Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško
  • »Johhny« je autor ove teme

Datum registracije: 17.12.2003

• Poruku poslati

1

Ponedjeljak, 29. Mart 2004

Shta mislite...zbog chega se javlja ljubomora?!

Postavi me u srcu kao pechat jer ljubav je jaka koliko i smrt,LJUBOMORA je surova koliko i grob!
[SIZE=1]Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah, bit` chu spreman da zaboravim...[/SIZE]

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

2

Ponedjeljak, 29. Mart 2004

Jony ziveo ti nama al cini mi se da se na ovu temu mlogo toga reklo
malo za promenu

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

3

Petak, 28. Oktobar 2005

Ljubomora se javlja kod onih koji nisu sigurni u sebe ;)
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

4

Ponedjeljak, 31. Oktobar 2005

Poslanik a.s. kaze u jednoj predaji da je Allah dz.s. ljubomoran, pa onda kaze za sebe da je najljubomorniji od ljudi, itd.

Kako to da shvatimo?
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

5

Citirano

Orginalno od Spain
Poslanik a.s. kaze u jednoj predaji da je Allah dz.s. ljubomoran, pa onda kaze za sebe da je najljubomorniji od ljudi, itd.

Kako to da shvatimo?

Ljubomorni su oni koji sumnjaju u svoje kvalitete kao sto rekoh u gornjem postu.A pazi nesto...ti Spaine vazda poredis Islam sa svakom temom.Imas raznih vrsta ljubomora,mislim da je ovde rijec o ljubomori koja se javlja u ljubavi izmedju dvoje ljudi.

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

6

Pa naravno da u svakoj temi spominjem Islam. Sta bih trebaom, da kad mi treba spominjem Islam, a kad mi ne treba onda da koristim svoje misljenje i stavove, tj. kad mi se poklapa sa mojim stavovima onda da se pozovem na Islam, a kad mi se ne poklapa onda da sam protiv Islama ili barem nekako da Islam izbjegnem? Ha? :)

Ako ti dijelis ljubomoru na nekoliko ljubomora, tj. navodis da ih ima raznih onda time zelis reci da ima i vise vrsta ljubavi, tj. da postiji neka ljubav koju ne prati ljubomora, hmmm, meni je to nejasno i neprihvatljivo, ja drugacije onda stvari percipiram (jooo, percipiram, e jesam ovu rijec naso ko da izlazim u Art). :))

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

7

Pa i ima nekoliko vrsta ljubavi...ljubav prema momku,ljubav prema djeci,ljubav prema bratu,prema prijatelju,prema zivotinjama,prema cvijecu,prema automobilima itd.itd...........

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

8

Ajooo galaksija, ne mogu da vjerujem na sta si sve spremna. Evo cak si i na totalni formalizam presla samo da bi svoje misljenje odrzala. Auuuu, bruka.

A vidis li da si u svemu tome koristila jednu istu rijec ljubav, pa mi ti meni reci u sustini ima li razlike u definiciji ljubavi prema kolima, prema djeci, prema, ovome ili onome, ha? :))

Auuu, bruuuukaaa!!! Gubis se. :)

meryma

Učenik

(10)

• »meryma« je žensko

Datum registracije: 24.01.2005

• Poruku poslati

9

Ponedjeljak, 14. Novembar 2005

-Ljubomora je slepo verovanje da na ovom svetu postoji jos jedna osoba sa isto tako losim ukusom kao vi.
:D :D :D
Zivotna shansa je poput shibice-samo se jednom moze iskoristiti.Pa ti gledaj kako ces da zapalish....

Josephine

Početnik

(10)

• »Josephine« je žensko

Datum registracije: 11.04.2006

• Poruku poslati

10

Utorak, 18. April 2006

hm...ljubomora je nesigurnost u sebe i svoja osechanja,a onda i u osobu koju volish... ?(
When empires fall and nightmare crawl,from the cradle to enslave...

ajla

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 05.03.2006

• Poruku poslati

11

Srijeda, 31. Maj 2006

Pa ljubomora se javlja sto se tice ljubavi onda kada tu osobu sa kojom smo u vezi zavolimo puno i do koje nam je stalo. Sto se tice ljubomore prema partneru opravdavam a ostale vrste ljubomore ne. ;)

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško
  • »Johhny« je autor ove teme

Datum registracije: 17.12.2003

• Poruku poslati

12

Četvrtak, 01. Juni 2006

od Josephine

Citirano

hm...ljubomora je nesigurnost u sebe i svoja osechanja,a onda i u osobu koju volish...

makar ti si znala ``njegova`` osechanja...i znala si,a sigurno i dalje znash da je``on`` bio siguran,a i dalje siguran u SVOJA OSECHANJA...

nejse,
budi dobro
[SIZE=1]Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah, bit` chu spreman da zaboravim...[/SIZE]

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

13

Četvrtak, 01. Juni 2006

Ljubomora je Bolest !!!
" Bilen alemlere rahmettir "

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

14

Četvrtak, 01. Juni 2006

Citirano

Orginalno od annonimus
Ljubomora je Bolest !!!

A jesil ti bolovao od ove bolesti?Malo?Bar malo? :D :)

Ja ne mislim da je bolest,pre bih rekao jedan od vidova ljubavi,krhke ljubavi koja tek pocinje da zivi,u pocetku.
A za kasnije,ako se to dugo nastavi,onda bi se tek moglo da je jedan vid bolesti,ali bolesti koja nije mnogo opasna.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

15

Petak, 02. Juni 2006

Malkice jesam,ali sam ubrzo video da od toga nema Hajra.
" Bilen alemlere rahmettir "

• »seherzada« je žensko

Datum registracije: 08.09.2006

• Poruku poslati

16

Nedjelja, 07. Januar 2007

Ja ne mogu da shvatim to,u redu mala ljubomora al ima tako nekih bolesnika stakverulah,ko mahniti bre. Hvala Bogu sto nisam srela nijednog takvog.
BUDIMO REALNI ... :D

interesantno

Profesionalac

(10)

• »interesantno« je žensko

Datum registracije: 17.11.2006

• Poruku poslati

17

Subota, 17. Mart 2007

Ljubomora...

Paa,zavisi u kakvim se relacijama i u kojoj kolicini javlja.

Ako se javlja u relaciji musko-zensko(ljubav),onda moze biti opravdana do odredjene mere i u pravom trenutku.Ovde "ljubomoru" izjednacavam sa zeljom da se ukaze na eventualnu gresku (ne zbog svog ega) osobi do koje nam je stalo.

U slucaju da se javlja u obicnim odnosima medju ljudima,onda je to(po meni) isto sto i zavist ,tj.zelja da se izdignes iznad onoga za koga imas osecaj da je bolji po necemu od tebe + da to svima pokazes.
"Dragulj ostaje na cijeni i ako padne u blato; prašina ostaje prašina makar se digla do neba."

demoiselle

Zlatna sredina

(10)

• »demoiselle« je žensko

Datum registracije: 09.12.2006

• Poruku poslati

18

Subota, 17. Mart 2007

ne znam sta je ljubomora...nisam uopste ljubomorna bila nikad...(sad vec to pocinje da me zabrinjava ;) )
tudja ljubomora moze da bude sputavanje i ogranicavanje, nasilno preuredjenje stvari koje bi trebale biti sasvim prirodne...
mozda ljubomora zavisi od intenziteta ljubavi...
ali u sustini, ne sluzi nicemu, moze da zadaje samo glavobolju...
svako treba da bude dovoljno slobodan i da u toj slobodi proceni ono sto je dobro za njega i sta mu odgovara...
nezavisnost od ljudi, sa jedne strane , i kao opozit, ljubomora....

8)

a ono sto je spain gore rekao, da je Allah dz. s. ljubomoran sam procitala u mnogim hadisima...to mi zaista nije bilo najjasnije...
da li moze neko da nam pojasni to? (ibn masud?) ;)

Roneldinho

Zlatna sredina

(10)

• »Roneldinho« je muško

Datum registracije: 03.01.2007

• Poruku poslati

19

Četvrtak, 22. Mart 2007

Ljubomora se javlja jer ima nas broj i nikad joj ne nestaje kredita..Nekad samo cimne,i podseti te da postoji.Nekad zovne,pa te izjede iznutra.. :D
I naci siguran stari trag,
biti andjeo i biti vrag..
DA MOGU...

sanjiva

Zlatna sredina

(10)

• »sanjiva« je žensko

Datum registracije: 17.03.2007

• Poruku poslati

20

Četvrtak, 22. Mart 2007

Ljubomora se moze podijeliti na dvije..BOLESNO i UMJERENO.

Umjerena ljubomora je znak da je nekome do nekoga ili necega stalo i boji se da ga ne izgubi i po meni ta vrsta ljubomore je dozvoljena , cak i pozeljna. Jer recimo ako moj decko nije iole ljubomoran i cisto mu je svejedno s kim cu , gdje itd. sta ja radim s njim.

Medjutim ljubomora kao bolest je jako opasna i obavezno je lijecenje ako je ikako moguce.
Ljepota zene mora se vidjeti u njezinim ocima, jer to je ulaz u njezino srce - mjesto gdje stanuje ljubav.

Social bookmarks