Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen
  • »Abfangjäger« je autor ove teme

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

1

Utorak, 18. Oktobar 2005

Neka bude zabelezeno i to da danas iz nejasnih politicih razloga nije usvojen predlog da se sarajevski aerodrum preimenuje u "aerodrum Alija Izetbegovic". Ovim postaje jasno da, bosnjaci kao vecinski narod jos uvek nemaju tu politicku polugu moci koju bi trebali imati da bi zrte podnete iz rata bile opravdane.
Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

Hasasin

Početnik

(10)

• »Hasasin« je muško

Datum registracije: 03.09.2005

• Poruku poslati

2

Utorak, 18. Oktobar 2005

Nikad mi nece biti jasno sto se onoliko izginu i dobi se onako malo teritorije.Sta se tu zapravo radilo ostace nepoznato..Mada jedno je sigurno.U Bosni se prvenstveno radilo o interesu velikih sila i dokazano je da su one bile umijesane u rat i da su bili jedan od podstrekaca rata.
Bolje je biti sto godina milioner,nego deset dana siromasak

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

3

Utorak, 18. Oktobar 2005

Na zalost jeste se ne dosta nego preterano izginulo ali ipak se dobila jedna pravna konstitucija naroda.

To sto svetske sile nisu dozvolile da se aerodrom zove imenom nama dragog i voljenog coveka je i pokazatelj da ne zele vise nacionalnih konflikata.

Kolko god da mi hocemo da aerodrom nosi rahmetli Alijino ime tolko bi da srbi to bude neko iz njihovih redova kao na primer ratko mladic ili ti radovan karadzic ili ti drza mihajlovic.

A uz to hrvati da to bude franjo tudjman ili ti ante pavelic.

Ja onda ne bih mogao da podnesem da mi ta imena stalno bodu oci i to na nekim drzavnim ustanovama.

Kolko ja znam a inşallah da sam u pravu nas dedo nije patio od toga da mu se od imena pravi kult licnosti kao sto je to milosevic iliti tito.

Stoga po meni ne treba pravit frku oko toga neka se aerodrom ne zove onako kako nama odgovara ali im na drugim nekim mestima to treba sasuti u lice i ne dozvoliti da ni srbi ni hrvati ne budu radili sta njima odgovara a sto ce nama smetati.

Znaci ovaj dogadjaj ne trebamo zaboravit nego im udarit jednu recku da znaju da i mi znamo za jadac.
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

4

Utorak, 18. Oktobar 2005

Cijenjeni Jusko, usporedba slucaja u kojem bi se aerodrom nazvao po rahmetli Aliji sa slucajem da se pokusa sa ovima drugima i nije bas O.K.

Amerikanci su medjunarodnom aerodromu u New Yorku dali ime John F. Kennedy pa to niko ne konta kao kult licnosti. To je jedan od nacina da se covjeku zahvali za zrtvu koju je podnio.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

5

Utorak, 18. Oktobar 2005

A on je za Bosnu sigurno bio.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

6

Utorak, 18. Oktobar 2005

Rahmetli Alija Izetbegovic se nikako ne moze porediti sa ovim zlocincima koje napomenu Juskos.
Rahmetli Alija je dobitnik raznih priznanja i nagrada: Međunarodno priznanje za demokratiju Američkog centra za demokratiju (Vasington), Šestoaprilska nagrada Grada Sarajeva, Državni orden Republike Turske, Kran Montana (Švicarska) - Nagrada za unapređenje ljudskih prava, Islamska ličnost godine 2000., Dubai, Ujedinjeni Arapski Emirati, te titule počasnog doktora nauka nekoliko domaćih i inozemnih univerziteta itd.

Sta ocekivati od Zapada koji je 4 godine gledao klanja, ubijanja i protjeravanja muslimana-bosnjaka iz BiH? X(

Datum registracije: 25.05.2005

• Poruku poslati

7

Utorak, 18. Oktobar 2005

Koliko

ste izginuli trebalo bi da je cela Bosna Vasa. Steta ljudi pobijenih na svim stranama. Samo da Vas podsetim po katasterskim kartama i tapijama pre rata (1992) Srbi su bili vlasnici 66% teritorije Bosne. A sto se tice imena ja bih samo citirao Pedija Esdauna koji je rekao da je samo smrt spasila Aliju i Tudjmana da ne zaglave u HAG-u. Bolje bi bilo da mu daju ime onih mucenika sto su kopali tunel ispod aerodroma tokom celog rata i koji je koriscen za besomucnu trgovinu svih zaracenih strana u ratu.

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

8

Utorak, 18. Oktobar 2005

Ljudi ja ovde nisam pokusao da pravim usporedbu.

Sada ne pokusdavam ni da se pravdam za ono sto sam napisao u prethodnom postu.

Medjutim vidim da ja to nisam dobro formulio pa vi niste shvatili onda rekoh da prepravimo.

Ja kao musliman bi hteo da se aerodrom zove Rahmetli Alijinim imenom.

I to bi bilo ok samo ako bi muslimani bili jedini konstitutivni narod u bosni.

A posto su tamo tri naroda i evropska zajednica (znamo kolko nas (ne)voli) igra ulogu nekog neprikosnovenog demokrate naravno igra i igrat ce svaku kartu kako bi onemogucila da se u drzavi na bilo koji nacin nalazi obilezije nekog od ova tri naroda a po meni pogotovu muslimansko obilezije drugima bi oni progledali kroz prste.

I sta se desava zasto bosanska himna ima muziku nema rijeci. Prost razlog pa nece valjda srbi i hrvati recitovati

U plavo bozje prijestolje.

Tako na ovaj nacin je zapoceta druga faza jedne dugacke ali sigurne asimilacije muslimana na balkanu.

U sopstvenoj drzavi necemo moci da damo ime neseg voljenog vodje nekoj ustanovi samo zato sto mi ne upravljamo tom drzavom upravljaju drugi.

I poenta je da ne duzim mogao bih pisati tone stranbica i naglabati.

Da kolko god mi hajemo Alja nasega srpska je republika siguran sam voljna da da ime nekog svog po njima velikana (drugo je to sto mi njih vidimo kao ubice i zlocince druga je to tema)

Ista je swtvar sa hrvatima da ne naglabam.

Nadam se da ce te me razumeti sta sam hteo da reknem.
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

9

Utorak, 18. Oktobar 2005

A to se demek postuju prava drugih naroda u hrvatskoj i srbiji? Velika demokratija zavladala na balkanu pa je red da se "demokratizuje" i BiH? Trt!
A ti prce sto pominjes hag, kako te nije sramota, da nije srba nebi ni bilo haskog suda!

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

10

Utorak, 18. Oktobar 2005

Kao Bosnjakinja smatram da se aerodrom u Sarajevu ne bi trebao zvati po rahmetli predjsedniku Aliji Izetbegovicu.Zasto?Pa iz razloga sto ce taj naziv iritirati druge ljude tj.srbe i hrvate u BiH i njima ce najvise smetati,a sad kad se rat zavrsio i kad eto treba da gradimo svi zajedno Bosnu i Hercegovinu,ne bismo trebali da zatezemo tenzije izmedju ,vec da idemo dalje u miru i slozi,a aerodrom nek se zove kako hoce,ako hoce nek ga nazovu i po meni,sasvim je svejedno.
Da je rahmetli Alija Izetbegovic ziv,vjerujem da bi ovo i on rekao,jer ta osoba nikad se nije zalagala za mjenjanje naziva ulica,trgova i sl. kao sto su to radili Srbi u RS pa su recimo Osnovnim skolama davali imena "Sveti Sava" i sl. a to da se Alija nije nikad zalago za mjenjanje ulica je tacno,uzmite dokaz kao moj grad.Ja zivim u ulici 6,april koja nosi naziv od 1946.godine a glavna ulica u mo gradu zove se i dalje TITOVA.
Pozdrav.
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

• Poruku poslati

11

Srijeda, 19. Oktobar 2005

Ma

jok da nije praseta mi ne bi smo ni znali sta je zakofrcen rep. Svi su tamo zajedno koliko se meni cini.

meSSko

Zlatna sredina

(10)

• »meSSko« je muško

Datum registracije: 26.06.2003

• Poruku poslati

12

to je jasno svakom ko vidi dalje od nosa

Citirano

org. od Hasanin :

Nikad mi nece biti jasno sto se onoliko izginu i dobi se onako malo teritorije.Sta se tu zapravo radilo ostace nepoznato..Mada jedno je sigurno.U Bosni se prvenstveno radilo o interesu velikih sila [U]i dokazano je da su one bile umijesane u rat[/U] i da su bili jedan od podstrekaca rata.

I ne ,care, samo ,...da su da su bile umijesane u ratu, i podstrekaci rata,...VEC SU GA I KREIRALI , i kad su vidjeli da su Bosnjaci prezivjeli planiranu SMRT ( planiranu , od tih istih , svjetskih saila ) onda su se odlucili da kazu odlucno !!! STOP !!! ( naravno, ne mogavsi da se nacude,kako i na koji nacin je opstao goloruki Bosnjacki narod , kad je sa druge strane bila treca sila Evrope [ JNA ] naoruzana do zuba, i plus potpomognuta od ostale ovosvjetske gamadi )

Citirano

org od prcenzajn:

A sto se tice imena ja bih samo citirao Pedija Esdauna koji je rekao da je samo smrt spasila Aliju i Tudjmana da ne zaglave u HAG-u.

Blago se tebi za TVOJU PAMET i za tviju namjernu KRATKOVIDOST, prenzajn-e ( :rolleyes: ) ,... a i tome TELETU ( :evil: ) , koji je to izjavio za Aliju.

Alija,..dobi tolika odlikovanja od cijelog svijeta ,za pravednost i mir.

Citirano

org.od ROOT :

Rahmetli Alija Izetbegovic se nikako ne moze porediti sa ovim zlocincima koje napomenu Juskos.
Rahmetli Alija je dobitnik raznih priznanja i nagrada: Međunarodno priznanje za demokratiju Američkog centra za demokratiju (Vasington), Šestoaprilska nagrada Grada Sarajeva, Državni orden Republike Turske, Kran Montana (Švicarska) - Nagrada za unapređenje ljudskih prava, Islamska ličnost godine 2000., Dubai, Ujedinjeni Arapski Emirati, te titule počasnog doktora nauka nekoliko domaćih i inozemnih univerziteta itd.

Sta ocekivati od Zapada koji je 4 godine gledao klanja, ubijanja i protjeravanja muslimana-bosnjaka iz BiH?

A niko ne moze vjecno zivjeti , da bi TELAD , koja su prizeljkivala da se desi , da Alija bude pozvan pred taj sud, nakon njegove smrti plasiraju ( svoja tajna prizeljkivanja ) TAJ SMRAD OD IZJAVA, i da se praznoglavi dokopaju tih rijeci, i drze se istih KO PIJAN PLOTA !!!

Svijetu mozak kljuca od zlobe, zasto nijesu Aliju mogli okriviti , i pred sudom na odgovornost pozvati,... a i racunaju, postepeno bi izblijedilo njegovo ime u istoriji , zatrpano ostalim imenima. A ovako , sa tim imenom na medjunarodnom aeorodomu , bi se na neki nacin OVJEKOVECILO , pa im to para i oci i mozak . ZATO NJIMA I SMETA , AKO BI SE NESTO TAKO DOZVOLILO.

[SIZE=1]meSSko [/SIZE]
[SIZE=1]Šta god ko čini,..ono sve sebi !!! ;) [/SIZE]

• Poruku poslati

13

Pa

kad dobiste tu toliko zeljenu drzavu sto sami ne date ime nego Vam ta telad, kako ti rece, ne daju nego Vas uce kako treba i sta da nazovete kakvim imenom. Pocese i telad ljude da uce. Strah me je samo da se i ti tim teladima ne prikljucis u nekoj drugoj prilici kada se bude radilo o nekom drugom.

Hasasin

Početnik

(10)

• »Hasasin« je muško

Datum registracije: 03.09.2005

• Poruku poslati

14

E stvarno sta ces sve cut na ovome forumu, da ti se kosa najezi.Ja bih ovdje zabranio pojedincima da izgovaraju,a ne da pisu ime jednog velikog covjeka kao sto je Alija Izetbegovic!
Bolje je biti sto godina milioner,nego deset dana siromasak

• Poruku poslati

15

Tacno

za Muslimane je veliki,najveci a drugi ga nika d ni pomenuli ne bi. I opet si u pravu da neki ne bi trebali uopste da ga pominju. O pokojniku sve najbolje.

PASHA

Zlatna sredina

(5)

• »PASHA« je zabranjen

Datum registracije: 29.01.2004

• Poruku poslati

16

Selam Alejkum

Rahmetli Aliji je danas 2 godine od kako je preselio na ljepši svijet. I Inšallah da se nadje u Džennetu zajedno sa svojim šehidima koji su dali živote na Allah'ovom putu i odbranili Bosnu, a sa njom i Sandžak.

Žao mi je što medjunarodni aerodrom u Sarajevu nije dobio ime po rahmetli nam predsjedniku. Ne opravdam to na način kako to čini Jusko ali pa ima li ljepše nagrade za rahmetli predsjednika od Džennetskih bahči inšallah.

Mogu oni po svetom savi i karadjordju i stevanu nemanji i ostalim njihovim ''junacima iz prošlosti'' nazvati sve skole i aerodrome ovoga svijeta ali da im se Allah smiluje na onome svijetu.

Završiću sa onom poznatom Alijinom koju su u Bosni i Sandžaku mnogi danas na žalost zaboravili i zločinački narod Serpski brane u Strazburu pred evropskim parlamentom i to zamislite protiv koga , protiv jadnih Madjara iz Vojvodine...

[SIZE=4]JA IZDATI NE ZNAM [/SIZE]

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

17

Petak, 28. Oktobar 2005

Sinoc sam gledao snimak emisije BHTV "Posteno govoreci" u kojoj je nedavno gostovao Bakir Izetbegovic, sin rahmetli Alije Izetbegovica. Povod je bio imenovanje sarajevskog aerodroma po njegovom ocu.

Emisija je bila interesantna, meni je otkrila Bakira kao veoma emotivnog covjeka, covjeka koji jako lici na svog oca s tim sto je malo ostriji u svom nastupu. U prvom dijelu emisije pitanja je postavljala Duska Jurusuc, novinarka koju znam od ranije i koja je svoj posao obavila profesionalno. U drugom dijelu pitanja su dosla iz publike, pretezno od mladica studenata iz "istocnog" Sarajeva, "istocne" Ilidze i ne znam kojih jos istoka.

Ukratko, Bakir je rekao da je obrazlozenje odluke visokog predstavnika kontradiktorno jer oni najprije hvale njegovog oca za njegov doprinos za mir i demokratiju a zatim ipak zabranjuju da aerodrom ponese njegovo ime.

Momci iz "istocnog" Sarajeva su bili u duhu beogradske tribine "Oslobodjenje Srebrenice". Najprije su negirali zlocin u Srebrenici (sto novinarka nije izdrzala vec je reagovala) a zatim upitali ko je pobio dvije hiljade Srba u Sarajevu. Bakir je mirno odgovorio da je svega stotinjak Srba u Sarajevu stradalo od bosnjacke ruke a da je sve ostalo pobijeno od granata i snajpera srpske vojske sa okolnih brda. Na smijeh onoga koji pita Bakir rece: Dajte dokaze ako drugacije tvrdite! Tajac u publici.

Na upit jednog drugog "istocnoSarajlije" zasto su pokusali da aerodromu daju ime po Aliji Izetbegovicu a zagovaraju multietnicku Bosnu u kojoj ce se konsenzusom odlucivati o bitnim pitanjiama, Bakir je odgovorio: Je li to smatrate da je i za to hoce li pola Bosne nositi naziv po jednom narodu trebao konsenzus? Momak koji ocigledno nije imao obraza kaze: Pa organizovacemo referendum u RS pa sta narod kaze. Bakir odgovori: Pa da onda organizujemo i mi referendum u Federaciji za ime aerodroma? Momak djon-obraz rece: Pa organizujte.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

18

Petak, 28. Oktobar 2005

Da gledala sam i ja ovu emisiju.Novinarka Duska je reagovala na neka provokativna pitanja mladih iz publike,ali na neka nije reagovala,sto joj zamjerim.
Moram da napomenem ovo da je i sam Bakir Izetbegovic izjavio da njemu licno nije vazno da li ce aerodrom nositi ime njegova oca Alije Izetbegovica.Inace istina je da govorom dosta podsjeca na svoga oca,ali ne stoji mu politika i ne smatram ga nekim govornikom,jer bilo je situacija kad je zamucao davajuci odgovore onim iz publike.
Toliko.
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

Social bookmarks