Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

inaa

Zlatna sredina

(10)

• »inaa« je žensko

Datum registracije: 30.07.2006

• Poruku poslati

81

Srijeda, 11. Juli 2007

..sanjala sam nasu pink sa forumaa... :O ... k'o ona dosla kod mene a meniii toliki nered po sobii da je to nemoguceee...i nikako mi se ne da da sve raspremim a da ona to ne primijetiii..menii neugodnoo...pa sam se tako iznerviralaa u snuu..ajjj :)...
..mjeri svoj uspjeh po tome cega si se sve trebao odreci da bi to ostvario..

ANNA

Zlatna sredina

(10)

• »ANNA« je žensko

Datum registracije: 14.08.2007

• Poruku poslati

82

Petak, 17. August 2007

imam sreću... pa često sanjam..
mogu da sanjam i danju...
dovoljno je da pomislim na nekog ko je meni jako drag i da pocnem da sanjam...

Siljo

Početnik

(10)

• »Siljo« je zabranjen

Datum registracije: 31.05.2007

• Poruku poslati

83

Subota, 18. August 2007

san ili java

Nekada razmisljam da je sve ovo san,samo trebada se probudim.Mada mi se snovi dosta obistinjuju,nakon nekog perioda,ali kada se to desi prodje mi kroz glavu secanje na taj san.Ljudi,godinama u moji snovima je mrak,znaci nikako nema dnevne svetlosti,ili jos dodatno pada kisa,blato...Dali neko zna da mi kaze zasto je tako,ili bar neko vase misljenje!?

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

84

Utorak, 21. August 2007

Sanjao sam da su mi ubili najboljeg druga na putu a ja sam kriv, zato sto nisam krenuo sa njim.
Kad sam se probudio posto sam u snu bio na skroz drugom mestu, Odkud ja ovde? I dalje mislim da mi je drug mrtav. I tek nakon neka dva tri minuta svatim da sam ustvari sanjao smrt svog druga, Ne mozete da verujete koliko me je bilo strah i koliko drago sto je samo san. ?(
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

• »linalena« je žensko

Datum registracije: 21.05.2007

• Poruku poslati

85

Subota, 25. August 2007

...kako me napala armija malih crvenih paukova, i onakva sva izujedana pocinjem da se gusim.....budi me astmaticni napad......ne znam sta je bilo gore, san ili java........... xx(
Ako vam deluje da je sve u redu....NESTO vam je promaklo....

interesantno

Profesionalac

(10)

• »interesantno« je žensko

Datum registracije: 17.11.2006

• Poruku poslati

86

Ponedjeljak, 03. Septembar 2007

Sanjala sam nocas,na hair,da...

...sam dobila desetku na ispitu iz matematike. :D
U snu sam bila toliko srecna,da sam isti osecaj imala i kad sam se probudila. Opet,hvala Bogu na tom osecaju. I to je nesto. :)
Ne znam zbog cega sanjam da polazem ispite koje vise nemam na godini i o kojima uopste ne razmisljam.
"Dragulj ostaje na cijeni i ako padne u blato; prašina ostaje prašina makar se digla do neba."

siyah kalem

Zlatna sredina

(10)

• »siyah kalem« je muško
  • »siyah kalem« je autor ove teme

Datum registracije: 10.04.2007

• Poruku poslati

87

Srijeda, 07. Novembar 2007

Sanjao sam kako,po mojoj mahali,teram ovna kojeg sam bio nanijetio da zakoljem kao kurban...
Neko mi na kraju pomoze te ga uhvatismo...skrajnismo se u neciju obliznju avliju i nekako spontano i bez ikakvog dogovora rijesismo da ga(zbog straha da nam opet ne pobegne) u toj avliji zakoljemo.Noza se prihvati ovaj moj prijatelj dok sam ga ja,drzeci ovna za noge, napominjao da prouci Bismilahi ALLAHU EKBER...On prikla kurban i dok je sistala krv,ugledao sam i kako je vrat moga prijatelja u isti trenutak bio presecen...
Probudio sam se ustravljen... 8o

Moze li mi neko protumaciti ovaj san???

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

Datum registracije: 31.07.2003

• Poruku poslati

88

Da sam jako sretna a ne secam se zbog cega
Ne mijenjaj vjecno za prolazno!

Karakterna

Zlatna sredina

(10)

• »Karakterna« je žensko

Datum registracije: 21.02.2006

• Poruku poslati

89

Citirano

Orginalno od siyah kalem
Sanjao sam kako,po mojoj mahali,teram ovna kojeg sam bio nanijetio da zakoljem kao kurban...
Neko mi na kraju pomoze te ga uhvatismo...skrajnismo se u neciju obliznju avliju i nekako spontano i bez ikakvog dogovora rijesismo da ga(zbog straha da nam opet ne pobegne) u toj avliji zakoljemo.Noza se prihvati ovaj moj prijatelj dok sam ga ja,drzeci ovna za noge, napominjao da prouci Bismilahi ALLAHU EKBER...On prikla kurban i dok je sistala krv,ugledao sam i kako je vrat moga prijatelja u isti trenutak bio presecen...
Probudio sam se ustravljen... 8o

Moze li mi neko protumaciti ovaj san???

Mozda ti ovo moze bar malo pomoci:

Žrtva (kurban) u snu simbolizira radosnu vijest o izbavljenju od svih briga i po­javu blagoslova (berićeta), shodno riječima Uzvišenog: "...i obradovali smo ga Ishakom, vjerovjesnikom i čovjekom dobrim, i blagoslovili smo i njega i Ishaka."

Ako ovo sanja trudnica, rodice sina koji će biti dobar.

Ko sanja da žrtvuje devu, kravu ili ovna, oslobodiće roba.

Ako rob sanja da kolje žrtvu , biće oslobođen.

Ako ovaj san sanja zarobljenik, oslobodiće se; ako ga sanja dužnik, vratiće dug; ako ga sanja siromah, obogatiće se; ako ga sanja osoba koja je u nekom strahu, oslobodiće se straha; ako ga sanja neko ko nije išao na hadž, otići će na hadž; ako ga sanja ratnik, izvojevaće pobjedu i ako ga sanja neko ko je u brigama, oslobodiće se briga. Ko sanja da dijeli svijetu kurbansko meso riješiće se briga i postići će čast i ugled.

Ko sanja da je ukrao nešto od kurbana on laže na Allaha dž.š.

Neki kažu, kada bolesnik sanja da kolje žrtvu, njegov san upućuje na to da će uskoro umrijeti. A neki, opet, kažu da će naći lijek.

Izvor: http://www.tumacsnova.org/ts.php
Rodjena si sa krilima. Zasto zelis da puzis kroz zivot?

siyah kalem

Zlatna sredina

(10)

• »siyah kalem« je muško
  • »siyah kalem« je autor ove teme

Datum registracije: 10.04.2007

• Poruku poslati

90

Hvala ti na ovom linku Karakterna,a i na objasnjenju .

interesantno

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

91

Nedjelja, 11. Novembar 2007

Sanjala sam da radim test u skoli, koji tek treba da imam. Na hair neka bude. :P
"Dragulj ostaje na cijeni i ako padne u blato; prašina ostaje prašina makar se digla do neba."

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

92

Utorak, 27. Maj 2008

Ako neko ima neko zanimljivo pitanje po pitanju snova, nek postira ovdje ili nek mi posalje pm do 19 h veceras, imam u 20h emisiju sa dr. Kurdicem pa cu ga pitat.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

93

Utorak, 27. Maj 2008

Ne znam dal su zanimljiva, al su pitanja

Jel' grehota pricat snove i tumacit ih zajedno sa drugim osobama?
Imam i ja ovu knjigu "Snovi i njihova znacenja" od Sefika Kurdica, al se bas nesto ne snalazim po pitanju tumacenja mojih snova. Moram priznati da to ne radim cesto. Dijelom sto nemam uvijek vremena da direktno po ustajanju uzmem sanovnik u ruke, dijelom sto kasnije delimicno ili potkret zaboravim sta sam sanjala.

Jos nesto, je li zaista moguce da kad sanjamo odredjene osobe mozemo znati kakav ce nam dan biti? Ja sam to nekako umislila, da cim se probudim, ukoliko sam sanjala ovu ili onoga znam dal ce mi dan bit lijep il jok, dal cu se obradovat il isekirat. I posle po cijeli dan cekam da se nesto desi. Jel i to grehota?

@ Altuna: Ja ti necu cut tu emisiju, pa ko ti ne bude tesko napisi odgovore ovde?

"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

94

Utorak, 27. Maj 2008

Citirano

Orginalno od pink
Je l' grehota pricat snove i tumacit ih zajedno sa drugim osobama?

Ja bih postavila samo ovo pitanje, jer sam od svojih prijateljica koje su malo vishe uchile o toj tematici chula da snove ne treba preprichavati svakome, vec iskljuchivo ljudima koji su nam izuzetno bliski, ali i da uopshte treba izbegavati preprichavanje snova.
Secam se kako su stariji govorili dok sam bila mala da losh san nikome ne treba prichati.

Ustvari, josh neshto hocu da pitam.
Kako razlikujemo snove koji su od Allaha dz.sh. i one druge? Ili nas san lako moze prevariti, pa tu razliku ne mozemo napraviti i ne znati kakva nam poruka dolazi, tj. ne biti u mogucnosti protumachiti ga?

Zatim, kazu da je greh izmishljati snove. Mislim, nemam pojma zashto konkretno snove, ali valjda zato shto je greh izmishljati bilo shta. :)

Selam, pa ako budesh u prilici, javi nam ukratko ovde ono glavno shto dr Kurdic kaze.

Usput, Altuna, moze li se emisija pratiti preko interneta?

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

95

Utorak, 27. Maj 2008

Moze. Bit ce postavljena na kelimehov sajt i mozete je poslije gledati u cjelini. A bit ce i na TV Jedinstvo.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

interesantno

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

96

Utorak, 27. Maj 2008

Pre dve noci (ili vise?) sam sanjala Smak sveta. To je bio neki mix mojih razmisljanja u snu (koja su realna i uobicajena recimo dok sam u stanju budnosti) i samog sna.

Probudila sam se jako potreshena, mada u sustini nije bio los san.

Na hair i dobro...

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

97

Utorak, 27. Maj 2008

Citirano

Orginalno od annonimus
Retko ih se secam!

Stanje je i dalje nepromenjeno....
" Bilen alemlere rahmettir "

muslima

Početnik

(10)

• »muslima« je žensko

Datum registracije: 27.05.2008

• Poruku poslati

98

Srijeda, 28. Maj 2008

selam alejkum! :)

U zadnje vrijeme bas stalno sanjam i secam se toga sta sam sanjala.

Evo recimo,nocima sam vec u snovima pokrivena... Ima tu nesto ... :)
"Prava ljubav ne znači dodir ruku, već dodir srca."

RoyDin

Učenik

(10)

• »RoyDin« je muško

Datum registracije: 22.04.2008

• Poruku poslati

99

Srijeda, 28. Maj 2008

ooooo

Noćas sam sanjao da letim, zamislite. A baš bih voleo da mogu. :)) :)) :))
Svaka moć u svijetu počinje kao moralna čvrstina.
Svaki poraz počinje kao moralno zakazivanje.

• »deedee_tr« je žensko

Datum registracije: 18.02.2005

• Poruku poslati

100

Srijeda, 28. Maj 2008

Hajde,Muslima,na hair i na dobro...inshaAllah pa se i u javi tako vidish uskoro... :)

Social bookmarks