Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško
  • »DjordjeRd« je autor ove teme

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

1

Srijeda, 06. Novembar 2002

SF kinematografija

Citirano

Orginalno od HaNuMa_78
Star Wars i ostalo science fiction su filmovi da Bog sacuva. Nepotrebni za ovaj svijet.

Prvo da zakucam na čvrsto prvo mesto Kjubrikovu Odiseju u svemiru 2001 (2001: A Space Odyssey (1968), Arthur C. Clarke (priča), Stanley Kubrick režija). Umetnost u najčistijoj formi.

Hanumi minus, a ostalima ''navalite''...
DjordjeRd je dodao/la ovu sliku:
  • 2001.gif
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

2

Četvrtak, 07. Novembar 2002

Hmmm...

Sve osim SF filma je puko i najprostije "fotografisanje stvarnosti" shto me ne odusevljava, ni najmanje....

SF je prosireno stanje svesti za onoliko koliko sam autor + reziser imaju snage da prikazu publici, pojedincu... i onoliko koliko svaka persona moze da sublimira...

Fakat, lepo je i fer gledati sve ostale zanrove filma ali SF je SF :)

SF takodje prikazuje, suceljava sa stvarima ili zeljama koje nemamo hrabrosti da iskazemo naglas, da na usta izgovorimo... sve je tu to sadrzano, prepakovano, utkano..

Sve ruke gore za SF filmove i majstore istih! Hrabri su to ljudi...

Viva SF !
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

3

Petak, 08. Novembar 2002

ovako se to radi...:D

Ja sam ipak više pristalica dobre, stare, klasične ljubavne drame...sa srećnim krajem, a može i bez njega...:D

P.S. Hanumi plus, ostali minus!!! Poštar uvek zvoni tri puta!!!
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

Datum registracije: 04.09.2002

• Poruku poslati

4

Petak, 08. Novembar 2002

A ja sam ljubitelj dobrog i originalnog filma. :D
Sto se SF-a tice, ima bisera, ali kao i svuda ima i totalnih promasaja. Za mene je najbolji Blade Runner.

Inace jel se neko seca filma "Omega man" ?
... And Tulumba for all
[SIZE=1]If you can't convince them, confuse them.

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject

[/SIZE]

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

• Poruku poslati

5

Petak, 08. Novembar 2002

Kataklizma, posle je ostao samo vetar, ulice, papiri i Poslednji Čovek. Al' ipak nije sam jure ga neke spodobe isključivo noću, ako se ne varam?

Brrrrrrrrrr...
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

• Poruku poslati

6

Petak, 08. Novembar 2002

Još jedan biser

The Abyss, (1989), James Cameron sa Edom Harisom (Ed Harris). Jeza plus žmarci zagarantovani na kraju, u pozitivnom smislu, naravno.
DjordjeRd je dodao/la ovu sliku:
  • abyss.gif

P.S. 37!

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

7

Subota, 09. Novembar 2002

Citirano

Orginalno od Tulumba4All
Za mene je najbolji Blade Runner.

Inace jel se neko seca filma "Omega man" ?

"Omega man" sa Čarton Hestonom u glavnoj ulozi.Svi od neke zaraze postanu zombiji samo on ima urodjeni imunitet pa od njegove krvi pokusavaju da naprave vakcinu.Kao i mnogi drugi i ovaj film je radjen po već postojećem SF delu konkretno delu "I am legend".

Teško je upropastiti dobar materijal. Filmovi radjeni po delima Filipa K. Dika uglavnom su dobri.Recimo Blade Runner, Total Recall, Screamers pa i novi Minority Report...

I ja Odiseju stavljam na prvo mesto. Film je urađen 1968 a scenografija ne deluje nimalo zastarelo danas posle 34 godine.

Ne treba naravno zaboraviti ni Matrix...

Social bookmarks