Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

nevidljivi

Zlatna sredina

(10)

• »nevidljivi« je muško

Datum registracije: 10.01.2006

• Poruku poslati

21

Nedjelja, 27. Maj 2007

za aspirin sam cuo da je dobar za srce redovno ali mislim da je to u manjim kolicinama oko 80 miligrama sto je mozda jedna cetvrtina one normalne tablete.

admir pecanin - novi pazar sai baba
shirdi sai baba - sathya sai baba - novi pazar sai baba

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko
  • »Altuna« je autor ove teme

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

22

Nedjelja, 27. Maj 2007

Spavanje poboljsava memoriju, tvrde naucnici Americkog instituta za neurologiju. Oni su vrsili ispitivanje nad 48 ispitanika i zakljucili da su spavanje i pamcenje vrlo povezani te da poremecaji u spavanju direktno uticu na ucenje.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

23

Utorak, 29. Maj 2007

Laganje uzrocnik stresa

Ukoliko ste u situaciji da stalno "morate" da se koristite neistinama, bilo da je u pitnaju privatni zivot ili posao, vise ste izlozeni stresu i vi i osobe koje vas okruzuju,a da ne pominjemo da bez iskrenosti nema pravih odnosa, bilo ljubavnih, porodicnih, prijateljskih...

Govoreci istinu odrzavate licni integritet i cvrsto stojite na zemlji, a otvorenoscu podsticete i druge da budu iskreni i otvoreni prema vama.

Znaci budite iskreni i otvoreni i odstranite bar jedan izvor stresa! :)
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Roneldinho

Zlatna sredina

(10)

• »Roneldinho« je muško

Datum registracije: 03.01.2007

• Poruku poslati

24

Srijeda, 30. Maj 2007

Da..Zato vam ja kazem da se ovde ponasate prirodno..:)
I naci siguran stari trag,
biti andjeo i biti vrag..
DA MOGU...

Karakterna

Zlatna sredina

(10)

• »Karakterna« je žensko

Datum registracije: 21.02.2006

• Poruku poslati

25

Utorak, 05. Juni 2007

Ako jedes salatu svaki dan, zivot ti se produzuje za 2 godine. U istrazi je suradjivalo preko 17.000 ljudi, a kod onih koji su pojeli bar jednu porciju salate dnevno istrazivaci su utvrdili vise folne kisline, vitamina B6, C i E.
Rodjena si sa krilima. Zasto zelis da puzis kroz zivot?

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

26

Utorak, 05. Juni 2007

Citirano

Orginalno od Karakterna
Ako jedes salatu svaki dan, zivot ti se produzuje za 2 godine. U istrazi je suradjivalo preko 17.000 ljudi, a kod onih koji su pojeli bar jednu porciju salate dnevno istrazivaci su utvrdili vise folne kisline, vitamina B6, C i E.

e vala ovo ti bi dobro... dvije godine nije malo...
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

27

Utorak, 05. Juni 2007

[/QUOTE]
[/QUOTE]

Bogme kako kome. Onome kome se zivot smucio je i previse. :O :))

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

• Poruku poslati

28

Utorak, 05. Juni 2007

Citirano

Orginalno od Altuna

[/QUOTE]

Bogme kako kome. Onome kome se zivot smucio je i previse. :O :))
[/QUOTE]
Ima jos jedan bolji recept za produzenje zivota. Allahov Poslanik, s.a.v.s., je rekao da sudbinu moze promijeniti samo dova, a zivot produziti dobrocinstvo, zato, Altuna, osmjeh na lice i dijeli sadaku i cini doborcinstvo... ;)

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

29

Srijeda, 06. Juni 2007

Citirano

Orginalno od Jastreb

Ima jos jedan bolji recept za produzenje zivota. Allahov Poslanik, s.a.v.s., je rekao da sudbinu moze promijeniti samo dova, a zivot produziti dobrocinstvo, zato, Altuna, osmjeh na lice i dijeli sadaku i cini doborcinstvo... ;)
[/QUOTE]

Hehe, pa ja po tvom receptu onda nikad umrla ne bih. 8) Sto sam skromna... :]

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

30

Petak, 08. Juni 2007

Djeca koja redovito piju sok od jabuka imaju manje izglede za pojavu ranih simptoma astme, pokazalo je istraživanje provedeno u Velikoj Britaniji.

Rezultati koje je objavio znanstveni časopis European Respiratory Journal sugeriraju kako djeca koja sok od jabuka piju najmanje jednom dnevno imaju za 50% manje izglede da će patiti od otežanog disanja.

interesantno

Profesionalac

(10)

• »interesantno« je žensko

Datum registracije: 17.11.2006

• Poruku poslati

31

Nedjelja, 10. Juni 2007

Saznala sam da...

...broj onih koji su bolovali od raka,a preziveli i broj istih bolesnika,ali koji su posle toga preselili,stoje u odnosu 50:50.
To stvarno nisam znala i bas me je iznenadilo.
"Dragulj ostaje na cijeni i ako padne u blato; prašina ostaje prašina makar se digla do neba."

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

• Poruku poslati

32

Nedjelja, 10. Juni 2007

Integralni pirinač protiv glaziranog

Njegova opna je bogata biljnim vlaknima, vitaminima i oligoelementima. S obzirom na to da sadrži 43 mg magnezijuma, devet miligrama kalcijuma i 79 mg kalijuma u 100 g, mnogo je zanimljiviji sa stanovišta hranljive vrednosti nego glazirani pirinač. Iako je podvrgnut specijalnom postupku pre nego što mu je skinuta opna, i glazirani pirinač sadrži magnezijum, kalijum i kalcijum, ali u mnogo manjoj količini nego integralni (osam miligrama magnezijuma, 34 mg kalijuma i četiri miligrama kalcijuma u 100 g).
Brzina - 0:1
Manje je obrađen od glaziranog pirinča tako da se kuva 20 minuta. Ako ste u frci, bolje je da se opredelite za glazirani! Gotov je za 10 minuta.
Energija - 1:1
Sa 118 kcal u 100 g praktično je ravnopravan sa svojim glaziranim konkurentom, ali sadrži nešto manje glicida (24,6 g). Sa 119 kcal i 26,3 g glicida u 100 g predstavlja odličan izvor energije koja se lako apsorbuje i zato zauzima značajno mesto u ishrani sportista.

inaa

Zlatna sredina

(10)

• »inaa« je žensko

Datum registracije: 30.07.2006

• Poruku poslati

33

Ponedjeljak, 11. Juni 2007

Francuski znanstvenici razvili su novi test kojim se rak pluća otkriva u ranijoj fazi razvoja nego što je to sada moguće.

Istraživači iz Hopital Arnaud de Villeneuvea u Montpellieru vjeruju kako će novi test u roku od 5 do 10 godina olakšati liječenje raka pluća te tako omogućiti spašavanje milijuna života. Prema riječima znanstvenika, test je ponajprije namijenjen naizgled zdravim osobama koje imaju povišen rizik obolijevanja od raka pluća, primjerice pušačima starijima od 45 godina. Test se temelji na otkrivanju proteina koje proizvode stanice raka. Uz pomoć 170 ispitanika, od kojih je 147 imalo rak pluća, znanstvenici su utvrdili kako novi test ima preciznost veću od 90 posto. Procjenjuje se da se svake godine u svijetu rak pluća dijagnosticira kod 2 milijuna ljudi, uglavnom pušača. U gotovo tri četvrtine slučajeva, rak pluća otkriva se tek nakon što se proširi na druge dijelove tijela, pa samo 6 do 16 posto oboljelih preživi 5 godina nakon dijagnoze. Važnost ranijeg otkrivanja raka pluća ogleda se i u činjenici da u slučaju pravodobne dijagnoze izgledi za 5-godišnje preživljavanje rastu na 70 posto.

izvor
..mjeri svoj uspjeh po tome cega si se sve trebao odreci da bi to ostvario..

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

Datum registracije: 31.07.2003

• Poruku poslati

34

Ponedjeljak, 11. Juni 2007

Saznala sam juce da ako zena puno posecuje solarium moze postati sterilna. Jenda moja poznanica vec duze vreme nema dece i odratila se doktoru, oni kao ustanovili da ne moze imati decu zbog toga sto je jako cesto posecivala solarium, nesto kao ti zraci su joj unuistili svsta nesto... ne znam ni ja...
Ne mijenjaj vjecno za prolazno!

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

35

Utorak, 12. Juni 2007

Kuhani kukuruz protiv raka

Rašireno mišljenje da su svježe namirnice zdravije od kuhanih ne važi za kukuruz! Američki naučnici su otkrili da se tokom termičke obrade u ovoj žitarici aktiviraju antioksidativni molekuli i na taj način čine kukuruz namirnicom koja štiti organizam od raka. Stručnjaci su mjerili i antioksidativno djelovanje kukuruza prije i poslije kuhanja i došli do zaključka da ona raste proporicionalno vremenu obrade. Dok se kukuruz kuha, ili peče oslobađa se ferulička kiselina kojoj se pripisuju antikancerogene osobine.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

36

Subota, 30. Juni 2007

Ne kupujte kineske paste za zube

Na kineskom tržištu se pojavilo nekoliko sumnjivih proizvoda za higijenu zuba kod kojih je utvrdjeno da sadrže dijetilin glikol, hemikaliju od koje se pravi sredstvo protiv smrzavanja (antifriz). Ta hemikalija je opasna i jeftina i često se koristi umesto glicerina, koji treba da bude sastojak sredstava za higijenu.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

37

Četvrtak, 12. Juli 2007

Juce sam saznala da imam strasno nizak krvni pritisak.

90 sa 60. 8o

Ne znam sta mu je.

aka EmirAljovic

Zlatna sredina

(10)

• »aka EmirAljovic« je muško

Datum registracije: 03.01.2007

• Poruku poslati

38

Četvrtak, 12. Juli 2007

Pre nekoliko meseci sam saznao da je kofein mnogo dobra stvar. Pred bilo koju sportsku aktivnost popijte kafu i imacete vise snage, kondicije itd itd...
P.S. Do '84. god bio zabranjen na olimpijskim igrama, kasnije skinut sa liste zabranjenih sredstava.
Boze, daj mi strpljenja, ali brzo. :D

SmokyP

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 16.02.2007

• Poruku poslati

39

Četvrtak, 12. Juli 2007

Citirano

Orginalno od aka EmirAljovic
Pre nekoliko meseci sam saznao da je kofein mnogo dobra stvar. Pred bilo koju sportsku aktivnost popijte kafu i imacete vise snage, kondicije itd itd...
P.S. Do '84. god bio zabranjen na olimpijskim igrama, kasnije skinut sa liste zabranjenih sredstava.

Sve droge imaju pozitivne stvari samo je problem sto postajes ovisan :D

Optimus

Zlatna sredina

(10)

• »Optimus« je muško

Datum registracije: 17.04.2007

• Poruku poslati

40

Subota, 21. Juli 2007

Vitamin C ne sprečava prehladu

London - Vitamin C ne pomaže u sprečavanju prehlade, kao što se dosad smatralo, zaključili su naučnici u istraživanju objavljenom u Londonu.
U najnovijoj studiji se navodi da jedino osobe izložene velikom fizičkom naprezanju i hladnoći imaju manji rizik da se prehlade ako uzimaju vitamin C u obliku tableta, prenose strane agencije. Za ostale ljude efekat vitamina C u sprečavanju prehlade je zanemariv, navodi se u studiji australijskih i finskih naučnika, koji su ispitali 11.000 ljudi. Dobitnik Nobelove nagrade za hemiju, američki naučnik Lajnus Poling, izjavio je 70-ih godina da vitamin C može da spreči i ublaži prehladu. Beta
Nemoj ništa silom, uzmi veći čekić!

Social bookmarks