Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

• »And_U_Price« je muško
  • »And_U_Price« je autor ove teme

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

1

Petak, 11. April 2003

SIDA uzima danak u NOVOM PAZARU!!!

- Najtezza bolest savremenog doba - SIDA u Novom Pazaru je poccela da uzima danak.

"Trenutno su, prema nassoj evidenciji, dva lica zarazzena HIV virusom, a jedno lice je vech izgubilo zzivot u borbi sa ovom opakom bolesschu", rekao je agenciji Sanapress dr Ssefadil Spahich, naccelnik Higijensko-epidemiolosske sluzzbe Zdravstvenog centra u Novom Pazaru.

Ovo je prva zvaniccna potvrda postojanja SIDE u Novom Pazaru, a Spahich nije zzeleo da precizira vreme smrti preminule osobe, starost, ni njen pol.

"Glavi uzrok dolaska HIV-a u ove krajeve je seksualni kontakt i narkomanija", rekao je dr Spahich.

On isticce da se pozudano zna da je u nekim sluccajevima HIV dossao iz Nemaccke od radnika na privremenom radu.

Na novinarsko pitanje koliko prostitucija uticce na ssirenje HIV-a u ovom kraju Spahich odgovora da je putem prostutucije, koja ovde "cveta", dosslo do ssirenja flamidija i sterileteta kao i bakterijskih infekcija "ali joss uvek nema pouzdanog dokaza da je neko "zaradio" virus HIV u nekom od stritiz barova".

"Sumnjamo i da ima obolelih koji bezze od zdravstvenih ustanova i lecce se kod lekara privatnika jer misle da che na taj naccin saccuvati diskreciju. Mi ne raspolazzemo podacima o tim licima", rekao je dr Spahich.

izvor http://www.SANAPRESS.com
P.S. Namerno sam temu zapoceo u forumu Novi Pazar zato sto ovo nije samo zdravstveni vec socijalni problem! Svaka nam cast! Stigli smo i do SIDE!!!
Sit Hungry Doesn't Believe

2

Petak, 11. April 2003

AIDS ? Kod nas? 8o

Jadni mi !!!! :(
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Bananaman3

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 14.11.2002

• Poruku poslati

3

Petak, 11. April 2003

Nema AIDS-a u Novom Pazaru...mora da je lekar pogresio dijagnozu...

A nema ni narkomana...

A ne trebaju nam ni kondomi...

Zao mi je zbog maloprije iskazanog cinzma, ali predugo smo bili slijepi pred nekim stvarima koje su se djesavale u nasem gradu. Cak i kada se pokrenula ova tema na forumu, ucesnici su davali slicna objasnjenja koja sam naveo na pocetku posta.

Sta je tu je, zao mi je obolelih i nadam se da ce ih grad prihvatiti kao "bolesnike", i ljude koje boluju od jedne od najgorih bolesti danasnjice, a ne kao "bludnike" ili "narkomane".

Lokalno stanovnistvo je potpuno neobrazovano kad se radi o ovoj opakoj bolesti, i treba raditi na obrazovanju u smislu prevencije. To najbolje mogu da urade lokalni mediji, a prije svega televizijske stanice.

Treba jos imati u vidu da je zvanicni broj obolelih uvijek nekoliko puta manji od stvarnog broja (moze se postaviti anketa na forumu koliko je ljudi obavilo AIDS test).

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

4

Subota, 12. April 2003

Sećam se , iz ranijih diskusija, jednoga koji je tvrdio da je svojim očima gledao, još davne 1998. spisak sa 30 HIV pozitivnih...

Citirano

Lokalno stanovnistvo je potpuno neobrazovano kad se radi o ovoj opakoj bolesti, i treba raditi na obrazovanju u smislu prevencije. To najbolje mogu da urade lokalni mediji, a prije svega televizijske stanice.

Slažem se, treba raditi na obrazovanju u smislu prevencije. A najbolja prevencija je izbegavanje bluda!!!
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

5

Subota, 12. April 2003

Pozdrav za sve prijatelje foruma.
Ja bih se Banana čoveče, zapitao, zbog čega se od negde 1985.god, tek sad u Novom Pazaru javljaju prvi slučajevi ove bolesti ???
Malo ti je izgleda čudno, da ako pogledaš svetske statistike, u kojima se govori o broju obolelih, zaraženoh i umrlih od side, na ovaj vremenski period od nekih 15-ak godina, onda ćeš videti da je kod nas situacija mirna, uslovno rečeno.
Normalno bilo bi bolje da nema ni jedan slučaj obolelih, a kamoli što je vreifikovan i jedan letalan slučaj od posledica HIV infekcije.
Ipak ja mislim da smo mi daleko od svetskih trendova što se ovog problema tiče, te da ne treba unositi paniku među stanovništvom.
A kao što reče Sans : " Najbolja prevencija je izbegavanje bluda"
Pozdrav

Bananaman3

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

6

Subota, 12. April 2003

Citirano

Orginalno od hadzied
Ipak ja mislim da smo mi daleko od svetskih trendova što se ovog problema tiče, te da ne treba unositi paniku među stanovništvom.
A kao što reče Sans : " Najbolja prevencija je izbegavanje bluda"
Pozdrav

Ne treba unositi paniku medju stanovnistvo!

Uopste nisam pomenuo paniku, rekao sam da treba obrazovati i informisati stanovnistvo. Ne znam sto su se sans i hadzied okomili na "blud", sigurno je gora varijanta kada se zarazis iglom.

Uostalom, nije tema moralisanje , vec pojava SIDE u Novom Pazaru!
Znaci, ono sto je do juce bila tabu tema, sada je stvarnost! Smrtni slucaj oboleloga, zarazeni HIV virusom i izjava Dr Spahica, ukazuju na ono na sta sam skretao paznju ranijim postovima, da u Novom Pazaru ima zarazenih, a sto je hadzied negirao (iz samo njemu znanih razloga), iako je lekar!!!

SIDA je najverovatnije dosla sa multietnickim kontejnerom (oni su nesto petljali s kondomima i tako to), jer ako se secate pre njegovog dolaska nije bilo SIDE.....

kiki

Zlatna sredina

(10)

• »kiki« je žensko

Datum registracije: 08.04.2003

• Poruku poslati

7

Subota, 12. April 2003

Mislim da u Pazaru ima inficiranih mnogo vise nego sto mi uopste i mozemo da zamislimo,tuzno ali sigurno i istinito.Prosle godine sam imala na Infektivnoj klinici pacijenta iz Pazara koji je oboleo.Ljudi,suocite se sa realnoscu,pazite sta radite.
Pazi koju igru igras.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

8

Četvrtak, 17. April 2003

Citirano

Ne znam sto su se sans i hadzied okomili na "blud", sigurno je gora varijanta kada se zarazis iglom.

A ko je prvi počeo??? Negde u vicevima ima jedan sa ovim tekstom... Pročitaj ga i samo će ti se kasti... ;)
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

• »Sestovoboy« je muško

Datum registracije: 05.11.2002

• Poruku poslati

9

Četvrtak, 17. April 2003

POZDRAV ZA BANANAMENA!

U tvom prethodnom postu imas visak slova!
Proveri imas visak " J " u nekim recima.
Ispravi to!

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

10

Četvrtak, 17. April 2003

Čovek malo vežba bosanski nije ništa strašno... ;)

Bananaman3

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

11

Četvrtak, 17. April 2003

hobbes je u pravu, treniram hahaha.

Moram da priznam da nije nimalo lako nauciti "maternji" jezik, videli ste koliko gresaka sam napravio! (zamalo napisah napravijo, cisto zezanja radi)

Nego bre to nije tema... ima li neko zvanicne podatke o broju zarazenih?

hadzied, podaci? (ili podatci, i dalje se zezam)

• »And_U_Price« je muško
  • »And_U_Price« je autor ove teme

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

12

Četvrtak, 17. April 2003

Vidim da se bananaman danas mnogo zezas! :D Ocigledno si veoma raspolozen! Daj reci i nama nesto lijepo, bas me ovo vrijeme danas u Beogradu oneraspolozilo! Sto se tice zvanicnih podataka, tesko da ces ih dobiti na forumu! I uopste zvanicni podaci nikada nisu tacni, buduci da se iz vise razloga prikrivaju! Zasad se nadamo da su u pitanju samo ova dva slucaja koja se pominju u ovoj vijesti s' pochetka priche!

pozdrav
Sit Hungry Doesn't Believe

Social bookmarks