Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

• »Mrdaywalker« je muško
  • »Mrdaywalker« je autor ove teme

Datum registracije: 04.04.2010

• Poruku poslati

1

Četvrtak, 08. April 2010

Sandzak na mapi Velike Albanije

Ethnic Albania ili na albanskom u prevodu etnicko cista albanija sa albanskim zivljem je jedan od sinonima stvaranje velike albanije u kojoj ce dominirati samo albanci bez obzira na religiju (poznato je da oko 30% svih albanaca cine hriscani: pravoslavci i katolici).
ne treba zapostaviti da nove generacije albanaca teze ka stvaranje i obnavljanju stare ilirie u kojoj treba da se okupe svi albanci koji imaju zajednicku religiju SHQIPTARIJU (albanizam).
nije nista novo da albanci sve vise vuku ka katolicanstvu,bivsi kosovski lider Ibrahim Rugova se cak i ukopao kao katolik.
albancima je narodni heroj SKENDER BEG/GJORGJ KASTRIOT - katolik koji se krvavo borio protiv osmanlija i islama.
on je za njih kao karadjordje ili njegos za srbe i crnogorce.

Albanski sajt sa idejom i gradovima velike albanije
http://www.unitedstatesofalbania.8m.com/

prema veliko albanskim nacionalistickim idejama Sandzak treba da pripadne albancima sa sledecim gradovima:

Shqiptarët në Sanxhakun e Pazarit të Ri
Sanxhaku i Tregut të Ri ka një sipërfaqe prej 8.687 km katrorë dhe 530 000 banorë. Kryeqyteti është Pazari i Ri (Novi Pazar).
Kufizohet me Serbinë, Malin e Zi, Kosovën, Bosnjën dhe Hercegovinën dhe Shqipërinë. E përbëjnë këto komuna : Pazari i Ri, Tutini, Sjenica, Prijepolje, Nova Varosh, Bijello Polje, Rozhaja, Plava, Plevlje dhe Berane.

ovo je mapa Shqiperia etnike - Velika Albanija do Bosne
Mrdaywalker je dodao/la ovu sliku:
  • velika-albanija.jpg
ovde smo mi da bi drugi znali ko smo!

Tufan

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 13.03.2008

• Poruku poslati

2

Četvrtak, 08. April 2010

Sta ces, dokona djeca pa se igraju crtanja karata. Podsjeca me na ono crtanje Ogulin-Karlovac-Virovitica, al` nema od toga nista.....
SDA 1990

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

Datum registracije: 03.07.2008

• Poruku poslati

3

Četvrtak, 08. April 2010

Uvijek će biti onih što him je dosadno i nemaju drugog posla ( kod svih naroda ). Činjenica je da su 90-tih Srbi govorili da će se Šešelj prošetati u sandalama linijom Karlovac, Ogulin, Karlobak, Virovitica. Međutim kako sad stvari stoje te sandale mgu biti samo napravljene od željeza spojene lancom. Činjenica je i to da je sve manja i manja velika srbija i da su veliko albanci osokoljeni Kosovom zaboravili na činjenicu da tko hoće veće izgubi i ono iz vreće, baš kao što se desilo i Srbiji. Da bi priča o prekrajanju granica na Balkanu izgubila svaki smisao potrebno je što prije cijeli region ugurati u E.U. Pa makar i preko veze ( štele ). Kad kažem preko veze mislim prvenstveno na Tursku koja 25 godina čeka u hodniku, a neki dan je i sam premijer Erduan u Sarajevu izjavio da bi volio da BIH prije Turske uđe u E.U. svjestan činjenice da će vjerovatno tako i biti jer zemlje članice E.U. sa ludim Balkanom jednostavno nemaju drugu alternativu. Kada se pogleda kolike probleme Slovenci prave Hrvatima na samom pragu ulaska u E.U. teško je povjerovati da ista ta Hrvatska neće na iste ili slične načine ucjenjivati Srbiju ako uđe prije, a kako sada stvari stoje Hrvatska je na samim vratima i uskoro bi trebala poslati članica E.U. Na kraju dolazi Kosovo koje je svjetlosnim godinama daleko od ulaska, a onda tu dolazi na red Srbija koja se tada kao već zemlja članica E.U. nikada neće složiti da Kosovo uđe kao suverena država. Helem otvara se jedan proces koji će se na kraju vjerovatno morati riješiti jednim paketom sa kojim mislim da će definitivno prestati priče o velikoj Srbiji, Hrvatskoj, ili Albaniji. Zanimljivo da od sve tri spomenute veliko nacionalne ideje BIH je bila pošteđena jedino veliko albanske, dok Sandžak nije ni od jedne.
Na vatru odgovori vatrom !

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

4

Petak, 09. April 2010

Bolesni Umovi..........Nicija nije do Zore!
" Bilen alemlere rahmettir "

ToLive4

Početnik

(10)

• »ToLive4« je muško

Datum registracije: 01.08.2008

• Poruku poslati

5

Petak, 23. April 2010

I onda neko meni kaze :"Albanci spasili Pazar u II svj. ratu"?!?!?!?

Ima jedna poslovica koja kaze:"Ne laje ker zbog sela, vec zbog sebe laje", pa su tako i Albanci zajedno sa Acifom Bljutom "spasavali" Pazar, da bi ga kasnije pripojili Velikoj Albaniji. Sreca pa su ih partizani na vakat postrijeljali. :klanja: :klanja:

• »Suad Sabotic« je muško

Datum registracije: 18.09.2010

• Poruku poslati

6

Subota, 18. Septembar 2010

Sandzak je Bosnjacki a ne Albanski

• »Mrdaywalker« je muško

• Poruku poslati

7

Srijeda, 29. Septembar 2010

Citirano

Orginalno od Suad Sabotic
Sandzak je Bosnjacki a ne Albanski

Slazem se mada ne poricem da ima i Albanaca u Sandzaku,uglavnom koncetrisani u nekim selima u PlavoGusinjskom kraju i oko Rozaja,sve u svemu mali broj. Po svim historijskim aspektima mi imamo vise duhovnih veza sa Bosnom jer smo bili 450 godina u Bosanskom pasaluku. Imamo i ljiljane na svom grbu... dakle Bosnjaci smo i ne damo nikom za pravo da nas otima

• »Mrdaywalker« je muško

• Poruku poslati

9

Četvrtak, 30. Septembar 2010

Ovaj klip nista ne dokazuje i iskreno dosadio mi je vise kad neki Albanac pocne da ga prikazuje kao neki dokaz. Svi znaju da su tada Bosnjaci nosili nosnju slicnu albancima eto i moj dedo je nosio culah ali nikad sebe albancem nije smatrao vec naprotiv okorelim Bosnjakom. Takvu nosnju su nosili i nasi bihorci u Bjelopoljskom i Beranskom kraju dje nije ni imalo albanaca. Uostalom ona bijela marama i nije albanski trend,to su osmanlije donijele na Balkan a ostali narodi preuzeli.

Slika 1. Evo i Makedonska nosnja Teskoto. slicna Albanskoj a nije albanska niti su oni albanci.

Slika 2. Evo i Poljski gorstaci zvani Cerkezi nose caksire poput Albanaca a nemaju blage veze sa njima.

• 9.jpg

SmokyP

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 16.02.2007

• Poruku poslati

10

Dobro ako klip nista ne dokazuje kazacu ti ja onda:

Moja familija sa babove strane je albanskog porekla (zaboravili su jezik asimilirali se - Pester)
Moja familija sa majcine strane je pola albanskog porekla (prabika mi je bila albanka - Pester)
Familija od zene (zive u Pazaru) je poreklom sa Kosova (neznaju albanski al imaju rodjake jos tamo).

Pitaj starije (znaci imam dosta albanske krvi kao i mnoge Sandzaklije ali neznam albanski).

Znas kako Bosanci zovu Sandzaklije? Siptari :)

Bivsi gradonacelnik Novog Pazara Acif Hadziahmetovic (uzeo majcino prezime) zvani Acif Efendija je takodje polu-Albanac. (Otac Aga Bljuta je iz dzakovice - Kosovo)

http://sandzak.nl/group/braniteljisandza…r-acif-efendija

• »Mandelbrot« je muško

Datum registracije: 04.05.2009

• Poruku poslati

11

Citirano

Orginalno od SmokyP
Pitaj starije (znaci imam dosta albanske krvi kao i mnoge Sandzaklije ali neznam albanski).

Niko ne negira da ima Bosnjaka u Sandzaku koji imaju i albanske krvi, ali taj broj je procentualno mali i oni su zastupljeni samo u ovom Istocnom delu Sandzaku.

A tema je koliko ja primetih mapa Velike Albanije na kojoj se i Sandzak nalazi, nesto sa cime ti izgleda nemas velikih problema... ?

A ovaj jabandzija, ocigledno, ne boji se ni dana, ni noci, ni sela, ni muhtara, ni vlasti, ni zvijeri. Mora da je ili krupan junak ili sitna pamet.

• »Mrdaywalker« je muško

• Poruku poslati

12

Citirano

Orginalno od SmokyP
Dobro ako klip nista ne dokazuje kazacu ti ja onda:

Moja familija sa babove strane je albanskog porekla (zaboravili su jezik asimilirali se - Pester)
Moja familija sa majcine strane je pola albanskog porekla (prabika mi je bila albanka - Pester)
Familija od zene (zive u Pazaru) je poreklom sa Kosova (neznaju albanski al imaju rodjake jos tamo).

Znas kako Bosanci zovu Sandzaklije? Siptari :)

Bivsi gradonacelnik Novog Pazara Acif Hadziahmetovic (uzeo majcino prezime) zvani Acif Efendija je takodje polu-Albanac. (Otac Aga Bljuta je iz dzakovice - Kosovo)

http://sandzak.nl/group/braniteljisandza…r-acif-efendija

Ok ti budi pola pola to je tvoj izbor i to ne osporavam. Ali ne dam kad neko meni i drugim Sandzaklijama kaze da sam Albanac zato jer mi je dedo nosio bijelu maramu... mislim kakve su to gluposti,i Albanci su nosili Fesove i Tursku nosnju pa nisu govorili da su Turci nego Albanci. Zato batalite tu foru sto su nasi staru nosili nosnju slicnu albanskoj,mi smo se uvijek osjecali Bosnjacima pa bilo kako da smo obuceni.

P.S. ako nisi znao ima i albaniziranih Bosnjaka medju albancima,nevescu primjer prezimena BOSHNJAKU kod Albanaca ;)

SmokyP

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

13

Nemoze niko da te natera da budes nesto sto ti neces :D

Ja nisam rekao da smo mi Albanci mi smo Bosnjaci ali imamo iste gene (Ilirske) a razliciti jezik. (to je naucno dokazano)

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/u_fok…MALO+ILIRI.html

• »Mrdaywalker« je muško

• Poruku poslati

14

Citirano

Orginalno od SmokyP
Nemoze niko da te natera da budes nesto sto ti neces :D

Ja nisam rekao da smo mi Albanci mi smo Bosnjaci ali imamo iste gene (Ilirske) a razliciti jezik. (to je naucno dokazano)

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/u_fok…MALO+ILIRI.html

Etnogeneza Balkana je dosta izmijesana,medjutim slazem se da su Bosnjaci generalno vecinom Iliri,kako ovi iz BiH tako i mi iz Sandzaka. Ali ima tu jedan problem: Albanci generalizuju stvari po tom pitanju,po njima svako ko ima ilirske korijene treba da bude Albanac. Istu takvu taktiku primenjuju Srbi,po njima svako ko je juzni slaven treba da bude Srbin... dakle Iliri nisu bili 1 narod vec su ih Rimljani tako zvali kao stanovnike balkana i dijelili su se u plemena koja cesto nisu imala nista zajednicko. Ne treba zaboraviti da je ime Albanac prvi put upotrebljeno tek od 1912 godine,do tada su se zvali arnautima ili arbanasima. Oni su se nacionalno izgradili tek prije nepunih 100 godina a mi Bosnjaci smo spominjani kao Bosnjaci prije 1000 godina tj. 400 godjna prije dolaska Osmanlija.

Knjiga Hrvatskog putopisca Ljetopis Nikole Lasvanina koji spominje Bosnjake 1059 godine

• f_ljetopislavm_1c1adc7.jpg

SmokyP

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

15

Nacionalizam je bez sumnje jedna grozna bolest, koja se nažalost uvukla u mnoga muslimanska srca. To je bolest koja okreće muslimane jedne protiv drugih i koja cijepa ovaj ummet. Ta opaka bolest nagoni muslimane da se bore za svoju državu protiv druge muslimanske braće, pa čak iako su ta braća bolji vjernici. Nacionalizam je čest uzrok da muslimani potežu oružje protiv svoje braće, samo zato što oni govore drugi jezik ili žive preko crte (granice). Da bih vam bolje predočio da je nacionalizam bolest koja je u totalnoj suprotnosti poruci Islama, navest ću vam nekoliko ajeta i hadisa u nadi da će to očistiti muslimanska srca i probuditi njihovu svijest. Molim Allaha, subhanehu ve te'ala, da ovaj moj mali doprinos učini dokazom za mene a ne protiv mene.

Činjenica da na zemaljskoj kugli žive različita plemena, narodi, rase i da se govore različiti jezici znak je Našeg Stvoritelja i upućuje na savršenstvo i bogatstvo Božijeg stvaranja. Uzvišeni kaže: "O ljudi, Mi smo vas od muškarca i žene stvorili i plemenima i narodima vas učinili da bi ste se upoznali. Najugledniji od vas kod Allaha je onaj koji Ga se najviše boji; Allah, uistinu sve zna i nije Mu skriveno ništa." (Prijevod značenja Al-Hudžurat, 13.)

http://el-asr.com/node/155/backlinks

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

16

Petak, 01. Oktobar 2010

Citirano

Orginalno od SmokyP
Nacionalizam je bez sumnje jedna grozna bolest

Covek je taj koji stvara Nacionalizam svojim Emocijama.Emocija stvara Nacionalizam a ovo drugo radja Fasizam, sto je znatno gore!

Budite ponosni sto ovo mozete reci: " Zadovoljan sam da mi Allah bude Gospodar, islam bude vera i Muhammed sallallahu alejhi ve sellem poslanik " a to dali si Albanac, Boshnjak ili Pakistanac, to je nebitno jer o tome necemo biti upitani!

SmokyP......Rovsh :D ;)

" Bilen alemlere rahmettir "

• »Mrdaywalker« je muško

• Poruku poslati

17

Petak, 01. Oktobar 2010

Svi smo mi pomalo nacionalisti neko manje neko vise samo sto to nece niko da prizna

muhamet

Početnik

(10)

• »muhamet« je muško

Datum registracije: 26.01.2011

• Poruku poslati

18

Ponedjeljak, 14. Februar 2011

samo mogu rec na ovu temu da oko velke albanije to samo neko izmislja jer je albanija najstara drzava kojaje bila do pestera i pola crne gore i makedonije kosova al tu istoriju ne ucite paje neko sad to nacrto stoje bilo pre pesto i vise godina ne padajte na ove teme su bez veze

Social bookmarks