Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško
  • »Administrator« je autor ove teme

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

1

Utorak, 18. Novembar 2003

Tema podeljena

Ova tema je napravljena dana: 28.11.2003 deljenjem teme: "POLITICKA VLAST U NOVOM PAZARU".

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

2

a sto bi mi dokazivali odakle njima audi A8 mercedesi i slicno.Oni treba da iznesu cinjenice kako su dosli do toga.tako se barem radi u svakoj normalnoj drzavi.iznese se budzet opstine i pokaze se nasta se pare trose.Po meni grdje i gore vlasti od ove davnoo pazarnije video.iskopali temelje sportske hale na rekreacionom i stali a Suljova kuca zavrsena.dovoljno govori o svemu. :rolleyes: ali stvarno smo maheri.Muftija kao zivi pod kiriju a fura Mercedesa,Audi,slona ima vozaca auu pa hajde ljudi da skupimo da udomimo muftiju da nebude sirottinja pod kirijom :D Suljo zivi od plate a gradi kucu od 3 sprata :D znaci povecale se plate masallah :D
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

3

Citirano

Orginalno od björn
Muftija kao zivi pod kiriju a fura Mercedesa,Audi,slona ima vozaca auu pa hajde ljudi da skupimo da udomimo muftiju da nebude sirottinja pod kirijom :D

Moram da reagujem jer se prosipas malo vise nego bi trebalo. Muftija ne zivi pod kiriju vec zivi besplatno u stanu kojeg mu je na raspolaganje stavio jedan od imucnijih dzematlija. Vozni park kojeg posjeduje mesihat je uglavnom od donacija upravo za te svrhe. Znaju ljudi da je muftija ogledalo vjernika i nece da se brukaju po svijetu. Elhamdulillah pa medju vjernicima ima toliko imucnih da mogu sebi ovo priustiti.

Ti nemas ocigledno nista ni sa ovim prvim ni sa drugim, tebi ni u dzep ni iz dzepa te ne znam zasto se ceses tamo gdje te ne svrbi.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

4

Pozdrav za sve prijeatelje foruma...

Vala se mufto prosipa po čaršiji, pa ne more bit žešće...

Njemu je izgleda malo što ima čitavu islamsku zajednicu u šaci i tamo vrše kojekakve malverzacije, već je i faks, i to svoj lični privatni otovrio, da bude rektor i dekan, kao mala mu titula mufta, već je ovo neka žešća...

Ali nema veze, verovatno je i to neka donacija ??? :)) :)) :))

Neka svet vidi, kako mi gledamo mufta, ko sveca...

Ovo je sve besmisleno, jadni mi, samo mogu reć...

Drugo mi ništa ne preostaje...

Pozdrav

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

• Poruku poslati

5

ed bas me briga sta ti mislis o meni:)
zarnebi bilo vise islamski da proda jedno auto iz onog voznog parka pa da pomogne mumine koji nemaju za hleb?ostalo bi mu dosta.na ovu krizu i nemastinu kad neki nemaju za hleb on vozi mercedese po gradu
treba da se stidi jer ako izazove uzdah onih koji nemaju neznam koliko je to dobro.ali on je muftija pa mozda moj komentar nije na mestu.kao takav nesme biti kritikovan hahaha
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

6

Citirano

Orginalno od hadzied

Pozdrav za sve prijeatelje foruma...

Vala se mufto prosipa po čaršiji, pa ne more bit žešće...

Njemu je izgleda malo što ima čitavu islamsku zajednicu u šaci i tamo vrše kojekakve malverzacije, već je i faks, i to svoj lični privatni otovrio, da bude rektor i dekan, kao mala mu titula mufta, već je ovo neka žešća...

Ali nema veze, verovatno je i to neka donacija ??? :)) :)) :))

Neka svet vidi, kako mi gledamo mufta, ko sveca...

Ovo je sve besmisleno, jadni mi, samo mogu reć...
Drugo mi ništa ne preostaje...

Pozdrav

dragi mi DR.e halali ti meni ali j i nisam aviko da te sulsam u ovom izdanju .... mislim da ne bismo smjeli u ovom vaktu mijesati vodje sa nekim prichama iz carsije,kojima je osnovni cilj jos vise razjedinjavanje ( a pitam se mozel vise ) ....
Posebna replika na ovo boldovano i frazu JADNI MI ... !!! i na ovo kazem BLAGO NAMA !!! i krajnje je vreme da u gradu se pojavila institucija koja moze da parira svim mracnim silama koji joj ne misle dobro !!! Jedno mi je zao !!! -zasto ne mozemo voljeti i vrh ISLAMSKE ZAJEDNICE i POLITICKI VRH (trenutni, koji realno gledano i ne zasluzuje djelima da bude voljen, no za to sam rekao sacekajmo izbore !!!)

Kad cu doziveti da u nekim islamskim casopisima ako ne na nekim drugim mestima da citam o jedisntvu Bosnjaka Sandzaka .... poslednje sto sam citao je bilo opet nesto o razjedinjavanju i to u Saff-u :( situcaija je krajnje zabrinjavajuca pa mislim da bismo trebali raditi na ujedinjavanju .... ne zaboravimo da je na neuspelim izborima prekjuce najbolje prosao radikal t.Nikolic (Seseljovo dijete)..... razmislimo !!!

sellam
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško
  • »Administrator« je autor ove teme

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

7

Koliko mi je poznato muftija nije i ne moze biti clan neke politicke partije. Samim tim ne moze biti na vlasti u gradu.
Sad se pitam, posto se tema zove "Politicka vlast u Novom Pazaru", zbog cega se ovde raspravlja o licnosti i poziciji muftije?

Ne vidim za to ni jedan relevantan razlog te bih zamolio da se ne udaljavamo od teme.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

8

Mooftija nije clan nijedne politicke partije ali je prije par godina podrzao osnivanje nekih politickih partija, koje su u to doba bile opozicija SDA-u, pa od tad datira i gledanje poprijeko jednih i drugih ( mozda i od ranije ali je to onako overeno ) a veoma si u parvu da se ne treba udaljavati od teme ... mada je sad mislim sve ono prethodno receno usko vezano za dati naslov !!! tol'ko !!
sellam

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

9

Srijeda, 19. Novembar 2003

Selam i pozdrav za sve prijatelje foruma...

Rifće, znam da si u pravu za sve što kažeš, i jako poštujem tvoje viđenje stvari, jer sam i ja istinski zagovornik teorije da sve političke bošnjačke struje na teritoriji Sandžaka, treba da imaju zajednički stav, kako nebi delili narod, jer je to jako ružno i nepošteno od strane onih koji to rade, ali je jedna stvar jasna, da niko neće prvi da pruži ruku pomirenja, niti nedaj Bože, da sedne da porazgovara i da već jednom vide o čemu je reč, već se služe, nekakvim ogovaranjima, iznopšenjem neistina, i naglašavanjem stvari, koje se po jednima normalne, a po jednima nisu...

Kako uvaženi gosp. Ed reče. zar nije reprezentativno da muftija ima ML-a, a što je onda po njemu nereprezentativno i neumesno, da opština ima Audije, po meni treba da ih imaju i jedni i drugi, ali ako se tera mak na konac, onda komentari idu u onakvom smeru, kako smo i videli...

Zbog čega je muftija zakasnio na sastanak sa Dr ugljaninom, koji je organizovan u cilju njihovog izmirenja, u svakom pogledu, kako političkom, tako i ljudskom???

No nije to tema, alinema veze...

Mislim da je krajnje vreme da se, po mom mišljenju jednom sastave i Rasim i Suljo i Muamer, da se konačno usaglase i da se jednom vidi ne koje u pravu, a ko nije, već šta je za nas najbolje i kako dalje da idemo kroz život i sve ove promene, kopje nas menonovno kao građane ove države ne mogu mimoići, normalno što podrazumeva i korektan dijalog i sa relevantnim činiocima države, a ne da se razgovara i uvažava samo Rasim, a opština je uvek tu negde po strani...

No ja se raspričah, i mogu pomešati neke pojmove, pa bolje da stanem, jer će neko reći da menjam mišljenje, ali nije tako...

Pozdrav za sve vas, a adminu izvinjenje, ako smo za trenutak skrenuli sa teme...

Pozdrav

10

Citirano

Orginalno od hadzied

Kako uvaženi gosp. Ed reče. zar nije reprezentativno da muftija ima ML-a, a što je onda po njemu nereprezentativno i neumesno, da opština ima Audije, po meni treba da ih imaju i jedni i drugi, ali ako se tera mak na konac, onda komentari idu u onakvom smeru, kako smo i videli...

Zbog čega je muftija zakasnio na sastanak sa Dr ugljaninom, koji je organizovan u cilju njihovog izmirenja, u svakom pogledu, kako političkom, tako i ljudskom???

Za prvi deo: za muftiju JE reprezentativno da se vozi u dobrim kolima iz svih razloga koje je naveo ed, a ja bih dodao i jos i to da mu nesto onakvo sleduje i po realnim zaslugama. A sto se tice opstinara: ne moze biti reprezentativno jer ni u kojim uslovima oni bez skracivanja budzeta ne mogu priustiti sebi luxuze u kojima se slade (i ne mislim samo na one opstineske vec i licne). Muftija IMA pravo i na poklone, a oni kao politicari koliko znam po zakonu mogu primiti do 50eura... al dobro.. to kod nas nesto bas i ne..

A ovo drugo (drugi pasus): nema se muftiuja ni sa kim sastajati radi politickog izmirenja jer muftija nije politicki predstanik niti jedne partije. Problem je u tome sto nasi politicari znaju za jedini princip vodjenja da koriste onu "da komsiji crkne krava" tj da u dobrobiti drugog vide sebi lose, a i (nepojmljivo mi i dalje) onu obratnu verziju.

A sve dok se slepo stavlja narod u odbranu losih stvari kad se radi o njihovim 'izabranicima' oni ce (izabranici) nastaviti sa degradiranjem vrednosnih sistema..
mogu ja da se potpisem i bolje...

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

• Poruku poslati

11

halali fingersbroken a po cemu muftija ima pravo na poklone?

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

12

Moram da nastavim iako nisam htio

Reći ću nešto u nadi da će se stvari početi gledati realno i bez strasti.

Na tržištu se formiraju cijene po potražnji i po kvalitetu. Muftija sandžački je i tražen i kvalitetan. On ima svoje tržište – vjernici (kako domaci tako i ‘strani’), baš kao što i Zinedin Zidan ima svoje tržište – ljubitelji fudbala, s tom razlikom što Zidan trpa pare u svoje džepove a muftija u kasu IZ-e. E sad, vožnja mercedesom može da bude i zadovoljavanje svojih strasti a može da bude i potreba, briga o dobrom reprezentovanju institucije na čijem je čelu a može da bude i jedno i drugo. Šta god da je u redu je postaviti pitanje dokle se može ići u komforu. Onima koji vole muftiju (zbog njegovih rezultata) ne bode oči mercedes jer im je stalo do tog čovjeka, do njegove bezbjednosti, ugleda, stalo im je da ga imaju kao što je Mercedesu stalo da ima Montoyu … Onima koji ga ne vole (a oni znaju zbog čega ga ne vole) smeta muftija i na biciklu. Veoma bitna crta u svemu ovome da se sredstva ne troše nenamjenski, ono što neko da za medrese mora ići u kasu medrese, ono što je namjenjeno učenicima mora se njima i dati, ono što je za džamije ide džamiji a od onoga što je neko dao za mercedesa treba mercedes i kupiti. Tako stvari laufaju u IZ. Ja lično poznajem čovjeka koji je prije 7-8 godina kupio mercedes kao reprezentativno auto za predjednika mešihata. Kome se ovo ne dopada neka objavi rat donatorima a ne muftiji. Takođe muftija ima pravo da izdvoji iz sredstava opšte namjene za bilo koje svrhe za koje procijeni da je korisno. Ovo sve ne znači da muftiji ne treba postavljati pitanja jer i on je čovjek, šejtan napada kako nas tako i njega te može i on da sklizne. Ali ne treba sijati smutnju, davati paušalne ocjene i izmišljati okolo.

Što se sirotinje tiče IZ ih nije zaboravila, humanitarna organizacija IHO odradjuje taj dio posla. Čini mi se da je i jedna kuhinja za njih bila otvorena ali nisam siguran. Novopazarska bolnica kao i tutinski dom staraca već godinama dobijaju od IZ-e meso od kurbana itd. itd.

O podizanju svijesti kod vjernika suvišno je govoriti koliko je muftija uradio. Prepune džamije, sve više propisno odjevenih sestara, sve više obrazovanih vjernika te rekordni broj hadzija iz godine u godinu dovoljno govore.

Da brine i o ekonomiji pokazao je kada svoje učešće u državnoj delegaciji koja je posjetila Bliski istok uslovljavao polaskom i nekih novopazarskih biznismena.

Projekti poput islamskih dječijih vrtića, specijalnih koledža, medrese muške i ženske, islamski centri napravljeni i oni koji su u planu, Akademija te Univerzitet su ono pored čega treba biti đon-obraz pa zažmuriti. I neka muftijini kritičari odgovore (sebi, ne meni) koliko su sebe i svoje imetke ugradili u sve ove projekte.

Ono što jes jes, vazda je bilo onih što od drveta ne vide šumu.

Suljo - Muftija
Suština ovog problema je nespremnost muftije da se stavi Sulju pod komandu a to je jedna od najboljih odluka sandžačkog muftije do sada. Tačno je to da narod ispašta zbog ovakvog stanja ali treba jasno definisati šta i koliko kome pripada. Ovo je dugoročno gledano jedino ispravno.

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

• Poruku poslati

13

Muhammed as. nije trazio posebnu kamilu koliko ja znam,sve sto bi palo sa bilo koje strane on bi to razdijelio.zna se gde je spavao.kako je siromasno ziveo.to mu nije umanjilo ugled.a gospodinu Zukorlicu treba ML mercedes 8o

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

14

alo ljudi .....
Pa vi ako mislite da je pogresno to sto on radi bujrum pa znate dje je , mislim krajnje nekontrolisani postovi .... Bjorn bro' sori ali se opet javljas po pitanju u kom si najblaze receno " HABERA NEMATI" a osudjujes ... Da Poslanik s.a.w.s zivi u vaktu u kom mi zivimo ,bas me zanima u cemu ti mislis da bi se on vozio ( sad me znima dal je haram pricati o ovom ?) da ne duzim da sacekam odgovor ...
sellam

bux_ludvig_np

Zlatna sredina

(10)

• »bux_ludvig_np« je muško
  • »bux_ludvig_np« je zabranjen

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

15

Citirano

Orginalno od björn [/I]
Muhammed as. nije trazio posebnu kamilu koliko ja znam,sve sto bi palo sa bilo koje strane on bi to razdijelio.zna se gde je spavao.kako je siromasno ziveo.to mu nije umanjilo ugled.a gospodinu Zukorlicu treba ML mercedes 8o

Eselamu alejkum WR WB neznam sto je Muamer EF Zukorlic toliko zapao ponekim clanovima foruma.
Bjorn u prethodnim postovima si kritikovao lokalnu samoupravu sad vidim i Muftiju.
E dragi moj gdine Bjorn-eee ti si sebe obezbedio u nekoj od Evropskih drzava imas posao PAPIRE ,,,i sad mozes da hicajetis na Forum i da iznosis svoje komplekse da ih tako nazovemo..
Ako si zeljan neke promene bujrum dodji u pazar pa pokusaj da osjetis psiho fizicko stanje i NP i Sandzaku .Ti nisi osjetio proteklih godina psihicke torture u Sandzaku i novom pazar i sad IMAS PRAVO GLASA da tako nekog vredjas.

usput da ne zaboravim "ti da si na vlasti dali bi Muftiji uvezo jednu kamilu iz Egipta tu najobicniju..
pa da jase na kamilu da se ne vozi u ML

Stanje jednog naroda se nece izmeniti sve dok taj narod ne promijeni svoj odnos prema Allahu.dz.s.s.w
Rekao je Allahov Poslanik Muhammed,a.s.,: " Iskoristi petero prije peteroga; mladost prije starosti, zdravlje prije bolesti, bogatstvo prije siromastva, slobodno vrijeme prije zauzetosti i zivot prije smrti. "

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

• Poruku poslati

16

Četvrtak, 20. Novembar 2003

rifce brate dali ja 'opet' nemam veze sa temom Allah zna a ti imas pravo na svoje misljenje.isto i ti ludvig_np.
sta sam hteo reci jeste da je kamila bila prevozno sredstvo u doba Poslanika a.s isto ko sto je danas auto.mislio sam reci da Poslanik a.s nije trazio da mu dovedu neku extra kamilu niti da je ukrase tako da bude 'reprezantativna'.dok se za mercedesa 'slona' i Ml klasu moze reci da su skupa auta visoke klase.nisam brate ludvig mislio bukvalno da mu se dovede kamila.
Ja moram reci da je gosp.Zukorlic po meni uradio puno pozitivnih stvari za grad,kao sto je medresa,univerzitet i jos puno puno toga.ali nemogu da se ne osvrnem i na lose strane kao sto je npr. slanje policije 8o da dovede imama u onu dzamiju cini mi se u salakovcu.mislim covece Bozji slati policiju da nametne imama dzematu koji ga nece...to govori ponesto onima koji nisu slijepi...
Opstinska vlast je takodje uradila dosta dobrog ali i puno loseg.
ne znam zbog cega bih morao samo hvaliti nekog?ili nas balkanski mentalitet ima tendenciju da idealizuje stvari...kako god bilo mahsuz selam

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

17

Citirano

Orginalno od björn
ali nemogu da se ne osvrnem i na lose strane kao sto je npr. slanje policije 8o da dovede imama u onu dzamiju cini mi se u salakovcu.mislim covece Bozji slati policiju da nametne imama dzematu koji ga nece...to govori ponesto onima koji nisu slijepi...

Slusaj brate, zasto pricas napamet, zasto pricas nesto sto si samo nacuo. Radi se o dzamiji u Muru i nije istina da je muftija slao policiju da nametne imama. Vodi racuna sta pricas jer se za iznosenje neistina ne mozes nadati dobrom. Je li to muftija htio da ubaci policiju u dzamiju kako bi svaki vakat mogao klanjati nametnuti imam? Smijesno.
I sta znaci ovo da nametne imama? Zar kada direktor jedne firme shodno pravilniku otpusta radnike i postavlje druge mi kazemo da direktor nesto nekome namece. Kada trener iz tima izbaci jednog a ubaci drugog igraca je li on nekome nesto namece? Kada cemo najzad shvatiti da je muftija covjek br 1. u IZ i da ima pravo po svim mogucim zakonima da u skladu sa normativnim aktima institucije na cijem je celu vrsi personalne promjene. Jok, mi bi voljeli da ga sutamo kao fudbalsku loptu. Pa kad njega isutamo onda sljedeceg, pa sljedeceg ... kako to neko rece, takvi smo mi.

Sto se tice poredjenja muftije sa Poslanikom a.s. na nacin koji je ovdje prezentiran on je primjer nepoznavanja sustine islama i njegove primjene kroz prostor i vrijeme. Poruke i postupci Poslanika a.s. su univerzalne i oni se pojedinacno ne posmatraju vec se svaka od njih posmatra u kontekstu cjelokupne misije poslanstva. Tako ce neko neminovno doci do pogresnog zakljucka ukoliko bude cinjenicu da je Poslanik a.s. imao 11 zena u toku svog zivota bude posmatrao izvan konteksta misije koju mu je dodijelio Allah dz.s. Isto tako se i mercedes, mobilni telefon, satelitska antena, fax i dr. imaju posmatrati u kontekstu misije koju ima muftija. Poslanik a.s. je licno ucestvovao u izgradnji prve dzamije, nisio je materijal, zidao. Zamislite muftiju na danasnji vakat kako mijesa malter i nosi dzakove cementa. Hajde malo o| , razbistrice se.

18

Citirano

Orginalno od björn

mislio sam reci da Poslanik a.s nije trazio da mu dovedu neku extra kamilu niti da je ukrase tako da bude 'reprezantativna'

A ko kaze da je Muftija sam trazio Mercedesa? Isto ko sto ti mislis da Poslanik a.s. nije trazio da mu dovedu extra kamilu, ja tako mislim da mu je narod sam od sebe sve sto je mogao (pa makar i od sebe oduzimajuci) najbolje na uslugu pruzao. A lijepo ti je ed (vise nego lijepo) odgovorio o apsurdu tvojeg poredjenja..

Citirano

Orginalno od björn

ili nas balkanski mentalitet ima tendenciju da idealizuje stvari...

Sto se tice toga prije mislim da je vise slucaj da je balkanski mentalitet da narod ne moze da podnese kad neko radi sve potaman.... mora komsiji da crkne krava i tacka o| . A uz to se idealizuje samo narod sam... svak se smatra najpametnijim (a medj najsiromasnijim na svijetu smo kao takvi).
mogu ja da se potpisem i bolje...

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

• Poruku poslati

19

ma garant ga primorali da uzme ML-mercedesa :D staces sila je to :D

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

20

Petak, 21. Novembar 2003

Selam alejkum Bošnjakinje i Bošnjaci.

Pa ovo je tipično ono sakrivanje iza institucije, kao fol ne bavi se politikom a on žešći političar nego iko drugi i to baš aktuelan i još plus na višoj je vlasti u Srbiji nego što su oni za koje se navodi da su na vlasti, koje je narod birao. Zato ja kažem da uopšte ne pdidara od teme to što se Muftija Političar Rektor itd Muamer Zukorlić pominje. Sa kime je vladajuće stranka u srbiji u najboljim političkim odnosima?? naravno sa Muftijom, miješa li se Muftija otvoreno u politiku??? naravno miješa. E pa ne uvlačimo ga mi u politiku već se ona sam miješa ili ga neko miješa, pojma nemam. Dakle, trenutno su u Srbiji na vlasti, kod Srba DOS, a u okviru DOS-a onaj koji je zadužen za Bošnjake je Rasim Ljajić, dok je kod Bošnjaka taj koji je zadužen za Bošnjake Sulejman Ugljanin. Tako da imao da su Aktuelna vlast i Rasim Ljajić i Sulejman Ugljanin. Ali svako sa svoje pozicije i u svojem reonu. Pa tako i Muftija se ubacio u politiku u svojem reonu, pa je i on aktuelna vlast sa te pizicije.

Ači stanje je ovako, Aktuelna vlast Bošnjaka je Sulejman Ugljanin, a aktuelna vlast Bošnjaka kod Srba (koju su Srbi odabrali) je Rasim Ljajić. Muftija nije došao od strane Srba naravno ali je u kasnijem razvoju političkih dogadjaja prešao sa Stvarne Aktuelne vlasti u Fiktivnu Nametnutu Aktuelnu vlast.

Dakle, obje ove Aktuelne vlasti moramo imati u obzir kod ove teme.

A ovo gore što nam se nudi je jedna podvala za naivne. A to je nemiješajte nekog kome nije mjesto tu, pa onda šta je uradila ili nije uradila Aktuelna vlast SDA. Uh šta ja u ovome vidim, al hajd.
A ovi Fiktivno Aktuelni su itekako Aktuelni, ali ne ispunjava se ona forma po kojoj bi oni bili Stvarna Aktuelna vlast, takve stvari su za naivne i neka im to.

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

Social bookmarks