Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

sanjiva

Zlatna sredina

(10)

• »sanjiva« je žensko
  • »sanjiva« je autor ove teme

Datum registracije: 17.03.2007

• Poruku poslati

1

Utorak, 20. Mart 2007

Siiti i Suniti

Koja je razlika medju njima opcenito?
Ja jedino razumijem da jedni vjeruju u Allaha dz.s. , a drugi u Muhammeda a.s.

Medjutim oboje pripadaju Islamu i nikada mi nije bilo jasno zasto se toliko medjusobno mrze?
Zasto ubijaju jedni druge?
Zasto se ne zbiju u safove protiv neprijatelja Islama vec se medjusobno ubijaju?

Ja sam doista laik glede ovoga , pa ako neko ima nesto u svezi ovoga bujrum da naucimo nesto novo.

Hvala :rolleyes:
Ljepota zene mora se vidjeti u njezinim ocima, jer to je ulaz u njezino srce - mjesto gdje stanuje ljubav.

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

2

Utorak, 20. Mart 2007

pitanje sija i sunija predstavlja jedan od problema muslimana. Nedavno sam slusao predstavnika Islamske partije iz iraka koji govori o zlodjelima sija u iraku. Oni dnevno u Bagdadu ubiju od 50 do 100 sunija, poruseno je preko 200 sunijskih dzamija samo u Bagdadu, u nijedno od sunijskih dzamija ne smije se klanjati sabah namaz u dzematu. za vise informacija o govoru prof. Behauddina Naksibendija procitaj glas islama za februar ili januar, nisam siguran. Isto tako, ko je slusao raspravu Sejha Jusufa Karadavija i Rafsandzanija mogao je vidjeti dokle podlosti sija zadiru, jos jedan podatak koji je interesantan, sije koriste izraz husejinijat za dzamije, sto se moglo vidjeti i iz rafsandzanijevog govora. puno je drugih stvari, ali bih preporucio svima koji su u mogucnosti da prouce djela poznatog indijsokog ucenjaka Ihsan Ilahi Zahira.
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

3

Utorak, 20. Mart 2007

Deo foruma koji se bavio religijom je vec vise od godinu dana zatvoren.

Koriscenjem opcije za pretragu mogu se naci teme na kojima se vec pisalo po ovom pitanju.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Social bookmarks