Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško
  • »Administrator« je autor ove teme

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

1

Utorak, 28. Juni 2005

Security Gateway / Firewall

Zeleo bih cuti vasa iskustva sa hardverskim FireWall resenjima koja ste imali prilike da koristite.

Ono ste me je ponukalo da otvorim temu ovog sadrzaja je moje pozitivno iskustvo sa proizvodom firme ASTARO pod nazivom Astaro Security Gateway.

Do sad sam administrirao nekoliko uredjaja od firme SonicWALL kojima sam bio odusevljen zbog lakoce konfigurisanja.
Medjutim, buduci da smo u jednom novom projektu moje firme trebali resenje za Firewall, HTTP Proxy, Content Filter, SMTP Relay, Anti-Virus (kako za Mail tako i za Web), Intrusion Protection i VPN dosao sam u priliku da potrazim i izaberem uredjaj koji po mogucnosti moze sve ovo da odradi.

Odlucio sam se za Astaro Security Gateway 220. Uredjaj je baziran na Linux OS a za konfiguraciju nudi web interfejs kao i konzolu. Posle samo nekoliko sati rada na njemu sam bio odusevljen ogromnim mogucnostima konfiguracije.
Uredjaj ne samo da nudi sve ono sto mi je bilo potrebno vec i mnogo vise od toga. Dakle svakom onom ko trazi pouzdan uredjaj koji nudi visoku zastitu IT infrastrukture jedne firme od srca preporucujem ASTARO.

Cena uredjaja se krece oko 2000€ dok je konacna cena sa licencama za Antivirus i Support izasla na nesto oko 4000€. Buduci da smo kupili 2 komada dobili smo i neki popust :)

http://www.astaro.com/products/security_appliances
Administrator je dodao/la ovu sliku:
  • asg_220.jpg
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Administrator

Urednik foruma

(121)

• Poruku poslati

2

Utorak, 02. August 2005

Evo i jednog screenshot-a:
  • Astaro.jpg
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Administrator

Urednik foruma

(121)

• Poruku poslati

3

Nedjelja, 11. Septembar 2005

Nestrpljivo ocekujem 4 komada Netscreen Firwall ISG-2000.

Radi se o HighEnd uredjajima za sigurnost MAN (Metropolitan Area Network) mreza.

Cena po komadu ca. 30.000 - 40.000 € zavisno od softverskih opcija koje se poruce.

www.juniper.net

Izvestaj sledi nakon prvih testova.
  • Netscreen ISG-2000.gif

Administrator

Urednik foruma

(121)

• Poruku poslati

4

Subota, 22. Oktobar 2005

Pre par dana sam napokon dobio gore pomenuta 4 komada ISG 2000.
Opticka ocena kvaliteta izrade uredjaja, koji kosta kao i jedan solidan automobil srednje klase, je OK. Mozda malo previse grubih detalja, ali napokon uredjaj je tu da odradi svoj posao a ne radi izlozbe.

Nakon prikljucivanja ISG2000 na struju (2 redundantna prikljucka) i povezivanja sa laptopom putem serijskog prikljucka, uradio sam upgrade na poslednju verziju ScreenOS 5.2, operativnog sistema.

Sve je proteklo bez problema, sto je i bilo za ocekivati. Nakon konfigurisanja neke osnovne postavke, poceo sam sa testovima prikljucivsi dodatni laptop na jedan od 4 porta (1Gbit). Na moje cudjenje ustanovio sam da nije moguce proslediti bilo sta kroz Firewall, iako su sva podesavanja bila OK. Nakon nekih sat vremena raznih pokusavanja, obratio sam se direktno proizvodjacu, firmi Juniper, i zatrazio pomoc. Provevsi nekoliko sati pored telefona i slusajuci instrukcije 3 inzinjera, nismo dosli do nikakvog zakljucka. Slucaj je odmah prosledjen programerima u Juniper-u koji rade na izradi operativnog sistema. Danas su mi javili da su ustanovili da se radi o problemu u najnovijoj verziji OS-a koji se javlja samo u kombinaciji upravo sa port modulom koji se nalazi u uredjaju kod mene.

Dobio sam obecanje od njih da ce mi do ponedeljka poslati specijalno preradjeno izdanje operativnog sistema koje bi resilo problem.

Prosto neverovatno. Nastavak sledi...

Administrator

Urednik foruma

(121)

• Poruku poslati

5

Subota, 08. Juli 2006

Posto vidim da ova tema bas i nije interesantna (broj komentara) ne bih da vas davim, ali eto da dovrsim zapocetu pricu.

Netscreen ISG-2000 (2 redundantna clustera) rade u medjuvremenu kao svajcaraci. Dnevno prosledjuju nekoliko terabajta podataka, povezuju nasu banku sa oko 10-tak musterija i liferanata tipa Reuters, Bloomberg, Euroclear, vrsi funkciju eksternog routera u core infrastrukturi mreze itd. itd. itd.

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

6

Petak, 25. August 2006

Nikad se ne zna kada će da zatreba. Pomažem jednom prijatelju oko nekog rada pa se prisetih ove teme. Ovaj Juniper ima dobru stranicu sa odličnim demo animacijama koje su odlične za zainteresovanog amatera poput mene...
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

kaleks

Učenik

(10)

• »kaleks« je muško

Datum registracije: 18.02.2006

• Poruku poslati

7

Petak, 25. August 2006

Citirano

Orginalno od Administrator
Posto vidim da ova tema bas i nije interesantna (broj komentara) ne bih da vas davim, ali eto da dovrsim zapocetu pricu.

Tema je super, mada je nesto nisam primetio ranije. Firewall stvarno postaje jedan velika potreba, jer samo kad pogledam dnevna napade na router i "burgijanje" raznih belosvetskih dokolicara po firewallu, onda se zaprepastim kad pomislim da nemam ovakvog net "policajca". mada smo je pitanje vremena kad ce ga izbusiti, ali sta cu, treba odati priznanje jacem. Backup, backup, backup....

Administratore stvarno imas dobru opremu, hvala ti na preporukama, a ja cu videti sta to meni treba za bolju zastitu.

mune

Početnik

(10)

• »mune« je muško

Datum registracije: 28.01.2008

• Poruku poslati

8

Ponedjeljak, 28. Januar 2008

Sto se tice SonicWALL uredjaja, definitivno se slazem da su neverovatno laki za konfigurisanje. Posle inicijalnog konfigurisanja prakticno nema nekog posla (problema) oko njega, a s obzirom da su u pitanju UTM uredjaji, cene SonicWALL firewall-ova su sjajne. Oni manji uredjaji za do 25 korisnika idu vec od 450$ a naravno ozbiljniji multicore UTM uredjaji idu i do 32000$. Uopsteno gledano, ono sto SonicWALL nudi za te pare je po meni mnogo bolje od bilo cega sto se moze naci kod nas.

Administrator

Urednik foruma

(121)

• Poruku poslati

9

Četvrtak, 27. Mart 2008

SonicWall firewall uredjaji su solidni ali daleko od toga da da su najbolji u svojoj klasi. Paleta uredjaja ovog prozvodjaca ne pokriva potrebe velikih firmi to jest trzista u high-end klasi.

mune

Početnik

(10)

• »mune« je muško

• Poruku poslati

10

Četvrtak, 27. Mart 2008

Hm..... Reci cu samo SonicWALL NSA 7500!

Zapravo, kada bolje razmislim, bilo koji SonicWALL E-Class NSA uredjaj je i vise nego dovoljan za potrebe velikih mreza.

Administrator

Urednik foruma

(121)

• Poruku poslati

11

Četvrtak, 27. Mart 2008

Vidi stvarno! Ovu E-Seriju su izgleda tek od skoro poceli da proizvode, ne secam se da su imali ove uredjaje pre neku godinu.

mune

Početnik

(10)

• »mune« je muško

• Poruku poslati

12

Četvrtak, 27. Mart 2008

Zapravo, E-Class NSA se pojavila tako pre oko godinu dana.
Trenutno polako zamenjuju uredjaje iz PRO serije sa NSA 3500, NSA 4500 i NSA 5000 koji su poslednji izbaceni uredjaji iz ove klase.

Social bookmarks