Niste prijavljeni

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

541

Subota, 03. Juni 2006

Nije to bilo odavno. Uvek kad se setim neka prijatna jeza mi prostruji telom. Beshe mi 18 godina kada sam krenuo kod molera Idriza da poslusam baba.Uz put sam razmisljao kako cu provesti letnji raspust,kad mi Sai Baba bude dosao na par dana,pa budemo obilazili znamenitosti moga grada i Bosansku piramidu Sunca u Visokom, a povescu ga i do kule Husein kapetana Gradascevica , mozda tamo sretnem ,znate vec koga,....
I tako razmisljajuci,odjednom mi se pogled sledi...Ka meni je isla ona...Ona koja je osvojila moje srce jos dok sam isao u osnovnu, ali ovaj put su u meni provrli neki cudni osjecaji, kao da sam ugledao stranca....
Nekad sam u njoj vidio sve sto pozeliti mozes,gled'o sam je duhovnim ocima,bila je moj lik iz bajke,moj djecacki san bila je olicenje cednosti...
Sad je opet srecem,sad kada sam poceo i da je zaboravljam kao da je nikada nisam ni poznavao, ali avaj srce govori nesto drugo. To je ljubav .Da to je ljubav,Ponovo mi se vratilo ono isto osecanje koje u grudima steze kada se oci zasuze.
Ah kad se samo sjetim tutarak me ufati...Kad smo onomad ja i Kapetan Gradascevic krenuli ka Sandzaku da pregovaramo s Turcima. Otklanjasmo sabah i popismo kahvu i krenusmo prema brdu piramidalnog oblika.Kako smo se sve vise i vise primicali brdu,Kapetan se zalio da ga fata isijas te ja morado da ga popnem na krkace ipak je on bio Kapetan. Na vrhu te piramide ciji je mramor giljicao moje umorne tabane, Kapetan sjaha sa me, jerbo da nije, dusa bi mi presahla, oci sam vec bio iskolacio,jezik mi je dobio 2km duzine, dovoljno da izmerim na licu mesta vrh te famozne piramide,ako mi strucnjaci dozvole. Al ko ferma strucnjake i kojekakve zlobne skorojevice,ja cu ipak.... sam za sebe da verujem da ih nema i tacka ( sto bi rekla emina )Poce Gradascevic da pominje neke nove galaksije, orbite...pomislih sta mu je. Onda mi na um pade njegov nadimak 'Zmaj od Bosne' i sve mi bi jasno. 'Zmaj od Bosne' išeta do karaule i stade svojim dobrim okom motriti jahace koji su se uz piramidu penjali. Trojica su jahala naprijed,a ostala trojica su isli pjesaka za njima cini mi se da su ova trojica jarani od Djerzelez Alije,jer jednog prepoznah po nacinu na koji se ceslja.....

(bilo je super,odusevili su me :] )

Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

Gyerzelez

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 25.06.2003

• Poruku poslati

542

Srijeda, 07. Juni 2006

Nije to bilo odavno. Uvek kad se setim neka prijatna jeza mi prostruji telom. Beshe mi 18 godina kada sam krenuo kod molera Idriza da poslusam baba.Uz put sam razmisljao kako cu provesti letnji raspust,kad mi Sai Baba bude dosao na par dana,pa budemo obilazili znamenitosti moga grada i Bosansku piramidu Sunca u Visokom, a povescu ga i do kule Husein kapetana Gradascevica , mozda tamo sretnem ,znate vec koga,....
I tako razmisljajuci,odjednom mi se pogled sledi...Ka meni je isla ona...Ona koja je osvojila moje srce jos dok sam isao u osnovnu, ali ovaj put su u meni provrli neki cudni osjecaji, kao da sam ugledao stranca....
Nekad sam u njoj vidio sve sto pozeliti mozes,gled'o sam je duhovnim ocima,bila je moj lik iz bajke,moj djecacki san bila je olicenje cednosti...
Sad je opet srecem,sad kada sam poceo i da je zaboravljam kao da je nikada nisam ni poznavao, ali avaj srce govori nesto drugo. To je ljubav .Da to je ljubav,Ponovo mi se vratilo ono isto osecanje koje u grudima steze kada se oci zasuze.
Ah kad se samo sjetim tutarak me ufati...Kad smo onomad ja i Kapetan Gradascevic krenuli ka Sandzaku da pregovaramo s Turcima. Otklanjasmo sabah i popismo kahvu i krenusmo prema brdu piramidalnog oblika.Kako smo se sve vise i vise primicali brdu,Kapetan se zalio da ga fata isijas te ja morado da ga popnem na krkace ipak je on bio Kapetan. Na vrhu te piramide ciji je mramor giljicao moje umorne tabane, Kapetan sjaha sa me, jerbo da nije, dusa bi mi presahla, oci sam vec bio iskolacio,jezik mi je dobio 2km duzine, dovoljno da izmerim na licu mesta vrh te famozne piramide,ako mi strucnjaci dozvole. Al ko ferma strucnjake i kojekakve zlobne skorojevice,ja cu ipak.... sam za sebe da verujem da ih nema i tacka ( sto bi rekla emina )Poce Gradascevic da pominje neke nove galaksije, orbite...pomislih sta mu je. Onda mi na um pade njegov nadimak 'Zmaj od Bosne' i sve mi bi jasno. 'Zmaj od Bosne' išeta do karaule i stade svojim dobrim okom motriti jahace koji su se uz piramidu penjali. Trojica su jahala naprijed,a ostala trojica su isli pjesaka za njima cini mi se da su ova trojica jarani od Djerzelez Alije,jer jednog prepoznah po nacinu na koji se ceslja.

Gusta se prašina dizase iza njih jer zurnim i uigranim ritmom marsirase ceta delija. Na celu joj mlad junak u bogatom, zelenom kaftanu i bijeloj calmi. A na calmi treptase sjajna celenka, poput zvijezda u cistoj i tihoj noci. Niz bedro mu visi jatagan, zlatom okovan i posut biserjem i almasima. To bijase...

• »dzerakin« je muško

Datum registracije: 27.08.2005

• Poruku poslati

543

Ponedjeljak, 18. Septembar 2006

Citirano

Orginalno od Chonbey
Otisla si sa onim primitivnim gospodinom u zelenom golfu...

ti to nesto na moj racun
BUTUM DUNJA FUKARA SCUCURLUK
PROLETERI SVIH ZEMALJA UJEDINITE SE

siemprae

Zlatna sredina

(10)

• »siemprae« je žensko

Datum registracije: 24.08.2006

• Poruku poslati

544

Ponedjeljak, 18. Septembar 2006

Ah kad se samo sjetim tutarak me ufati...Kad smo onomad ja i Kapetan Gradascevic krenuli ka Sandzaku da pregovaramo s Turcima. Otklanjasmo sabah i popismo kahvu i krenusmo prema brdu piramidalnog oblika.Kako smo se sve vise i vise primicali brdu,Kapetan se zalio da ga fata isijas te ja morado da ga popnem na krkace ipak je on bio Kapetan. Na vrhu te piramide ciji je mramor giljicao moje umorne tabane, Kapetan sjaha sa me, jerbo da nije, dusa bi mi presahla, oci sam vec bio iskolacio,jezik mi je dobio 2km duzine, dovoljno da izmerim na licu mesta vrh te famozne piramide,ako mi strucnjaci dozvole. Al ko ferma strucnjake i kojekakve zlobne skorojevice,ja cu ipak.... sam za sebe da verujem da ih nema i tacka ( sto bi rekla emina )Poce Gradascevic da pominje neke nove galaksije, orbite...pomislih sta mu je. Onda mi na um pade njegov nadimak 'Zmaj od Bosne' i sve mi bi jasno. 'Zmaj od Bosne' išeta do karaule i stade svojim dobrim okom motriti jahace koji su se uz piramidu penjali. Trojica su jahala naprijed,a ostala trojica su isli pjesaka za njima cini mi se da su ova trojica jarani od Djerzelez Alije,jer jednog prepoznah po nacinu na koji se ceslja.

Gusta se prašina dizase iza njih jer zurnim i uigranim ritmom marsirase ceta delija. Na celu joj mlad junak u bogatom, zelenom kaftanu i bijeloj calmi. A na calmi treptase sjajna celenka, poput zvijezda u cistoj i tihoj noci. Niz bedro mu visi jatagan, zlatom okovan i posut biserjem i almasima. To bijase sljika i priljika Robina Huda koji razmisljase : 'Staga metaka staje u "stetson"...'

...ne mozesh izgovoriti toliko mudrosti u zivotu koliko mozesh precutati gluposti...

Social bookmarks