Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

• »MADE IN SANJAK« je muško
  • »MADE IN SANJAK« je autor ove teme

Datum registracije: 16.06.2004

• Poruku poslati

1

Utorak, 29. Juni 2004

SANDZAKLIJA!

[SIZE=3]S[/SIZE] nalažljiv

[SIZE=3]A[/SIZE] utoritativan

[SIZE=3]N[/SIZE] afakali

[SIZE=3]Dž[/SIZE] entlmen

[SIZE=3]A[/SIZE] vanturista

[SIZE=3]K[/SIZE] ralj

[SIZE=3]L[/SIZE] ijep

[SIZE=3]I[/SIZE] strajan

[SIZE=3]J[/SIZE] aran

[SIZE=3]A[/SIZE] traktivan

"Licite na narod iz koga potjecete. Potrudite se da licite na taj narod. Taj narod nesto voli, a nesto ne voli. Volite ono sto on voli, ne volite ono sto on ne voli, pa cete liciti na taj narod. Taj narod je hrabar. Taj narod je pametan. Ne treba vas biti sramota da licite na taj narod, pa makar dijelili s njime, mozda, i neke mahane. Jer, nije nas narod savrsen, jer nema savrsenog. Ali ne treba bjezati od toga. Licite na taj narod."
...Jos da citiram svog omiljenog pjesnika:
'Velikim Bogom se kunemo da robovi biti necemo!"

12.1.1994. (Alija Izetbegovic)

"Uvjeren sam da ce se BiH, da odmah definisem sta, postepeno ocuvati, opstati i postati normalna drzava. Uvjeren sam u tu stvar. Ne bih mogao prognozirati kad ce to da bude, ali historija tece prilicno brzo na ovim prostorima, pa ce mozda biti brze nego sto mi i ocekujemo." Alija Izetbegovic

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Sandzacki_sin« je muško

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

2

Srijeda, 30. Juni 2004

Esselamu alejkum

Onda nama ostade samo SALJA

Nafakali - Boga mi velika kriza potresa Pazar, a nafake sve manje i manje.

Džentlmen - ma hajde jadan.

Avanturista - ako neko ide po svijetu trbuhom za kruhom nije to avanturistički duh.

Kralj - Bez kralja valja.

Istrajan - Ma puko narod, ne može više da čeka.

[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

3

Srijeda, 30. Juni 2004

Selam alejkum Bosnjakinje, Bosnjaci i Bosnjacad.

Sto se tice nafake, onda je, zna se, zapisana svakome. I nije problem u nafaki. Problem je u bereketu (bricetu). Jer, ako nema bericeta u nafaki onda to nije dobro.
Nekada su u Sandzaku ljudi mnogo siromasnije zivjeli, ali su u tome i bereket imali. Danas se zivi mnogo bogatije nego tad, ali bereketa nema. A bereketa nema jer se ne pazi da li je zalogaj haram ili halal, prije svega, a onda i uopsteno stanje naseg naroda u odnosu na vjeru.

Najveci neprijatelj za bereket je golotinja koja se moze po Sandzaku vidjeti. Jer je poznato da u onom mjestu u kojem se pojavi zinaluk i ono sto na zinaluk poziva i podsjeca, odatle Allah dz.s. podize nafaku.

Iz ovoga se moze izvuci zakljucak da ako ce nam bericet biti u tome da nam se nafaka smanji, onda bolje sto se smanjuje, samo da, insallah, bereketa bude. A to ce djelovati na nas samo ako nas je upravo ta nafaka obilna odvojila od vjere. Smanjenjem nafake, za nadati se je, ce dovesti do toga da se ljudi malo vise okrenu vjeri, a samim okretanjem vjeri ce doci i bereket.

Tada cemo po ulicama nasim vidjeti malo siromasnije ljude, ali srecnije, punije ljubavi, manje mrznje, itd.

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

Social bookmarks