Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

nevidljivi

Zlatna sredina

(10)

• »nevidljivi« je muško

Datum registracije: 10.01.2006

• Poruku poslati

21

Nedjelja, 06. Maj 2007

prije nekolko godina sam sanjo muhameda i jos neki oko njega.toliko mi je izgledo ko obican covek da sam se potrudio da nadjem nesto neobicno i nisam uspeo

admir pecanin - novi pazar sai baba
shirdi sai baba - sathya sai baba - novi pazar sai baba

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

22

Nedjelja, 06. Maj 2007

od Poslanika, s.a.v.s., se prenosi hadis u kome stoji da onaj ko usnjie Poslanika, a.s., vidio ga je bas onakvim kakav je bio, jer se sejtan ne moze preobraziti u njegov lik. Naravno, ovo podrazumijeva da mi na osnovu vjerodostojnih predanja znamo kako je izgledao Poslanik, a ne da nam u snu dodje covjek i kaze da je Poslanik i mi to uzimamo zdravo za gotovo.
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

23

Ponedjeljak, 07. Maj 2007

Sanjao sam nochas....

... da sam sanjao i probudim se cio znojav, krenem
do kuhinje da uzmem cashu kole i sapletem se i
opet se probudim! Opet u san sanjo. Vratim se u krevet
pokrijem se i sanjam da se budim, napolju sviche,
probudim se i vishe neznam dal da se vracham na spavanje :D
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

Ibn Masud

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 07.02.2004

• Poruku poslati

24

Citirano

A dje nadje to tumacenje Allahati?

Pazi sad ovo... :rolleyes:

TOALET : Simbolizira zenu. Ako covjek sanja da je usao u cist I prostran toalet, u kojem ne osjeca nikakv neugodan zadah - zena mu je dobra, lijepa u ophodjenju, lijepog izgleda I pokorna Allahu Uzvisenom; ako sanja da je usao u tijesan toalet, pun necistoce I da u njemu ne moze komotno obaviti fiziolosku potrebu - ima prgavu I nepristupacnu zenu; a ako je jos osjetio I neugodan zadah - zena mu je napasna I kao taka je poznata u drustvu. Ako, pak, neko sanja da je zatvoren u toalet - neka spletka ce mu biti pripremljena; a ako sanja da je jos I zakljucan - to upucuje za njegovu smrt.’

Sefik Kurdic, Snovi I Njihova Znacenja , str. 280.

Jastreb, kome da vjerujem sad? Tebi ili njemu? ?( Totalno sam zbunjen... :D

seeker

Početnik

(10)

Datum registracije: 18.01.2006

• Poruku poslati

25

Citirano

Orginalno od Jastreb
Naravno, ovo podrazumijeva da mi na osnovu vjerodostojnih predanja znamo kako je izgledao Poslanik, a ne da nam u snu dodje covjek i kaze da je Poslanik i mi to uzimamo zdravo za gotovo.

Ako si išta primijetio dosad u ovoj temi mogao si zaključiti da ti tumačenje snova nije jača strana, te bi ti najpametnije bilo da se prođeš toga.

Kod tumačenja snova diplome i ostale ćage ne igraju nikakvu ulogu... na svu sreću?

Ovo je Turska, Muamere!

didy

Zlatna sredina

(10)

• »didy« je žensko

Datum registracije: 21.10.2006

• Poruku poslati

26

sanjao sam nocas da...

te nemam
da lezim budan u postelji od snega...

:) suvise me asocira, nisam mogla da odolim
Po rubu duge hodati, na dlanu mraz zapupiti.
Sta jos o tebi dodati,
da te je lako prodati, al te je tesko kupiti.

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

• Poruku poslati

27

Citirano

Orginalno od seeker

Citirano

Orginalno od Jastreb
Naravno, ovo podrazumijeva da mi na osnovu vjerodostojnih predanja znamo kako je izgledao Poslanik, a ne da nam u snu dodje covjek i kaze da je Poslanik i mi to uzimamo zdravo za gotovo.

Ako si išta primijetio dosad u ovoj temi mogao si zaključiti da ti tumačenje snova nije jača strana, te bi ti najpametnije bilo da se prođeš toga.

Kod tumačenja snova diplome i ostale ćage ne igraju nikakvu ulogu... na svu sreću?

to nije moje tumacenje vec to stoji u vjerodostojnim izvorima.
A TO STO SE TICE DOPLOME, TI JE SIGURNO POMINJES JER JE NEMAS, I TO JE TVOJ LICNI PROBLEM, ALI TE DIPLOMA DOVEDE DO LITERATURE GDJE SE MNOGO NAUCI

seeker

Početnik

(10)

Datum registracije: 18.01.2006

• Poruku poslati

28

Citirano

Orginalno od Jastreb

Citirano

Orginalno od seeker

Citirano

Orginalno od Jastreb

to nije moje tumacenje vec to stoji u vjerodostojnim izvorima.
A TO STO SE TICE DOPLOME, TI JE SIGURNO POMINJES JER JE NEMAS, I TO JE TVOJ LICNI PROBLEM, ALI TE DIPLOMA DOVEDE DO LITERATURE GDJE SE MNOGO NAUCI

Opet nešto naglabaš i unosiš zabunu u narod.

Šta to stoji u vjerodostojnim izvorima?

A to što se tiče tvoje diplome, isključi CapsLock,... ionako si najglasniji na forumu.

Ovo je Turska, Muamere!

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

• Poruku poslati

29

Utorak, 08. Maj 2007

E, ako znas da citas uzmi Vrline Allahovog Poslanika, s.a.v.s, od imama Tirmizije, zatim, procitaj fetvu od dr. Sukrije Ramica u casopisu Novi Horizonti pa ces vidjeti sta pise u vjerodostojnim izvorima o snovima vezanim za Allahovog Poslanika, s.a.v.s.
A sto se tice mog velikog slova i moje bucnosti, to je moja licna stvar i tebe i bilo koga drugog ne treba da zanima koliko cu ja ucestvovati u forumu. Ti aako mislis da imas nesto pametnije da kazes odgovori na svaki moj post.

Tik-Tak

Početnik

(10)

• »Tik-Tak« je muško
  • »Tik-Tak« je zabranjen

Datum registracije: 08.05.2007

• Poruku poslati

30

Utorak, 08. Maj 2007

Samo polako ne moramo jedni druge potcenjivat zbog nekih ,u stvari,naših manjkavosti.Što bi rekli strpljen-spašen.
A ovo za snove je istina,prema tome ne kontam čemu svađa?

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

31

Utorak, 08. Maj 2007

Sanjala sam da me neka mala djevojcica drzi za ruku i da silazimo niz neke stepenice....

Hocu umrijet... :( :))
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Tik-Tak

Početnik

(10)

• »Tik-Tak« je muško
  • »Tik-Tak« je zabranjen

Datum registracije: 08.05.2007

• Poruku poslati

32

Utorak, 08. Maj 2007

E nisi ti te sreće...Jednom me jedan drug savjetovao da snove mogu pričat samo najboljem drugu,i da nije preporučljivo pričat ih svakom.Ipak je to velika intima čovečija tako da je treba čuvat.

@ngi3

Zlatna sredina

(10)

• »@ngi3« je žensko

Datum registracije: 29.07.2003

• Poruku poslati

33

Srijeda, 09. Maj 2007

Citirano

Orginalno od zucky_85
Ja trenutno ne znam citirati hadise ali mogu otprilike parafrazirati,suština je da su neki snovi poslani od Allaha dž.š. a neki od šejtana.E sad...ne zna svako protumačiti koji je koji san,za to postoje određeni ljudi--izuzetno produhovljeni nalik evlijama koji imaju tu sposobnost.

e pa ne slazem se bas sa tvojim izlaganjem,jer sam jednom citala od tih tumaca snova neka apsurdna tumacenja 'ako ste sanjali to i to umret cete za tolko i tolko dana'. 'ako ste sanjali to i to udat/ozenit cete se za tolko i tolko dana'. :rolleyes: ja sam rekla da je osnovica znacenja sna, to da ga ti protumacis kao fin i dobar san. Ukratko pozitivan.
(Znamo da postoje 3 vrste snova: prvi i dobri snovi su poslani od Allaha dz.s., drugi i losi dolaze o sejtana a treci su oni koje sanjamo zbog prevelike opterecenosti neceg sto se svakodnevno desava ili na sta neprestano mislimo ili mastamo.
I zato se u narodu kaze: 'sto je babi milo u san joj se snilo')

Citirano

Orginalno od Tik-Tak
Jednom me jedan drug savjetovao da snove mogu pričat samo najboljem drugu,i da nije preporučljivo pričat ih svakom.

Slazem se!
Naucila sam...
Najlaksi nacin da kao osoba rastem jest da se
okruzim ljudima koji su pametniji od mene

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

34

Srijeda, 09. Maj 2007

Tik-Tak, ta sreca ceka i tebe,hic se ne boj :O :)
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

zucky_85

Zlatna sredina

(10)

• »zucky_85« je žensko

Datum registracije: 03.08.2006

• Poruku poslati

35

Srijeda, 09. Maj 2007

@ @ngi3-ja sam rekla-Evlije ili istaknuti Alimi-nisam naravno mislila ni na kakve neautentične tumače apsurdnih shvatanja,da se razumemo ;)

Hele nejse,noćas sam sanjala da me muv'o neki fudbaler :O :)) :))

Karakterna vidi šta znači fudbaler u ovom mom sanovniku nema :)) :)) :)) QQ...šalim se ...

Lovers don't finally meet somewhere
they're in each other all along...

Karakterna

Zlatna sredina

(10)

• »Karakterna« je žensko

Datum registracije: 21.02.2006

• Poruku poslati

36

Srijeda, 09. Maj 2007

zucky, ja mislim da si ti to budna sanjala ;)
Rodjena si sa krilima. Zasto zelis da puzis kroz zivot?

Roneldinho

Zlatna sredina

(10)

• »Roneldinho« je muško

Datum registracije: 03.01.2007

• Poruku poslati

37

Četvrtak, 10. Maj 2007

..da sam se vozio sa Ibn Masudom..I ja vozio mnogo brzo..On me upozorava:"Nemoj RonEldinho,uspori izginucemo",a ja i dalje brzoo..I tako mi udarimo u neko drvo,poginemo obojica i dodjemo na nebo.Na nebu se bijelo,nema nidje nicega,osim jedno jato golubova koje tu mirno seta..Dolazi covek sa belom bradom do pojasa i kaze nam obojici "Cekajte me tu,ali nemoj slucajno neko da je dirao ove golubove!!"..i nestade..Ostasmo ja i Ibn Masud tu da cekamo..a ja se unervozio ka sve sto sam nestrpljiv ,a jedan mi golup kljuca po nogama..Ja se iznerviram i sutnem ga..U tom se odmah stvori onaj covek sa belom bradom do pojasa i kaze "Sto si dirao goluba?!?!Za kaznu sad ima da ides dvije godine sa najruznijom devojkom ovde".
I tako i bi..covek nestade,devojka se stvori,ruzna ko ugarak..Ja setam sa njom,moram..a ne mogu u oci da je pogledam,sta ruznije nikad nisam video...Setam ja tako sa njom,kad vidim Masuda,on seta sa BOMBOM!Devojku kakvu ja nisam video u ovozemaljskom zivotu!Hurija prava!A meni krivooo,ja ne mogu dalje od zavisti..
U to ponovo naidje onaj bradati covek i ja ga pitam "Pa kako ovo ??Pa ovo nije pravedno,ja setam sa akrepom a on sa najlepsom devojkom ovde..Nepravda"..a covek mi se nasmesi i kaze "Eeee....i ona je sutnula goluba!" ..

:)
I naci siguran stari trag,
biti andjeo i biti vrag..
DA MOGU...

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

38

Četvrtak, 10. Maj 2007

Eee, dobar ti vic. :P

Roneldinho

Zlatna sredina

(10)

• »Roneldinho« je muško

Datum registracije: 03.01.2007

• Poruku poslati

39

Četvrtak, 10. Maj 2007

Citirano

Orginalno od Altuna
Eee, dobar ti vic. :P

Jasta je..vidis li da to sto ti se ne svidja moj nick ne znaci da ti se mozda ja ne bih svideo ? :)
I naci siguran stari trag,
biti andjeo i biti vrag..
DA MOGU...

zucky_85

Zlatna sredina

(10)

• »zucky_85« je žensko

Datum registracije: 03.08.2006

• Poruku poslati

40

Četvrtak, 10. Maj 2007

Citirano

Orginalno od Karakterna
zucky, ja mislim da si ti to budna sanjala ;)

Jok žimi ti:)Ne sanjam ja fudbalere...mislim...budna ;) ;)

A Ronyyyy...ma mislim šta rećiii kingu moj ...naš:))

Lovers don't finally meet somewhere
they're in each other all along...

Social bookmarks