Niste prijavljeni

angel undercover

Zlatna sredina

(10)

• »angel undercover« je žensko

Datum registracije: 30.08.2003

• Poruku poslati

21

Ponedjeljak, 17. Novembar 2003

Otvori tvoje lijepe okice i procitaj zadnji pasus uz to ako znas sta je uopce sihr bice ti jasnije :)

Text je preuzet sa lijecenje kur'anom.com ili tako nesto :)

love
I am a woman above everything else

22

Ja i dalje ne vidim gdje je tu sihir.. A to ne mora da znaci da nije, samo se ne poklapa sa onim sto ja mislim da je sihir.. eto to mu dodje to :).
mogu ja da se potpisem i bolje...

divokoza

Početnik

(10)

• »divokoza« je zabranjen

Datum registracije: 17.11.2003

• Poruku poslati

23

Citirano

Orginalno od fingersbroken
Ja i dalje ne vidim gdje je tu sihir.. A to ne mora da znaci da nije, samo se ne poklapa sa onim sto ja mislim da je sihir.. eto to mu dodje to :).

Hajde bolan malo razmisljaj, zenska je potpuno u pravu. Ne mora se svemu reci puno ime a da ljudi ne skuze o cemu je rijec.
Vecina zivota danasnjeg covjeka je sihir.

24

Utorak, 18. Novembar 2003

Jes cio zivot je matrix bolje kazi o|
mogu ja da se potpisem i bolje...

Prolazzznica

Zlatna sredina

(10)

• »Prolazzznica« je žensko

Datum registracije: 16.10.2003

• Poruku poslati

25

To: Angel_undercover

Ako je moguce da objasnis detaljnije tvoj post sto si poslala o "dozvoljeni sihr"- ja ga nisam razumela.
Ova thema mi je veoma zanimljiva, jer bas nista neznam o Sihru; al koliko sam cula, jeste, da je bilo koja vrsta Sihra zabranjena???

Jaeger

Zlatna sredina

(10)

• »Jaeger« je muško

Datum registracije: 02.07.2003

• Poruku poslati

26

eh gdje se vi zaglaviste....
no mislim da lijecenje Kur`anom nije samo za one koji imaju problema sa sihirom, vec blagodat svima....
Basimi veririm, Sancakin bir tasi vermem!

Selmica

Učenik

(10)

• »Selmica« je žensko

Datum registracije: 24.09.2003

• Poruku poslati

27

Srijeda, 19. Novembar 2003

Jasno mi je sta je angel undercover obijasnila...

Ali koji su drugi sihirovi koji su dozvoljeni, jer kao Prolazznica, ta me tema interesuje.

Jos nesto, kako znati dali je nekom postavlje sihir, i kod koga ici da se izleci ?

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

28

Citirano

Orginalno od Selmica

Ali koji su drugi sihirovi koji su dozvoljeni

Niti jedan sihr nije dozvoljen. Svaki sihr je haram. Angel je pomenula dozvoljeni sihr kao izraz koji se upotrebljava u slucaju kada zena svog muza natjera svojim izgledom i ponasanjem da se zaljubi u nju do usiju. Dakle, cisto slikovito izrazavanje koje nama veze sa temom. Najbolje zaboravite sta je rekla.

Citirano

Jos nesto, kako znati dali je nekom postavlje sihir, i kod koga ici da se izleci ?

Kod svih psiho-fizickih problema najprije treba otici ljekaru. Posto se pouzdano utvrdi da se problem ne moze dijagnosticirati (te ni lijeciti) onda se ide na to da je mozda sihr u pitanju. Jedina ispravna metoda lijecenja od sihra je rukja-ucenje Kur'ana nad oboljelim. Odmah nakon pocetka tretmana moze se vidjeti da li je osoba zaista oboljela od sihra ili nije. Za lijecenje se treba obratiti iskljucivo pouzdanim osobama za to. Kada je Novi Pazar u pitanju sve informacije mozete dobiti u Islamskoj zajednici. Sto se dijaspore tice ukoliko je nekom potrebno rado cu ga uputiti na pouzdanu adresu.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Prolazzznica

Zlatna sredina

(10)

• »Prolazzznica« je žensko

Datum registracije: 16.10.2003

• Poruku poslati

29

Eto Ed objasni krako i jasno!
Nemogu da vjerujem da je takav sihr, kako sam ja svatila (zato sam te i zamolila da mi budes jasnija)d ozvoljen!
Znam za jedan slucaj, tako mi jedan rodjak, se ozenijo, sa zenom koja mu je postaila sihr to 100%.
Covjek je bijo gospodin, 35 godina radi u nemackoj, imao i zenu, i djecu, krasnu, i zbog jedne obicne dr.... (da se neizrazavam) napusti i zenu i djecu, a nije htijo u pocetku, no je sutnuo, i reko da je pogrijesijo, i da je bila samo za provod.
Ona se vratila u Pazar, i navrh mjesec dana eto ti je opet u nemackoj, i on od tada kao da je skroz drucki covek, ozeni je, i zivi samo za nju. Sin mu poginu u Ratu, jer ona nije dala da ga dovede u nemckoj, jer je strah bilo da ih on nerazdvoji.
Taj covjek zna sada samo za nju, haj da je neka, no cijo svijet joj se smije i prica, a on isto ko hipnotisan nit sta cuje nit sta vidi, samo nju, eto sada je primijo i tudje dijete, njeno, kao sto ona kaze, da joj je to cerka iz prvog braka, a bog zna cijeje. (Neka mi Allah oprosti, nije da je ogovaram, al nemoguce je da cijo Pazar nju zna i tako prica o njoj a da nema nista od toga)
Ona ima 32 godine, a on 62, eto i kaka je da Bog sacuva, svi se cude, sto on to uradi, i sta mu bi od jednom! Narod prica da mu je postavila sihr, samo to moze objasniti sve. Da on u nju gleda kao u Boga, a ona laze ga na svaki korak. Ama on bez nje nesmije nidje da ide, eto ni kod rodbine mu ona neda; a on kao slijep nista nevidi, tako ga je ona obcinela da sve sto ona uradi i kaze, njemu se cini nema bolje i nema lepse;
Bila sam jednom kod njih u nemackoj u poseti, i nije daleko djamija, i ja bas onako iz inata rekoh da me odvede tamo i da podje samnom, ziva nije dala, ne, ne i ne!
Samo toliko da kazem, da nemogu da vjerujem da je bilo koji sihr dozvoljen. Zena moze da zavede i obcara muza na drugi nacin, da mu nepostavlja neke sihre; da muz u zeni vidi nesto sto nije???
Nemoguce! da je tako nesto dozvoljeno u nasoj vjeri, pa se vi sada bunite koliko hocete.

Citirano

Selmica
As

Ali koji su drugi sihirovi koji su dozvoljeni, jer kao Prolazznica, ta me tema interesuje.

Pa selmice, angel ja napisala post o dozvoljenom sihru i ja sam je pitala da mi objasni malo bolje jer ga nisam razumela, i nevidim sta si htjela ovim zadnjim postom da kazes?

Selmica

Učenik

(10)

• »Selmica« je žensko

Datum registracije: 24.09.2003

• Poruku poslati

30

Citirano

Orginalno od Prolazzznica

Citirano

Selmica
As

Pa selmice, angel ja napisala post o dozvoljenom sihru i ja sam je pitala da mi objasni malo bolje jer ga nisam razumela, i nevidim sta si htjela ovim zadnjim postom da kazes?

Ovo sto si ti napisala sam prvo procitala :

Citirano

Orginalno od Prolazzznica
To: Angel_undercover

Ako je moguce da objasnis detaljnije tvoj post sto si poslala o "dozvoljeni sihr"- ja ga nisam razumela.
Ova thema mi je veoma zanimljiva, jer bas nista neznam o Sihru; al koliko sam cula, jeste, da je bilo koja vrsta Sihra zabranjena???

Kao i ti nista neznam o sihirovima, i za-interesovana sam da saznam malo vise...

@ Ed : hvala... :D

• »DreamKiller« je muško
  • »DreamKiller« je zabranjen

Datum registracije: 03.10.2003

• Poruku poslati

31

Četvrtak, 20. Novembar 2003

Selam alejkum Bošnjakinje i Bošnjaci.

Dragi brate Fingersbroken, pogodio si u centar. Ovaj život je baš kao Matrix. Ja neznam odakle njima ideja za onaj film ali 95% stvari u Matrixu odgovara Realnosti i onako je, izuzev naravno one likove nazive forme itd. Mi smo dragi brate Fingers u Matrixu.

Allahimanet.
Onaj koji nema Dostojanstva nema ni Imana.

dedomraz

Početnik

(10)

• »dedomraz« je muško

Datum registracije: 18.03.2013

• Poruku poslati

32

Ponedjeljak, 18. Mart 2013

SIHIR i DZINI

KAKO NASTAJE SIHIR
Odredženi sihir Sihirbaz se domogne nečega što direktno ili indirektno dolazi u dodir sa tijelom žrtve (kosa, nokti, izlučevine-uzimaju se sa odječe žrtve...). Mnogi su posvjedočili da im je nestao dio odječe i potom se nekim čudom pojavio, doduše sa nekim izmijenjenim svojstima (pocijepan, izvezen koncem odredžene boje, isprljan nečim što je teško ili nemoguče očistiti). Ove stvari bivaju vračene, ali sada je na njima sihir koji najčešče počinje djelovati onog momenta kada dodže u dodir sa vlasnikom (čovjek ponovo obuče odječu, ili to pojede u hrani, kosu, nokte, nečist), ali ovako nešto nije pravilo. Neodredženi sihir Ovaj sihir biva napravljen na nešto što nema direktne veze sa žrtvom. Na takvu stvar izgovore se riječi vradžbine, ali bez spominjanja imena žrtve, ili dodavanja onoga što karakteriše ličnost žrtve. On biva postavljen na mjesto za koje je najsigurnije da če žrtva njime hodati, ali ukoliko se desi da neko drugi kroči na to mjesto prije onoga kome je sihir namijenjen, sihir počinje djelovati na tu osobu. Ukoliko se radi o hrani ili piču, isti je slučaj. Prvi koji okusi ono na što je sihir napravljen potpada pod njegovo dejstvo. Ovaj sihir najčešče se pravi na vodu, krv, ili nečist. Sihir daljine Za ove vrste sihira karakteristično je da ih čine »školovani sihirbazi«. To su oni koji su sposobni da izračunaju slabe tačke žrtve i na taj način daju instrukcije džinima zaduženima za sihir. Susretao sam se sa ljudima koji su bili odlučni da napuste mjesto u kome su do tada življeli, nadajuči se da če biti zaščtičeni zla sihira. To sigurno nebi bio slučaj. Svaki čovjek može biti zaštičen samo na jedan način, a taj način je približavanje Allahu, dž.š., kroz činjenje djela kojima je On zadovoljan, i udaljavanje od djela čije bi činjenje izazvalo Njegovu,
dž.š., srdžbu. Posebno mjesto, kada je riječ o ovom sihru, zauzimaju fotografije žrtava. Sihirbazu je uveliko olakšan posao dodže li u posjed fotografije onoga kome želi napraviti sihir. Iz ovog razloga svako bi morao voditi računa o svojim ili o fotografijama svoje porodice, a ovdje bi poseban akcenat mogao staviti na mladiče i djevojke, kod kojih je razmjena fotografija veoma razširena pojava, a koji su , opet u velikom iskušenju da nanesu jedni drugima zlo. U pokušaju da osvoje srce onoga drugog, a nadžu li se u situaciji koju če im neko (sihirbaz) predstaviti kao moguču realizaciju njihove namjere, oni če to, često ne razmišljajuči, i učiniti. Postavljanje sihira Postavljanje sihira može biti izvedeno sa tri strane. Prvi slučaj je kada sihirbaz svojom rukom postavi ono što je uradio. Zatim dolaze oni koji traže da se sihir napravi. Oba ova slučaja su, sa stanovišta mjesta na kojem če se nači sihir, identična. I sihirbaz i onaj u čije je ime sihir uradžen postavljaju sihir samo na mjesta koja su dostupna svakom čovjeku (odječa, hrana, piče, kuča i zemljište: postavljanje sihira na / u zemlju, u temelj, krov objekta, mjesta unutar kuče, često na prilazu kuči u vidu nečistoča kadar je sihir očit, ili sihir uradžen na vodu u kojem slučaju postaje neprimjetan itd. Na kraju dolaze džini. Nakon što sihirbaz napravi sihir, on naredi džinima da postave sihir na mjesto do koga če biti izrazito teško ili nemoguče doči: procijepi u stijenama, tekuče, stajajuče vode itd. Specifičnost ovako napravljnenog sihira je da mijenja mjesto na kome je postavljen. Jedan džin biva zadužen samo za mjesto sihira. On nema direktnog utjecaja na stanje opsihirenog. Njegova uloga je samo u tome da svaki put kada se sazna mjesto sihira, premjesti ga na drugo mjesto. Tako, postoji i sihir koji nije napravljen ni na kakav predmet. Sihirbaz džina jednostavno na osnovu proračuna odredženih podataka uputi na neku osobu (sihirbazi traže od bolesnika ime, ime majke, i datume rodženja!!!). Ali, elhamdulillah, pronalazak sihira, mada najlakši, nije jedini način rješavanja stanja sihirom izazvanih.
Almin Omerašević
Jednom sam otisao kod zene, ciji su me roditelji pozvali, a koja je zbog teskog stanja u kome se nalazila, nije mogla izlaziti iz kuce. Prizor je bio veoma ruzan. Sada ce mo vidjeti kako je doslo do toga. U pocetku je pocela osjecati potistenost i depresiju. Medjutim vremenom je njeno stanje postajalo teze i priblizavalo se stanju potpune ludosti. Ovako stanje je, moguce, nastalo i uzimanjem antidepresiva. Naime, ma kako tesko bilo, sve bi se i zavrsilo na depresiji, ali su antidepresivi su ”tusili” takvo stanje, usljed cega su dzini djelovali na drugim mjestima i drugacijim nacinima, i time napravili jedno konfuzno stanje, koje ona nije mogla podnjeti, pa je podlegla takvom pritisku.Bilo je nemoguce ostvariti saradnju s njom u cilju ispunjavanja obaveza koje je zathjevao tretman. Ono sto zelim ovdje naglasiti je uzrok nastanka ovakvog stanja. Saznali smo u toku tretmana bolesnice da je prije 9-10 godina, dok je jos bila djevojka, imala odredjene probleme koje je, nakon sto ih nisu uspjeli rjesiti ljekari, ”uspjesno” rjesio jedan hodza. Kako ih je uspio rjesiti? Niakako. Ona tada nije bila izljecena, osim djelomicno. Dzini koji su prouzrokovali ovo tersko stanje kod nje, bili su isti oni koji su bili rezultat prestanka njenih problema prije desetak godina. U procesu lijecenja oni koji se koriste zabranjenim metodama, nerijetko posalju grupu ”dobrih” dzina da od bolesnika otjeraju one dzine, koji su prouzrokovali bolesno stanje i da nakon toga oni borave uz osobu cuvajuci je. U ovom slucaju najcesce se pravi ugovor ”na odredjeno vrijeme” u toku koga ce dzini cuvati covjeka, a poslije….Ovdje se desio slican slucaj. Kod bolesnice smo pronasli hamajliju, kojom se pozivaju vladari nekih plemena dzina da cuvaju bolesnicu, tjerajuci lose dzine i boraveci uz nju kao zastita. Oni su to i cinili 9 godina. Nakon toga desilo se nesto sto ih je uznemirilo, pa su promjenili svoju ulogu I postali od zastitnika napadaci. Iz knjige
”Kur’anska hamajlija – lijek i zastita od sihra, uroka i ograme”Autor: Almin Omerasevic

Korišteni tagovi

Islam

Social bookmarks