Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Muki

Zlatna sredina

(10)

• »Muki« je muško

Datum registracije: 22.10.2003

• Poruku poslati

61

Srijeda, 03. Decembar 2003

Necu da pricam sta ne znam. Pricacu sta znam. A znam da je za vreme Ramazana prosle godine, humanitarno muslimansko drustvo Merhamet, u Novom Pazaru, delilo besplatne vaktije, i znam da ljudi iz Merhameta svake godine kolju besplatno kurbane, a znam i da je Muftija postavio coveka, ispod Merhameta, gde je bio kiosk "Happy", da prodaje ramazanske vaktije po ceni od 20 dinara. Sta jos znam, znam da se Muftija bunio, sto Merhamet kolje besplatno kurbane, i sto vecina naroda donese kurban u Merhamet, da ljudi iz Merhameta obave posao, a ne donesu u Mesihat, gde bi za taj isti posao platili.
_________
________
_______
______
_____
____
___
__
_
What a signature!

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

62

Citirano

Orginalno od Muki
Necu da pricam sta ne znam.

Pošteno od tebe. Zato ću te dopuniti u ovome što pišeš a što je zaista tačno.

Mešihat tvrdi da ima ekskluzivno pravo na organizovanje manifestacija vjere u koje svakako spadaju odlazak na hadždž, organizacija klanja kurbana, prikupljanja zekata i sadekatul-fitra ... pa sve do izdavanja publikacija koje se tiču vjere i vjerskih pitanja a u šta spada i vaktija. Muftija tvrdi da oni ovo pravo imaju na osnovu izvora šerijata (dakle na osnovu Kur'ana i Sunneta) i zato se i buni kada mu neko drugi uleti na teren. E sad, na nama je da vjerujemo muftiji ili da nađemo nekog drugoga za koga vjerujemo da islam poznaje bolje od muftije pa da njega pitamo. Ovo u slučaju da nas interesuje. A ako nas ne interesuje onda možemo da postupimo i po vlastitom nahođenju ili da zavirimo u svesku imama iz Mura.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

63

Namerno sacekah da ed (kao definitivno puno kompetentniji) da odgovor na mukijev komentar. Muki je primetio ispravno, ali mi se cini da, kao vecina neupucenih i skepticnih gradjana, pridodaje negativnu konotaciju onome sto primecuje.

Istina je da muftija najvise biva trn u oku naroda jer se bavi pitanjima (iz svoje jurisdikcije) koja neupucenima u serijatske zakone bivaju povod da ga optuzuju, a ne zapitaju se (jer ne znaju) da li sa sejtanom druguju kad munafice nekog zbog toga sto im (jer je duzan) obaveze spominje. Naravno radi se o parama... a pare izgleda su dobar test.. spomene ljudima zekat, odma ispada da ga trazi za sebe. Kad bi samo znali kakvu apsurdnu gresku time prave, sigurno bi drugacije pricali.

Na primetaciju mukijevu meni je licno moj babo dao vrlo lijep komentar: da li moze neko da izdaje (bez odobrenja pogotovu) tudju knjigu sa svojim natpisom na njoj (davao je dzabe ili prodavao sve jedno)? Naravno da bi neki ljudi voleli da im neko poklanja tudje knjige, ali taj neko nema pravo da to radi, jer su te knjige pod zastitom i u pravu necijem (u ovom slucaju verovatno od autora i autorizovanog izdavaca). E pa i vaktije imaju copyright, i exkluzivno pravo da ih izdaje (i naravno prodaje, sto je trn u oku sitnicara) ima meshihat. Da neko razmisli ne bi sitnicario na glupoj stvari, koja moze puno da znaci kad se sabere (dosta tih sitnih stvari).. recimo to je deo budzeta meshihatu. U krajnjoj liniji, islamske institucije su zasluzne za proracune na vaktiji (sve do lokalnih preracunavanja) tako da stvarno postaje neovlasceno preuzimanje prava od strane bilo koga ko ih preuzima na sebe i izdaje/poklanja (ustvari vrsi marketing svoje firme ukradenom hedijom).
Organizovanje odlaska na hadzhadz od strane privatnika je jos manje pojmljivo. Pogotovu jer se na taj konto ne bi smeo terati marketing. U normalnim zemljama se za to niko ni ne buni, vec je prihvatljivo (normalno) da se regulative necije prate i da se u njih ne mesa, ali nas sujetni narod ce ciniti sve suprotno jer zaista nikakve autoritete ne prihvata (nek se javi ovde onaj sto stalno o oholosti i hirovima prica, a nek malo prepozna sebe). U Maleziji je nemoguce zaobici jednu jedinu instituciju za organizaciju polazaka na Hadzdz, koja je u punom smislu reci institucija, jer ukljucuje detaljnu, bas detaljnu, pripremu buducih (inshallah) Hadzdzija na put, bez koje (pripreme) niko odavde ne polazi.

Nije meni jasno samo sta bi ljudi ustvari hteli, i sta je to sto im smeta, ako nije slucaj da im smeta da imaju dobrog, pametnog, sposobnog coveka na funkciji za koju trebali bi se ponositi svi zajedno da postoji. Zakacite teret i na najjacu masinu na svetu i oslabicete je znatno... (samo neprijatelji i zlobnici to cine svesno i namerno). Al ova masina (muftija u figurativnom smislu) i dalje dobro (i pod teretom) tera...
mogu ja da se potpisem i bolje...

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

64

Citirano

Orginalno od juskos
Pa ovde se vodi pravi rat izmedju muftijevaca i suljovaca.

Ove Juskove riječi me tjeraju da stavim jednu primjedbu. Ukoliko je ovo što on reče tačno onda se radi o diskusiji na potpuno pogrešnoj osnovi odnosno diskusiji koja je jalova i čiji smisao je ravan smislu pitanja: čija majka je najbolja majka?

Neću pominjati druge osim muftije (jer je on tema) ali ono što ću reći je princip koji je primjenjiv na svakoga.

Muamer Zukorlić je predsjednik Mešihata Islamske zajednice Sandžaka .
Muamer Zukorlić je po funkciji i Sandžački muftija .
Postupci Muamera Zukorlića trebaju se posmatrati kroz prizmu dužnosti i prava predsjednika Mešihata IZ-e Sandžaka kao i dužnosti i prava Sandžačkog muftije .
Svako na ovome svijetu ima neku svoju zonu odgovornosti te se njegovi postupci imaju vrednovati samo u okvirima te zone i tražiti odgovore na pitanja:
1. da li su obaveze ispunjene
2. da li je došlo do prekoračenja ovlasti
3. da li je došlo do zloupotrebe položaja.

Ovo su univerzalni kriteriji te ih se treba uvijek pridržavati.
Ako ovo shvatimo lako ćemo ocijeniti nekoga, bio on muftija, predsjednik političke partije, portir ili general, a diskusije nam neće ići u beskonačni krug.

Nadam se da će se u daljoj diskusiji voditi računa o ovome.

Muki

Zlatna sredina

(10)

• »Muki« je muško

Datum registracije: 22.10.2003

• Poruku poslati

65

[SIZE=1]Iz ovog posta je izbačen citat celokupnog [/SIZE] [SIZE=1]fingersbroken-ovog [/SIZE] [SIZE=1] posta koji mu prethodi [/SIZE]

Tacno je da je po meni negativno ono sto primecujem, ali ako za vas nije, to ne mora da znaci da sam ja neupucen u nesto.
_________
________
_______
______
_____
____
___
__
_
What a signature!

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

66

Četvrtak, 04. Decembar 2003

Vijest

Novi Pazar, 03.12.2003

Muamer Zukorlić je ponovo izabran za predsjednika Mešihata IZ Sandžaka i tu će funkciju obnašati i narednih 5 godina.

sismis

Početnik

(10)

• »sismis« je muško

Datum registracije: 16.10.2003

• Poruku poslati

67

ko ga je izabrao?

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

68

Predsjednika Mešihata IZ-e Sandžaka bira Sabor , najviši organ IZ-e Sandžaka.

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

69

jel u sabor ulaze imami ili?
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

70

Članovi Sabora su raznih profila: imami, inženjeri, profesori, ljekari, radnici, privrednici ... ali koliko je koji profil zastupljen ne znam. Nedavno su bili izbori i za Sabor te ako do mene dođu statistički podaci rado ću ih objaviti.

Inače, Sabor u Islamskoj zajednici ima funkciju Skupštine a Mešihat ima funkciju Vlade u jednoj državi. Predsjednik Mešihata mu dakle dođe nešto poput Premijera.

bux_ludvig_np

Zlatna sredina

(10)

• »bux_ludvig_np« je muško
  • »bux_ludvig_np« je zabranjen

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

71

Eselamu alejkum wr wb evo upravo sam prije gledo reprizu izbora!!
Neka mu je hairli i inshAllah da nastavi ovako pa i jos bolje sa svojim uspesima !!!!
Rekao je Allahov Poslanik Muhammed,a.s.,: " Iskoristi petero prije peteroga; mladost prije starosti, zdravlje prije bolesti, bogatstvo prije siromastva, slobodno vrijeme prije zauzetosti i zivot prije smrti. "

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

72

Petak, 05. Decembar 2003

@ed
Ako si upoznat sa izbornom procedurom od džamijskih odbora pa do sabora da li bi mogao da nam je opišeš.
Dakle kako ide izborna procedura od džemata pa sve do izbora za muftiju?

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

73

Petak, 05. Decembar 2003

U strukturu Islamske zajednice ulaze:
- Skupština džemata
- Džematski odbori
- Skupština medžlisa
- Odbori medžlisa
- Sabor IZ-e Sandžaka (zakonodavni organ)
- Mešihat (izvršni organ)
- Sabor IZ-e BiH

Skupština džemata je zapravo cio džemat. Oni biraju tajnim glasanjem odbor džemata kao i svoje predstavnike za skupštinu medžlisa (svaki grad je zapravo jedan medžlis). Džematski odbor broji 5 članova (džemat koji broji do 200 domaćinstava) ili 7 (džemat sa preko 200 domaćinstava). Ovi prvi biraju jednog a ovi drugi dvojicu zastupnika u skupštinu medžlisa. Lista predloženih kandidata koju daje skupština džemata je duplo veća od broja članova koji se biraju.

U skupštinu medžlisa po funkciji ulaze imami džemata kao i po jedan predstavnik Islamske pedagoške akademije i Medrese.

Skupština medžlisa bira odbor medžlisa i to po već opisanom principu kod izbora džematskih odbora.

Članovi Sabora IZ-e Sandžaka (ukupno 30) kao i zastupnici u Sabor IZ-a BiH (ukupno 5) po već opisanom principu biraju se po medžlisima i njihov broj zavisi od veličine medžlisa. Po jednog člana Sabora imeniju sandžačka dijaspora, Pedagoška akademija i Medresa.

Članovi Sabora biraju članove kao i predsjednika Mešihata. Za predsjednika Mešihata može se kandidovati svako onaj ko ispunjava uslove za kandidaturu a ja se detaljno tih uslova sada ne sjećam. Uslovi kojih se sjećam su: završen fakultet islamskih nauka, poznavanje arapskog jezika, život usklađen sa islamskim propisima, radno iskustvo (koliko dugo ne sjećam se) i td. Ako se prijavi samo jedan kandidat on opet podliježe izbornoj proceduri.

Ako nešto fali pitaj, možda znam.

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

74

Ponedjeljak, 08. Decembar 2003

Selam alejkum Bošnjakinje i Bošnjaci.

Svidjao se ja nekom ili ne svidjao, bio ja vidovit ili ne, vjerovao to neko ili ne baš me briga, ali će doći vakat kada će svima sve jasno biti. I meni i njima.

Samo da se zna da razgovor o zvaničnoj ulemi i o onima kojima je povjerenje dato vjersko da upravljaju vakufima i vjerskim životom nemože nikako biti munafičenje. Ako neko u ovo nevjeruje neka malo Ćitabe prelista.

Ja sam direktno uključen u vjerski život pazara i uživo poznajem sliku IZ-e.

Može li mi neko objasniti zašto jedan Imam kao što je Hasib Efendija (Altun-alem džamija) biva evo već 10 godina šikaniran, a svi ga znaju kao dobrog i finog muslimana a i školovanog. Zašto biva Jusuf Efendija (druga džamija iznad parka) istjeran iz Džamije a poznat je kao čovjek koji je kao Melek po naravi, a kuća mu je cijela u knjigama, i sve što ima para daje za knjige i veoma je učen, čak neki smatraju da je od dobrih. Taj isti Jusuf Efendija je za vrijeme komunizma velike torture preživio od svojeg oca zato što uču Kur'an. Kada biste sjeli samo jednom sa njim da pričate bilo bi vam jasno o kakvom se to insanu radi. Nikad mrava zgazio nije. Zašto smeta Imam iz Mura. Zašto ti ljudi smetaju. Zašto paralelni Murski (Mešihatski) od naroda nepriznati Imam Admir drži po Mevludima dersove tipa, najbolji musliman je Biznismen. Aman ja Rabbi o čemu li se radi.

Kako može biti Muftija neko ko uz sebe vodi stalno telohranitelje. Koji svako veče ide u Restoran Sunce i tamo ga prate telohranitelji i stoje oko njega cijelo vrijeme. Kakav je to vjerski vodja?
Kakav je to Muftija koji istjeruje iz lokala siromaha (Sabit što prodaje kasete) jer mu udara na ugled. Sabit je sjedio za skroz drugi hastal ali je Muftiju iritirao i onda pozove konobara i kaže mu reci onom čovjeku da napusti lokal da mu ne šaljem ove moje ljude. Onda konobar teško sa stidom prilazi za taj sto tamo i kaže: "Halali Sabite Muftija ti kaže da napustiš lokal." Taman on to njemu kaže prilazi jedan od Gorila Muftijinih i trza Sabita za rukav i kaže onako "muslimanski", skromno i ponizno, blagim riječima: "IZLAZI IZ LOKALA DA TE JA NE IZBACUJEM!!!" Zamislite samo tu ličnost.

Ako je neko čuo za Aćif Efendiju, za Smail Ef. Filibarića i druge naše velikane i pravu Ulemu, odmah mu je jasno kada uporedi njih i Muftiju o čemu se radi. To mahnit čovjek jasno vidi.

Da li sam ja vidovit ili ne, neznam ali ovakve stvari mi dosta govore. A kako vi pišete meni će nadolaziti primjera dosta koje ću navoditi, a jasni su ko dan, samo eto kad se radi o hirovima onda se nemaju Kur'anska i Sunnetska mjerila već lična.

Idemo dalje. A ove tekstove će zapamtiti svaki od vas koji čita i kojeg ovo zanima, pa kada dodje vrijeme da se obejani sve što će se obejaniti, sjetit će se ovih tekstova.

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

dzenneta

Početnik

(10)

• »dzenneta« je žensko

Datum registracije: 08.12.2003

• Poruku poslati

75

religija

Esselamun alejkum

Ja se stvarno iznenadujem kako se osudujete da tako nesto na naseg muftije nanosite. Vi ne vidite sta on za nas radi vec samo sta ne radi. Niste ni svejsni kolika je on blagodat od Allaha Svevisnjeg, vec se petljate gde ne treba. On je jedne prilike dolazio u posjeti u Danskoj, gde smo se odusevili njegovoj prezentaciji, ali sta nas je jos jednom odusevilo, jeste njegova odbijenica za nasu ekonomsku pomoc. Kada ste vec tako hrabri onda vi uzmite tu odgovornost da vratite omladinu na pravi i ispravni put, uz Allahovu pomoc,da bi nasa djeca zivela u miru i rahatluku!!

Ili nadite sebi posao ili skolovanje, da ne bi bili dokoni

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

76

Poštovana sestro Dženneta, lijepo ti je ime. Žao mi je što te moram raszpčarati, stvari nisu uvijek onakve kakvim ih mi vidimo. Ja znam da ti voliš vjeru i Islam, ali što se tiče Muftije on je daleeeeko daleeeeko od primjera za vjernike kako treba biti vjernik. A primjera je mali milion, a ja živim non-stop ovdje sa tim ljudima i "autoritetima" i vidjam ih i gledam i srećem, pa mi je i poznato. Poznato je i to da je isti taj Muftija imao veliku podršku od strane naroda u početku jer ljudi vole i traže vjeru, ali je on svojim ponašanjem i životom pokazao da nije dostojan da nosi tu funkciju. Džip, obezbjedjenje, oholo držanje, drzak odnos prema muslimanima, a grljenje sa nemuslimanima, ugnjetavanje poznatih učenih ljudi po pazaru, miješanje u politiku, šurovanje sa vlastima u Beogradu, pretvaranje Islamske Zajednice u jednu biznis firmu, namještanje izbora u Islamskoj Zajednici, unošenje razdora i smutnje medju Bošnjacima, isti taj Muftija je evo prije neki dan ponovno izabran za Muftiju, odabrali ga njegovi ljudi, i Sulejman Ugljanin mu preko Regionalne TV mubarekliše ponovni izbor za Muftiju, a on odgovara kako mu nije nikakva čestitka potrebna od strane Dr. Sulejmana Ugljanina, Lidera Bošnjaka. Zar to nije očigledan razdor i neželjenje pomirenja. Dr. Sulejman Ugljanin je na nekoliko mjesta dosada i javno i tajno ga pozvao na ujedinjenje i na nesvadjanje ali je ovaj odbio. Eto to je taj Muftija tvoj dragi. Ti meni halali, ja što smatram istinom i što jeste istina moram iznijeti.
A što se tiče djela ona se opet gledaju po nijjetu (mislim na dobra djela).

Profesionalac je postao u scenskim nastupima pred masom, izgleda ima dobru školu. Tako da zna da se poigrava sa akustikom i raspoloženjem ljudi. To stalno gledam i vidim kolko se je izvještačio. Zar jedan vjernik treba da je glumac dobar ili treba da je prirodan??? U redu da glumi tamo negdje ispred nevjernika ali glumiti ispred vjernika!!!

Treba pogledati u Ćitabe ko sve može da pravi Džamije, Vjerske objekte, itd. Nemojte samo slijepo gledati to što neko nešto pravi. Ljudi pa dokle ćete stvari po tome materijalnom, opipljivom dijelu gledati.

Pa zašto se kaže da Mumini imaju Furkan (Allah im daje), tj. znaju da rastavljaju Istinu od neistine. To SAMO Mumini imaju. A može li se reći da je većina muslimana Mumini. Ne može se reći. Jer Allah dž.š. u Kur'anu lijepo kaže: "A većina ne vjeruje."

Meni je jasno da su muslimani željni ujedinjenja i da su iscrpljeni od ovih udara sa svih strana (iznutra i spolja) i da su se podosta uplašili za svoje vjerovanje, ali baš to panično stanje čini nas slijepim, pa ne sagledavamo situaciju realnom. Zbog tog sljepila nam je sada moguće sve i svašta uvaliti i ubaciti, a da mi mislimo da je to dobro. Treba se truditi što više u svoj život ubacivati Islam, i sve više i više se truditi da nam mjerila u životu budu Kur'an i Sunnet i onda će nam Allah dž.š. stvari pokazati onakvim kakve one jesu. Tj. nećemo biti naivni muslimani, već Mumini oštroumni. Normalno Iskrenost je obavezna.

Kada bismo se maximalno trudili u tome onda bi nam jasno bilo ko je Muftija i ekipa oko njega.

Islam od nas traži da se što bliže primaknemo Poslaniku a.s. po vrlinama, po ćudi, a kolko će ko napraviti to je nebitno. Dakle, predjimo na suštinu stvari nemojmo se zavaravati formom. Jer se može djesiti da jednog Dobrog Allahovog roba psujemo i optužujemo (jer ništa nije napravio), a nekog drugog koji je munafik (ne kažem ni za koga) da ga hvalimo i uzdižemo (jer je on kao nešto napravio). To je kada se formalno stvari vide. Tražimo suštinu i vidjet ćemo.

Poslanik a.s. kaže:"Poslat sam da usavršim ahlak ljudski."

I onaj koji bi da bude primjer muslimanima bi trebao da ima besprijekoran i najbolji Ahlak medju njima, nebitno kolko je šta napravio i izgradio. Sem toga to nisu njegove pare, to nije on iz džepa izvadio, već su to donacije, prilozi, zekjati, sadekatul-fitrovi, itd. itd.

Eto tako.

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

77

Citirano

Orginalno od Gerilac

Ja sam direktno uključen u vjerski život pazara i uživo poznajem sliku IZ-e.

Nisi jedini koji je direktno ukljucen u vjerski zivot Pazara ali si jedan od rijetkih koji je spreman ovako hrabro iznositi potvore. Kazem hrabar ali ne mislim da si hrabar u odnosu na muftiju vec si hrabar u odnosu na Allaha dz.s. i Njegovu kaznu koja slijedi za potvoru.

Citirano

Treba pogledati u Ćitabe ko sve može da pravi Džamije, Vjerske objekte, itd. Nemojte samo slijepo gledati to što neko nešto pravi. Ljudi pa dokle ćete stvari po tome materijalnom, opipljivom dijelu gledati.

Pa zašto se kaže da Mumini imaju Furkan (Allah im daje), tj. znaju da rastavljaju Istinu od neistine. To SAMO Mumini imaju. A može li se reći da je većina muslimana Mumini. Ne može se reći. Jer Allah dž.š. u Kur'anu lijepo kaže: "A većina ne vjeruje."

Ovo nije prvi puta da potezes (makar i u blagoj formi) za tekfirenjem jer sve one koji ne misle kao ti a padaju na sedzdu stavljas u kontekst Allahovih rijeci "A vecina ne vjeruje". Bratsko upozorenje da se prodjes toga.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

78

Citirano

Orginalno od Gerilac

...isti taj Muftija je evo prije neki dan ponovno izabran za Muftiju, odabrali ga njegovi ljudi, i Sulejman Ugljanin mu preko Regionalne TV mubarekliše ponovni izbor za Muftiju, a on odgovara kako mu nije nikakva čestitka potrebna od strane Dr. Sulejmana Ugljanina, Lidera Bošnjaka. Zar to nije očigledan razdor i neželjenje pomirenja. Dr. Sulejman Ugljanin je na nekoliko mjesta dosada i javno i tajno ga pozvao na ujedinjenje i na nesvadjanje ali je ovaj odbio. Eto to je taj Muftija tvoj dragi. Ti meni halali, ja što smatram istinom i što jeste istina moram iznijeti.
A što se tiče djela ona se opet gledaju po nijjetu (mislim na dobra djela).

:
:

Eto tako.

Allahimanet.

Sam izbor Predsednika Mešihata IZ Sandžaka za Regionalnu televiziju nije predstavljao nikakav bitan događaj, bar sudeći po tome da mu nisu pridavali nikakvu medijsku pažnju, niti je isti pomenut negde sve dok... sve dok ... da da, sve dok se nije oglasio Sulejman Ugljanin sa svojom čestitkom. Dakle značaj je dat toj čestitki - vest dana je bila čestitka Sulejmana Ugljanina dok je prethodnog dana sam izbor Predsjednika Mešihata IZ Sandžaka sasvim nebitan, marginalni događaj koji nije zavredio pažnju da bude u Vjestima ovog medija. ?(?(?(
Zašto je to tako, verovatno nije teška zagonetka za sve one koji imaju prilike da gledajući RTV prepoznaju u njoj istu onu SPSoliku podršku koju je u nekadašnjoj RTS imao Slobodan Milošević.

Nesumljivo da ni nijet same čestitke nije do kraja iskristalisan, pa verujem da je Muamer ef. Zukorlić, Predsjednik Mešihata IZ Sandžaka, Muftija Sandžački i Rektor Univerziteta u Novom Pazaru iz tog razloga i odgovorio tako kako je odgovorio - jer ne želi da bude sudionik prljavih političko-propagandnih igri i igrica kojim bi se kod jednog dela sandžačke javnosti stekao i nametnuo utisak da i on stoji iza bilo koje od političkih opcija, pa između ostalih i iza opcije koju zastupa Koalicija za Sandžak.
Ne znam za vas, ali ja se sećam sličnih čestitki Slobodana Miloševića patrijarhu Pavlu, imam prilike da gledam i sada blagoslove koje dobija SRS od SPC i td...

Muftija sandžački se ograđuje od toga, i dok je tako dobro je - bar po mom mišljenju.
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

79

Sada kada si vlast baš mi se svidjaš. Ed hajde mi ti fino navedi kakvu sam ja to potvoru učinio. Na navedi je. Nemože to tako samo kažeš potvora i gotovo. Kako tebe nije strah i kako si toliko hrabar da nekog optužiš za potvoru??? Ha???
Navedi iz ovog teksta proje šta to nije tačno. A ovo u vezi ovoga "A većina ne vjeruje" si izvuko iz konteksta.

Moraš malo ubjedljiviji i jači biti. Slab si sad za sad, ali ja vjerujem da ćeš ojačati.

Dobro se vrati i ponovo pročitaj post moj prijethodni.
I preporučujem ti da se bojiš Allaha dž.š. bolje će biti za tebe.

Allahimanet.

Datum registracije: 05.12.2003

• Poruku poslati

80

selamun alejkum
prije svega zahvaljujem Allahu dz.s. koji je SANDZAK pocastio sa tako sposobnim covjekom kako u vjerskom tako i u intelaktualnom smislu kao sto je MUFTIJA Muamer ef. Zukorlic. neko rece da je on NIMET za sandzacki narod,ja kao i vecina sandzaklija smo uvjereni da je upravo tako.
sto se tice tebe gerilac,to sto kritikujes MUFTIJU to je tvoje osobito pravo,a to sto si gore napisao o MUFTIJI neznaci da je istina!!!prije svega,ti imas u sebi svoje licno misljenje o MUFTIJI a iz gore tvojih navedenih rijeci,reklo bi se da ga nehajes,a sta je tome razlog to Allah i ti znas!MOZDA SI TI PAZARAC A ON JE IZ ORLJA! mozda je ovo...ili je mozda ono... gerilac,kazes da sebe svrstavas u vjernike,NEZABORAVI DA CES NA SUDNJEM DANU ODGOVARAT I ZA ONO STA TI SE U SRCU SKRIVALO!!!i moj ti je bratski savjet,ocisti svoje srce od tih prljavih,ruznih,munafickih slojeva koji su ga okruzili i voli MUFTIJU,BOG TI DAO,kao sto ga i MI volimo jer je svojim djelima i od 31.oktobra 1993 pa do dana danasnjeg dokazo moze biti VOLJEN!!! nebudi SLIJEP gerilac,a imas u STA da gledas!
"Pesimista je onaj koji izmedju dva zla izabere oba!!!"

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks