Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

SPAWN

Zlatna sredina

(10)

• »SPAWN« je muško

Datum registracije: 26.04.2005

• Poruku poslati

41

Četvrtak, 16. Juni 2005

Muhadzer,i to sto kazes,ali razmisli,pre samo 4 godine nikom zivom izuzev nekolicini ljudi nebi padalo na pamet da govori javno o Srebrenici,u formi u kojoj danas govore,u obimu u kojem danas govore...I ne samo o Srebrenici o zlocinu koji su Srbi cinili uopste tokom rata...Zbog tih dobrih ljudi koji hvala Bogu govore i sad isto tako vatreno o ovoj nasoj tragediji kao i tad,ali i zbog mnogih drugih,ne mozemo reci da se na tom planu u Srbiji nije nista promenilo....
Halo Bing? Kako brat?

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 08.11.2004

• Poruku poslati

42

Petak, 17. Juni 2005

Za mene bi ti ohrabrujuci detalj bio kad bi recimo srpski vrh prestao da laze cio dunjaluk vec uzeo i spakovao svoja dva heroja, karadzica i mladica u Hag.
Svijet pociva na cetiri stuba: znanju ucenih, pravdi mocnih, hrabrosti odvaznih i molitvi pravednih.

SPAWN

Zlatna sredina

(10)

• »SPAWN« je muško

Datum registracije: 26.04.2005

• Poruku poslati

43

Petak, 17. Juni 2005

Mislim da ce se stvari po tom pitanju brzo promenit...
Halo Bing? Kako brat?

joku

Učenik

(10)

• »joku« je muško

Datum registracije: 04.06.2005

• Poruku poslati

44

Subota, 18. Juni 2005

Mislim da se dugo nece promeniti nista u Srbiji.Primer je ova deklaracija koja nija usvojena i to nam govori da nema politicke,moralne(ili kakve hocete) volje da se ista uradi.Nezaboravimo da je pre par nedelja bila tribina na Pravnom fakultetu u Beogradu gde su profesori i njihovi sdudenti negirali da se desio zlocin u Srebrenici?Jadna je ta zemlja u kojoj takvi profesori predaju i jos jadnija u kojoj ce sutra takvi studenti da dele pravdu!

Datum registracije: 25.05.2005

• Poruku poslati

45

Nedjelja, 19. Juni 2005

Znas

nekad su pricali da ni Slobu necemo maknuti pa se i to desi. reba vremena ali Srbija ide napred hteo to neko da prizna ili ne. Da nije tako mislis li da bi ovako saroliko raspravljali po Forumu.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

46

Ponedjeljak, 20. Juni 2005

Slobo je uklonjen zbog Srbije i Srba a ne zbog Bosnjaka. Da je zbog Bosnjaka vec bi ga odlikovali ordenom sa zlatnim vencem kao sto cetnik eizjednacise sa partizanima i dadose im penzije. Jest, ide Srbija naprijed, ide xx(
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

47

Ponedjeljak, 18. Juli 2005

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

48

Utorak, 19. Juli 2005

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

49

Srijeda, 20. Juli 2005

Srebrenica ne sme da se prećuti

POŠTOVANI,
POVODOM OBELEŽAVANJA DESETOGODIŠNJICE SREBRENIČKOG MASAKRA, AMNESTY INTERNATIONAL SE OSEĆA POZVANIM DA SRPSKIM MEDIJIMA UPUTI SLEDEĆI APEL:
Sredinom jula 1995. godine srpske jedinice su pod komandom generala Mladića na dobro organizovan i okrutan način ubile više od 7.800 nenaoružanih bošnjačkih muškaraca, uključujući maloletnike. Tom prilikom je proterano 30.000 stanovnika. Ovi događaji se smatraju najgorim masakrom počinjenim nad civilnim stanovništvom ne samo u okviru ratova na rostoru bivše Jugoslavije nego i u Evropi od vremena završetka Drugog svetskog rata . Masakr počinjen nad Bošnjacima je od strane Tribunala Ujedinjenih nacija za bivšu Jugoslaviju u Hagu nedvosmisleno definisan kao genocid. I pored razmera masakra u srpskoj javnosti, sve do prikazivanja video snimaka o stravičnim zlodelima u junu 2005. godine, dešavanjima u Srebrenici gotovo da nije pridavana važnost, odnosno izveštavanje o ratnom zločinu je bilo krajnje manjkavo. Genocid je bio i još uvek jeste od mnogih u Srbiji relativiziran, stavljan pod znak sumnje ili čak negiran.
Amnesty International pozdravlja zakasnelu javnu diskusiju proizašlu iz prikazanog video snimka o, u prošlosti počinjenim zločinima i apeluje na srpske medije da se bespoštedno otvore prema srebreničkom masakru i na taj način doprinesu, kako rasvetljavanju prošlosti, tako i demokratizaciji i integraciji Srbije u Evropsku uniju. Srpsko stanovništvo ima pravo na sveobuhvatne i objektivne informacije o činjenicama u i oko Srebrenice. Izostajuće ili nedovoljno suočavanje sa prošlošću ne sme da bude prepreka na putu Srbije u Evropsku uniju. Zbog toga srpski mediji moraju biti svesni svoje odgovornosti i istu prihvatiti. Johanna B. Paukovits Koordinator Amnesty International za Jugoistočnu Evropu Beč
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

50

Četvrtak, 21. Juli 2005

Mislim se sta je bolje "SJETIMO SE" ili "NEZABORAVIMO".

Neznam sta da vam napisem jer svaki dan se raspravlja o Srebrenici i o Mladicu.Fakat je da je pocinjen GENOCID i da je tu ucestvovalo ne samo srba bilo je tu i rusa,grka,holandzana koga ti sve tu nije bilo.

Nesto me zanima,i ako neko zna nek mi odgovori.Pitam se zasto su ubivena ona 2 vojnika na Topcidarskom Brdu (mislim da je tamo bilo)?

Ja mislim da su ubivena zbog toga sto su videli Mladica u toj kasarni.Samo misljenje

P.S

Nemojte se bojat onog zla koje vidite,vec od onog koje ne vidite.E od tog zla treba da vas je strah!
" Bilen alemlere rahmettir "

Kerber

Učenik

(13)

• »Kerber« je muško

Datum registracije: 25.07.2005

• Poruku poslati

51

Srijeda, 27. Juli 2005

Srebrenice,rano ljuta

Tesko mi je ,kao i savkom Bosnjaku verovatno,kad se setim genocida u Srebrenici.

Zna se ko je to pocinio i sudi im se, koliko toliko se zadovoljava pravda .Jos Mladic i karadzic naravno nedostaju.

Ali da li se ikad zapitamo sta smo mi muslimana u ovim predelima tj Bosnjaci skrivili da nasa je Allah dz.s. tako kaznio.

Zato ja mislim da jedan deo krivice snosimo i mi ,nismo imali dovoljno imana izgleda pa su nas zadesila i sva ta zlodela.

Ni sebe ne izdvajam od te skupine ,smatram se odgovornim .Ne za hal u ratu u Bih jer sam bio premali ,ali za ovaj hal u gradu svakako .Sta je bilo sa nasom tradicijom ciji je osnov bila vera,zaboravili smo to ?Neka nas dragi Bog dz.s. uputi na pravi put i podari iskrenosti i snage,Amin!
My soul is painted like the wings of butterflies

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

52

Srijeda, 27. Juli 2005

Citirano

Orginalno od Kerber
Ali da li se ikad zapitamo sta smo mi muslimana u ovim predelima tj Bosnjaci skrivili da nasa je Allah dz.s. tako kaznio.

Historija zla ne pocinje a vjerovatno i ne zavrsava sa Srebrenicom. Muslimani su stradavali i ranije, i te kako. Od krstasa u Spaniji, od franackih hordi u Palestini, od Mongola u Bagdadu … E sad, da li se ta zla desavaju kao kazna ili kao iskusenje ili neki teci razlog … ostaje u domenu Bozijeg Znanja. A mozes stvar i ovako da posmatras: Bog je stvorio vuka a stvorio je i jagnje. Zivotna misija vuka je da pojede jagnje a zivotna misija jagnjeta je da se sacuva od vuka. A koliko je puta vuk nasao jagnje na spavanju.

Ono sto nama ostaje jeste da izvucemo pouku! Rat u Bosni je pokazao kakva zvijer moze biti komsija sa kojim si do juce kahvu (a Boga mi i rakiju) pio a pokazalo se i to u koga se insan zaista moze pouzdati. Da muslimani nisu zaboravili lekcije iz Spanije, Kudsa ili Bagdada pitanje je kako bi Srebrenica zavrsila. Ono sto mi mozemo da uradimo je da ostavimo u emanet onima koji dolaze a oni onda onima koji iza njih dolaze i tako sve u narednih makar hiljadu godina, da ne izgube iz vida sva ova zla koja su nas snasla. Ne zato da bi ih hranili mrznjom prema drugima vec zato da bi znali glavu sacuvati. Otkud znas kad ce vuk opet biti gladan.

Kerber

Učenik

(13)

• »Kerber« je muško

Datum registracije: 25.07.2005

• Poruku poslati

53

Srijeda, 27. Juli 2005

okay,Ed

Slazem se sa tobom,mada sam ovo naveo samo da bi podrobnije razmislili o nasoj odgovornosti i malo bolje pogledali nas trenutni hal u gradu.

Ipak Allah dz.s. daje ono sto insan zasluzi ,ne mislim da je Srebrenica to ali ima i nase odgovornosti ,samo napominjem to ...Mislim da je malim delom i nasa zaslugaa ..Kontas?

My soul is painted like the wings of butterflies

• »N.Y.C.Enes.N.P.« je muško

Datum registracije: 17.09.2005

• Poruku poslati

54

Nedjelja, 02. Oktobar 2005

http://www.lemonde.fr/web/vi/0,47-0,54-657785,0.html

Jes da nije ni za jedan normalan forum, ali kada su to Balkanci bili normalni? Evo vam video pa vidite. Iako sam ga jos ranije gledao, neka vide oni koji nisu. Jer trebaju svi da vide iako ja po neke detalje nisam mkogao da gledam a da ne grizem sam sebi ruku. Da srce pukne od muke i jada. Ako im ne sudi narod, Bog hoce!

;( ;( ;(
Samo je jedan, svega je vrijedan - Novi Pazar

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

55

Nedjelja, 09. Oktobar 2005

U Srebrenici se desio ne zapamceni masakr.To sam imala prilike cuti od gradjana Srebrenice koji su prezivjeli.Normalan covjek ne bi mogao da ostane ravnodusan na te price...jer su cetnici cinili ono sto ne bi ni Hitler uradio.Pitala sam se kakvi su to ljudi???Jesu zvijeri ili zivotinje i imaju li oni razum,srce ili su toliko poneseni time da su NEBESKI NAROD...grozno...
Ovim ne kazem da su svi Srbi isti,ali u vecina jeste.
Po meni ja ne vidim napredak Srbije...sve dotle dok stite Karadjica i Mladica.Znam 100 % da se Mladic krije na Dedinju kod Garde,negdje pod zemljom...ova "tajna" je povezana sa misterioznim ubistvom dvojice mladica prosle godine.Oni su saznali ono sto nisu smjeli znati.
Pozdrav.
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

56

Utorak, 11. Juli 2006

Srebrenica, 11. juli 1995 - da se ne zaboravi!

.
ed je dodao/la ovu sliku:
  • srebrenica_1.jpg

pepeljuga

Početnik

(10)

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

57

Utorak, 11. Juli 2006

Ja mislim da se genocid koji je pocinjen nad Srebrenicom,
nikada ne moze zaboraviti,niti se smije zaboraviti... ;( ;(
EL-FATIHA AMIN

harunh

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 14.09.2005

• Poruku poslati

58

Utorak, 11. Juli 2006

JEDANAEST GODINA OD GENOCIDA
NAD BOŠNJACIMA SREBRENICE

Braćo i sestre u islamu. Danas 12. džumade-l-uhra 1427.h., što odgovara 07. julu 2006. godine po Isau a.s., hutbu sam naslovio sa “Jedanaest godina od genocida nad Bošnjacima Srebrenice”. Govoriti o Srebrenici i genocidu nad Bošnjacima u njoj, naša je obaveza i ujedno velika odgovornost, pogotovo što je Srebrenica bila jedna od tri tako-zvane “zaštićene zone” na Drini...
Komandant odbrane Srebrenice, Naser Orić , koji je 11. aprila 2003. godine prebačen u Hag, dana 30. juna 2006. godine je od strane Haškog suda osuđen na dvije godine zatvora. Obzirom da je u pritvoru Haškog suda proveo više od tri godine, puštan je na slobodu i vratio se u Bosnu i Hercegovinu, 01. jula 2006. godine. Naser je bio i ostao simbol odbrane Srebrenice i treba mu čestitati na hrabrosti i odvažnosti...
U Memorijalnom centru Potočari, gdje je u proteklih nekoliko godina ukopano 1.937 šehida, 11. jula (utorak) ove godine će se inša-Allah klanjati dženaza namaz i ukopati 500 Bošnjaka Srebrenice. I to je tek četvrtina od ukupnog broja ubijenih Bošnjaka Srebrenice.
Allah dž.š. u Suri El-Burudž (Sazviježđa), 85. Kur’anskoj suri, koja je objavljena u Meki, govori o nevjerničkom narodu koji je pohvatao one koje su vjerovali u Allaha dž.š., pa su ih zlostavljali i mučili u želji da ih vrate u nevjerstvo. Kada su to vjernici odbili, oni su u zemlji iskopali jamu, napunili je vatrom i gorivom i nakon toga ih u nju pobacali. Zbog toga ih je Allah dž.š. prokleo:
"قُتِلَ أَصْحَابُ الأُخْدُودِ"(4) "النَّارِ ذَاتِ الْوَقُودِ"(5) "إِذْ هُمْ عَلَيْهَا قُعُودٌ"(6) "وَ هُمْ عَلَى مَا يَفْعَلُونَ بِالْمُؤْمِنِينَ شُهُودٌ"(7) "وَ مَا نَقَمُوا مِنْهُمْ إِلاًَّ أَنْ يُؤْمِنُوا بِاللَّهِ الْعَزِيزِ الْحَمِيدِ"(8) "اَلَّذِي لَهُ مُلْكُ السَّمَاوَات وَ الأَرْضِ وَ اللَّهُ عَلَى كُلِّ شَيءٍ شَهِيدٌ"(9) (سورة البروج: 4-9)
«Prokleti bili vlasnici rovova,»(4) «i vatre s' gorivom,»(5) «kada su oko nje sjedili»(6) «i bili svjedoci onoga što su vjernicima radili.»(7) «A svetili su im se samo zato što su u Allaha, Silnoga i hvale dostojnog vjerovali,»(8) «čija je vlast na nebesima i Zemlji, - a Allah je svemu Svjedok.»(9) (Suretu-l-Burudž: 4-9)
Neka je Allahovo dž.š. prokletstvo na one o kojima govore citirani Kur'anski ajeti! Neka su prokleti i zločinci, koji su nad Bošnjacima počinili stravičan zločin, a zločinci vremena u kojem mi živimo su u zločinu čak prešli i granicu koju tretiraju citirani ajeti, jer njihov zločin nije bio usmjeren samo na vjernike, već na sve Bošnjake – muslimane, bez obzira, bili oni vjernici ili ne bili, bili opredijeljeni ili neopredijeljeni, bili mladi ili stari, bili oni tek rođeni ili imali 96 ili 103 godine... Kada su Arkanovci aprila 1992. godine upali u Bijeljinu, ubijali su sve osunećene muškarce i u svima njima su vidjeli svoje zaklete neprijatelje. Kakva je to patološka mržnja skoncentrisana u unutrini neprijatelja muslimana? Kakav je to nagon da za sedam dana ubiju 10.748 Bošnjaka i da pri tome uživaju?
Prema popisu 1991.g., u Srebrenici je živjelo 36.666 stanovnika, od čega je na Bošnjake otpadalo 75%, na Srbe 23% i na ostale 2%. Bošnjaci su bili vlasnici 79% zemljišta i nekretnina. U Srebrenici je na početku agresije sebi utočište takođe našao veliki broj Bošnjaka: Zvornika, Vlasenice, Bratunca i Han Pijeska. Na Srebrenicu su udarali Užički i Novosadski korpus, kao i druge zločinačke formacije (Arkanovci i Šešeljevci), uz pomoć srpsko-četničkih jedinica iz BiH. Primjenjivane su i druge metode specijalnog rata: uskraćivanje napajanja vodom, spriječavanje dotura humanitarne pomoći, lijekova, energenata i dr.. Srbi su iz konvoja hrane odvajali što su željeli, a na prvom mjestu jestivu so, umjesto koje su Srebreničanima slali industrijsku so, sa ciljem njihova trovanja.. .
Međunarodna zajednica je uvođenjem embarga na uvoz oružja, onemogućila BiH odbranu od agresora. Ona je 1993.g. razoružala pripadnike Armije R BiH u: Srebrenici, Goraždu i Žepi i zaštitu "zona" predala snagama UN-a. Po rezoluciji Ujedinjenih Nacija, od 16. aprila 1993.g. se daje pravo UN da odgovore silom, uključujući vazdušne udare na prvu granatu ili vojnu invaziju na jednu od enklava. Nakon donošenja Rezolucije 819, od 16. aprila 1993.g., generalnom sekretaru UN-a Butrosu Galiju su se nudile snage: Malezije, Pakistana i Turske, koje su željele da preuzmu kontrolu nad "Zaštićenim zonama", ali je taj zahtjev odbijen i zadatak je povjeren nesposobnim Kanadskim, a potom Holandskim snagama. "Zaštićena zona" Srebrenica je od tog momenta postala legalan logor, za 42.000 Srebreničana i muhadžira iz okolnih gradova koji su prethodno okupirani.
Sredinom juna 1995.g. (prije na mjesec dana od zločina u Srebrenici) Američke i Francuske tajne službe su imale saznanja da je u toku opsežna priprema za napad na Srebrenicu, a još prije toga je Žanvije tražio pred Savjetom sigurnosti da povuče snage iz "zaštićenih zona".
U napadu na Srebrenicu učestvovalo je 8.000 agresorskih srpskih vojnika, potpomognutih sa 250 artiljerijskih oruđa. Operacijom se komandovalo iz komandnog mjesta Vojske Savezne Republike Jugoslavije, na Tari. Američke obavještajne službe tvrde da su napad na Srebrenicu zajedno planirali načelnik srpskog Generalštaba Perišić i četnički komanadant u BiH zločinac Ratko Mladić. Bernard Žanvije, je na jednoj konferenciji za štampu, na pitanje: "Šta mislite o Ratku Mladiću?", odgovorio: "Mislim da je on profesionalni vojnik, koji pokušava da odbrani svoj narod?" – Doduše, nije kazao, od koga. Od koga je trebao braniti srpski narod u Žepi, kada su u Žepi Bošnjaci bili u 100% procentu. Žanvije, u izvještaju od 10.07.1995.god., ima pripremljeno opravdanje za izostajanje vazdušnih udara, time što kaže: "Ako neko upita, zašto nema vazdušne intervencije, uvijek možemo odgovoriti da bi to bilo preopasno za naše trupe.”
Društvo za ugrožene narode je 12. jula 1995. g. optužilo London, Pariz i Moskvu da su priželjkivali pad Srebrenice i tražili su od Njemačke savezne vlade da se založi za ukidanje emarga na oružje, za bosanske žrtve. Oni su ujedno izvijestili o masakru u selu Slapovići, kao i da su Srbi spalili 50 žena i djece u Švedskom selu i da su potpuno uništili 13 sela. 17. jula Društvo je informiralo o ubistvima stotina Bošnjaka u Fabrici akumulatora u Potočarima, u Cinkari i Tvornici «11. mart». Stotine žena su odvedene u nepoznatom pravcu, da bi bile silovane i ubijane.
Komanda Holandskog bataljona je uništila video kasetu koju su snimili holandski vojnici, prilikom strijeljanja Bošnjaka u Potočarima. U Zagrebu je spisak od 239 predatih Bošnjaka srpskim snagama od strane Holandskog bataljona, “zagubljen”, a Holandski pukovnik Ton Karemans (Ton Karremans) je pohvalio zločinca Mladića za "odlično izvedenu vojnu akciju".
15. jula 1995.g. je u Beogradu postignuta nagodba sa Mladićem i to u jeku pokolja u Srebrenici. Na tom sastanku su bili prisutni i Karl Bilt., T. Stoltenberg, J. Akaši, S. Milošević i R. Smit. Isti su stanje u Srebrenici ocijenili "delikatnim", uz dogovor da se "ne pominje u javnosti"! Nagodba se sastojala u tome da NATO odustane od vazdušnih napada, za zamjenu za UN vojnike, koje su Srbi držali u "zarobljeništvu". Zašto je Američka vlada u tajnosti čuvala, puni mjesec dana, satelitske snimke muškaraca, koji kleče u poljima blizu Srebrenice, čekajući strijeljanje? Sasvim je sigurno, da su mnogi od njih mogli biti spašeni, da se reagiralo na vrijeme. Zašto Međunarodna zajednica nije reagirala onda kada je snimala razgovore četničkih komandanata, koji su govorili "da se 3.500 paketa treba odmah riješiti"!? Itd. . .
Srbi su nagrađeni za genocid, jer su dobili 49% teritorije BiH i to ne bilo kako, nego kroz para-tvorevinu RS. Srbi u Dejtonu nisu potpisali kapitulaciju, nego su naprotiv nagrađeni. Zločinci su promovirani u mirotvorce i humaniste i potpisivače Sporazuma, u vrijeme kada su Banjalučki Srbi pakovali kofere i bili spremni na bježanje, pred uspješnim oslobodilačkim akcijama 5. i 7. korpusa, ali je Dejton spriječio ostvarenje toga cilja. Ponovo je kažnjena žrtva, što je sastavni dio kontinuirane dvolične politike Zapada.
Brate i sestro! Zapamti tužnu priču Džemile Delalić iz sela Dobrak, kod Srebrenice: "Sjedim ja među onim narodom u Potočarima, kad vidim, mlada ženica, stisla se, znoj joj teče, grč na licu. Priđem, pitam je šta joj je, kaže: "Rađam!" "De sine", velim ja njoj, "ufati se jednom rukom za me, a drugom za svoju svekrvu"… Tako i bi. Oduprije se žena na nas, muško dijete zaplaka. Zgrabih ja dijete, hoću da mu zavežem pupak, kad četnik predame: "Spusti to dijete dolje!", veli. Ja ga popustih na dimije, fino dijete, duge kosice, kao da je okupano…Četnik priđe, nogom stade djetetu na vrat... Crijeva izletiše…" Zapamtimo : Tek rođeno dijete je, u Potočarima, 11. jula 1995. godine ubijeno, na oči njegove majke, koja ga nije uspjela ni zadojiti, pa ni ime mu dati!!! Neka je prokletstvo na izvršioca ovog zločina, na sve one koji su na bilo koji način učestvovali u zločinu u Srebrenici i na one koji su trebali i mogli, a nisu spriječili zločin! Molim Allaha dž.š. da zločince i njihove porodice zabavi: teškim i neizliječivim bolestima i neimaštinom i da ih učini ibretom (opomenom) za sve one koji ne vjeruju!!!
Haram bilo onima koji halale ili zaborave, da je za samo sedam dana jula 1995. godine palo 10.748 šehida Srebrenice, iza kojih je ostalo 10.000 jetima, koji su izgubili: očeve, majke, sestre, braću, dajidže, dajidžiće, amidže, amidžiće, tetkove i tetiće!!!
Braćo i sestre! Budimo budni i oprezni, jer nam se historija već stoljećima ispisuje krvlju nevinih Bošnjaka!!!
Gospodaru, pomozi ugroženim muslimanima, sačuvaj nas iskušenja koja nećemo moći podnijeti, oprosti nam grijehe i počasti nas u džennetu, društvom sa: poslanicima, šehidima i dobrim ljudima!
Sarajevo: 12. džumade-l-uhra 1427.h. Hutba: Džamija “Kralj Fahd” 07. juli 2006. godine Nezim Halilović Muderris
وَ السَّلَامُ عَلَيْكُمْ وَ رَحْمَةُ اللهِ!
Hvala Allahu dz. s. Koji je dao da se nadjem na pravom mjestu kad je bilo najpotrebnije! :klanja:

59

Srijeda, 11. Juli 2007

12 godina.
pink je dodao/la ovu sliku:
  • srebrenica.jpg
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Karakterna

Zlatna sredina

(10)

• »Karakterna« je žensko

Datum registracije: 21.02.2006

• Poruku poslati

60

Srijeda, 11. Juli 2007

nema vas, nema vas, nema vas,
gdje god podjem vidim vas....

...i niko zemlju ne kosi ni ore,
ne kosi ni ore, ne kosi ni ore.
Ovde po vazdan vode razgovore
sljubljene kosti i bijele laste sjena
i niko ne dodje da nas spomene
i niko ne dodje da nas spomene....

Srebrenice moja, Srebrenice draga,
Srebrenice zemljo ti si moja nada,
Srebrenice krvi, krvi roda moga,
vraticu se ja, vracamo se svi,
grudo moja rodna....
Rodjena si sa krilima. Zasto zelis da puzis kroz zivot?

Social bookmarks