Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

21

Petak, 04. Oktobar 2002

Cvele je trenutno u Kanadi, ali nema veze, startovaću ga za ovo...
E, da: Eh Google, Google...
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

Djole

Početnik

(10)

Datum registracije: 09.10.2002

• Poruku poslati

22

Srijeda, 09. Oktobar 2002

Ti covek kao da zivis na mesecu pa ne znas sta se desava dole. Cekas valjda da tebi pukne po glavi pa da te zaboli.

Djole

Početnik

(10)

• Poruku poslati

23

Pa kad su tamo sve dezinformacije i lazi cemu ovolika buka. Nije valjda samo zbog Google ?

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško
  • »Administrator« je autor ove teme

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

24

A sta se to desava ???!!!!

Djole, kao prvo zelim dobrodoslicu na forumu.

A kao drugo da te zamolim da nam ti malo blize objasnis sta se 'to desava' u Novom Pazaru (mi kao ne znamo, i nismo iz tog grada :rolleyes: ).

Kao trece i poslednje da skrenem paznju da je na ovom forumu dozvoljeno upisivati samo proverene podatke i informacije, sa eksplicitnim navodjenjem izvora. Nazalost to nije slucaj na sajtu koji je tema ove diskusije, te mu se u tom slucaju i ne pridaje nikakav znacaj.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Cvele

Početnik

(10)

• »Cvele« je zabranjen

• Poruku poslati

25

Postovana gospodo,

posto se na ovom forumu trenutno vodi diskusija o "lazima koje siri Novi-Pazar.org" web site mislim da je red bio da se javi i onaj koji je ovde direktno i prozvan, i kome je cak zbog uredjivanja pomenutog sajta preceno i fizicki. Sto se tice samih informacija koje se na nasem sajtu prezentuju radi se iskljucivo o informacijama i vestima o dogadjajima i desavanjima u Novom Pazaru koje su objavljivale dnevne novine u Srbiji kao sto su recimo Glas Javnosti, Danas, Politika informativne agencije kao sto su recimo B92, Tanjug, Beta, Sanapress i nedeljne novine poput NIN-a, Nedeljnog Telegrafa, Svedoka, Svetlosti i Srpske Reci. Uopste prakticno, pogotovo u ovo zadnje vreme nije bilo skoro medija u Srbiji koji nije pisao o situaciji u Novom Pazaru. Znaci ta optuzba "za lazi" je upucena totalno na pogresno mesto jer webmaster sajta nije autor tih informacija koje se na web siteu prezentuju vec jednostavno ih samo prenosi. Kao konstruktivnu kritiku prihvatam kritiku nenavodjenja izvora, ali to je bio pocetni propust i ta greska je ispravljena tako da na nasem sajtu za svaku vest sada mozete procitati ime novinara koji ju je napisao i novina koje su je objavile.

Naravno ovde se gleda samo jedna strana tj svi primecuju jedan jedini sajt na internetu o Novom Pazaru koji uredjuje Srbin i odmah proglasava za cetnicki zlocinacki lazni i sta sve ne jos a ne primecuje se preko 10 sajtova o Novom Pazaru propagandistickog izvestavanja. Navescu samo jedan prost primer koji se tice Istorije i Kulturno-istorijskih spomenika koji krase Novi Pazar. Na 95% tih sajtova istorija pocinje sa dolaskom Turaka na Balkan a u Novom Pazaru postoje kao kulturno-istorijski spomenici samo dzamije, hamami i ostali spomenici islamske kulture. O jednom manastiru Sopocani recimo koji je proglasen za deo svetske kulturne bastine i pod zastitom je UNESKO-a se recimo i ne govori. Kao sto ste mogli videti na sajtu Novi-Pazar.org je sve to prezentovano. Opet ni u tom delu nema niceg licnog vec su informacije iz zvanicnog turistickog prospekta o Novom Pazaru koji je izdao Turisticki savez Novog Pazara.

Sto se tice same kritike o "nekvalitetu sajta i informacijama koji se na istom prezentuju" mislim da kao odgovor na to je dovoljno reci da je Novi-Pazar.org najpopularniji trenutno web site o Novom Pazaru na svim pretrazivacima. Znaci da ste vi u pravu i da je taj sajt toliko los lazan i neozbiljan ne bi pre svega imao tu popularnost koju trenutno ima a takodje ne bi ni vi o njemu ovde raspravljali.

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

26

Unapred zahvalni

Da nisu ljudi u pravu o gore napisanom, moraš da priznaš da jesu.
Sve gore navedene kritike treba tebi da posluže kao dobronamerni saveti da i ti napraviš nešto slično ovakvom jednom forumu.
Ako si primetio da ovde ljudi vode razgovor o pravim i probranim svarima, analizirajući ih na jedan realan način, neisključujući ničije mišljenje.
Posebno se ne bavimo proturanjem kojekakvih sumnjivih tekstova koji samo mogu da donesu štetu, a ne nikakvo dobro.
Pozdrav

Administrator

Urednik foruma

(121)

• Poruku poslati

27

Zalosno ali stvarno

Gospodine Cvele,

Vasim obracanjem u prilogu iznad ovog, upravo ste potvrdili moju izjavu u uvodnom tekstu ove teme.

Podjimo redom, kazete da vi niste autor vesti koje se serviraju na vasem sajtu, vec ih samo prenosite od najvecih medijskih izvora u zemlji.
Cudno je to, da za te vesti niko nikad nije cuo osim vas.

Citirano

Kao konstruktivnu kritiku prihvatam kritiku nenavodjenja izvora, ali to je bio pocetni propust i ta greska je ispravljena tako da na nasem sajtu za svaku vest sada mozete procitati ime novinara koji ju je napisao i novina koje su je objavile.

Ponovo laz . Nista na vasem sajtu nije promenjeno, i dalje nisu navedeni izvori informacija. (Kako bi i bili navedeni kad oni ne postoje, mozda bi adekvatan naziv izvora informacija bio 'Velika Fabrika Lazi'.)
Ponavljanjem jedne neistine 1000 puta, ne moze se istina promeniti.

Citirano

Naravno ovde se gleda samo jedna strana tj svi primecuju jedan jedini sajt na internetu o Novom Pazaru koji uredjuje Srbin i odmah proglasava za cetnicki zlocinacki lazni i sta sve ne jos a ne primecuje se preko 10 sajtova o Novom Pazaru propagandistickog izvestavanja.

Sajt se ne proglasava onakvim kakav jeste zbog samog autora vec sbog njegovog sadrzaja kako se to da videti iz dosadasnjih komentara.
Sledeca neistina je da postoji vise od 10 sajtova o Novom Pazaru. Tacna informacija je da postoje 4 sajta od kojih jedan ne radi vec godinu dana. Samo dva sajta od njih iznose aktuelne vesti o gradu i u svakoj vesti je naveden i izvor informacija koji se moze proveriti u svako doba.

Citirano

Na 95% tih sajtova istorija pocinje sa dolaskom Turaka na Balkan a u Novom Pazaru postoje kao kulturno-istorijski spomenici samo dzamije, hamami i ostali spomenici islamske kulture. O jednom manastiru Sopocani recimo koji je proglasen za deo svetske kulturne bastine i pod zastitom je UNESKO-a se recimo i ne govori. Kao sto ste mogli videti na sajtu Novi-Pazar.org je sve to prezentovano. Opet ni u tom delu nema niceg licnog vec su informacije iz zvanicnog turistickog prospekta o Novom Pazaru koji je izdao Turisticki savez Novog Pazara.

95% od tri sajta predstavlja i dalje tri sajta, a svako moze da ih poseti i uveri se u neistinost izjave u citatu.

Citirano

Sto se tice same kritike o "nekvalitetu sajta i informacijama koji se na istom prezentuju" mislim da kao odgovor na to je dovoljno reci da je Novi-Pazar.org najpopularniji trenutno web site o Novom Pazaru na svim pretrazivacima.

Neznam sta je za vas popularnost, ako su to ove reakcije gradjana Novog Pazara, onda sa vama definitivno nesto nije u redu.

Citirano

Znaci da ste vi u pravu i da je taj sajt toliko los lazan i neozbiljan ne bi pre svega imao tu popularnost koju trenutno ima a takodje ne bi ni vi o njemu ovde raspravljali

Pre svega ovde ne vidim nikakvu raspravu, vec ogorcenost naroda prema nekom ko pokusava da ukalja obraz naseg svetlog grada i sto je jos opasnije, da siri mrznju medju narodima koji zive u njemu.

Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Administrator

Urednik foruma

(121)

• Poruku poslati

28

Četvrtak, 10. Oktobar 2002

Citirano

Originalno od Djole
Ti covek kao da zivis na mesecu pa ne znas sta se desava dole. Cekas valjda da tebi pukne po glavi pa da te zaboli.

Zasto bi postenom coveku bilo ko razbijao glavu??!!
Ne razumem. Ne zelim ni da razumem, jer bih mozda i ja dobio po glavi :] :]

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

Datum registracije: 04.09.2002

• Poruku poslati

29

Za Cveleta

Citirano

Sto se tice samih informacija koje se na nasem sajtu prezentuju radi se iskljucivo o informacijama i vestima o dogadjajima i desavanjima u Novom Pazaru koje su objavljivale dnevne novine u Srbiji kao sto su recimo Glas Javnosti, Danas, Politika informativne agencije kao sto su recimo B92, Tanjug, Beta, Sanapress i nedeljne novine poput NIN-a, Nedeljnog Telegrafa, Svedoka, Svetlosti i Srpske Reci.

To ne znaci da nije tvoja odgovornost za selekciju vesti. Takodje ne vidim da si jednog trenutka proveravao istinitost vesti, niti da si se bar ogradio od netacnih vesti. Druga stvar je zasto ne prenosis vesti iz novopazarskih izvora ?

Sto se ostalog tice: tvoj site je verovatno napravljen iz najboljih namera.

ALI ... (sto rece sans)

1. Tvoja je odgovornost sta je na njemu objavljeno. Narocito se to odnosi na vesi i na poruke u tzv. "Knjizi gostiju". Ti naravno kao administrator nemas uticaja na to sta ljudi pisu, ali imas uticaja sta se objavljuje. "Knjiga Gostiju" je prepuna psovki, uvreda, mrznje ...
2. Ako tvrdis da (sa tvog foruma)

Citirano

Takodje moderatori na sajtu novipazar.de ne samo sto ogranicavaju slobodu govora vec i prepravljaju tudje postove(konkretno moj) da bi izgledalo da su oni u pravu a neko drugi ne. Moderator(i) neprestano brisu moje postove koje postavljam pod razlicitim nickovima a jedini koji je ostao su prepravili po svom nahodjenju.

potkrepi to cinjenicama.
3. Tehnicki je site lose uradjen. Proveri gde ti vode i kako se otvaraju linkovi sa "rightFrame" i "topFrame".
... And Tulumba for all
[SIZE=1]If you can't convince them, confuse them.

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject

[/SIZE]

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

30

I ja bih imao nekoliko ALI... da dodam, ALI...
Ne mogu da odgovaram članu koji je blokiran...

Što se tiče onog dela da

Citirano

...moderatori na sajtu novipazar.de ne samo sto ogranicavaju slobodu govora vec i prepravljaju tudje postove(konkretno moj) da bi izgledalo da su oni u pravu a neko drugi ne.

mislim da je totalna laž jer kad Administrator nešto promeni onda ispod posta piše:

Citirano

Ovaj prilog je obradio Administrator u ... (pa onda ide vreme i datum promene)

a kod njegovog posta se vidi da toga nema!!!

P.S. Koliko sam ja uspeo da ukapiram Administrator prepravi ako kao citat navedete nešto što se i inače nalazi direktno iznad vašeg posta, pa prema tome i nema rezloga da citirate jer direktno odgovarate na ono što je vaš prethodnik napisao...
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

• Poruku poslati

31

Citirano

Orginalno od Djole

E, ime moje. Znam ja odlično šta se dešava ovamo dole, a pošto si ti tamo gore ne vidim što te to toliko pogađa. Čvrsto verujem da većina ljudi na ovom forumu ima zajednički cilj: pronalaženje nekog zajedničkog modusa. Od inata u ovoj situaciji nemamo ama baš ništa.

Inače Cvele je OK tip, profesionalac, i samo sam hteo da ga priupitam oko par detalja o izvorima, koji su se u međuvremenu, mahom pojavili. Sajt je mnogo bolji i korektniji od www.novi-pazar.de. Mislim, ne postoji sajt o Novom Pazaru koji je okićen krstovima, sav je crn i 'ukrašen' svinjama koje trče i grokću okolo (sorry).

Citirano

Orginalno od Djole
Pa kad su tamo sve dezinformacije i lazi cemu ovolika buka. Nije valjda samo zbog Google ?

Nije. Ljudi su preosetljivi i paranoični. Daj da svi uzmemo po par belih rukavica i ne skidamo ih par godina trudeći se da ostanu čiste...
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

32

Petak, 11. Oktobar 2002

Definitivno, najpozitivnije mesto na Internetu vezano za Novi Pazar je upravo ovaj Forum i tome smo definitivno doprineli svi mi koji smo uzeli učešća u diskusijama i potrošili silne "internet" sate da bi stvorili lep i uredan prostor za druženje svih onih kojim je Novi Pazar u srcu, i naravno Administrator koji nam je to omogućio. Interes je svih nas da ovo mesto ostane kako jeste , ili bolje, a da druga mesta dostignu nivo ovog mesta ili budu još bolja ... daj Bože (ali čisto sumnjam). :D :D :D
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

33

Petak, 11. Oktobar 2002

Ako već posetite stranicu www .novi-pazar.org obavezno posle toga idite na Dalsandzak (pod uslovom da imate zvučnu karticu :D :D :D

i ... bode mi oči

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

34

Petak, 11. Oktobar 2002

..

Citirano

Sajt je mnogo bolji i korektniji od www.novi-pazar.de

Hmmm, zanimalo bi me u kojem smislu je sajt korektniji od ove od tebe navedene Internet Prezentacije?

Citirano

Mislim, ne postoji sajt o Novom Pazaru koji je okićen krstovima, sav je crn i 'ukrašen' svinjama koje trče i grokću okolo (sorry.

Sajt www.novi-pazar.de je ocigledno napravljen za Pazarce islamske veroispovesti, mislim da je to samo pravedno jer vecini deo Stanovnika u pazaru su muslimani. Prilikom ulaza na pocetnu stranu, odma se moze primetit za koju grupu je sajt namenjenj, lazne Informacije ili slicno neces naci na konpletnoj Prezentaciji.

Sellam iz Frankfurta.

Pozdrav

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

• Poruku poslati

35

Petak, 11. Oktobar 2002

Ma, OK je to (bez uvrede) što taj sajt ima ciljnu grupu. Samo malo tužno...

P.S. 37!

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

36

Petak, 11. Oktobar 2002

Koliko sam ja primetio... ovi sajtovi imaju "-"

Može se zaključiti da je "rastavnica" izgleda učinila svoje... :D :D :D

i ... bode mi oči

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

• Poruku poslati

37

Petak, 11. Oktobar 2002

To nije rastavnica. To je MINUS.

P.S. 37!

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

38

Petak, 11. Oktobar 2002

Nazovi kako hoćeš... ali obavlja svoju funkciju.... :( :( X(

i ... bode mi oči

Djole

Početnik

(10)

• Poruku poslati

39

Nedjelja, 13. Oktobar 2002

Znaci nista se ne desava!?

Devojcice iz kadetske reprezentacije su isprovocirale i brutalno nasrnule na publiku koja nije reagovala nego je uzvikivala demokratske parole "Jugoslavijo ko te jebe moze Sandjak i bez tebe" u cilju ocuvanja ove zajednicke drzave. Posle su odbojkasice pocele da gadjaju publiku raznim predmetima tako da je policija jedva spasila 1000 bespomocnih navijaca. Obracun se nastavio i kod hotela Vrbak gde su odbojkasice takodje napale jadne i mirne, nicim izazvane, slucajno okupljene gradjane.

Sto se tice navijanja posle kosarkaske utakmice 30 Srba osokeljenih sa 400 vozila iz Raske i Kosovske Mitrovice ,koja su se u tom trenutku nalazila u Raski i Kosovskoj Mitrovici, izvrsili su vandalski cin napada na 1000 slucajnih prolaznika ( u dva sata ujutru). Efikasnom akcijom policije dva izgrednika su uhapsena a ostalih 28 su se razbezali. Tako je spaseno 1000 gradjana koji nisu mogli da se brane usled malobrojnosti i neorganizovanosti. Neko je u celoj toj zbrci doneo zastave SDA, a ne zna se ko. Sutradan su se Veljko i Bojan medjusobno potukli oko toga ko je doneo zastave, a onda su napali i 20 ljudi u kaficu Makeup ubedjujuci se sa njima ko je doneo zastave. Nemogavsi da ih ubede podelili su im palice da ih ovi udaraju dok se ne sete.
U znak protesta zbog preplavljenosti medija,istinitosti i objektivnosti obavestavanja, Srbi su blokirali saobracaj po principu crvenog svetla s tim sto nije radilo zuto i zeleno. Trazili su da ovakvih dogadjaja ubuduce bude vise posto su prava retkost.

Birdum-Bardum

Zlatna sredina

(10)

• »Birdum-Bardum« je muško
  • »Birdum-Bardum« je zabranjen

Datum registracije: 24.07.2002

• Poruku poslati

40

Nedjelja, 13. Oktobar 2002

Selam alejkum Boshnjaci. Pa eto duze vremena nisam bio tu pa rekoh da se opet javim. Moram rechi naravno neshto. Ako neko nema iskrenu zelju da trazi istinu onda nema shanse da se do bilo kakvog dogovora dodje, tj. da se do istine dodje. Protiv egoista, koji nemaju u sebi iskrenosti ni trohe moze se samo oruzjem. Jer sjedeti sa egoistom i voditi neki razgovor realan i fer i korektan nemoguche je. Dugi niz godina su Boshnjaci bili bez nacije, i to sve planski, planove su pravili vrhunski intelektualci. Dakle svjesno. Onda dugo vremena su Boshnjaci bili bez maternjeg jezika u institucijama. Mozgovi su im ispirani kroz shkolske sisteme. I dan danas ima ljudi koji nemogu da se "probude" iz kome. I to sve svjesno planski. Dugi niz godina. Da ne pominjem fizichke i vojne napade i zastrashivanja. Pa onda Sandzak kao regija je u svakom smjeru najzaostalija regija u ovoj drzavi. Zaobishle su taj region sve vazne stvari. Shkole i fakultete tek sad otvaramo, ali ne zato shto su tamo neki skontali da neide vishe da to radimo, vech nashom borbom. Ja bih ovako mogao u nedogled nabrajat tuzno je sve shta tu ima. Posebno svaki grad nabrajat uzelo bi mnogo prostora ovdje. Tutin, Nova Varosh, Priboj, Prijepolje, itd. E kada se chovjek svog tog pritiska veoma jakog i zlobnog oslobodi onda se djeshava jedan jaaak krik. Onda se djeshava da ljudi prave stvari i van granica malo. A kada bi oni Srbi koji to znaju i priznaju (da je to sve chinjeno), bili toliko fer i korektni onda bi oni po pravilu trebali da otrpe to jer znaju i svjesni su kakav bol i udarac je nanijet Boshnjacima od strane njihovog naroda u proshlim godinama. Ovo sam napiso samo onako okvirno nisam htio shire, jer sam vech skoro izgubio nadu da medju Srbima ima neko sa kim bi moglo da se sjedne i fer popricha. A najbolje che mi povratiti povjerenje tako shto che biti fer i korektni i uvidjavni i pazljivi i strpljivi, prema narodu koji je zamalo nestao sa ovih prostora sbog njihovog naroda. Ali opet kazem ako je neko egoista nema shanse da se sa njim dijalog uspostavi. Allahimanet

Social bookmarks