Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

bux_ludvig_np

Zlatna sredina

(10)

• »bux_ludvig_np« je muško
  • »bux_ludvig_np« je zabranjen

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

21

Petak, 21. Novembar 2003

koliko mogu da vidim ova tema je MUNAFIKLUK jednog vjerskog poglavara .
Neznam sto ponekim smeta Muamer Ef Zukorlic covjek koji se zalozio za Obrazovanje Omladine covjek koji ima intelegencije itd.
A bas mi je zao da neki od clanova foruma nisu mogli da prate emisiju na BK-televiziji u kojoj je gost bio Muftija Sandzacki.
Jos jednom je pokazao da Sandzacki narod nije narod fanatika i extrema vec da je to narod koji je za zajednicki zivot i jednoj multietnickoj drzavi.

Neka ga Allah.dz.s nagradi za sav svoj trud i naka mu Allah DZ.S pomogne da ostvari sve svoje ciljeve koje slijedi AMIN!!!

bux_ludvig_np je dodao/la ovu sliku:
  • muftija.jpg
Rekao je Allahov Poslanik Muhammed,a.s.,: " Iskoristi petero prije peteroga; mladost prije starosti, zdravlje prije bolesti, bogatstvo prije siromastva, slobodno vrijeme prije zauzetosti i zivot prije smrti. "

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

22

Subota, 22. Novembar 2003

sto samo njemu?da pomogne svima nama nije on jedini koji se trudi.i niko nije rekao da je zukorlic uradio sve lose.ali ti ako hoces obesi njegovu sliku iznad kreveta,that's your bussines man:)
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

23

Subota, 22. Novembar 2003

Vidim da se ovda muftija Muamer ef. Zukorlic optuzuje za sve i svasta i to samo zato sto ne jase kamilu , nego vozi Mercedes i sto je rekto r Univerziteta itd. itd. Tuzno zaista!!! On je najbolji covek iz naseg naroda koji moze dostojno i kulturno da nas predstavlja u zemlji i svijetu. Prije svega, covek je natprosecno inteligentan, zatim nalazi se na izuzetno (pred Bogom i narodom) odgovornom polozaju, te bi svaki eventualni vid kompromitovanja znacio i njegov odlazak sa te funkcije. A posto se inteligentni ljudi ne kompromituju (ili bar ne lako) on dakle ostaje tu gde jeste.

Poznato je zasto je on mnogima trn u oku, a u osnovi svega leze politicke insinuacije i borba za prevlast koja se nazalost uvlaci i u veru. Ne kazem da vera i politika treba da budu odvojene (kao recimo u sekularnoj Turskoj - uf kako sam smeo ovo da kazem) vec naprotiv, treba da se preplicu ali do neke razumne mere koja podrazumeva da se ni jedno ni drugo ne zloupotrebljava u neadekvatne svrhe.

Od mene muftija ima (za sada) apsolutnu podrsku za sve sto radi, jer do sada nas nikada nije niti obrukao niti ostetio zarad svoje ili bilo cije druge koristi.

Selam
Sit Hungry Doesn't Believe

DeeDee

Početnik

(10)

• »DeeDee« je žensko

Datum registracije: 24.09.2003

• Poruku poslati

24

Ponedjeljak, 24. Novembar 2003

Nikad niko nije za Pazar uradio shto je Muamer ef. Zukorlic,hteli to pojedinci da priznaju ili ne,za to mu lichno ja i sve vishe Pazaraca,skidamo kapu!....i shto Buco reche"ALLAH GA NAGRADIO",
i (shto kazem ja) Allah nam ga poziveo!Kamo srece da ima vishe takvih ljudi....
:klanja:
Istina je poput zvezde , koja skoro da se ugasi u nocnoj tami....

Dado

Profesionalac

(10)

• »Dado« je muško

Datum registracije: 09.08.2002

• Poruku poslati

25

u Verovat necete da sam prcitao sve od prvog do zadnjeg Posta da bi se ukljuchio u diskusiju a zato mi je trebalo dosta....

Eh ovako Tema je Lokalna samouprava funkcionalnost i takve stvari a mi zavrshismo Merhaba Muamere (Shalu na stranu). LOkalna vlast Trenutno ne valja!!! sto ?? sto imaju mnogo problema po pitanju grada a oni rade nesto trece (cepanje stranke, isterivanje pojedinih chlanova, i josh po nesto). Vreme je za promene. Dakle kad chovek namiri svoju kucu posle moze da daje primedbe na tudje kuce i da resava probleme u tudje kuce, a ochigledno je da ovaj chovek(vlast trenutna) nije resio problem svoje kuce a uzeo je problem cijelog pazara da resava .... Totalno ne spremno, ne organizovano, svak na svoju stranu(sebe cheshe). Znachi potrebne su promene, ja ne kazem da je trenutna vlast u pazaru koju smo opet mi izglasali Kriva ?? Ne nije Kriva im je organizacija i krivi su sami sto nisu prvo namirili u kucu pa posle da krenu da namiruju avliju... No nadam se da ce bit bolje a do promena mora da dodje...

PS: trudio sam se da ne upahnem u oko nikog nadam se da nisam pozdrav...
....da li si toliko dobar
da mozes mirno spavati.....

• »pustinjar« je muško

Datum registracije: 11.01.2003

• Poruku poslati

26

selam alejkum

muslimani,
prodjite se corava posla.
pogledajte oko sebe, dok Vi skrabate ovuda i dokonisete znate li koliko ljudi RADI u tom Mesihatu???
Ko je propustio BK, nek otvori novi broj Glasa islama, pa nek vidi tamo od polovine gdje je izvod iz ekspozea Zukorlica i nek procita sta je sam covjek kazao o tome "mijesa li se u politiku i koliko"?????????????????????
mislim da nisam nesto rekao sto ne bi trebalo.
p.s.
kome ni tada ne bude jasno, pa nek ode samo po Bajramu do medrese da vidi "VOJSKU Muamerovu" (citaj snagu sandzacke buducnosti), kojoj i ja pripada-h(m).

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

• Poruku poslati

27

ljudi koji rade u tom mesihatu nesmiju zivi da se cuju od dragog nam Zukorlica :D i to nije samo prica vec znam ih licno,hmm bar trojicu :D
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

SaNdZak

Zlatna sredina

(23)

• »SaNdZak« je muško

Datum registracije: 01.11.2002

• Poruku poslati

28

Sellam

Kod nas bi znali kazati tzv. Cuvari jugoslavije tj. oni sto su imali crvene knjizice da pismenost pocinje sa njihovim dolaskom tj. sa dolaskom komunista na vlast. A nasi djedovi i one nase krasne stare nane su bili/e itekako pismeni/e tj. bili si institucija pismenosti ali ne one strane nego one nase pismenosti i ko je imao prilike kada je bio mali da ga umjesto djecijeg vrtica dedo ili bika vaspitava, mislim da se nije izgubio na prvoj raskrsnici svoga zivota i da zna dobro put kojim treba da ide.
Elem, nasi stari bi rekli „prazna kola prave najvecu buku“ ili „gluhom ne sapci a coravom ne namiguj“ jer nejma fajde.

Upravo vidim da par prethodnika u gore napisanim postovima, namiguje, sapce, dere se, vuce ali ne vrijedi kola su uzela pravac i ona izgleda ne umiju da se zavintaju nego lupaju li lupaju i to jos ono prazna, kuku beljaja.....

Jedne prilike sjedimo sa muftijom i jedan od ahbapa kaze muftiji:
- Mufija taj i taj prica o tebi lose price, (inace taj i taj je onako minderas, nista nije kadar da uradi ali mu smeta kad neko drugi radi i onda on po onom sto radi pljuje)
- Kaze muftija e braco dok me god takvi kude znadite da sam dobar, a kada me budu takvi hvalili, onda znadite da sa mnom nije nesto u redu…

Meni je ovo ostalo kao mjerilo… Kao ono ljenir znate sa tim mjerim ponekog i ponesto…

Sellam
Jede Wahrheit braucht einen Mutigen der sie ausspricht!

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

• Poruku poslati

29

mogu ti navesti primer koji pokazuje suprotno al jok mozemo tako u nedogled :D

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

30

Daj bjorn ako vec nemas nesto pametno (ili bar argumentovano reci) onda preskoci ovaj Forum jer licis mi na neke nepozeljne clanove koji konstantno ugrozavaju nasu diskusiju. Nije lijepo.
Sit Hungry Doesn't Believe

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

• Poruku poslati

31

Srijeda, 26. Novembar 2003

da si ti neko i nesto pa hajd da preskocim.ovako me ne zanima tvoje misljenje.mozel tako :D

bux_ludvig_np

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

32

Srijeda, 26. Novembar 2003

Citirano

Citirano

Orginalno od björn
ljudi koji rade u tom mesihatu nesmiju zivi da se cuju od dragog nam Zukorlica :D i to nije samo prica vec znam ih licno,hmm bar trojicu :D

ti znas trojicu koji se plase muftije,,,,Islamska zajednica u Novom Pazaru funkcionise maximalno organizovano a i treba da ih je strah od muftije sto se tice ponekih stvari.Usvakom poslu postoje pravila pa i u Mesihatu Islamske Zajednice.

a reci mi odakle ti sad poznajes te ljude sto se plase od Muftije kad ne zivis u pazar ,,,,,mozda je to problem Islamske zajednice u Dijaspori da se plase muftija sto su u islamskim centrima van sandzaka!!!

bjorn ti previse pricas da ne kazem LUPAS ko maxsim po diviziji mnogo stvari prepricavas koje si cuo na neki izvrnuti nacin i naku cudnu verziju,,,,,,,,

dok stigne do tebe ta munafikluk za Mufta on se izmijeni u 1000 verzija

Eselamu Alejkum Wr Wb_____________
Rekao je Allahov Poslanik Muhammed,a.s.,: " Iskoristi petero prije peteroga; mladost prije starosti, zdravlje prije bolesti, bogatstvo prije siromastva, slobodno vrijeme prije zauzetosti i zivot prije smrti. "

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

33

Četvrtak, 27. Novembar 2003

Selam alejkum Bošnjakinje i Bošnjaci.

Uh ako bih još ja krenuo na ovu temu da pišem otišli bismo u nedogled, a imao bih mnogo mnogo toga reći. Pridružujem se Bjornu samo zato što ga And U Price napada, makar nijedan drugi razlog nemao. Čim ga on napada to je znak da kod njega ima nešto što vrijedi. Napisat ću stihove jednog velikana:

Ooo, Muftijo strogi,
Mi smo spretniji od tebe.
Ti ljudima krv piješ,
a mi krv vinu (ljubav prema Allahu),
Pa ćemo vidjeti
Ko je od nas krvožedniji.

Zamisli ovi stihovi su pisani u prije neznam koliko godina u jednom kraju u aziji, dakle daleko od Sandžaka. A situacija ista ko kod nas. Sada je kod njih Elhamdulillah takva ulema oborena sa pozicija još davno. Sad su ko jedan. Amerika umire od straha od njih.

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

• Poruku poslati

34

bux ludvig posto vredjas od danas necu obracati paznju na tvoje komentare.
sto se tice mog boravka u pazaru,cesto sam duze u pazaru nego u svedskoj.
a druga stvar muftija ne moze biti muftija pre napunjenih 40 godina(ako je vise nek me neko ispravi) tako da je Zukorlic sam sebe prozvao muftijom.protiv doticnog brata Muamera nemam nista protiv i ucinio je dosta dobrih stvari da ga Allah dz.s nagradi prema nijetu,ali ima i losih pa sto da ne ukazemo na njih.selam

Erbakan

Učenik

(0)

Datum registracije: 20.12.2002

• Poruku poslati

35

björn
protiv doticnog brata Muamera nemam nista protiv i ucinio je dosta dobrih stvari da ga Allah dz.s nagradi prema nijetu

erbakan
Amin. Sve nas da Allah nagradi prema nijetu.

Mozes li da obrazlozis ovo sa 40 godina
Sve je ovo samo igra! Nema tog muftije koji je vrijedan Vasih zivaca

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

• Poruku poslati

36

imam koji je imam u onoj dzamiji gde je Muamer hteo da im nametne svog imama je to rekao na televiziji.da muftija ne moze imati zvanje muftija pre napunjenih 40 god.potrazicu vise o tome i napisati.opet kazem to nisu moje rijeci a onaj imam sigurno zna sta prica.Allah opet zna najbolje.

bux_ludvig_np

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

37

Citirano

Orginalno od björn
imam koji je imam u onoj dzamiji gde je Muamer hteo da im nametne svog imama je to rekao na televiziji.da muftija ne moze imati zvanje muftija pre napunjenih 40 god.potrazicu vise o tome i napisati.opet kazem to nisu moje rijeci a onaj imam sigurno zna sta prica.Allah opet zna najbolje.

eselamu alejkum wr wb da se ti nebi mucio björn evo ja cu ti pomoc ima hadis o tome a hadis nizi od AJETA

I da naglasim da taj hadis nije SAHIH ....
A da mi nismo uleteli sa ovom temom u jednosmernu ulicu nije rijec o MUFTIJI vec je rijec o Lokalnoj samoupravi.
zamolio bih te björn da vise ne saljes postove o Muftiji skrecemo sa teme mnogo uz pomoc pojedinaca koji namecu drugu temu

eselamu alejkum neka vam se Allah.dz.s smiluje i uputi na pravi put AMIN!!!!

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

38

Citirano

Orginalno od björn

Verovatno misliš na Ustav Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini, s obzirom da prvi član tog ustava kaže:

Citirano

Clan 1.

Islamska zajednica u Bosni i Hercegovini je jedna i jedinstvena zajednica muslimana u Bosni i Hercegovini, Bosnjaka izvan domovine i drugih muslimana koji je prihvataju kao svoju.
Mesihat Islamske zajednice Sandzaka, Mesihat Islamske zajednice u Hrvatskoj i Mesihat Islamske zajednice u Sloveniji, sastavni su dio Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini
.

U članu 56. se kaže:

Citirano

Clan 56.

Za reisu-l-ulemu i zamjenika reisu-l-uleme mogu biti kandidirani istaknuti alimi koji su obavljali duznosti u Islamskoj zajednici najmanje 10 godina i koji su svojim poznavanjem islamskog ucenja i svojim ponasanjem stekli opci ugled i povjerenje pripadnika Islamske zajednice.
Kandidati za reisu-l-ulemu i zamjenika reisu-l-uleme ne mogu biti mladji od 40 godina.
Sabor Islamske zajednice utvrdjuje kandidaturu i predlaze trojicu kandidata za reisu-l-ulemu i trojicu kandidata za zamjenika reisu-l-uleme.

Ovo potvrđuje da ona tvoja tvrdnja iz citata ne pije vodu i da je plod neznanja i prihvatanja neproverenih informacija zdravo za gotovo, jer se ograničenje od 40 godina starosti odnosi za izbor reisu-l-uleme, dok se u istom Ustavu pitanje muftije razmatra u sledećim članovima tog Ustava:

Citirano

MUFTIJA

Clan 43.

Muftija je glavni vjerski organ na podrucju muftiluka.

Clan 44.

Sjediste muftije i podrucje muftiluka odredjuje Sabor Islamske zajednice.

Clan 45.

Muftiju postavlja, premjesta i razrjesava duznosti Sabor Islamske zajednice na prijedlog reisu-l-uleme.
Za muftiju moze biti imenovan alim koji je svojim poznavanjem islamskog ucenja i svojim ponasanjem stekao ugled medju pripadnicima Islamske zajednice, koji posjeduje visoko islamsko obrazovanje i najmanje 5 godina rada u Islamskoj zajednici.
Muftija predstavlja Islamsku zajednicu u stvarima vjere na podrucju muftiluka, te:
- tumaci islamske norme i izdaje fetve,
- nadzire rad imama, hatiba, muallima i muderrisa,
- stara se o zastiti vjerskih prava muslimana,
- brine se o uvjetima za izvrsavanje islamskih duznosti,
- stara se o izvrsavanju odluka i uputa visih organa Islamske zajednice,
- predlaze postavljenje, razrjesenje i premjestaj glavnog imama.

Clan 46.

Sabor Islamske zajednice svake cetiri godine potvrdjuje postavljenje muftije, na prijedlog reisu-l-uleme.

Clan 47.

Muftija ima ured.
Muftiji u radu pomaze Savjet koji cine svi glavni imami i direktor medrese sa podrucja muftiluka.

Clan 48.

Muftija polaze zakletvu pred reisu-l-ulemom i u radu je odgovoran reisu-l-ulemi.

Nego kakve sve ovo ima veze sa POLITIČKOM VLAŠĆU U NOVOM PAZARU???
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Brzi

Učenik

(10)

• »Brzi« je muško

Datum registracije: 30.06.2003

• Poruku poslati

39

Petak, 28. Novembar 2003

Muftija i 20.000 crvenih Kurana

U Novom Pazaru medju Bosnjacima je aktuelna prica u Muftiji i 20.000 crvenih Kurana. Naime prica kaze da je Muftija muslimanima u Srbiji prodao 20.000 Kurana po ceni od 40 eura, a da na pomenutim Kuranima na poslednjoj stranici pise na arapskom, da su pomenuti Kurani besplatni primerci i poklon vlade Saudijske Arabije. Samim tim namece se zakljucak da je na taj nacin Muftija vrlo lako zaradio 800.000 eura. Interesuje me koliko je ova prica tacna.

Takodje video sam da Muftija vozi Mercedesov novi ML dzip pa me interesuje odakle novac za sve to i ko to placa sobzirom da taj dzip sa placenim porezom i carinom kod nas kosta oko 60.000 eura.

Nemam nameru bilo koga da uvredim, i ako se neko nasao uvredjen ovim mojim pisanjem, unapred mu se izvinjavam. Jedino me interesuje istinitost ovih navoda gore i pomenute carsijske price.

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

40

Petak, 28. Novembar 2003

Selam alejkum Bošnjakinje i Bošnjaci.

Mislim da je jasno ko dan šta želiš ovom temom postići. Sem toga Muftija i ti nemate nikakvih dodirnih tačaka pa da bi to tebe interesovalo.

Ja bih samo zamolio nadležne na Forumu da ovu temu totalno izbace i izbrišu.

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

Social bookmarks