Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

1

Petak, 16. Decembar 2005

SANDZACKI STUDENTI U DIJASPORI

Jeste da nas nema puno ili da se ispravim ja ne raspolazem podacima da nas ima puno na studijama sirom Evrope, ali bi itekako korisno i lepo bilo kada bi se nasi studenti medjusobno upoznali, razmenjivali iskustva, pomagali jedni drugima i malo cesce se okupljali.

Kao sto vec napomenuh nasih studenata je prema mojim saznanjima malo ( svega 15 u DE, A, CH, F , CZ) ali sam sigurna da nas je puno vise no nismo povezani niti organizovani te stoga otvaram ovu temu u kojoj se mogu javiti svi oni koji studiraju u inostranstvu kao i oni koji to imaju u planu.

Apel i na clanove foruma koji znaju za nase studente u inostranstvu da iste upute na ovu temu ili da makar nama jave za njih.

"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

2

Petak, 16. Decembar 2005

Ja znam nekoliko nasih studenata, oko 6 komada samo u frankfurtu, samo bre ovi sto ih ja znam nekako manje vremena imaju da vise po forumu po cipcijo dan ko vi :D

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

3

Petak, 16. Decembar 2005

Ja znam 10 studenata u mom gradu, moja malenkost uracunata. Ja sam jedina iz Novog Pazara, ostali su iz drugih gradova Srbije, iz Bosne i Hrvatske. Da ih sve ovde dovedem? :D
EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

4

Petak, 16. Decembar 2005

Super sto ih znate toliko, drago mi je. PaZaRaC lijepo je sto imas smisla za humor, ali bi jos lepse bilo kada bi tim nasim studentima rekao da se jave ovde? Ne zbog mene, vec zbog statistike i organizacije ( da ne shvatis drugacije ).

Hanko bas lijepo sto je toliko studenata. Sve koji su iz Sandzaka slobodno dovedi.

Ujedno se zahvaljuejm HaNuMi_78 sto mi je skrenula paznju da sam rekavsi "nasi" upotrebila izraz koji se lako moze pogresno shvatiti. Dakle kad kazem nasi i pricam o nasim studentima mislim prvenstveno na studente iz Sandzaka u dijaspori.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

SaNdZak

Zlatna sredina

(23)

• »SaNdZak« je muško

Datum registracije: 01.11.2002

• Poruku poslati

5

Petak, 16. Decembar 2005

Es selamu alejkum,

Pozdravljam otvaranje ove teme i smatram je vrlo korisnom, ujedno i cestittka pokretacu iste.

Informacije koje ja posjedujem mi govore da samo u Njemackoj ima oko 60-tak studenata porijeklom iz Sandzaka, a broj studenata u susjednim zemljama sa sa ovim brojem prelazi 100.

Nepoznavanje sebe ili neznanje o sebi je teska bolest, da bi se izlijecili od ove bolesti moramo se upoznati a da bi se upoznali moramo se prvo prebrojati.

Drago mi je sto je prebrojavanje pocelo i nadam se da ce uspjesno biti nastavljeno i zavrseno.

Selam
Jede Wahrheit braucht einen Mutigen der sie ausspricht!

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

6

Petak, 16. Decembar 2005

Evo zapisi i Sweden,ja studiram ovde izmedju ostalog.

p.s a zasta sam ovo dobio opomenu, to kao cestitka neka pred novu godinu jel :))
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

°thats_me°

Zlatna sredina

(10)

• »°thats_me°« je žensko

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

7

Petak, 16. Decembar 2005

2 studentice u Frankfurtu(main).. sestra mi i ja :)

selam svima, poseban pokretacu teme ;)
Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne mozes probiti ni brda u visinu dostici, sve je to ruzno, Gospodaru tvome mrsko. (Al-Isra)

nparis

Učenik

(10)

• »nparis« je muško

Datum registracije: 22.01.2004

• Poruku poslati

8

Subota, 17. Decembar 2005

We alejkemu selam Sandzak
Evo mi u Francuskoj se polako povezujemo ima nas jednu 10 za pocetak a ima sigurno i vise.
A kazi mi kakve aktivosni bi nam preporucio?
Kako bi trebalo to udruzenje studenata da djeluje?
Crnom zemljom kada me zaspu ne pomosli da me nema, Sunce, Mjesec zar nestaju sa njihovim zalascima .

9

Subota, 17. Decembar 2005

Za pocetak bih te zamolila da studente koje znas uputis na ovu stranu ili im makar preporucis da se jave na moj mail bektovic@hotmail.com .

Zadataka i aktivnosti ce inshAllah biti dovoljno za sve nas.

Karakterna

Zlatna sredina

(10)

• »Karakterna« je žensko

Datum registracije: 21.02.2006

• Poruku poslati

10

Ponedjeljak, 06. Mart 2006

Jel bilo ista od ovoga?
Rodjena si sa krilima. Zasto zelis da puzis kroz zivot?

11

Ponedjeljak, 29. Septembar 2008

Ja tek sad iskopah ovu temu :)
Karakterna, od ovoga jeste bilo sta.
Mozes se informirati na stranici udruzenja : www.ussud.org

Admine, nadam se da nije strasno sto reklamirah?

Social bookmarks