Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

SAJO SUPERMEN

Zlatna sredina

(5)

• »SAJO SUPERMEN« je zabranjen
  • »SAJO SUPERMEN« je autor ove teme

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

1

Srijeda, 24. Novembar 2004

SIDA U SANDZAKU!!

Sida alarmirala
sever Crne Gore
M. SEKULOVIĆ 22.11.2004, 17:56:46

MEŠTANE Rožaja, ovih dana okovanog ledom, i snegom iz zimskog mrtvila diglo je saznanje da je u njihov grad stigla sida.
LJudi su uznemireni, naročito posle saznanja da je tridesetpetogodišnja osoba muškog pola sa opakim virusom još pre tri godine došla iz inostranstva, te da je do danas imala seksualne odnose sa tridesetak žena. Na sreću, to ne znači da su sve one zaražene.
Prema rečima jedne od njih, test koji je radila pokazao je da nema HIV virus, što je izazvalo oduševljenje kod ove žene. Ona objašnjava da ima utisak da je njen partner znao za prisustvo opakog virusa u svom organizmu, ali da uprkos tome nije koristio zaštitna sredstva prilikom polnog odnosa.
Uznemirenje Rožajaca postalo je još veće kada je jedan njihov sugrađanin posredstvom medija, ne želeći da se identifikuje, priznao da je inficiran HIV virusom. Po rečima ovog čoveka, virus je zaradio u inostranstvu, odakle je pre izvesnog vremena ponovo sa porodicom stigao u Rožaje.
U svojoj ispovesti on navodi da je posle saznanja da je HIV pozitivan želeo da počini samoubistvo, ali da su mu lekari pomogli da prebrodi početnu krizu i "shvati da je reč o bolesti koja može svakoga napasti, a sa kojom ipak može da se živi". On je izjavio da njegova supruga nikada nije prihvatila činjenicu da je zaražen opasnim virusom.
- Kada mi je njena podrška bila najpotrebnija, nisam je imao. I danas sam u braku - kazao je ovaj čovek, dodajući da mu je supruga kazala da se ne plaši za sebe, već za decu.
- Kao da ih ona voli više od mene - kazao je on, ne želeći da bilo kome govori o svojoj bolesti. - Ne znam nikoga ko bi mi ostao prijatelj nakon što bi saznao istinu. Mene je do pakla dovelo neznanje - kaže ovaj čovek, apelujući na javnost da ne zatvara oči pred zlom koje svakoga može da zadesi, kao i da se na stub srama ne stavljaju oni koji nisu bili miljenici života...
Posle ove isposvesti, Rožajce će svakako dodatno uznemiriti i činjenica da u njihovom gradu živi i treća osoba inficirana virusom side, što "Novosti" saznaju iz lekarskih izvora. Do sada su mnogi, posebno oni koji su se bavili "prometom" prostitutki preko ovog terena ka Kosmetu, odmahivali rukom ne opaske da mogu "zaraditi" opasni virus. Međutim, posle ovih saznanja nije čudo što je veliki broj Rožajaca navalio na laboratorije u Novom Pazaru, gde sa strepnjom čekaju rezultate testiranja.
Oni se više boje vas nego Allaha, zato što su oni ljudi nerazumni.Samo u utvrđenim gradovima ili iza zidina, oni se protiv vas smiju skupno boriti. Oni su junaci u međusobnim borbama.
Ti misliš da su oni složni, međutim srca su njihova razjedinjena, zato što su oni ljudi koji nemaju pameti. (Al-Haš, 13-14)

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

Datum registracije: 11.11.2004

• Poruku poslati

2

Petak, 26. Novembar 2004

Neznam koliko ima zaraženih HIV virusom u Sandžaku, ali SCG je na terćem mjestu u Evropi po broju oboljelih od side. Ona je iza Rumunije i Poljske sa 1882 registrovane HIV pozitivne osobe, 1226 obolelih i 862 umrlih. Ovo je izjavila načelnica Zavoda za zdravstvenu zaštitu studenata, Milena Paunić.

Da napomenem da je akcija "Nedelja protiv AIDS-a" od 27 novembra do 5 decembra.
"Primjer onoga koji se sjeća svoga Gospodara spominjući Ga i onog koji Ga se ne sjeća je kao primjer živog čovjeka i mrtvaca."

Social bookmarks