliti organizatorima na odličnoj pripremi igara, našim podrinjskim domaćinima, posebno Goraždanima, na njihovom tradicionalnom gostoprimstvu. Činjenica da je Goražde već treći put domaćin ovim igrama dovoljno govori o organizacionim sposobnostima i srdačnosti Goraždana i Podrinjaca.

Učesnicima želim mnogo sreće i uspjeha na igrama.

Neka pobjedi najbolji!

Ovim proglašavam 43. sandžačke sportske igre otvorenim!

Hvala.

Hvala Allahu dz. s. Koji je dao da se nadjem na pravom mjestu kad je bilo najpotrebnije! :klanja:

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

7

Ponedjeljak, 24. Juli 2006

Lijepo zaista. Naravno da u Goraždu treba da se održavaju Sandžačke igre, jer su se održavale tamo i ranije. Kao što to Gospodin Tihić reče, treće po redu. Sandžačke igre su zaista jedan jak simbol Sandžaka koji treba sve više jačati i poboljšavati.

Ovo što je Phikret napisao oko love nešto je diskutabilno, a nadam se da to nije problem ako je nešto diskutabilno. Kada kažem diskutabilno mislim na to da je pitanje i jedna je diskusija, šta su prioriteti i kako lovu treba rasporediti.
Primjećujem također u njegovom pisanju nepoznavanje funkcionisanja opštine i nepoznavanje budžeta opštinskog, jer kaže da se uloži za ovo, za ono, itd., i još da nam ostane. :) Ovo je ono klasično narodsko shvatanje, tamo je ogromna lova, itd. Da ja ne bih ovdje sad pokušavao nekog u nešto ubjeđivati, savjetujem da se priupita neko ko u opštini na tim stvarima radi, kako to funkcioniše, kako se sačinjava budžek. Koliko čega gdje ide. Koliko manevra u budžetu je moguće. Itd. Pa će se iz toga jasno vidjeti koliko je "bogat" budžet Novog Pazara. Tada će svima jasno biti da bez ulaganja Republike, tj. bez izdvajanja sredstava iz republičkog budžeta u Novi Pazar, ništa grandiozno se ne može napraviti, pa je stoga veoma teško, onima koji budžet osmišljavaju, da obave one radnje koje spadaju u, kako bi to se reklo, "rashod", ono što redovno je dio budžeta, plate zapošljenima u Opštini, održavanje vodovoda, kanalizacije, "krpljenje puteva", itd. i onda da izdvoje iz budžeta i nešto love za nešto "dodatno".

Mislim, eto ja ponešto napisah, kolko da se malo slike stvori realnije, ali rekoh najbolje je konkretno se uživo sa stvarima upoznati preko nekog ko time barata i ko to zna kako ide. Naravno, naći nekog realnog, politički nepristrasnog, ko će to realno pojasniti kako to sve funkcioniše.

Ja se zaista divim svima onima koji su sa takvim "budžetom" uspjeli da ostvare sve ono što se je do sad ostvarilo, a posebno mislim upravo na Sandžačke igre, koje su veoma, veoma, važne za Sandžak.

Hvala.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško

• Poruku poslati

8

Ponedjeljak, 24. Juli 2006

Ja chu da je Gorazhde sveukupno prvo a Pazar drugi?
Ko zna tachno?
Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

9

Utorak, 25. Juli 2006

NOVI PAZAR, OPET, ŠAMPION

Sportisti Novog Pazara zauzeli su prvo mesto u ukupnom plasmanu na 43. Sandžačkim igrama, koje su juče zatvorene u Goraždu. U konkurenciji 1600 sportista iz više od 20 gradova novopazarska ekipa koja je brojala 143 takmičara i rukovodioca bila je bolja od domaćina Goražda i trećeplasirane Sjenice. “U generalnom plasmanu najbolje su bile i devojke, a oduševili su biciklisti na čelu sa Esadom Hasanovićem i stonoteniseri”, rekao je za radio Sto plus vodja novopazarske ekipe i direktor Sportskog saveza Fahrudin Mavrić. Naredne, 44. Sandžacke igre, održaće se sledeće godine u Tutinu.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

press

Učenik

(10)

Datum registracije: 13.08.2003

• Poruku poslati

10

Srijeda, 26. Juli 2006

PRGAVI PAZARCI

Bio sam ucesnik Sandzackih igara u Gorazdu i moje misljenje je , da su se Pazarci ponasali van sportskih kodeksa. Ne treba govoriti imena, ali rukometasi nisu bili na nivou fer pleja ni blizu, a stonoteniseri su cak trazili da im se donese sto iz Pazara i kasnili su u finalu nekoliko sati i govorilo se o njihovoj diskvlifikaciji, ali im se progledalo kroz prste. Da se radilo o nekom drugom, Pazarci bi trazili diskvalifikaciju i da ne nabrajam dalje. Jedan od sportista rekao je jednom od orgnizatora sljedece: "Da ovo nije Gorazde, ja bih se sada sa tobom potukao", kao biva smilovao mu se radi rata. To su nase ruzne slike i zao mi je sto je bilo takvih i slicnih ispada, ali sve u svemu bilo je dobro.
Cinjenica da su odbili ucesce, Rogtica, Visegrad, Foca i Cajnice, dovoljno govori o teskoj poziciji Gorazda, pa u tom smislu zaista zalim sto nije bolji fer plej mojih Pazaraca, ali Boze moj, bice bolje. Inace poredak je: Novi Pazar, Gorazde, Sarajevo...
Cestitke Tutincima i Tutinu, jer znam da ce biti dobri domcni narednih igara.
press je dodao/la ovu sliku:
  • Sulejman Tihic otvara Sandzacke igre.jpg

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško

• Poruku poslati

11

Srijeda, 26. Juli 2006

Vjerovatno da je bilo takvih ispada!Bruka.
Samo ne vjerujem da su tu samo krivi Pazarci.Prichao sam bash sa nekim rukometashima i ONI prichaju da su POKRADENI od strane sudija i org. zheshche!!??Zato su i bili tako nervozni.Inache rukometashima je oduzeto prvo mjesto jer im nisu dozvolili da igraju protiv Prizrena chija je ekipa sluzhila za gol razliku.Gorazhde je igralo sa njima i pobjedilo ih sa 30 razlike!!??Kad su trebali Pazarci da igraju sa njima ,organizatori su ih poslali kuchi!!??
Inache,licno sam bio u Gorazhdu proshle godine i mogu rechi da je to jedini grad u Bosni koji je po mentalitetu ljudi slichan a mozhda chak i isti sa Pazarcima.
SVAKA CHAST! :klanja:

Social bookmarks