Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

• »carsijaner« je zabranjen
  • »carsijaner« je autor ove teme

Datum registracije: 25.09.2004

• Poruku poslati

1

Srijeda, 17. Novembar 2004

Saradnja sa Srpskom radikalnom strankom, Da ili Ne?

SARADNJA SA SRPSKOM RADIKALNOM STRANKOM, DA ILI NE?

SAJO SUPERMEN

Zlatna sredina

(5)

• »SAJO SUPERMEN« je zabranjen

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

2

[SIZE=4]M A Z A L L A H[/SIZE]

Ako pitate [SIZE=2]zasto[/SIZE] onda evo nekoliko [SIZE=2]zato.[/SIZE]

1. Zato sto je to fasisticka politicka organizacija utemeljena u srpskoj fasisoidnoj svijesti.

2. Zato sto se njihovom lideru sudi u Hagu.

3. Zato sto je nasa bliska buducnost suvise bliska da bi bila zaboravljena.

4. Zato sto su im uzori u politici, Radovan Karadzic, Ratko Mladic, Draza Mihajlovic, Nikola Pasic.

5. Zato sto ne priznaju Bosnjake kao naciju vec tvrde da su to Srbi Islamske vjeroispovjesti.

6. Zato sto sa njima nece da suradjuju cak ni Srpske partije.

I jos Milion drugih ZATO!
Oni se više boje vas nego Allaha, zato što su oni ljudi nerazumni.Samo u utvrđenim gradovima ili iza zidina, oni se protiv vas smiju skupno boriti. Oni su junaci u međusobnim borbama.
Ti misliš da su oni složni, međutim srca su njihova razjedinjena, zato što su oni ljudi koji nemaju pameti. (Al-Haš, 13-14)

Antivirus

Početnik

(10)

• »Antivirus« je zabranjen

Datum registracije: 17.11.2004

• Poruku poslati

3

Ma ovde u Pazaru nije na delu saradnja,vec KOALICIJA sa srs. X( Svakako da je za najvecu osudu saradnja sa njima.Svako ko ima iole pameti zna ko su i sta su radikali...samo nekima je izgleda preca fotelja i pare X(
Ma kakav potpis...

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

4

Buduci da se ne nalazim u NP i ne dobijam informacije iz prve ruke, zamolio bih te Antivirus-e da mi das neki validan izvor informacije o pomenutoj koaliciji.

Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Andol

Početnik

(10)

• »Andol« je muško
  • »Andol« je zabranjen

Datum registracije: 11.11.2004

• Poruku poslati

5

NIPOSTO. U principu ona jeste desnicarska stranka, ali nazalost extremno desnicarska. Njihovi odnosi sa Bosnjackim narodom su negativni odvajkada. Nacartenije - Ilije Garasanina su skoro sve srpske stranke prihvatila i na njemu nadgradjivale svoju politicku platformu. Podesticu vas da se i dalje ponose Drazom Mihajlovicom i mnogim drugim koji su naneli mnogobrojnu stetu Bosnjacima (Karadzic, Mladic) i sanjaju Veliku Srbiju. (Slike ratnih zlocinaca Karadzica i Mladica imaju unutar prostorija stranke).

Prezirem ih zbg davanjem saglasnosti, cak i velicanje ljudi koji su ostvarivali sledece programske ciljeve:

-Asimiliracija i Progon Muslimana Bosnjaka
-Ubistva Bosnjaka (Rat u BiH)
-Nepriznavanje moje istorije i tradicije, jezika tj. nacionalnosti

Da nije ovoga smatrao bih ih strankom koja drzi do svoje tradicije. U prvim godinama srpskog stvaralastva, protkane klice netrpeljivosti i mrznje koja traje u manjoj ili vecoj meri do dan danas. Pri ruci mi je knjiga RATNE TRAGEDIJE MUSLIMANA od Safeta Bandzovica, iz koje cu vam drugom prilikom postirat neke delove.

Nadam se da Administrator nece zatvorit i ovu temu. Nemamo gde vise da pisemo o ovom aktuelnom a opet istorijskom dogadjaju. I da ovo moje pisanje nece protumacit propagandon najgore vrste, jer to niposto nije. Da je rascisceno sa ovakvom politikom, da se Srbija suocila sa istinom tako sto bi priznala zlocine, piso bih o tome mozda u istoriju.

Politicari i dalje ne mogu da izgovore rec Bosnjak iako se veliki broj stanovnika na popisu 2001. izjasnio tako. Od bosanskog ime se okrece kapa na glavu. A od regiona Sandzak im se povraca. Ko je tu zna, ko nije cita ?(

Administratore : imas podrobnije o tome u temi POLITICKA VLAST U NOVOM PAZARU malo pre nego si je ZATVORIO.
Da znanje bez bogobojaznosti predstavlja neku cast, Iblis bi bio jedno od najboljih Allahovih stvorenja.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

6

Citirano

Orginalno od Antivirus
Svako ko ima iole pameti zna ko su i sta su radikali...

Ja sam na jednoj drugoj temi dao link kojeg je izgleda slabo ko otvorio ili ga je otvorio i brze bolje zatvorio. Poznato je ko su radikali, i to da je njihov sef u Hagu itd itd. Kao sto je poznato i ko je Karadziceva SDS, kolike su zlocine pocinili nad muslimanima, te ko je njihov vodja, cuveni ratni zlocinac itd. itd. E vidis, sa takvom strankom je SDA u Bosni usla u koaliciju. Vidi sta o tome kaze Bakir Izetbegovic, sin rahmetli Alije Izetbegovica:

Pitanje: Zašto je SDA diskreditovala sebe, a i one koji su za nju glasali ulazeći u koaliciju sa SDS-om u RS-u, da li je nekoliko mjesta u vlasti RS-a vrijedno gubljenja obraza, da li je mjesto potpredsjednika (vlasti koliko i Engleska kraljica) vrijedno bošnjačkog obraza?

Odgovor: Zato što dijelimo državu, zemlju, vlast sa Srbima, a oni su na izborima 2002 izabrali SDS. Možemo ući u vlast sa SDS, truditi se da utičemo na njihovo ponašanje, pokušati direktno uticati na događaje u RS, ili se povući iz vlasti u tom entitetu i predati Bošnjake potpunoj vlasti Srba. Šta je bolje, odnosno gore?

E sad, ja ne zelim ovim primjerom da ohrabrim bilo koga da ulazi u koaliciju sa radikalima vec samo da skrenem paznju diskutantima uzavrelih strasti da ohlade i da spuste loptu na zemlju. Tim prije sto je jos uvijek sve u domenu spekulacija i glasina.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

šišmiš

Zlatna sredina

(10)

• »šišmiš« je muško

Datum registracije: 25.06.2003

• Poruku poslati

7

:rolleyes:

ne vidim smisao koalicije
cek da stavim 8)

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 08.11.2004

• Poruku poslati

8

Slazem se sa ed-ovim pristupom problemu. Srbi su odlucili da SRS bude njihov predstavnik i to im treba omoguciti a ovo dobro pojasniti narodu. Daj im kontrolu nad Sestovom i Dezevom i nece mnogo proc oni ce dohakat samim Srbima tamo. U svakom slucaju je to postenije nego postavljat ljude sa promilima glasova na pozicije. A da nece kostat kostat ce
Svijet pociva na cetiri stuba: znanju ucenih, pravdi mocnih, hrabrosti odvaznih i molitvi pravednih.

Andol

Početnik

(10)

• »Andol« je muško
  • »Andol« je zabranjen

Datum registracije: 11.11.2004

• Poruku poslati

9

Citirano

Poznato je ko su radikali, i to da je njihov sef u Hagu itd itd. Kao sto je poznato i ko je Karadziceva SDS, kolike su zlocine pocinili nad muslimanima, te ko je njihov vodja, cuveni ratni zlocinac itd. itd. E vidis, sa takvom strankom je SDA u Bosni usla u koaliciju.

E sad, ja ne zelim ovim primjerom da ohrabrim bilo koga da ulazi u koaliciju sa radikalima vec samo da skrenem paznju diskutantima uzavrelih strasti da ohlade i da spuste loptu na zemlju.

Vidim ja sta bi ti hteo. Pokusavas da nam udaris samar sa ovom informacijom, da nas ucutkas i da bi zakljucio, polakote sve je to jos uvek u domenu spekulacija. Ti Ed-e volis izgleda da manipulises informacija. Jer nisi naveo da je rec o koaliciji na nivou federacije. A ti si u stanju da ih uporedjujes sa koalicijom na lokalnom nivou. Ma manipulant prve vrste. Nemoj nesto da se naljutis ;)

Mene ne interesuju Federalne koalicije u BiH. Mene interesuju moja nacionalna prava, moj jezik, moja kultura i tradicija, simboli koji su zajednicki ovom narodu i samo jedinstvo istog. E sad Fetko koji se dicio i pretio u skupstini sa SVI CE TE VI U HAG !!! To mu je bila i jedna od predizbornih parola, zarad veceg procenta vlasti formira koalicijiju sa tim istim kojim je pretio. Koji su protiv svakog naseg nacionalnog obelezja i koji nasu nacionalnost smatraju vestackom i cinom izdaje srpskog naroda.. I to sad u trenutcima kad se usvaja novi Ustav i u vreme konkretizacije uvodjenja Bosanskog jezika.

Ovo je izdaja i nista vise. Toga je doduse bilo uvek, pa i bice i u buducnosti. Ali cu je isto tako osudit. MURTATI!!!
Da znanje bez bogobojaznosti predstavlja neku cast, Iblis bi bio jedno od najboljih Allahovih stvorenja.

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško
  • »Sandokan« je zabranjen

Datum registracije: 12.12.2003

• Poruku poslati

10

Ma ne ,ne ,ne i po STOTIPUT NE!!
Nisu ONI u koaliciji sa NJIMA.
ONI ih samo PODRZHAVAJU!!??
:O :O :O :O :O
Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

SaNdZak

Zlatna sredina

(23)

• »SaNdZak« je muško

Datum registracije: 01.11.2002

• Poruku poslati

11

Citirano

Orginalno od ed

Pitanje: Zašto je SDA diskreditovala sebe, a i one koji su za nju glasali ulazeći u koaliciju sa SDS-om u RS-u, da li je nekoliko mjesta u vlasti RS-a vrijedno gubljenja obraza, da li je mjesto potpredsjednika (vlasti koliko i Engleska kraljica) vrijedno bošnjačkog obraza?

Odgovor: Zato što dijelimo državu, zemlju, vlast sa Srbima, a oni su na izborima 2002 izabrali SDS. Možemo ući u vlast sa SDS, truditi se da utičemo na njihovo ponašanje, pokušati direktno uticati na događaje u RS, ili se povući iz vlasti u tom entitetu i predati Bošnjake potpunoj vlasti Srba. Šta je bolje, odnosno gore?

E sad, ja ne zelim ovim primjerom da ohrabrim bilo koga da ulazi u koaliciju sa radikalima vec samo da skrenem paznju diskutantima uzavrelih strasti da ohlade i da spuste loptu na zemlju. Tim prije sto je jos uvijek sve u domenu spekulacija i glasina.

Selamun alejkum,

Recimo da je u skupstini tzv. republike srpske uz SDA i SDP ili SZBIH i da imaju mogucnost da idu u zajednicku koaliciju da li bi SDA isla u koaliciju ili da li bi dala izvana podrsku SDS da formira manjinsku vladu. Nikako jer bi onda SDA sa SDP-om ili SZBIH napravila koaliciju i oformila vladu. Nazalost posto je tzv. rs genocidna tvorevina SDA i bosnjaci su tamo jos u manini tako da moraju da taktiziraju dok u Novom Pazaru SDP i SZS su trebale da se dogovore sa SDA-om i da formiraju opstinsku vladu. No to se nije dogodilo, neki su voljeli da idu zajedno sa radikalima, sto je njihovo pravo. Nadam se da ce nas narod na sledecim izborima biti maqlo svjesniji i da ce svoje povjerenje dati onima koji to i zasluzuju. NPS na celu sa Dzemailom Suljevicem nam je najbolji primjer kako treba biti doslijedan i dostojanstven.

Zbog toga mislim da nije na mjestu uporedjivati SDA u BiH i SDP sa ostalima u Novom Pazaru. Jer ovi drugi nisu primorani da idu sa radikalima u koaliciju.

U svemu ima haira pa i u ovome.
Jede Wahrheit braucht einen Mutigen der sie ausspricht!

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

12

Citirano

Orginalno od Andol

Citirano

Poznato je ko su radikali, i to da je njihov sef u Hagu itd itd. Kao sto je poznato i ko je Karadziceva SDS, kolike su zlocine pocinili nad muslimanima, te ko je njihov vodja, cuveni ratni zlocinac itd. itd. E vidis, sa takvom strankom je SDA u Bosni usla u koaliciju.

E sad, ja ne zelim ovim primjerom da ohrabrim bilo koga da ulazi u koaliciju sa radikalima vec samo da skrenem paznju diskutantima uzavrelih strasti da ohlade i da spuste loptu na zemlju.

Vidim ja sta bi ti hteo. Pokusavas da nam udaris samar sa ovom informacijom, da nas ucutkas i da bi zakljucio, polakote sve je to jos uvek u domenu spekulacija. Ti Ed-e volis izgleda da manipulises informacija. Jer nisi naveo da je rec o koaliciji na nivou federacije. A ti si u stanju da ih uporedjujes sa koalicijom na lokalnom nivou. Ma manipulant prve vrste. Nemoj nesto da se naljutis ;)

Mene ne interesuju Federalne koalicije u BiH. Mene interesuju moja nacionalna prava, moj jezik, moja kultura i tradicija, simboli koji su zajednicki ovom narodu i samo jedinstvo istog. E sad Fetko koji se dicio i pretio u skupstini sa SVI CE TE VI U HAG !!! To mu je bila i jedna od predizbornih parola, zarad veceg procenta vlasti formira koalicijiju sa tim istim kojim je pretio. Koji su protiv svakog naseg nacionalnog obelezja i koji nasu nacionalnost smatraju vestackom i cinom izdaje srpskog naroda.. I to sad u trenutcima kad se usvaja novi Ustav i u vreme konkretizacije uvodjenja Bosanskog jezika.

Ovo je izdaja i nista vise. Toga je doduse bilo uvek, pa i bice i u buducnosti. Ali cu je isto tako osudit. MURTATI!!!

Dobro, Andol, tvoj stav smo culi i nije potrebno da se ponavljas vise. Svako ce rasuditi za sebe.

Da cujemo i ostala misljenja i obrazlozenja.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

SAJO SUPERMEN

Zlatna sredina

(5)

• »SAJO SUPERMEN« je zabranjen

• Poruku poslati

13

Četvrtak, 18. Novembar 2004

Selam

Ja jednostavno ne mogu da vjerujem da u Sandzaku postoje ljudi koji opravdavaju, na mala vrata saradnju sa Radikalima, mada ne treba zaboraviti da je sa njima u koaliciji i takozvani Srpski demokratski savez koga izmedju ostalih cine i Stranka Srpskog Jedinstva i SPO. Interesantna stvar je i ta da je danas Ministar u posjeti Hrvatskoj i tamo ce da u zatvoru LEPOGLAVA posjeti Srbe, osudjene za ratne zlocine koji strajkuju gladju. Pored toliko ministara pravde u ovoj zemlji jedan Bosnjak treba da trazi to!!! Jezivo!!!
Takodje sinoc gledam na Hayat u kako gosp. Ljajic ubjedjuje Bosansku javnost da Mladic nije u Srbiji.

Pametnom je i isharet dovoljan
Oni se više boje vas nego Allaha, zato što su oni ljudi nerazumni.Samo u utvrđenim gradovima ili iza zidina, oni se protiv vas smiju skupno boriti. Oni su junaci u međusobnim borbama.
Ti misliš da su oni složni, međutim srca su njihova razjedinjena, zato što su oni ljudi koji nemaju pameti. (Al-Haš, 13-14)

• Poruku poslati

14

Selam

Mojim sugradjanima..........

Pisite SESELJU

[SIZE=2] Mr. Dr Vojislav Seselj
UN Detention
Pompstationsweg 32
NL-Scheveningen (The Hague)
Unt Post 87810
NL-2508 The Hague
Holand
[/SIZE]

[SIZE=3]Програм Српске радикалне странке[/SIZE]
1. Српска радикална странка је за формирање јединствене српске државе са једним председником, једном владом, једном скупштином, једном војском и полицијом. Државна заједница Србија и Црна Гора мора бити сачувана, уз истовремено стварање услова за формирање заједничке, а касније и јединствене државе нашег народа. Српски радикали оштро се противе федерализацији, односно феудализацији, регионализацији и давању нових територијалних аутономија на тлу Србије, јер би то водило потпуном растакању српске државе и њеном коначном уништењу. Развијаћемо локалну самоуправу и обезбеђиваћемо јој додатна права и финансије. Изнад локалне самоуправе биће само републички органи, без икаквих територијалних аутономија или региона. Такав облик државног уређења представља најефикаснији, најмодернији и најјефтинији модел државне организације.

2. Српска радикална странка ће се мирним и демократским средствима борити за стварање целовитог и јединственог српског етничког, државног, економског и културног простора. Свесни мукотрпности и дуготрајности процеса мирног уједињавања српских земаља, српски радикали ће инсистирати на идеји политичког континуитета Републике Српске Крајине и очувању државне самобитности Републике Српске.

3. Српска радикална странка инсистираће на повратку српске полиције и војске на Косово и Метохију, поштовању Резолуције 1244 Савета безбедности Уједињених нација, као и пружању значајне економске помоћи и социјалне подршке српском народу и осталом неалбанском становништву у јужној српској покрајини. Обавезаћемо све државне органе и институције да ни формално ни фактички не могу и не смеју да прихвате акт о сецесији Косова и Метохије. Такође, српски радикали би зауставили даље сепаратистичке тенденције у Војводини и Рашкој области.

4. Српска радикална странка градиће друштво засновано на националној и верској равноправности и поштовању свих људских права и слобода загарантованих Уставом Србије и међународним споразумима и конвенцијама. Укинућемо сваки вид цензуре и утицаја државе на уређивачку политику медија који морају да буду слободни и одговорни.

5. Српска радикална странка бориће се свим политичким средствима против уништења српског националног бића, као и конструисаних оптужби и пропагандних измишљотина о тобожњој српској кривици за сукобе на простору бивше Југославије. Српски радикали учиниће све да у домаћој и светској јавности покажу прави, погубни смисао Хашког трибунала, раскринкају његову делатност и пруже политичку и сваку другу помоћ заточеним Србима, а посебно председнику Српске радикалне странке др Војиславу Шешељу.

6. Српска радикална странка ће поносно и усправно сарађивати са светом, штитећи државне и националне интересе. Воља светских моћника је да Србија буде далеко од међународних економских и политичких интеграција. Приче неких политичких странака, да би њихова победа представљала брзо припајање Европској унији, су обмана којом желе да за себе обезбеде још неколико година владавине и додатну пљачку народа. Залажемо се за најближе односе и свестрану сарадњу и са Русијом, Кином, Јапаном, Индијом, арапским земљама, земљама Јужне Америке.

Српски радикали су против уласка Србије у НАТО, али не само због чињенице да је НАТО извршио бруталну агресију на нашу земљу. Приступање Северноатлантском савезу додатно би осиромашило народ и државу, а заузврат ништа не бисмо добили и морали бисмо да се одрекнемо захтева за наплату ратне штете од земаља агресора.

7. Српска радикална странка сматра да би, у најхитнијем року, требало суштински реформисати војску, професионализовати је и ослободити политичког деловања. Наша војска сме да има само један циљ и задатак, а то је очување територијалног интегритета и суверенитета наше отаџбине.

Истовремено, полиција Србије мора да буде модерна, деполитизована служба која функционише као ефикасан сервис грађана. Полиција ће бити строга у обрачуну са организованим криминалом, али неће бити дозвољено арбитрарно хапшење, притварање и кршење људских права на било који начин.

8. Српска радикална странка је једина странка која је способна да се бескомпромисно обрачуна са организованим криминалом, а остале видове криминала, посебно мито и корупцију, свешће на најнижи могући ниво.

9. Српска радикална странка, за разлику од актуелне власти, има програм економског опоравка државе и друштва, а нова влада биће домаћинска, скромна и штедљива. Радикалска влада покренуће пољопривредну и индустријску производњу кроз нове инвестиционе циклусе, организоваће јавне радове, чиме бисмо смањили огромну незапосленост, упослили грађевинску оперативу и индустријски комплекс Србије. Истовремено, значајно бисмо поправили комуникациону и путну инфраструктуру, изградили недостајуће мостове и створили услове за бржи и сигурнији промет људи, робе и капитала кроз Србију.

Српски радикали имају најбољи социјални програм, а сачиниће и посебну социјалну карту како би и најсиромашнији били заштићени а стихија отпуштања прекинута.

10. Српска радикална странка неће примењивати дивљу и пљачкашку приватизацију, шок терапију по моделу Џефрија Сакса и свеопшту спољну либерализацију. Напротив, увешћемо општу унутрашњу либерализацију у привреди. Као нова власт, извршићемо ревизију досадашње приватизације и поништити поступак приватизације у оним фирмама и предузећима у којима је то спроведено на незаконит начин, или где није поштован закључени уговор. Међутим, свуда где је процес приватизације спроведен на правно перфектан начин, држава се неће мешати и поштоваће основно начело владавине права, принцип правне сигурности.

11. Српска радикална странка сматра да стратешке и најзначајније гране српске привреде и богате природне ресурсе држава не сме да продаје, већ приватизацију сме да изврши само у обиму до 49 процената, како би најзначајније гране, попут електропривреде, нафтне индустрије, вода и шума у Србији остале у већинском власништву државе. Стратешке природне ресурсе и богатства могуће је давати у концесије чиме би се обезбедила њихова ревитализација, а држава заштитила од економског колонијализма.

12. Српска радикална странка оштро се противи политици дужничког ропства на којој инсистира досовска власт. Србија је од 5. октобра 2000. године задужена са нових 3. 000 000 000 ( три милијарде ) долара, уз рекордан спољнотрговински дефицит који премашује 4 милијарде долара на годишњем нивоу, односно тринаест и по милијарди долара у последње три године. Српски радикали би, уместо у општу потрошњу, повољне финансијске кредите улагали у производњу, њено свакодневно повећање, како би стварањем вишка вредности могли, не само да ревитализујемо већ и развијамо целокупну привреду, и да сервисирамо и отплаћујемо нагомилане дугове.

13. Српска радикална странка радиће на враћању достојанства здравствених радника, имајући у виду њихову значајну улогу у очувању здравља нације. Залагаћемо се за бесплатну основну здравствену заштиту и потпуну заштиту за децу, труднице и старе, као и бесплатно лечење од стерилитета. Држава ће бити обавезна да пружи сву неопходну здравствену заштиту против заразних болести. Ми не одвајамо здравство и екологију, јер чување околине је предуслов да нација буде здравија и зато ћемо се залагати за предузимање мера, које ће обезбедити здравију и чистију средину и строго спречавати даље загађење воде, земљишта и ваздуха у нашој отаџбини.

14. Српска радикална странка обећава да ће држава водити такву стамбену политику која ће омогућити свима да лакше добију кров над главом, а посебно младим и стручним кадровима и продавати их по цени од 400 - 500 евра по квадратном метру, а од тих финансијских средстава формирати фонд за заштиту стамбених кредита. Такође, српски радикали, за разлику од досовске власти, не би користили легализацију објеката за пљачку народа, већ би је спровели по најнижим могућим, готово симболичним ценама.

15. Српска радикална странка залаже се за подстицајну и флексибилну пореску политику, у складу са најбољим решењима развијених земаља. Постојећа пореска политика није економски праведна и није довела до растерећења привреде и смањења сиве економије већ до “фискалне” пресије. Да би се привредни субјекти мотивисали да уредно плаћају порез, и да би се смањила сива економија, потребно је висину свих пореза смањити на разумну меру, што значи испод 12 процената. Такође, требало би пет година увести ослобађање од пореза на профит за све привреднике који инвестирају у производњу и запошљавају нове раднике. Порез на услуге требало би да буде минималан и никако га не би требало поистовећивати са порезом на промет. У Србији би окосница пореске реформе требало да буде порез на додатну вредност.

16. Српска радикална странка сматра да пољопривреда представља највећу шансу за развој Србије. Србија мора делимичним протекционистичким мерама да заштити ратарску и сточарску производњу, те да повољне финансијске кредите инвестира у производњу стратешких пољопривредних култура и опоравак сточног фонда. Српска држава има обавезу да у најхитнијем року обезбеди финансијска средства за исплату дугова сељацима, јер само таквим поступком држава може да врати пољуљано поверење грађана у њене институције.

17. Српска радикална странка посветиће посебну пажњу побољшању животног стандарда пензионера и других, социјално најугроженијих категорија становништва. Створићемо посебан пензиони фонд који би оплодњом капитала увећавао вредност и обезбеђивао довољна финансијска средства за исплату пензија из реалних извора. Вратићемо дуг државе према пензионерима и исплатити заостале пољопривредне пензије. Пензије ће пратити раст реалних трошкова живота и биће исплаћиване на време, у једнаким месечним интервалима.

18. Српска радикална странка ће законом регулисати рад признатих верских заједница и онемогућити деловање верских секти, које деструктивно утичу на грађане а погубно на млађу популацију. За разлику од данашње досовске владе, у влади српских радикала неће бити места за припаднике верских секти, а такву одлуку већ је донео Европски парламент.

19. Српска радикална странка залагаће се за реформе у сфери образовања, али суштинске, озбиљне, праве реформе које ће нашој деци, у једној од најважнијих сфера, вратити оно што су јој досадашње “реформе” отеле.

Српска радикална странка ће се залагати за такав образовни систем који ће спречити да се убудуће више нико не спрда са српским светињама и не исмева Светог Саву. Такви драстични случајеви постојали су до јуче и настали су неадекватним односом и неразумевањем онога што представља образовање младих генерација.

Наша деца ће учити и туђу историју, али ће нашу изучавати.

Српска радикална странка омогућиће да суштинско образовање буде доступно свима, а пре свега даровитој деци и талентима. Залагаће се да образовање више не буде привилегија деце богатих родитеља, и залагаће се да високошколске установе покривају своје трошкове, али не и да из школовања извлаче екстрапрофит.

Примања п&#
carsijaner je dodao/la ovu sliku:
  • seselj.jpg

PASHA

Zlatna sredina

(5)

• »PASHA« je zabranjen

Datum registracije: 29.01.2004

• Poruku poslati

15

Evo ga seselj u njegovim ispadima patriotizma.
PA KO HOCE DA SARADJUJE SA NJIMA BUJRUM!
PASHA je dodao/la ovu sliku:
  • seki.jpg

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

16

Ova rasprava ne vodi nicemu, ako carsijaner i PASHA nastave sa pisanjem ovih budalastina. Trazim od Administratora da dodeli opomene gore pomenutim i brise ove slike. A ako im se fotke toliko dopadaju neka ih stave na zid u svojim sobama pa neka im se dive.
Sit Hungry Doesn't Believe

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

17

Ja stvarno ne znam u cemu je problem, pa Radkali su prvi pritekli u pomoc i poklonili cak dva kompjutera za zapaljenu dzamiju. Zar smo tako brzo zaboravili taj humani cin?
malo za promenu

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

18

Ja ne bih, a drugi kako god hoće.

"Ko se odvaži i radi brzo biće izbavljen,
dok i tragalac koji je spor može gajiti samo nadu." (Hz. Alija)

• Poruku poslati

19

Petak, 19. Novembar 2004

Citirano

And u price
Ova rasprava ne vodi nicemu

Ne razumijem zasto ovako razmisljas, ovo je slobodna berza misljenja i suceljavanja i koliko ja vidim nema nikakve rasprave, ovdje ljudi samo iznose svoje misljenje na postavljenu temu, tacnije da li ste za saradnju sa SRS ili ne, zato ne vidim da sam koga uvrijedio ovim pitanjem. A to sto se postavljaju slike predsjednika SRS-a (ne zelim da mu ime pomenem) jeste samo mali doprinos da ne dodje do kolektivnog zaborava. Ako tebe dragi moj prijatelju pogadja to sto Bosnjaci ne zele saradnju sa Radikalima onda, moj prijedlog ne ulazi u ovu temu, kao sto to rade mnogi nasi prijatelji sa foruma koji nemaju obraza da udju vec je danima zaobilaze.

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Sandzacki_sin« je muško

• Poruku poslati

20

Petak, 19. Novembar 2004

Esselamu alejkum

Citirano

zato ne vidim da sam koga uvrijedio ovim pitanjem

Ovim pitanjem ti ne vrijeđaš možda nikoga poimence, ali vrijeđaš zdrav razum. Kada ćeš već jednom shvatiti i ti i ostali da u politici ima nešto više od onoga što vam vaš pogled, koji preko nosa ne prelazi, zahvata.
Razumi da se nisi popeo na tribine i ne navijaš na utakmici Bošnjaci-Srbi.
To trebaš ti razumjeti, a tvoj lider treba da shvati da nacionalna politika nije novčanica u njegovom džepu, koju on doživljava kao ličnu svojinu.
I pokušaj još jednu stvar, i ti i tvoji istomišljenici (ako se to može istomišljenicima nazvat, prije bi se moglo reći istoNEmišljenici): pokušaj da razmišljaš o svojim stavovima, a ne da te rijetke trenutke moždane aktivnosti trošiš na puko razmišljanje kako da PO SVAKU CIJENU opravdaš svoje mišljenje, ma kakvo bilo. Opet, nije ovo fudbal i nemoj navijati za svoj tim gubio on ili pobjeđivao.
Uostalom čak i da sve ovo doživljavaš kao utakmicu opet pretjeruješ u vjernosti svojem timu. Pa pogledaj po engleskoj ili nekim drugim zemljama navijači kada vide da njihov tim gubi i ne igra dobro počnu da se bune i da traže smjene rukovodstva, otpuštanje nekih igrača itd... To je ljubav prema svom timu, svojoj ekipi. Tako se brani ono što se voli, a ne napadanjem svega ostaloga. Ne možeš ni ti ni Suljo, niti iko iz SDA da promovišete sebe govoreći "vidi ostale". Vidjeli smo ostale, a vidjeli smo i vas...

I razmisli malo o emanetima. Ovo je ključni odgovor tvojem pitanju. Šta je to emanet, kome se povjerava, kako se čuva?

Zamisli sebe da voziš kamion. Na prikolici toga kamiona ti je natovarena sudbina Bošnjaka, a tvoj je emanet da ih bezbjedno prevezeš na bezbjednu lokaciju. Ali naišao si na problem. Snijeg je veliki, a ti si se zaustavio na strmoj uzbrdici i ne možeš dalje, jer ako napraviš i najmanju grešku tvoj kamion će se prevrnuti i tovar (bošnjaci) će biti uništen. Imaš u svojoj blizini jednoga džematliju, koji je dobar musliman, ali ne zna voziti kamion i nikada nije sjeo za njegov volan. S' druge strane imaš jednoga nemuslimana koji je profesionalni i iskusni kamiondžija koji će to bez problema uraditi.

Kome ćeš ti prepustiti volan?

Ovo ti je pitanje emaneta. Ko na sebe preuzme taj teret mora biti svjestan šta je njegov emanet, i mora znati kako da ga najbolje ispuni.
I konkretan odgovor na tvoje konkretno pitanje bi bio: Kakva saradnja, kakva je korist iz nje, a kakva šteta? Šta mi dobijamo takvom trgovinom? Da li će se, i koliko naše stanje popraviti?

Ja lično mogu sebi da dozvolim luksuz da kažem NE saradnji sa radikalima, ali ja nisam političar. No onaj ko je političar mora uvijek vagati korisno i štetno. Što je čovjek sposobniji to činiti bolji je političar, i to ti je tako prosto.

No naš inat-lider radi sve iz inata, pa tako i rješava bošnjačko pitanje. Poslije ovolikih godina on još uvijek ne zna da politika i liderstvo nisu samo čast već i OBAVEZA. Dakle emanet. A i ti zatrovan njegovom harizmom ne možeš drugačije razmišljati osim na način da - ili si za ili si NEPRIJATELJ.

Citirano

kao sto to rade mnogi nasi prijatelji sa foruma koji nemaju obraza da udju vec je danima zaobilaze

Opet neki obraz neko poštenje. Otvorio si temu i misliš da si trijumfalno dokazao da tvoj neprijatelj griješi. To je cijeli cilj ove teme, a i cijeloga tvojega angažovanja na forum. Nema ovdje tebi nikakva trijumfa, samo poniženja, ali isuviše si zaslijepljen da bi to vidio. Okani se neprijatelja i okreni se svojim prijateljima, pa kod njih počni da ispravljaš mahane - to ti je preče!
[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks