Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško
  • »Administrator« je autor ove teme

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

1

Petak, 21. Februar 2003

Tema podeljena

Ova tema je napravljena dana: 06.03.2003 deljenjem teme: "PRIBOJ".

• »Sestovoboy« je muško

Datum registracije: 05.11.2002

• Poruku poslati

2

Petak, 21. Februar 2003

za Birduma

Hvala na obavestenju ali sta ti je to region sandzak,
postoji li to zvanicno ili je to samo tvoja zelja?

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

3

Petak, 21. Februar 2003

Sestovoboy, evo ti pari malo oci.

ed je dodao/la ovu sliku:
  • sandzak2.gif
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

• »Sestovoboy« je muško

• Poruku poslati

4

Utorak, 04. Mart 2003

Pozdrav za ed-a

Ne znam sta ti je ovo! Ne mogu ovu kartu da nadjem ni u jednom atlasu sveta!
Ako ti imas nameru da cepas karte onda ako te zanima mogu da ti napravim i istu ovakvu kartu SESTOVA!
I ne znam sta znaci ovo pari oci, glupo mi da to radim nekim decjim iseccima iz atlasa!

5

Četvrtak, 06. Mart 2003

da ti ja odgovorim

Jos jednom: to ti je SANDZAK! Priznavao ga ti, ili neko tvoj, ili ne, on postoji u srcima ljudi (sto je najbitnije) i bice da je jedini nacin da se odatle ukloni da se tim ljudima srce iscupa (a postoje takvi ljudi koji bi i to bili kadri uciniti, kao sto su cinili u slicnim slucajevima i situacijama).
Sad sto se tice svetske priznatosti, pazi ko prica o tome??? Dobra ti fora! Haj mi nadji kartu Srbije i Crne gore u jednom atlasu sveta? Mozes li? Ma i prethodnu nisu obelezili kako treba. A o priznatosti svetskoj mi nije jasno da neko iz zemlje koja je bila izbacena IZ SVIH medjunarodnih institucija govori. To sto su ti sve zemlje sveta ubile vize za ulaz znas, a da su ti neke i defitivno ulaz zabranile, jer si iz srbije, mozda nisi ni znao. Ovde gde sam ja, nisam siguran da li od ove godine bi mogao nekako da udjes, ali do prosle nisi mogao ni da sanjas. Rukometna reprezentacija je vracena iste godine kad je moja sestra usla ovde. Prvi su vraceni jer su iz Srbije, a moja sestra, kao i ja, smo usli u zemlju, i dobili vizu, zato jer smo iz SANDZAKA, koji ovde politicari, i ljudi koji znaju, bolje i poznaju i cene od srbije, i jer smo Bosnjaci, i ljudi nas kao takve priznaju, te me nije briga hoce li me neko dole, a pogotovu neko sa sestova, kao takvog priznavati. Sto se mene tice proglasi sestovo kao drzvavu, republiku, kraljevinu, sto ti drago, to nista ne menja (ionako mi to mesto strano i jeste), a za sandzak moze samo da ti smeta sto postoji i sto ga ljudi vole, a dalje od toga TI mozes samo da sanjas, jer se definitivno nista ne pitas (i ne samo ti nego i mnogo veci i gori od tebe, sto se dokazalo i u ishodima svih nemilih dogadjaja koje su takvi hteli samo po svome da upravljaju... jedino sto su ucinili i cime se ponose jeste ono sto je zambak napisao u jednoj temi, a sto je sinonim za te takve). Definitivno nisi vredan daljih replika, a pogotovu zbog toga jer se kao nepismen, zajedno sa svojim kolegom, vrtis u krug samo oko skupa pitanja koja te se ticat inace ne bi trebala, i oko kojih stvari nikako da ti udju u glavu ne mogu jer si zaslepljen pokusajima da isprovociras narod koji ti Bogu hvala na jedan civilizovan nacin pokazuje da su tvoje metode jedna prevazidjena prostacka proslost. Posto si bio dovoljno prost da napises coveku mnogo boljem od tebe da se pokrije usima, ja ti kazem, posto imas banamena pri ruci: bananu u usta i na granu (a to ti je inace blaze od onoga sto ti prema korenima sledi).
mogu ja da se potpisem i bolje...

• »Sestovoboy« je muško

• Poruku poslati

6

Četvrtak, 06. Mart 2003

Hvala na odgovoru!

Sto se nosenja u srcu tice postoji mnogo ljudi koji Rasku oblast nose u srcu. Nek svako nosi ono sto misli da treba da nosi ali nemoj da se trudi da onom drugom pokusava da nametne sta taj da nosi u srcu.

I sto se korena tice ne treba da se ljutis mnogo jer bi trebalo da znas da smo BRACA po njima!

Prouci malo bolje svoje korene ( nekoliko vekova unazad) pa ces se uverit da sam u pravu!

Veliki pozdrav BRATE!

7

Četvrtak, 06. Mart 2003

ne daj Boze

Jednom sam vec napisao, al evo jos jednom ( i poslednji put da ponovim) : vise je izgleda da vi imate turkse krvi, nego sto je izgleda da bude obrnuto. Samo razmisli o tome koliko su godina Turci bili na prostorima danasnje Srbije pa mi reci sta su mogli bez zena za to vreme da urade (a jos ko je poznat po cemu pa se i dan danas isto desava, sve je lakse da se veruje). I jos ako uzmes u obzir da si rodjen na mestu gde je bio turski sandzak, kako i sam priznajes, sto znaci gde je ziveo oduvek veliki broj muslimanskg stanovnistva, mislim da bi se ti trebao svojim korenima bavit. A kad sam spomenuo korene, ja sam tebi mislio tim da ukazem na originalno mesto prebivalista iz kojeg su vas (srbe) Turci izvadili (gde su vas zatekli), a to su zemunice, ognjiste tvojih predaka. Cilim vam je bio cudo (kao i kasike, prozori, viljuske.. i mnogo toga), pa ste ih i carobnim nazvali.

A sto se tvojih, i bananamenovih, komentara tice, rekoh znate se vrtet u krug oko samo tri stvari (kao i vecina vasih istomisljenika, pa cak i iz javnog zivota... jedan takav je skoro otisao gde mu je mesto). To su: nametanje srpstva svima; nepriznavanje licne opredeljenosti; i teritorijalna posesivnost na sve sto nije vase. Bogu hvala pa se nigde, ama bas nigde, nijedan od vas (ni mnogo gori od vas da ponovim) ne pitaju. Uzmi (jos jednom) za to primer svih prijasnjih dogadjaja, gde nijedan koji kao vi nije dao spomenuti da ce i bilo ko dobiti nezavisnost, pa mi reci sta je bilo. A tako ste kategoricni bili. NE MOZE! Isto kao sto bananamen to govori a niko ga ne pita. (a jos plus niko nista kategoricno ni na precac ne trazi u ovom slucaju) Mozda da bi hteo isti scenario, jer ipak neceg uspesnog u toj taktici ima. Jedan je rekao (a zna se koji: onaj sto je sve ratove predvodio) da nezavisnost ce dobiti prethodne republike, ali po granicama koje on (sa ostalim zlocincima) odredi, i sa umanjenim brojem zivlja. Bice da je tu negde uspeo (opravdavajuci ono sto je zambak rekao).

Al bez obzira. Da vam se ispuni merak sta bi ste dalje radili? Imate li novih pitanja? Hajde uzmi ovako: "koreni mi srpski (sto PROVERENO hvala Bogu nisu (ruzno bi mi bilo)) al ja srbin nisam, mozes li tu sta? I ponosim se sto nisam. DALJE: Jugoslovenski mi pasos, al mi Bosna, a i Turska, draze srcu (itekako), i mozes li mi tu sta? I ti ne znas za Sandzak (a znaju ljudi sirom sveta, kao sto ti rekoh, pa je i prizanatiji negde (kao sto dokazah recimo u zemlji koja ima JEDNU kompaniju sa vecim budzetom od budzeta cele srbije i crne gore (pa jos puta deset))), ali Sandzak za mene (i ne samo mene) postoji DANAS, a ras je postojao NEKAD (kao sto je i pre rasa postojalo nesto, pa i pre toga nesto), a ne zna se tacno ni gde (ako imalo znas o tome), i ti tu ne mozes apsolutno nista da promenis. Al psiha je (kolektivna) cudo jedno. Fenomen je da se covek oseca bogatim kad je najsiromasniji (u svakom pogledu), a i pametniji od svih, a ceo svet mu se podsmeva. AL mora tako verovatno, jer da makar jos sami sebe ne velicate, onda stvarno ne biste imali sta u zivotu da trazite. Neka vise ringispilja. Svoja posla. Vase zabrane i razmisljanja nikud (dokazalo se) osim u ratove ne vode. Hvala Bogu (po stoti put) pametnijih ljudi od vas ima, pa one vase najpametnije znaju, cim imaju, i kako kontrolisat. A pukli ste ko zvecke, a pucate sve vise i vise..
mogu ja da se potpisem i bolje...

• »Sestovoboy« je muško

• Poruku poslati

8

Četvrtak, 06. Mart 2003

Ajde!

BRATE skoro da si u pravu samo malo zaboravljas neke stvari!
Lepo si rekao"Nekad bio turski sandzak", ali izvini davno je to bilo. A veruj mi na rec da je i pre toga tu ziveo jedan narod koji hvala bogu i danas ima svoju drzavu koju je uvek i imao.
Drugo pominjes zene koje su tada bile sa turcima- pa sta da se radi BRATE " U svakom zitu ima kukolja".
Sreca sto se taj kukolj na vreme izdvojio!
Sto se tice kasika i viljuski smesno je o tome pricat, to bi trebalo da znas.

I bez ljutnje BRATE pa nije valjda da ti smeta sto smo ja i bananamen ostali ono sto su nam i praprapradedovi bili. :D :D
Tebe niko ne primorava ninasta ali valjda ovaj forum i postoji da bi se na njemu iznela neka razlicita misljenja.

Samo jos da ti kazem da nisam protiv samoopredeljenja ljudi ali pominjati neki tzv. sandzak
kao teritorijalnu jedinicu pa to je smesno pogledaj malo po ovom forumu pa mozes da vidis koliko muslimana po zadnjem popisu ima u tom TZV. sandzaku.

Pozdrav BRATE!

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

9

Četvrtak, 06. Mart 2003

Ovo pisanje nije reakcija na pokusaje naseg komsije sa sestova da minimizira nacionalni identitet Bosnjaka i da obezvrijedi pravo Sandzaka kao teritorijalne posebnosti. Ovo je osvrt na jedan mentalni sklop, u nadi da ce se doticni okrenuti hajirli poslovima od mlacenja prazne slame.

Komsija sa sestova bi rado da budemo braca. Da vidimo koliko za tako necim ima realnih pretpostavki.

Historijske pretpostavke
Historijski gledano bosnjacka nacija nije izrasla iz srpske nacije. Uopste ne negiram da dio Bosnjaka vodi porijeklo od Srba no ta cinjenica kod utvrdjivanja bratstva je jednako vazna koliko i cinjenica da svi poticemo od jednog covjeka i jedne zene. Problem kod komsije sa sestova je sto u historiju gazi samo onoliko duboko i onoliko usko koliko mu prija. Kada bi krenuo malo dalje i sire vidio bi da se proces formiranja Bosnjacke nacije ne razlikuje plaho od drugih nacija (pa ni od srpske) s tom razlikom da je u tim procesima primjetan vremenski raskorak. Naime, bosnjacka nacija se u evropskom smislu nacije kasnije formirala sto ostavlja mjesta za spekulacije.

Dakle, Bosnjaci i Srbi su sa ovog aspekta manje vise jednako braca koliko i Bosnjaci i Hrvati ili Bosnjaci i Madjari jer ako krenemo u historiju i sa Srbima i sa Hrvatima i sa Madjarima (pa cak i sa Kinezima) cemo naci zajednicke pretke. Kod nekih prije a kod nekih kasnije. Znaci komsija ne budi sebican i zabij nos malo dublje u proslost.

Moralne pretpostavke
Koliko prava neko ko evo vec deveti put vrsi genocid nad jednim narodom polaze pravo da s tim narodom dijeli bratska osjecanja. Bosnjaci sve i kad bi htjeli nemaju moralnog prava na to. Zbog svih zrtava ranijih genocida, zbog otete zemlje, zbog silovanih sestara, zbog porusenih dzamija, zbog permanentnog pokusaja da nam se nabije kompleks nize vrijednosti (sto evo cini i komsija sa sestova) zbog diskriminacije .... NE, ne postoji niti jedna moralna pretpostavka da budemo braca. Cak i da kleknete na koljena i da molite za oprost te moralne pretpostavke ne mogu biti ispunjene. Vasa "bratska" ljubav prema nama je vise nego bolna.
Ako sa Turcima imate otvorena pitanja rjesavajte ih sa njima. Mi nismo Turci (iako su nam Turci braca -vidi zadnji osnov).

Vjerske pretpostavke
Bosnjacima koji su mahom muslimani po vjeri mogu samo muslimani biti braca. To je ujedno i jedino bratstvo kojeg muslimani priznaju. Kao nas komsija ti bi to trebao znati. Nama ne mogu pravoslavci biti braca. Cak i da u jednoj porodici imas dva brata po krvi, od istog oca i majke, ako je jedan musliman a drugi pravoslavac to bratstvo po krvi je u drugom planu od bratsva kojeg taj musliman ima sa jednim Arapinom, Pakistancem ili Amerikancem muslimanom. Srbi nam mogu biti samo komsije a muslimanima je nalozeno da sa komsijama gaje dobre odnose. To vam je dovoljno od nas.

Uvijek sam se pitao kakav je to mentalni sklop koji juri drugoga u nadi da ce mu postati brat. Ko u tom slucaju pati od kompleksa nize vrijednosti, onaj koji juri ili onaj za kojim se juri.

Na kraju savjet. Povedi racuna da ne budes od onih koji ce se krckati u dzehennemu. Zivot strahovito brzo prolazi. Ti ne znas koliko je Azrail daleko od tvog kucnog praga. Pozuri "brate".

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

10

Četvrtak, 06. Mart 2003

Za administratora

Nadam se da ces ovaj dio diskusije koji nema veze sa temom prebaciti na neko drugo mjesto umjesto da ga obrises.

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

11

Četvrtak, 06. Mart 2003

Pozdrav

E sad da ja iznesem jednu moju teoriju koju ovo dijete sa sestova mozda i bude razumeo.

Mozda i nije mesto a mozda i jeste vi sami odlucite.

Za vrijeme vladavine osmanlija ukupan broj srpskog stanovnistva po nekim podacima koje nisam proverio je negde oko 3 ili 4 miliona na prostoru srbije.

E sad ...

Osmanlije su na ovim prostorima vladali 600 godina svaka godina ima 365 dana. Kad se ove dve cifre pomnoze dobijemo cifru od 219 hiljada i kusur.

Kad pogledamo malo matematicki na ovu vladavinu da su osmanlije svakim danom ubijali po 20 srba ili ih nabijali na kolac ili ih mucenjem likvidirali ili ih silovali kao sto navode srbi koji nemaju dobre namere.

Za tih 600 godina ukupna cifra ubijenih srba bila bi tolika da ih ne bi ostalo nijednog. Do sad ide sve u redu i slazemo se sa racunom .......

Za tih 600 godina da su osmanlije srbe nabijali na nesto drugo a ne na kolac pa bilo bi ih ko kineza ne bi se dalo disat od njih.

Znaci da ovim prostim matematickim racunom mozemo videti da osmanlije nisu nanijeli nikakve stete srbima osim koristi stete nisu imali sigurno.

Na stvari i istoriju treba gledat iz pravog ugla a ne odande odakle ti odgovara.

Pa onda da bi se jedan nerod potpuno asimilirao i istrijebio potrebno ne po statistickim podacima oko 350 godina a kolko su ono osmanlije vladali?

Znaci da su osmanlije iza sebe ostavile dosta dobra a ne zla.

Jos htedoh da priupitam jel ono bese da su se osmanlije povukli sa balkana 1911.

Pa kolko je to odavno od kad su se osmanlije povukli sa ovih nasih prostora? Cini mi se da nije mnogo ima nekih 90 tak godina taj vremenski period nije velik u odnosu na 600 godina. A i tih 90 godina niste sve vi vladali...

Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

12

Četvrtak, 06. Mart 2003

1389-e godine na Kosovu, u bitci koja je bila samo jedna od mnogih u kojima je Turska vojska pobijedila u svojem osvajanju Evrope i sirenju jedine, prave vjere, tj. Islama, izginulo je 99% srpske vojske. Prostim rijecima kazano, izginuli su svi odrasli muskarci, svi oni koji su tada bili sposobni za reprodukciju i za nastavak postojanja Srba kao naroda.
Pa kako ti momce sa sestova sada postojis? Nijesu se valjda posle 1389-e Srpkinje pretvorile u hermafrodite i same vrsile sve sto je trebalo za reprodukciju? 8o
Da ti ja kazem sta je bilo. Da bi se rodili novi, mladi srpski narastaji, pobrinuli su se Turci, Bugari, cigani, Albanci, Hrvati, Rumuni i svi ostali koji su tada bili na ovim prostorima. I njima treba da se zahvalis sto postojis, a ne nikom drugom.
Sto se tice Bosnjaka u Sandzaku, mogu ti reci da 90% nas vodi porijeklo od Albanaca. Oni su u 15, 16 i 17-om vijeku doseljeni iz okoline Skadra i ostalih sjevernuh dijelova Albanije na ove prostore da bi bili granicari, cuvari Osmanskog carstva od kaurskih naroda, Srba i Crnogoraca. To ti je isto ko i srpski krajisnici u Hrvatskoj. Njih tamo ranije nije bilo, vec su ih Turci doselili rad' cuvanja granice Carstva od Austro-Ugara.
Treba da znas da se na Pesteri jos u mnogim mjestima govori Albanski, kao dokaz porijekla tog naroda.
A da bih ti dokazao da ti i tvoji sunarodnici imate u svojim vanama najmanje srpske krve, samo cu ti ovo kazati. Srbi tvrde da su Slaveni. To je i istina, ali pravi Slaveni su bili samo do 1389-e, a nadalje se, makar genetski, nezna ni sta su. Opsta karakteristika svih Slavena je PLAVA boja ociju i PLAVA boja kose. Tacnije pravi Slaven izgleda kao sadasnji prosecni Rus. A pogledaj se ti momce sa sestova u ogledalo i vidi dal' se uklapas u ovo. Cinjenica je da 90% danasnjih Srba u svojoj genetici ima manje od 50% slavenskih osobina.
Sve ovo je prije 15-ak god. javno rekao i jedan srpski akademik, pa su ga poslije par mjeseci tiho istjerali iz SANU.
Mozda ja i ti jesmo braca , al' samo po albanskoj krvi i nijednoj drugoj.
Ja znam da se ovo tebi ne svidja, al' ti je ovo mnogo veca istina od onoga sto su ti u udzbenicima histirije srvirali one zvjeri iz SANU-a.
Selam za tebe moj Arnautski brate, a i za svu moju Bosnjacku bracu i sestre diljem NASEG , prelijepog SANDZAKA .
Moliiim!!!!!?
Kome ti to, ha!???

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

13

Ponedjeljak, 17. Mart 2003

Historija=histerija.
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

14

Ponedjeljak, 17. Mart 2003

Ne znam koliko je historija jednaka histeriji ali da je historija izvanredna uciteljica je fakat.

Bananaman3

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 14.11.2002

• Poruku poslati

15

Srijeda, 19. Mart 2003

Iako sam prozvan u prethodnim postovima, smatram da u ovakvu vrstu "diskusije" uopste ne treba da se mesam.

Nije mi jasno sto su ovi "spoljni saradnici" (juskos, fingersbroken) ovoliko uzbudjeni, i sta zele da dokazu.

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

16

Četvrtak, 20. Mart 2003

Citirano

Orginalno od ed
Ne znam koliko je historija jednaka histeriji ali da je historija izvanredna uciteljica je fakat.

Izvinjavam se, ali pošto imam izražene sklonosti prema konkretnim naukama, moram da iskomentarišem par stvari o istoriji.

O staroj ku*vetini istoriji, izrečene su mnoge konkretne stvari o njenoj nekonkretnosti. I da je pišu pobednici, i da je podložna interpretacijama i raznim drugim zloupotrebama. Ako ti to nije dovoljno histerično (historično), ne znam šta je.

Čuvajte se političara kojima je glavna argumentacija na istorijskim temeljima. Taj nema budućnost u glavi.

I sigurno je da postoje mnogo bolje učiteljice...
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

Bledoliki

Početnik

(10)

Datum registracije: 29.04.2003

• Poruku poslati

17

Utorak, 29. April 2003

Citirano

Orginalno od juskos

Osmanlije su na ovim prostorima vladali 600 godina svaka godina ima 365 dana. Kad se ove dve cifre pomnoze dobijemo cifru od 219 hiljada i kusur.

Ovako. Prvo netacan ti je podatak da je Srbija bila okupirana od strane Osmanlija 600 godina. Srbija je postojala jos skoro 100 godina posle Kosovske bitke 1389. godine i nestala je kao drzava padom Smedereva Djurdja Brankovica 1459 godine. Ako se uzme podatak da je Srbija(barem jedan njen deo) oslobodjen drugim srpskim ustankom 1815. godine i da od tada Srbija opet postoji kao nezavisna drzava onda se lako moze zakljuciti da je ukupna okupacija Srbije trajala 350 godina sto je skoro pa duplo manje od navedene cifre od 600 godina.

Drugo osmanlije su bili zavojevaci i njima nije bilo u interesu da Srbe istrebe(ne totalno). Bilo im je u interesu da ih drze kao i sve druge porobljene narode u ropskom polozaju i da se bogate i zive na racun eksploatacije porobljenih naroda. Zato je njima u interesu bilo da odrzavaju tacno tu ravnotezu kojom ce imati dovoljno robova da zive bezbrizno a da u isto vreme nemaju problema sa pobunama.

Takodje da bi odrzavali tu ravnotezu Osmanlije su tezile da islamizuju i poturce jedan deo domaceg stanovnistva u cilju lakseg odrzavanja vlasti . Domace islamizovano stanovnistvo je trebalo imati ulogu kohezionog faktora u okupiranim zemljama tako da se tu osmanlijska vlast odrzi i funkcionise.

Razlozi islamiziranja domaceg stanovnistva su razliciti i u vecini slucajeva nisu bili nasilni vec na dobrovoljnoj bazi. Neki su primali islam zbog toga sto islamizirano stanovnistvo nije placalo porez, drugi zbog krvne osvete, treci zbog zelje za vlascu i privilegija. Razloga je bilo mnogo.

Uglavnom svi danasnji Bosnjaci/Muslimani 99% su potomci domaceg srpskog pravoslavnog islamizovanog stanovnistva a i o tome je pisao dosta i Ejup Musovic.

Bledoliki

Početnik

(10)

• Poruku poslati

18

Utorak, 29. April 2003

Sta je to Sandzak?

Vidim ovde se nonstop pominje neki Sandzak pa reko da pitam sta je to posto u republickim ustavima Srbije i Crne Gore kao ni u povelji Srbije i Crne Gore nema pomena nikakvih Sandzaka. U Srbiji pominju neke regione i kazu da postoje dva regiona Raski okrug i Zlatiborski.

Baveci se malo istorijom mogao sam da procitam da je nekada davno u ustrojstvu Osmanlijske carevine bilo na hiljade tih Sandzaka. Taj neki Novopazarski je prestao da postoji 1878. godine i od tad mu vise nema pomena?

Zato se ja pitam sta je to Sandzak?

Bledoliki

Početnik

(10)

• Poruku poslati

19

Utorak, 29. April 2003

Pomenuti tekst potice iz knjige Ejupa Musovica koju sam gore pomenuo mislio sam da se to moglo razumeti.

Drugo Administratore ne znam za sto si obrisao moj topic novi "Sta je to sandzak" jer ipak mislim da je to bila tema za odvojenu diskusiju.

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško
  • »Administrator« je autor ove teme

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

20

Utorak, 29. April 2003

Naziv knjige, godina izdanja?
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Social bookmarks