Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško
  • »Tutinac« je autor ove teme

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

1

Petak, 24. Novembar 2006

"Sandzak Danas"

U beogradskom dnevnom listu "Danas" ce, pocev od danas pa svakog petka, izlaziti dodatak koji ce se zvati "Sandzak Danas" a u kome ce biti zastupljene teme iz oblasti, politike, privrede, ekonomije, kulture, zdravstva, sporta itd.

Evo uz informaciju o tome pozivam vas da prokomentarisete ovaj novi medij.

P.S. Na sajtu ga nema jos uvijek ali u planu je i to.
[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

zucky_85

Zlatna sredina

(10)

• »zucky_85« je žensko

Datum registracije: 03.08.2006

• Poruku poslati

2

Petak, 24. Novembar 2006

To bi bilo vrlo dobro,samo se nadam da neće kvazi novinari iz ovog grada imati tu dužnost,da nas ionako posramljene nemilim dešavanjima u gradu,predstavljaju "širokoj" Srbiji.

Lovers don't finally meet somewhere
they're in each other all along...

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

3

Subota, 25. Novembar 2006

Imala sam priliku da prelistam juce prvi broj ovog podlistka i dopao mi se mada ima samo 8 stranica ali...korisnih. Mislim da kvazi novinari nece imati priliku da nas popularisu u njemu, jer za njega pisu "isprobani" i novinari sa dugim radnim stazom.Ja sam primjetila Slavku Bakracevic,Sladjanu Novosel i Safetu Bisevac...Uostalom,vidjecemo, ovo je tek pocetak.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

• Poruku poslati

4

Ponedjeljak, 27. Novembar 2006

Pismo jednog citaoca

Sandžak danas - prava ideja u pravo vreme

Cenjeni glavni uredniče,
Nisam redovan čitalac nijednih dnevnih novina, ali Vaš list je najčešće u mojim rukama. Danas sam bio izuzetno obradovan kada sam kupio Vaše novine i pročitao naslov na prvoj strani. Mislio sam da je reč o nekom članku o Sandžaku, a potom sam shvatio suštinu Vašeg nauma.
Uvek sam cenio Vaš list kao najobjektivnije novine u Srbiji i nekada sam bio Vaš redovan čitalac, pa i kada sam bio Van zemlje (putem Interneta), dok me u tome nisu sprečile druge obaveze. Vaš potez je u ovom trenutku veoma hrabar, željno očekivan i nadasve veoma potreban zbog objektivne informisanosti domaće i strane javnosti o događajima sa ovog prokuženog prostora. Veliki broj štampanih i drugih medija ovom su prostoru pristupali senzacionalistički, u službi raznih politika i duhovnih mediokriteta koji su ga time samo sve više upropašćavali.
Posebno su bili neobjektivni štampani mediji koji su izlazili u Sandžaku (stalni i povremeni, koji su bili u službi jedne, druge i ko zna koje sve političke stranke ). Pojavili ste se u pravo vreme i na pravom mestu.
Dozvoljavam sebi, iz zaista najbolje namere, da Vam skrenem pažnju da odaberete dobre, objektivne i nepristrasne dopisnike, jer s prostora Sandžaka u proteklih 15 godina (a naročito u Miloševićevoj poslednjoj deceniji minule ere i milenijuma), bilo je dopisnika čiji su članci bili u funkciji te politike. No, znam da ćete Vi i bez ove moje dobre namere znati da eliminišete one koji su se naglo "preštelovali".
Želim Vam uspeh, s nadom da ne ostanete jednonedeljni izveštač, analitičar i objektivni ocenjivač događanja na ovim sandžačkim prostorima.

Ferzo Čelović, dipl. inž. org. Priboj

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

• Poruku poslati

5

Utorak, 06. Februar 2007

U petak izlazi 12. broj lista "Sandzak Danas". Mislim da je dovoljno vremena da neko moze da prokomentarise sadrzaj i kvalitet ovog dodatka u listu Danas.

To je trenutno jedini nedeljni list koji se bavi regionom Sandzaka.

I jos nesto, Danas je, veoma smelo, taj dodatak nazvao "Sandzak Danas" a mnogi u Srbiji jos uvijek region Sandzaka nazivaju nekim nakaradnim imenima.

P.S. Altuni sam jednom odgovorio ali vidim da su administratori skinuli. Evo jos jednom radi istine... pomenuta Slavka Bakracevic ne radi u njemu, dok druge dvije novinarke koje je pomenula rade.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

6

Srijeda, 07. Februar 2007

Negdje sam ispod nekog clanka primjetila inicijale S.B. pa sam vjerovatno prokontala da se radi o Slavki. Nebitno.

Svidja mi se "Sandzak danas" posebno sto se trude da iz skoro svake sandzacke opstine imaju bar po jedan clanak.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

PASHA

Zlatna sredina

(5)

• »PASHA« je zabranjen

Datum registracije: 29.01.2004

• Poruku poslati

7

Po mom dubokom uvjerenju ovaj podlistak je isuvise jednostran i pristrasan. U svakom slucaju ideja ko ideja nije losa ali ponavljam mislim da je dosta pristrasan.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

8

Sta znaci to da je pristrasan. Navija za nekoga, iznosi nesto sto nije istina ... Nije dovoljno reci samo pristrasan je i ponovo se odlogovati sa foruma.

Najbolje je da ga uporedis sa drugim medijima u Pazaru, je li manje ili vise pristrasan ;)
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

nenaad

Početnik

(10)

• »nenaad« je muško

Datum registracije: 01.07.2008

• Poruku poslati

9

Četvrtak, 21. Januar 2010

Je li ,,Danasov" dodatak Sandzak izlazi samo za sandzacko izdanje ,,Danasa"? U ,,Danasu" od proslog petka u Trsteniku ga nije bilo. Na ,,Sandzacke novine" se nije moguce pretplatiti. Postoje li neko novine na bosanskom u Ostatku Srbije na koje se moze pretplatiti (za one koji su van Sandzaka)?

eki

Učenik

(10)

Datum registracije: 22.04.2009

• Poruku poslati

10

Četvrtak, 21. Januar 2010

Citirano

Orginalno od nenaad
Je li ,,Danasov" dodatak Sandzak izlazi samo za sandzacko izdanje ,,Danasa"? U ,,Danasu" od proslog petka u Trsteniku ga nije bilo. Na ,,Sandzacke novine" se nije moguce pretplatiti. Postoje li neko novine na bosanskom u Ostatku Srbije na koje se moze pretplatiti (za one koji su van Sandzaka)?

Postoji Glas Islama,novine koje izlaze svakih petnajest dana u Sandžaku i van,na njih se možeš preplatiti,to su bile i ostale jedine realne novine u Sandžaku koje su se za razliku od drugih držale istine i samo istine.

nenaad

Početnik

(10)

• »nenaad« je muško

Datum registracije: 01.07.2008

• Poruku poslati

11

Petak, 22. Januar 2010

Hvala. ,,Danas" u opstini Vrnjacka Banja ima dodatak Sandzak, a ,,Danas" u opstini Trstenik ima dodatak Branicevo. ,,Danas" koji sam kupio proslog petka nije imao dodatak, a danas u tom kiosku ,,Danas" ima dodatak Branicevo. Ovo mi je, valjda, prvi put u zivotu da sam kupio dvoje iste dnevne novine :)

Social bookmarks