Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko
  • »zuti cvijet« je autor ove teme

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

1

Petak, 18. August 2006

Sanoptikum

Vec se u nekoliko tema spominjao sajt
www.sanoptikum.org.yu Interesovalo bi me da odgovorite na nekoliko pitanja.
1. Da li posjecujete taj sajt i koliko cesto?Zasto?
2. Koliko vam je on pomogao da saznate nesto o knjizevnosti?
3. Da li ste zadovoljni njegovim sadrzajem?
4. Da li inace citate djela bosnjackih pisaca ili ste na Sanoptikumu za neke od njih prvi put culi?
5. Da li inace citate knjizevne casopise i da li dajete prednost jednom ovakvom sajtu za knjizevnost ili obicnom stampanom casopisu?
6. Sta mislite o digitalizaciji knjizevnih djela i njihovoj dostupnosti na internetu?

Ovo mi treba za ispit pa bih vam bila jako zahvalna ako sto opsirnije odgovorite! Ne morate se naravno drzati ovih mojih pitanja, vec mozete slobodno izneti svoje misljenje.
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

nevidljivi

Zlatna sredina

(10)

• »nevidljivi« je muško

Datum registracije: 10.01.2006

• Poruku poslati

2

Subota, 19. August 2006

e ne verujem da ci ti ovo pomoc za ispit,ali to nije razlog da ne iskazem svoje misljenje
dobro je sto umetnici izlazu svoje radove na internetu jer ima ljudi(i njihove dece)koji su daleko i to im je jedini nacin da odrze kontakt sa nasom kulturom.
sve je super osim ovoga(sto brzo predjoh u kriticare):
tamo gde je poezija i price za decu bi,po mojem(uvazenom)misljenju,moglo bit malo vise od svega toga.ja(ovako licno,glavom i bradom)smatram da se neke glavne osobine licnosti formiraju i razvijaju u detinjstvu i da su price i pesme JEDNOSTAVNOG I DECI RAZUMLJIVOG SADRZAJA veoma vazne za normalan razvoj dece.a ako se danasnja deca ne povezu sa nasom kulturom,ode nam i kultura sa nasom decom.
kao sto rekoh,sve je super osim ove SITNICE
..ccc ma pustite me.. bezi...ne prilazi...

admir pecanin - novi pazar sai baba
shirdi sai baba - sathya sai baba - novi pazar sai baba

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

3

Ponedjeljak, 21. August 2006

Citirano

Orginalno od zuti cvijet

6. Sta mislite o digitalizaciji knjizevnih djela i njihovoj dostupnosti na internetu?

Kao baza podataka u kojoj svakog trenutka mozes opcijom 'search' naci zeljenog pisca, djelo, citat - to bi bila idealna stvar. (Ne znam samo kako bi se ovo uklopilo sa zakonom o zastiti autorskih prava.)

Kao alternativa situaciji u kojoj zavaljen u fotelju okrecem list po list i odsutan od stvarnosti iscitavam knjigu - hvala, ne treba. To je merak kojeg je ispred monitora nemoguce dozivjeti.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

4

Petak, 06. Oktobar 2006

Zuti Cvijet... Ako ti nije kasno da sad odgovorim na postavljena pitanja, mogu to uraditi (ako ti nije proshao ispit). Samo me nekako obavesti (putem PM, mailom ili sl.).

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

5

Petak, 06. Oktobar 2006

Sanoptikum sajt bi mogao mnooogo da bude bogatiji prezentacijama svih knjizevnih zanrova i pisaca posebno sa naseg kraja.Ovo mi djeluje kao tek neki eksperimentalni pocetak, temelj na kome tek treba da se gradi nesto kvalitetno.

Lijepo je imati sto veci fond djela pobrojanih na internetu cisto kao informacije koje kad ti zatrebaju znas gdje mozes da ih nadjes.Medjutim, kako je ed vec rekao, merak i dozivljaj kada uzmes knjigu, citas je i listas, usput razmisljas...zastanes...pa opet citas i udubis se u njenu materiju, nikada sene mogu osjetiti ni dozivjeti citanjem sa interneta pred bljestavim ekranom i milionima razbacanih slova....

Sto se knjizevnih casopisa tice Sent je bio jako dobar, ne znam da li i dalje izlazi, nisam ga vec neko vrijeme potrazila, a od elektronskih mislim da je Ekerman solidan.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

press

Učenik

(10)

Datum registracije: 13.08.2003

• Poruku poslati

6

Nedjelja, 08. Oktobar 2006

NE MOZE COVJEK SAM

Cesto smo skloni samo da kritikujemo, ne znamo pod kojim uvjetima covjek radi i pomaze li mu iko? Eto, da vidimo ko je od nas na bilo koji nacin pomogao da se stranica "Sanoptikuma" bolje i bogatije razvija?
Licno mislim da je jedna od najacih stranica iz kulture uopce na internetu. Niko do sada nije tako dobro i temeljno predstvio sandzacke pisce i umjetnike. Uostalom, pogledajte ko je sve linkovao tu stranicu i ko je sve u svijetu koristi. Ako vam kazem da urednik ove stranice sam radi i sam finansira strnaicu, onda stvarno zasluzuje samo nase cestitke i nasu pomoc, a ne kritike.

Ibnul_Qajjim

Zlatna sredina

(10)

• »Ibnul_Qajjim« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

7

Slazem se pressom, svaka mu cast ako je tako. Ja sam prvi put bio na toj stranici juce, kad sam prvi put i otvorio ovu temu, i puno mi se svidjelo, nema sta. Pogotovo je dobro za onoga ko finansijski ne moze priustiti sebi sve te naslove u svojoj kucnoj biblioteci, ili sve koji mu se svidjaju. Nije dozivljaj kao kada se cita knjiga, ali moze da prodje, ako se vec nema opcija - citanje knjige u svojim rukama, zbog finansija ili nemogucnosti dobavke...

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

8

Slazem se s tobom Presse. To ne znaci da ne moze uvijek bolje. Sve sto se radi moze i bolje ali treba raditi i cijeniti tudj rad. Sama ideja da se ovakav sajt napravi je dovoljno vrijedna. Nisam sigurna, ali mislim da urednik Sanoptikuma ne moze da postavlja djela nekog pisca bez njegove dozvole. To bi znacilo da mnogo toga zavisi i od zelje nasih pisaca da saradjuju.
Presse, nisi u pravu da urednik sam finansira sajt. Mozda je to tako ranije bilo, ali ako pogledas na sajtu vidjet ces da je dobio donaciju od BNVS.

Mozda ima necega u tim rijecima, ali ne kontam otkud tolika strogost da se kaze je Sanoptikum eksperimentalni pocatak a pogotovo ne da je Eckermann solidan. Skoro ukovase u zvijezde neki studentski casopis, a stvari koje rade profesionalci ispadose solidne. Ne kontam koji to kriterijumi tu funkcionisu.

P.S. Sting, ispit prosao a sad mi je bas zao sto mi ranije nisi odgovorila na pitanja. Sigurno bi rad bio zanimljiviji...
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

9

Četvrtak, 24. Juni 2010

Da li neko zna sta se desilo sa ovim sajtom?
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

10

Četvrtak, 24. Juni 2010

Ugasen je a materijal je prebacen ovde http://www.bosnjaci.rs/

Social bookmarks