Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

siyah kalem

Zlatna sredina

(10)

• »siyah kalem« je muško
  • »siyah kalem« je autor ove teme

Datum registracije: 10.04.2007

• Poruku poslati

1

Petak, 04. Maj 2007

SANjAO SAM NOCAS DA...

...se posle duzeg odsustva vracam u Sjenicu. :D
Setam gradom nekako nasumice ali u podsvijesti cvrsto resen da prvo svratim do dzamije.
Nekako usput vidim neko zelenilo oko sebe ali to zelenilo ko da nije ovosvetsko,delovase mi nekako prozirno,cisto.
Kad stigoh do dzamije prvo se sazuh i poceh da uzimam abdest.Ali i ta voda kojom sam se abdestio,bas kao i ona trava sto je videh usput,nekako mi tuhaf...
Tako pod abdestom udjoh u dzamiju kad najednom, velika sala Sjenicke dzamije,mi se nekako smanji pa dodje ko neka sobica sa jednim krevetom u desnom cosku.Popeh se na taj krevet zanijetih da kljanjam izgovarajuci ALLAHU EKKBER i... :klanja:
Tu sam se probudio. o|

zucky_85

Zlatna sredina

(10)

• »zucky_85« je žensko

Datum registracije: 03.08.2006

• Poruku poslati

2

Petak, 04. Maj 2007

Siyah...je l' ovo mi trebamo da tumačimo ovaj tvoj san il' i mi moRemo sad da pišemo šta mi sanjamo?

Lovers don't finally meet somewhere
they're in each other all along...

3

Petak, 04. Maj 2007

ja mislim moremo i sanjat sta pisemo , ha?

"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

SPAWN

Zlatna sredina

(10)

• »SPAWN« je muško

Datum registracije: 26.04.2005

• Poruku poslati

4

Petak, 04. Maj 2007

[SIZE=3]"Sanjao sam nocas da te nema"... [/SIZE] ;)
Halo Bing? Kako brat?

siyah kalem

Zlatna sredina

(10)

• »siyah kalem« je muško

• Poruku poslati

5

Subota, 05. Maj 2007

Citirano

Orginalno od zucky_85
Siyah...je l' ovo mi trebamo da tumačimo ovaj tvoj san

Ukoliko se neko razumije u tumacenje snova bilo bi lijepo da mi ovo malo razjasni.
Ujedno ovu temu sam otvorio kako bi u njoj mogli da pisemo o nasim snovima i da zajedno pokusamo da im odredimo znacenje.
Pa bujrumte.

@ngi3

Zlatna sredina

(10)

• »@ngi3« je žensko

Datum registracije: 29.07.2003

• Poruku poslati

6

Subota, 05. Maj 2007

Na hajir i na dobro!

s.a.w.s. je rekao "pricajte san samo onima koje smatrate za svoga dosta-prijatelja, jer san ce biti onakav kako vam ga protumaci osoba kojoj ga pricate." Mada je neke snove bolje i ne pricati.

Po meni ovaj tvoj san je divan, Masallah! Zelenilo, cista voda,abdest predivno.
Zelenilo-mir spokoj rahatluk.
Cista voda- tvoja cistoca i bistrina tojih dela.
A to sto ti se dzamija pretvorila u malu kucicu verovatno ti zeli reci da trebas voditi brigu o svojim namazima i da trebas cesce ih klanjati u Dzamiji a ne u kuci.

;)
Naucila sam...
Najlaksi nacin da kao osoba rastem jest da se
okruzim ljudima koji su pametniji od mene

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

7

Subota, 05. Maj 2007

Meni se toliko spavalo da nisam imao vremena nista ni sanjat...
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

ajla

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 05.03.2006

• Poruku poslati

8

Subota, 05. Maj 2007

E sanjam sinoc kako se udajem al ja se doterarala ilj tu ljepote ilj nidje kaT stikla krc i slomi se e bruke sta sam se iSramila ;)

siyah kalem

Zlatna sredina

(10)

• »siyah kalem« je muško

• Poruku poslati

9

Subota, 05. Maj 2007

Citirano

Orginalno od @ngi3

s.a.w.s. je rekao "pricajte san samo onima koje smatrate za svoga dosta-prijatelja, jer san ce biti onakav kako vam ga protumaci osoba kojoj ga pricate." Mada je neke snove bolje i ne pricati.

A to sto ti se dzamija pretvorila u malu kucicu verovatno ti zeli reci da trebas voditi brigu o svojim namazima i da trebas cesce ih klanjati u Dzamiji a ne u kuci.

;)

Nisam znao za taj hadis.
Zahvaljujem ti na ovom tumacenju mada sam ja zaista daleko od ovog mog sna.Mozda sam ga zbog toga i sanjao.Haj znadi.

zucky_85

Zlatna sredina

(10)

• »zucky_85« je žensko

Datum registracije: 03.08.2006

• Poruku poslati

10

Subota, 05. Maj 2007

Ja trenutno ne znam citirati hadise ali mogu otprilike parafrazirati,suština je da su neki snovi poslani od Allaha dž.š. a neki od šejtana.E sad...ne zna svako protumačiti koji je koji san,za to postoje određeni ljudi--izuzetno produhovljeni nalik evlijama koji imaju tu sposobnost.Naime i u vreme poslanika su bili poznati mnogi takvi ljudi od kojih su sakupljeni mnogi uzorci tumačenja snova, na osnovu kojih se mnogi danas orijentišu.

Ja evo pri ruci trenutno držim jedan sanovnik " Snovi i njihova značenja" od Šefika Kurdića...aha evo mogu onda i citirat nekoliko hadisa...

"Ru'ja (istinski san) je od Allaha a obični san (el-hulum ) je od šejtana.Ako neko usnije ružan san,neka pljucne na lijevu stranu i neka zatraži utočište kod Allaha dž.š.,tako mu šejtan ne može nauditi".

"Ako neko od vas usnije san koji mu je drag neka zna da je taj san od Allaha,neka zahvali Allahu za taj san i neka ga ispriča.A ako usnije san koji mu nije drag,nek zna da je to od šejtana,nek zatrraži utočište kod Allaha dz.š. i neka svoj san nikome ne priča."

"Ko me u snu vidi nek zna da me je usitinu vidio jer se šejtan ne može u moj lik pretvoriti!"

E sad Siyah konkretno za tvoj san-ti si sanjao zelenu travu:simbolizira poboljšanje vjere i odgnavanje briga.
dzamija:simbolizira budući svijet...ko sanja da mu se kuća pretvorila u dzamiju postići će ugled ,čast i pozivaće ljude ka istini...
Sve u svemu mislim da si lijepo sanjao;)

Lovers don't finally meet somewhere
they're in each other all along...

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

11

Subota, 05. Maj 2007

Citirano

Orginalno od siyah kalem
...neka sobica sa jednim krevetom u desnom cosku.Popeh se na taj krevet zanijetih da kljanjam izgovarajuci ALLAHU EKKBER i... :klanja:

Crna olovko, koji ti je bate to mezheb da klanjaš po kreveta? Samo da te upozorim da ti je to čista novotarija :P :P
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

Ibn Masud

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 07.02.2004

• Poruku poslati

12

Subota, 05. Maj 2007

A kad sanjas toalet/wc to znaci zena. Toalet/wc simbolizira zenu. :D

Toalet/wc=ZENA

Sta vi mislite na ovu interpretaciju hanume? 8)

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

• Poruku poslati

13

Subota, 05. Maj 2007

A dje nadje to tumacenje Allahati?

Ibn Masud

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

14

Subota, 05. Maj 2007

Pitanje je za hanume a ne za muskarce. O tumacenju cemo kasnije... :D

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

• Poruku poslati

15

Subota, 05. Maj 2007

Ma dobro za hanume, al ni covjek bez hanume nema kud, sto nas tako degradira ;) junace...

Ibn Masud

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

16

Subota, 05. Maj 2007

Pa moram po malo da vas carnem... 8)

Karakterna

Zlatna sredina

(10)

• »Karakterna« je žensko

Datum registracije: 21.02.2006

• Poruku poslati

17

Subota, 05. Maj 2007

zucky ima jedan (koji ja jos uvek imam zelju da nabavim), a ja drugi tumac snova - Ibn Sirinov Veliki tumac snova, koji je do nedavno imao svoj sajt i na netu, ali sad vidim da trenutno nije u funkciji. Nema veze, prepisat cu:

Klozet simbolizira slugu koji je zaduzen za pranje i ciscenje. Klozet u snu moze da simbolizira i zenu (suprugu) obzirom da covjek sa njom obavlja izvjesne potrebe izdvojivsi se pritom od djece i ostale porodice.

Ustvari gledajuci znacenje snova siyah kalem-a dolazim do saznanja, da mi taj drugi tumac snova nije potreban, jer su znacenja ista.

Evo jos znacenje sanjanja namaza:
Poznati ucitelj Ebu Sa`ad, Allah mu se smilovao, rekao je: "Snovi o namazu su u osnovi dobri snovi i oni ukazuju na to da ce osoba koja ih sanja dobiti neki polozaj, ili misiju, ili da ce vratiti dug, ili da ce ocuvati ono sto joj je povjereno, ili da ce izvrsiti neku od obaveza koju je Allah dz.s. propisao.

Dalje tumacenje snova zavisi od toga koji si namaz klanjao, da li si klanjao i sunnet i farz itd.
Rodjena si sa krilima. Zasto zelis da puzis kroz zivot?

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

• Poruku poslati

18

Subota, 05. Maj 2007

Naravno, kada je u pitanju tumacenje snova, tu ne smijemo generalizovati stvari, jedan san moze imati razlicita znacenja kod razlicitih osoba. Isto tako neprihvatljivo mu je ovo tumacenje wc jer je islam zeni dao najvece pocasti i neprimjerno bi bilo tako to tumacit. to bi isto znacilo da ako zena usnije wc da je to muskarac jer i zena sa muskarcem radi nesto skriveno od djece :rolleyes:

nevidljivi

Zlatna sredina

(10)

• »nevidljivi« je muško

Datum registracije: 10.01.2006

• Poruku poslati

19

Nedjelja, 06. Maj 2007

Citirano

Orginalno od siyah kalem

Citirano

Orginalno od @ngi3

;)

Nisam znao za taj hadis.
Zahvaljujem ti na ovom tumacenju mada sam ja zaista daleko od ovog mog sna.Mozda sam ga zbog toga i sanjao.Haj znadi.

a kako mislis daleko
ada nisi nego si preskroman
ja to najbolje znam jer sam najskromniji na sviiijjeeetu

citao sam neki tumac snova kad sam bio mali i nista se sad ne secam

znam da se sanjaju strasni snovi kad je neko u fizickim bolovima.kad se neko dugo ne krece pa se jednog dana umori fizicki,onda se sanja pokusaj bekstva od necega strasnog a nikako da se mrdne.

admir pecanin - novi pazar sai baba
shirdi sai baba - sathya sai baba - novi pazar sai baba

siyah kalem

Zlatna sredina

(10)

• »siyah kalem« je muško

• Poruku poslati

20

Nedjelja, 06. Maj 2007

Pa dobro,prevazidjimo sad ovaj moj san.
Mislim da je tema interesantna i nadam se da ce se i ostali ukljuciti ne samo da bi analizirali ovaj moj san vec i da nam ispricaju neki svoj.
Dakle idemo dalje...

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks