Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

onajKojiTrazi

Zlatna sredina

(10)

• »onajKojiTrazi« je muško
  • »onajKojiTrazi« je zabranjen

Datum registracije: 07.10.2003

• Poruku poslati

21

Petak, 14. Novembar 2003

Esselamu alejkum!

Sjetimo se Srebrenice 1995., a sjetimo se Srebrenice 2004. i naroda koji se vratio na ognjista a nejma od cega zivjeti.
Selam!

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

22

Srijeda, 16. Juni 2004

Selam alejkum Bosnjakinje, Bosnjaci i Bosnjacad.

:):):) Eh, dnc, sto mi poznato zvuci tvoja recenica. Sta ces, sabur selamet. :) Ali eto sad znam da nisam sam. :)

Dje li se dede taj post. :)

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

xhaki

Učenik

(10)

• »xhaki« je muško

Datum registracije: 23.11.2003

• Poruku poslati

23

Srijeda, 16. Juni 2004

Zao mi je sto nema vishe komentara na ovu temu jer Srebrenica i njene zrtve definitivno to ne zasluzhuju.Mislim,da bi trebalo da svaki Boshnjak kazhe svojim pokoljenjima istinu o njoj,bez obzira na sve historijske udzbenike koji ce pisati u buducjnosti o ovom masakru.Jer znamo,da cje biti razlichitih varijanti ovog dogadjaja u zavisnosti od trenutnih politichkih situacija u Bosni i kod nas.

NEKA IM JE RAHMET DUSHI i neka Allah dz.s. podari sabur majkama,zhenama,sestrama i cjekama Srebrenice.

p.s.U vezi ove teme i ovog masakra trebamo koristiti samo ovakve "smajlije" ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( i nijedne druge.

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

24

Srijeda, 23. Juni 2004

ČAVIĆ: POČINJENI ZLOČINI U SREBRENICI | 14:03 | Izvor: FoNet

Banjaluka -- Dragan Čavić je izjavio da Izveštaj komisije za događaje u Srebrenici nedvosmisleno konstatuje da je počinjen zločin.

Predsednik RS Dragan Čavić rekao je u utorak uveče da Izveštaj komisije za događaje u Srebrenici od 10. do 19. jula 1995. godine, potvrđuje da je na području Srebrenice počinjen zločin i da za počinioce tog zločina nema opravdanja. Čavić je naglasio da su devet dana u kojima se odigrala srebrenička tragedija crna stranica istorije srpskog naroda.

"Učesnici ovog zločina ne mogu se opravdati nikom i ni sa čim. Onaj ko je činio ovakav zločin, i pri tome se možda pozivao na narod kome pripada po imenu i prezimenu, činio je zločin i prema vlastitom narodu. Onaj koji se možda pozvao na Boga čineći zločin, očekujući od Svevišnjeg blagoslov, činio je zločin protiv Boga u koga vjeruje. Onaj ko je činio ovakav zločin zbog osvete, osvetio se vlastitom narodu", rekao je Čavić, obraćajući se javnosti RS posredstvom Radio televizije RS.
malo za promenu

meSSko

Zlatna sredina

(10)

• »meSSko« je muško

Datum registracije: 26.06.2003

• Poruku poslati

25

Četvrtak, 24. Juni 2004

Citirano

ČAVIĆ: POČINJENI ZLOČINI U SREBRENICI | 14:03 | Izvor: FoNet

Banjaluka -- Dragan Čavić je izjavio da Izveštaj komisije za događaje u Srebrenici nedvosmisleno konstatuje da je počinjen zločin.

Predsednik RS Dragan Čavić rekao je u utorak uveče da Izveštaj komisije za događaje u Srebrenici od 10. do 19. jula 1995. godine, potvrđuje da je na području Srebrenice počinjen zločin i da za počinioce tog zločina nema opravdanja. Čavić je naglasio da su devet dana u kojima se odigrala srebrenička tragedija crna stranica istorije srpskog naroda.

''Učesnici ovog zločina ne mogu se opravdati nikom i ni sa čim. Onaj ko je činio ovakav zločin, i pri tome se možda pozivao na narod kome pripada po imenu i prezimenu, činio je zločin i prema vlastitom narodu. Onaj koji se možda pozvao na Boga čineći zločin, očekujući od Svevišnjeg blagoslov, činio je zločin protiv Boga u koga vjeruje. Onaj ko je činio ovakav zločin zbog osvete, osvetio se vlastitom narodu'', rekao je Čavić, obraćajući se javnosti RS posredstvom Radio televizije RS.

[SIZE=4]Valla, Beksa,...i mene je ovo zacudilo,kad sam cuo ovu izjavu.I drago mi je da makar jedan srbin JAVNO IZJAVI nesto slicno ,ili bas ove i ovakve rijeci!

Samo,... i pored jedne ovakve izjave,za tragediju koja se je tada desila, ne moze se umanjiti, i opet u svakom slucaju,nikako se ne moze i skinuti odgovornost sa pocinioca tako gnusnog djela.

U ovom slucaju, nijesu odgovorni samo srbi, vec su podjednako odgovorne i te medjunarodne snage, koje su pokrivale tu enklavu ! Osim stida, i kazne koju trebaju iskusiti ODGOVORNI SRBI, trebaju i moraju iskusiti i ODGOVORNI '' MIROVNJACI '' !

M.S. ......meSSko...... selam svima
[/SIZE]
[SIZE=1]Šta god ko čini,..ono sve sebi !!! ;) [/SIZE]

dnc

Početnik

(10)

Datum registracije: 04.06.2004

• Poruku poslati

26

Četvrtak, 24. Juni 2004

Citirano

Orginalno od Gerilac
Selam alejkum Bosnjakinje, Bosnjaci i Bosnjacad.

:):):) Eh, dnc, sto mi poznato zvuci tvoja recenica. Sta ces, sabur selamet. :) Ali eto sad znam da nisam sam. :)

Dje li se dede taj post. :)

Allahimanet.

definitivno nisi sam... slike koje su obrisane su svjedocile o pokolju Bosnjaka, al' neko je izbrisao moj post sa slikama, kao moj sljedeci post... mislim da bi bio red da mi se barem posalje PM i obrazlozi takav postupak. Cudi me kako mi do sad' nije izbrisan post o Titi...

Enivej, slike su ovdje http://forum.djesi.ba/showthread.php?t=5674
a svi dobro znamo da slike govore vise od rijeci.

Da im dragi Allah dz.s. podari lijepi dzenet

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

27

Četvrtak, 24. Juni 2004

Definitivno niste sami obojica...

A što se tiče priloga, prilog je završio u korpi za otpatke, a tamo ga je prosledio Administrator, a uz obrazloženje da ponuđeni linkovi iz priloga zahtevaju registraciju da bi se slike mogle videti.
Prema tome, nije tačno da nije bilo obrazloženja zbog čega je post obrisan, a verovatno ti je sad jasnije zašto stoje linkovi o Titi... ne moraš se registrovat da bi ih video.

Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

28

Nedjelja, 11. Juli 2004

U ovim trenucima u Potocarima je u toku dzenaza za 338 identifikovanih zrtava ovog zlocina! Ceo dogadjaj prenosi Regionalna TV a dzenazu je predvodio Mustafa ef. Ceric! DA SE NE ZABORAVI!!!

El-Fatiha!
Sit Hungry Doesn't Believe

• »brat-turcin« je muško

Datum registracije: 16.09.2003

• Poruku poslati

29

Nedjelja, 11. Juli 2004

...uspori malko,ubijas me...

za sve ono sto smo trebali uraditi a nismo,
za sve ono sto smo trebali pomisliti a nismo,
za sve ono sto nismo trebali zaboraviti a zaboravili smo-oprosti nam Allahu milostivi...
Srebrenica se nikada nesmije i ne treba zaboraviti.ovom prilikom zelim navesti rijeci dine merlina
'mi smo samo krvava mrlja na bijelom svjetskom tv ekranu,oni koji treba u tisini da nestanu,sta njima znace nasi zivoti,sta to oni znaju o ljepoti,nek zauvjek u vatri i lazi ostanu...'
ne treba dozvoliti da budemo oni koji ce u tisini da nestanu,ne treba dozvoliti da srebrenica bude zaboravljena
da im Allah da dzenett i da nas sa njima sastavi u dzenettu...

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Sandzacki_sin« je muško

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

30

Ponedjeljak, 12. Juli 2004

Esselamu alejkum

Pitaju se neki sa pravom kakvi su nam komšijski odnosi. Kakav je to komšija koji u isti dan kada imaš smrtni slučaj pravi svadbu?
Eto, za vrijeme dženaze žrtvama Srebrenice u Srbiji se pravi fešta oko izbora predsjednika.
[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

SaNdZak

Zlatna sredina

(23)

• »SaNdZak« je muško

Datum registracije: 01.11.2002

• Poruku poslati

31

Obraćanje reisu-l-uleme ef. Cerića

Šehidsko mezarje nije naš kult nego bunt protiv genocida

U Potočarima je pogažena riječ ljudskog dostojanstva * Žrtva ima razloga da živi, da svjedoči pred Bogom i svijetom o zločinu koji ne treba nikome da se ponovi

Nakon klanjanja podne-namaza u Potočarima, prisutnima se prije dženaza-namaza obratio reisu-l-ulema Islamske zajednice u BiH Mustafa ef. Cerić, koji je naglasio:

Istinom do mira

- Nema odgovora na pitanje zašto su neki ljudi zlotvori, ali ima odgovora na pitanje zašto svi ljudi treba da budu dobrotvori. Zato što svi ljudi treba da vole dobro i mir.
Nema odgovora na pitanje zašto je ubijena nevina djevojčica, ali ima odgovora na pitanje zašto preživjela djevojčica treba da sazna istinu i doživi pravdu. Zato što sve djevojčice svijeta vole da žive u radosti svog porodičnog doma.
Nema odgovora na pitanje zašto je vojnik izdao svoju vojničku čast, ali ima odgovora na pitanje zašto je ovdje velika bol čovječanstva. Zato što je ovdje, u Potočarima, pogažena riječ ljudskog dostojanstva.
Nema odgovora na pitanje zašto neće da priznaju genocid, ali ima odgovora na pitanje zašto ratni zločinci imaju pravo na kaznu. Zato što savjest čovječanstva ne može u zločinu da živi.
Nema odgovora na pitanje zašto je kriva žrtva, ali ima odgovora na pitanje zašto žrtva ima razloga da živi. Zato da svjedoči pred Bogom i svijetom o zločinu koji ne treba nikome da se ponovi.
Nema odgovora na pitanje zašto majka ne može da se svome domu vrati, ali ima odgovora na pitanje zašto zločinci treba da se sklone s majčinog puta. Zato što majčino srce ne može više da nepravdu trpi i zato što Srebrenica ne može više da gleda u njihova dvolična lica.
Nema odgovora na pitanje zašto nema kajanja, ali ima odgovora na pitanje zašto nema odustajanja od istine i pravde. Zato što se s istinom i pravdom dolazi do mira i pomirenja.
Nema odgovora na pitanje zašto neće da znaju, ali ima odgovora na pitanje zašto moraju da priznaju čovjekovo pravo na život, vjeru, slobodu, imetak i čast. Zato što su ljudska prava Božiji dar.

Dženetske ptice
Ovi šehidi su dženetske ptice štono kljunom kucaju na savjest onih koji još uvijek neće da znaju i neće da priznaju da se ovdje u Potočarima dogodio genocid. Šehidsko mezarje nije naš kult, već je to naš bunt protiv genocida.
Nakon obraćanja, reis ef. Cerić proučio je dovu:
Bože milostivi,
Ako pogriješimo, Podari nam snagu Ademovog (a.s.) pokajanja. Ako nas zamrači krivovjerje, Osvijetli nam put Ibrahimovim (a.s.) pravovjerjem. Ako nas zadesi nesreća, Pouči nas Nuhovoj (a.s.) lađi spasa. Ako nas uhvati strah od silnika, Osposobi nas Musaovom (a.s.) pravdom. Ako nam se ponudi mržnja, Spasi nas Isaovom (a.s.) ljubavlju. Ako budemo protjerani iz domova, Osnaži nas Muhamedovom (a.s.) željom za povratkom domovima našim.
Bože Svemogući,
Ujedini naša srca u vjeri i ljubavi, Učvrsti korake naše u istini i pravdi, Osnaži volju našu u bratstvu i slozi, Udruži misli naše u domu i domovini,
Bože pravedni,
Molimo te da nasilnicima oduzmeš mač, a slabima da podariš moć vjere u istinu i pravdu.
Molimo te Bože,
Da tuga bude nada, Da osveta bude pravda, Da majčina suza bude molitva, Da se više nikada i nikome ne ponovi Srebrenica.

Srebrenica je naše more i naša obala spasa

- Nema odgovora na pitanje zašto neće da čuju glas savjesti, ali ima odgovora na pitanje zašto je naš glas da nema osvete. Zato što osveta nije naša vjera, zato što osveta nije naša sudbina, zato što osveta nije bosanska mjera.
Istina je naša vjera, pravda je naša sudbina, Bosna je naša mjera suživota. Srebrenica je naše more i naša obala spasa. U njoj se svi možemo utopiti, ali u njoj se svi možemo i spasiti - naglasio je reis ef. Cerić.

12.07.2004

--------------------------------------------------------------------------------

Jučer obilježena deveta godišnjica genocida u Srebrenici

Hasiba Huremović čeka da joj jave da su našli njenu ubijenu djecu

Džemili Delalić ubijena trojica sinova, Suljo, Salko i Sadik * Šefik Hasanović došao iz Australije na dženazu djedu Huseinu

U Potočarima su se jučer, mnogo prije dženaze, srele rođake Džemila Delalić iz Dobraka iBehija Osmanović iz Berlina. Džemila, doduše, nije odmah prepoznala Behiju, jer se nisu vidjele punih 12 godina, a kad ju je ova upitala jesu li joj živi sinovi, Džemila je zajecala.
- Nisu, nijedan, moja Behija. Sulju sam ukopala prošle godine, a izgleda da su mi identifikovali i Salku i Sadika. Pogodila se krv, samo još nešto treba da urade, pa se u Boga uzdam da ću na narednoj dženazi i njih ukopati - kroz suze je govorila Džemila.

Istina o stradanju

Nakon ovog odgovora Behija više ništa nije pitala Džemilu. Behiji je u Srebrenici pobijeno "sve što je hodalo", a kaže "žalom prežalit ne može" svog rođaka Ramu i njegovog sina Nermina "što ga ono Ramo na filmu zove da siđe iz šume i da mu Srbi neće ništa".
Jučerašnji dan u Potočarima bio je poput prethodnih okupljanja na ovome mjestu, gdje se svake godine Srebreničani susreću s istinom o svom vlastitom stradanju. Više od 15 hiljada onih koji su preživjeli tragediju Srebrenice pristiglih iz raznih krajevaBosne, ali i iz cijelog svijeta, te drugih koji o srebreničkom stradanju imaju svijest, sakupili su se i ovog puta da u dostojanstven mir, nakon devet godina, ispratejoš 338 nevino ubijenih ljudi.
Mezari već ranije iskopani, nad čijom su prazninom stajali nišani s ispisanim imenima i prezimenima žrtava, govorili su više od ijednog izvještaja, bilo kakve komisije formirane u ime Srebrenice.
Ukopavaju se očevi i sinovi zajedno, braća, rođaci... Ibrahim Subašić iz Krivače i njegov dvadesettrogodišnji sin Safet. Bektić Sejdalija, Džemal i Dželil, u trenutku smrti imali su malo više od dvadeset godina. Alen Begzadić iz Sikirića tek 17 godina. SinoviAsima Nuhanovića iz Sušice, Senad i Esad, imali su oko 30 godina. Fehim Mehmedović 19, a njegov brat Husnija 28.
- Svoga Ševala ukopala sam prošle godine. Imao je 20 godina kad je pala Srebrenica. A za ono dvoje djece što su ih ubili u Sasama, curica od 11 i sin od 12 godina, ranije sam vam pričala. A ove ostale, što su na slici, čekam, neće li javiti da su ih pronašli - jedva progovara Hasiba Huremović, koja je skoro cijeli dan presjedila pored mezara svog sina Ševala, ne odvajajući se od fotografije na kojoj su njena ubijena djeca.

Dženaza ocu i djedu

Huseina Hasanovića iz Podosoja jučer su u mezar spustili sin Ismet i unuk Šefik, inače magistar rudarstva, koji je zbog djedove dženaze, sa sinom Mirnesom došao iz daleke Australije. Ukop ovog čestitog domaćina bio je prilika da se na jednome mjestu sretnu mnogi poznati Srebreničani, a među njima i doktor Avdo Hasanović i njegova supruga Zilha, Šefket Hafizović, Ramiz Salkić i mnogi drugi.
Jučer je u Potočarima ukopana i Muška Selimović, jedina žena koju su ovom prilikom uspjeli identificirati. Ukopani su mnogi, nad čijim su kaburovima jučer stajale samo žene i koji nisu imali bliskih srodnika da ih spuste u zemlju.

A. HADŽIĆ

Prisustvovali brojni bh. zvaničnici

Među brojnim zvaničnicima jučer su u Potočarima bili i predsjedavajući Predsjedništva BiH Sulejman Tihić, predsjedavajući Vijeća ministara Adnan Terzić, bošnjački funkcioneri u RS Adil Osmanović, Omer Branković i Šefket Hafizović, ministri u Vijeću ministara i u Vladi Federacije BiH, predsjednici političkih partija, nevladinih organizacija, itd.

Iz danasnjeg avaza

P.S. Gore navedeni razlozi su dovoljni jucerasnjem slavlju sa one strane drine.

Bosnjace, jadnice ne zaboravi da se ne ponovi!

Jede Wahrheit braucht einen Mutigen der sie ausspricht!

SAJO SUPERMEN

Zlatna sredina

(5)

• »SAJO SUPERMEN« je zabranjen

• Poruku poslati

32

Selam Alejkum
Juce sam na regionalnoj gledao prijenos uzivo koje je realizovala tv hayat iz potocara kod srebrenice. Citava manifestacija je trajala oko tri sata. Opet sam se sjetio srebrenice i Bosnjackog stradanja. Ali Bosnjaci su izgleda opet poceli da zaboravljaju. Ali mene je zaboljela druga stvar. Dok su u Srebrenici bosanski imami ucili tevhide i dove za pokopane u srebrenici nas muftija je na nekom drugom tv kanalu na inaguraciji predsjednika srbije stajao mirno na "himnu" BOZE PRAVDE i pjesmu "VOSTANI SERBIJE".
Eh kako smo mi zalosni i kako se lahko damo prodati. Allahu dragi ucini nas od onih koji prastaju a ne zaboravljaju. AMIN
Oni se više boje vas nego Allaha, zato što su oni ljudi nerazumni.Samo u utvrđenim gradovima ili iza zidina, oni se protiv vas smiju skupno boriti. Oni su junaci u međusobnim borbama.
Ti misliš da su oni složni, međutim srca su njihova razjedinjena, zato što su oni ljudi koji nemaju pameti. (Al-Haš, 13-14)

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Sandzacki_sin« je muško

• Poruku poslati

33

Esselamu alejkum

I opet Sajo kralju raspali ti, i u pokolju Srebrenice ima nekog hajra, eto prilike da nekoga opanjkaš.

Mogao si se barem na ovoj temi suzdržat, al neka ti radi kako ti je milo.
[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

xhaki

Učenik

(10)

• »xhaki« je muško

Datum registracije: 23.11.2003

• Poruku poslati

34

Slazem se sa Sajom i mislim da je ovoga puta cijenjeni Muftija pogreshio,i to iz vishe razloga.
Ipak je,kako se meni chini dodvoravao i rekao AMIN onome kome to netreba recji.Znamo Kome se samo treba i mora recji AMIN,i znam takodje da je Muftija i nekakav nash predstavnik i da je u svakom drugom slucaju trebao da ode i da nas tamo predstavlja,i na stranu to sto ova drzava josh nije priznala taj monstruozni zlochin i sto je on(zlochin) upravo izvrshen sa tog mesta na kome se sada nalazi Tadic.
I kao veoma pametan chvek sto zaista i jeste trebao je da predpostavi sta ce Tadic reci u svom govoru mogao je da predpostavi i da ce Tadic,shto je i uradio, da izjednaci i na neki nachin opravda genocid u Srebrenici sa zlocinima koji su pochinjeni nad Srbima kao sto su zlocin u Gorazdevcu npr.(naravno svaki zlocin je zlochin i treba ga osuditi i kazniti sve pochinioce, ali je Srebrenica GENOCID i samim tim je neuporediva sa ostalim zlochinima na prostorima bivshe SFRJ i u Evropi uopshte posle 2. sv.r.).
Mogao je i da predpostavi da ce mozda morati i da ucini nesto sto ni vjerski a ni nacionalno pa ni ljudski nije dozvoljeno da uradi,a pritom mislim na to stajanje i ukazivanje pochasti pjesmama kao sto su "Bozhe pravde" i ona druga zaboravio sam kao se zove,u kojima se pominje osveta Turcima odnosno 5-ovekovna borba protivu Turaka(odnosno muslimana) kao vida neke zle sile koja je jos prisutne tu negde chim joj se josh peva i dan danas,a pritom josh i nije zvanichna himna ove zemlje.
Ipak se u Bosni (nashoj matichnoj drzhavi) odrazhavala dzenaza bracji muslimanima i Boshnjacima kojoj su prisustvovali svi iz IZ Bosne chiji smo mi,barem ja tako mislim,nerazdvojivi deo i ako je prisustvovao nash Reis onda je trebao odmah do njega biti i nash Muftija,a inauguraciju isposhtovati s nekim nizhim chinovnikom uiz Meshihata samim tim sto je bio prisutan i "neunishtivi" Jusufspahic koji predvodi IZ Srbije.
Eto toliko ovo je bila dobronamerna kritika i nezamerite.
I molim Allaha dz.sh. da podari dzennet svim zhrtvama Srebrenice.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

35

Citirano

Orginalno od xhaki
Slazem se sa Sajom i mislim da je ovoga puta cijenjeni Muftija pogreshio ...

Interesantno, neko je upravo ovo pitanje postavio muftiji te nama ostaje da sacekamo i vidimo sta ce on odgovoriti. Vidi pitanje.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

36

Srijeda, 14. Juli 2004

Ipak, lijepa stvar je da su skupu u Potocarima prisustvovali i predstavnici Republike Srpske kao i brojne nevladine organizacije iz Srbije. Iz Sandzaka je tamo bila delegacija Sandzacke demokratske partije! Malu senku je bacila inauguracija Borisa Tadica koja se odrzavala u isto vrijeme, ali hajde da ne budemo maliciozni i da kazaemo da je to ipak bila slucajnost, jer je nedeljom najlakse regulisati saobracaj u Beogradu. To naravno ne opravdava to sto Srbija nije imala zvanicnu delegaciju. Ili ja nisam obavesten?
Sit Hungry Doesn't Believe

MrX

Početnik

(10)

• »MrX« je muško

Datum registracije: 29.01.2005

• Poruku poslati

37

Nedjelja, 30. Januar 2005

Oslobodjenje 29.januar 2005

Srebrenicanke u Srbiji
Majke Srebrenice i Zepe i Inicijativa mladih iz Beograda odrzace ove godine u gradovima sirom Srbije niz tribina na kojima ce se govoriti o srebrenickim strahotama iz jula 1995. godine. Ovo ce biti prilika da gradjani Srbije cuju svjedocenja prezivjelih Srebrenicana i suoce se sa istinom o genocidu koji je izvrsen “u njihovo ime”. Deset godina nakon tragedije u Srebrenici, doslo je vrijeme da zrtve progovore o svojim patnjama i u zemlji iz koje je doslo zlo. Iako je zlocinacka propagandna masinerija ucinila sve kako bi Srebrenicu prikazala u pogresnom svjetlu i minimizirala bosnjacke zrtve, nakon presuda u Haskom tribunalu i konacnog izvjestaja Komisije za Srebrenicu koji je prihvatila Vlada RS, vise niko nema prava genocid nazivati sukobom “zaracenih vojski”. To sto je Inicijativa mladih iz Beograda prihvatila da zajedno sa Majkama enklava Srebrenice i Zepe organizuje zajednicki projekat Budjenje svijesti kod onih koji ne zele da znaju istinu predstavlja hrabar cin, koji je ipak potrebniji Srbiji nego Bosni i Hercegovini. Tribine koje ce biti odrzavane u narednih deset mjeseci potrebne su Srebrenicankama da kazu sta im se dogodilo, a gradjanima Srbije da steknu pravu sliku o Srebrenici i osude one koji su pocinili zlocini. Najbolji sud o tome kako se danas dozivljava srebrenicka tragedija u Srbiji dace ovo suocenje.

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

38

Utorak, 14. Juni 2005

Evo jednog linka na kome mozete potpisati peticiju za Srebrenicu koja ce biti poslata George Bushu i ostalim svetskim liderima.

http://www.petitiononline.com/mod_perl/signed.cgi?srebreni&1

Do linka sam dosao preko sajta www.b92.net, na kome je bio sajt www.domovina.net koji u sebi sadrzi ovaj link. Na sajtu www.domovina.net postoji preliminarni spisak ubijenih u Srbrenici. Verujte jeza me hvatala dok sam listao i video da ima dosta ubijenih koji su '77. do '82. godiste. Oni su tada imali 13-18 godina!!!

Trenutno ima 3890 potpisa i veoma brzo se baza puni. Video sam da su peticiju potpisali ljudi iz Hrvatske, Bosne, Kameruna, SAD... Dosta ima studenata. Pratite uputstva. Morate uneti svoje ime, e-mail adresu i mesto, drzava odakle saljete i mozete uneti svoju poruku. Javni ce biti ime, poruka, drzava a za e-mail mozete da birate status.

SPAWN

Zlatna sredina

(10)

• »SPAWN« je muško

Datum registracije: 26.04.2005

• Poruku poslati

39

Srijeda, 15. Juni 2005

Skupstina Srbije nije usvojila tamo neku rezoluciju u 6 redova o osudi zlocina! Povod za pokretanje ove rasprave su bili oni snimci masakra,a u tom jadu od dokumenta nema ni S od Srebrenice! Ova zemlja da nije tuzna bila bi jako smesna... Pogledajte komentare na sajtu B92,mogu reci da su ohrabrujuci...
Halo Bing? Kako brat?

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 08.11.2004

• Poruku poslati

40

Četvrtak, 16. Juni 2005

Citirano

Orginalno od SPAWN
Pogledajte komentare na sajtu B92,mogu reci da su ohrabrujuci...

Bogami mene ti komentari nimalo ne ohrabruju. Recimo neka je 100 razumnih komentara, od toga je najmanje polovina od ljudi iz inostranstva koje je zapad naucio nekom vjestackom humanizmu, u drugoj polovini je vecina sa motivima sebicne prirode kako ih je Sandzacki sin lijepo opisao i nek je 10 od njih stvarno pogodjeno sudbinom pobijenih Srebrenicana. A ako je doslo stotinu ljudskih komentara, vjerovatno je od strane b92 skinuto bar jos jedno 100 manijackih. Ja nemam nikakav problem sa Srbima, sa Markom, Jankom ili Djordjem. Moj problem je sa fasistickom hipnozom koja vlada sa vecinom Srba vise od stotinu godina. Taj hipnotisani tip samo konta kako pocistiti muslimana odavde i uvijek kad mu je palo saka pobio je koliko je stigao. A uvijek je bio malen broj onih koji su ostali van te histerije, treba li da sjedim i radujem se sto ima shaka ljudi koji me mozda ne zele ubiti.
Svijet pociva na cetiri stuba: znanju ucenih, pravdi mocnih, hrabrosti odvaznih i molitvi pravednih.

Social bookmarks