Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

101

Ponedjeljak, 29. Mart 2010

Da li ce za ovu Deklaraciju, u kojoj ne pise da je u Srebrenici pocinjen genocid, glasati i poslanici koji sebe nazivaju bosnjackim Esad Dzudzevic, Bajram Omeragic, Munir Poturak, Bajram Sehovic, Meho Omerovic i Serif Hamzagic ?

Naravno, odgovor je DA... Sramotno!
[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

Kadir1982

Početnik

(10)

• »Kadir1982« je muško

Datum registracije: 29.03.2010

• Poruku poslati

102

Utorak, 30. Mart 2010

Dekleracija o Srebrnici danas u parlamentu Srbije.
Politika je zanimanje.

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

Datum registracije: 03.07.2008

• Poruku poslati

103

Utorak, 30. Mart 2010

Kako sma ja sinoć čuo na B92 klub Bošnjaka u skuštini Srbije neće glasati za predloženu rezoluciju, dok se u nju ne unese riječ genocid.
Na vatru odgovori vatrom !

Kadir1982

Početnik

(10)

• »Kadir1982« je muško

• Poruku poslati

104

Utorak, 30. Mart 2010

To je odnos izmedju Srbije i Bosne a ne srbije i bosnjaka iz sandzaka. Zato Bosnjaci Sandzaka ne treba da se mesaju u ono u sta nisu pozvani da se mesaju. Umesto da podrzimo kajanje srbije, mi dolivamo ulje na vatru. Nemojte se kajat kako vi hocete nego nasim recima. glupo, stvarno glupo da ne glasaju za rezoluciju. Idiotizam cisti ako ne glasaju.

Mogli bi oni da prestanu da zajebavaju krizu i da objasne ovom narodu svoje postupke. Koji su to medjunarodni faktori da zahtevaju nestto od vlade Srbije. Bogomi ko da smo ovce cuvali sa Srbima. Umesto da pozdrave priznavanje zlocina, oni dolivaju ulje na vatru.

Bosna mozda zeli da govori sa Srbijom bez svojih advokata.

Kakav narod, takvi i muhabet. A ovde muhabeta nema, dje je onda narod?
Politika je zanimanje.

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

• Poruku poslati

105

Utorak, 30. Mart 2010

Citirano

Orginalno od Kadir1982

Nemojte se kajat kako vi hocete nego nasim recima

O tome koliko se srbi kaju dalo bi se diskutovati na široko samim tim što neće da usvoje rezoluciju usvojenu u parlamentu E.U. i parlamentima zemalja članica E.U. pojedinačno, a potom i zemalja u regionu. Za tebe je sigurno i ta rezolucija usvojena širom Evrope i u amerčkom kongresu pisana našim jezikom, al sve jedno svako ima pravo na svoje mišljenje. Ako mene pitaš ja bih volio da se ta rezolucija u Srbiji nikako ne usvoji ma kojim jezikom bila pisana, ona u Srbiji nikad neće bit izraz kajanja već samo produkt pritiska međunarodne zajednice. A o tome kolko se tebe lično treba šta ticati samo bih ti rekao : BIH je pred međunarodnim sudom izgubila parnicu protiv Srbije samo zahvaljujući intrigantnim dilovima srbijanskog obavještajnog podzemlja sa Karlom Delponte ( tj ostatkom međunaroden zajednice ) da Srbija zadrži pravo neispostavljanja ključnih dokumenata tribunalu označenih kao DRŽAVNA TAJNA. Što je Delponteova nakon odlaska sa funkcije bila prinuđena da javno i prizna. Međutim taj postupak će BIH kad tad obnoviti a do tad će vjerovatno biti završen predmet po tužbi Hrvatske. Juisticija Boginja pravde je slijepa. A tko na pravdu čeka taj je i dočeka. Onda će se vjerovatno više ticati tebe kad ti i tvoja djeca budete morali odvajati od pemzije ili plate za plaćanje ratne štete.

Kadir1982

Početnik

(10)

• »Kadir1982« je muško

• Poruku poslati

106

Utorak, 30. Mart 2010

Svi su kao pametni, svi su kao ljuti. A gde srdzba vlada tu se sejtan igra sa ljudima kao sa igrackama. Mene cudi to da se niko ovde ne bori za Sandzak. Kakva svrha ovog Novopazarskog plavetnila. Zar nije bolje da se ovo zove Otvoreni Forum Sandzaka.
Puno bi bolji efekti bili da je tako.
Tesko da ce neko iz Srbije pokrenuti pitanje Sandzaka(pokrajine). To je za bosnjake-muslimane pa i cio svijet vazno.A Srebrnicu da mi ostavimo Bosni i Srbiji i da se ne mesamo u odnose te dve drzave.
Da se mi malo borimo za pokrajnu, to je moj predlog Administratoru. Novi Pazar je tursko-srpska rec. Sandzak je Arapska. Mnogo bi bolji efekti bili da mi pokrenemo pitanje Sandzaka.
Da se borimo za status pokrajne malo, dosta je bilo politicarenja. A sve pozitivne aktivnosti vlade da podrzimo, uz nadu da ce se vremenom doci do zadovoljavajuce forme. Za promene je jednostavno potrebno vreme, ali i dobar smer. Borba za srpsko - turski pakt i saradnju nije dobar smer. Tu bosnjackog naroda nigde nema.

JAVI SE SANDZAK!!!
Politika je zanimanje.

heRcilo

Početnik

(10)

• »heRcilo« je žensko

Datum registracije: 30.03.2010

• Poruku poslati

107

Utorak, 30. Mart 2010

Citirano

Idiotizam cisti ako ne glasaju.

Tebi pola porodice biva ranjeno od strane osobe N.N. i nakon izvjesnog vremena, boravka u bolnici i od težine povreda, to pola porodice premine . Za šta će osoba N.N. biti optužena ? Za šta bi je ti krivio, za pokušaj ubistva ili ubistvo ?

Sapienti sat!

po tvojoj logici, osoba N.N. kriva je za pokušaj ubistva
:O jednog dana, inšAllah !

Kadir1982

Početnik

(10)

• »Kadir1982« je muško

• Poruku poslati

108

Utorak, 30. Mart 2010

Na dunjaluku, posle svega sto se izdsavalo, mozemo samo da saburamo, a na ahiretu da se nadamo apsolutnoj pravdi.

Bosnjacima-muslimanimz iz Sandzaka je najbolje da prestanu da navijaju za novi pazar i da traze svoj udeo u srpskom politickom miljeu. A to je ni manje ni vise vec status pokrajne.

Nije vreme za pricu o gradovima vec za status pokrajne. Gradsko navijanje je prevazidjeno. Jer prisustvo navijanja predstavlja odsustvo svijesti. I obratno.
Politika je zanimanje.

heRcilo

Početnik

(10)

• »heRcilo« je žensko

Datum registracije: 30.03.2010

• Poruku poslati

109

Srijeda, 31. Mart 2010

Citirano

Orginalno od Kadir1982
Na dunjaluku, posle svega sto se izdsavalo, mozemo samo da saburamo, a na ahiretu da se nadamo apsolutnoj pravdi.

Bosnjacima-muslimanimz iz Sandzaka je najbolje da prestanu da navijaju za novi pazar i da traze svoj udeo u srpskom politickom miljeu. A to je ni manje ni vise vec status pokrajne.

Nije vreme za pricu o gradovima vec za status pokrajne. Gradsko navijanje je prevazidjeno. Jer prisustvo navijanja predstavlja odsustvo svijesti. I obratno.

vidim da si neki fanatik, ne bih ti puno zamarala moždane vijuge, mogu samo da ti poželim sreću .. da se i to desi, autonomna pokrajina Sandžak ..

toliko!
:O jednog dana, inšAllah !

Kadir1982

Početnik

(10)

• »Kadir1982« je muško

• Poruku poslati

110

Srijeda, 31. Mart 2010

Pored sabura, pa i pre sabura trebamo pozivat na Istinu. Tuzan je covek koji ne zna sta hoce. Zao mi je zbog nostalgije Administratora za Novim Pazarom, ali ja bih promene. Ja bih Sandzak.
Politika je zanimanje.

wow

Učenik

(49)

• »wow« je muško

Datum registracije: 14.10.2009

• Poruku poslati

111

Četvrtak, 08. Juli 2010

Tadić nepoželjan u Potočarima

Zbog nipodaštavanja odnosa prema genocidu nad Bošnjacima u Bosni i Hercegovini, kao i neprijateljskog ophođenja prema Bošnjacima u Srbiji, a posebno u Sandžaku, majke Srebrenice otkazuju dobrodošlicu predsjedniku Republike Srbije, gospodinu Borisu Tadiću.

link

"Majke Srebrenice" protiv dolaska Tadića i Erdogana

Banjaluka - Udruženje "Majke Srebrenice" saopštile su danas da se protive prisustvu predsednika Srbije Borisa Tadića i premijera Turske, Redžepa Tajipa Erdogana, komemoraciji u Memorijalnom centru Potočari, u nedelju 11. jula, gde će biti obeleženo 15 godina od zločina nad muslimanima.

Predsednik Upravnog odbora ovog udruženja Ibran Mustafić je, kako su preneli lokalni mediji, objasnio da je Tadić dobrodošao samo u "Republiku Bosnu i Hercegovinu", a vrata su mu zatvorena ukoliko priznaje Republiku Srpsku.

Za "Majke Srebrenice" turski premijer je nepoželjan zbog toga što Turska kao uticajan član NATO saveza nije sprečila stradanja tokom rata u BiH.

U saopštenju Udruženja Erdogan je ironično nazvan "pomiriteljem dva bratska naroda", a na račun predsednika Srbije iznete su i lične uvrede, poput one da je njegov otac, akademik Ljubomir Tadić, navodno jedan od kreatora "agresije i genocida".

"Majke Srebrenice" danas su optužile i Stranku demokratske akcije da je "zločinačka i genocidna" zbog održavanja veza sa Tadićem i Erdoganom, kao i zbog načina organizacije ovogodišnje komemoracije.

Organizacija takođe poručuje da će se 11. jula u Potočarima " itekako čuti" njihov glas.

Uz ogradu Memorijalnog centra Mustafić je još pre mesec dana postavio bilborde na kojima je ispisano "Srbija je odgovorna za genocid" i "Srbija jednako agresija jednako genocid jednako Dejton jednako Republika Srpska".

Na jarbolima stoje ratne zastave sa ljiljanima, a ne zvanične zastave Bosne i Hercegovine.

link

sanjin-020

Zlatna sredina

(42)

Datum registracije: 14.05.2009

• Poruku poslati

112

Petak, 09. Juli 2010

Vidi wow, majke Srebrenice su uvijek u pravu. Zbog onoga sto im je ucinjeno niko nema pravo da njima prigovori bilo sta. One imaju prava da kritikuju i prozivaju koga zele. Mogu da traze i da neko ne dolazi u Potocare. To je njihovo pravo. Samo, mi ne bi trebalo mahati sa tim njihovim protestima onako u zanosu kao da time nesto hocemo dokazati. To je zloupotreba njihove muke. Ja sam ranije citao kako neki pojedinci kojima su u Potocarima sahranjeni najblizi traze da se reisu Cericu ne dozvoli da klanja dzenazu ove godine. Razlog je njegovo bavljenje politikom i politizacija svega zivoga pa i Srebrenice. Isto ono sto prigovaraju i Zukorlicu. Procitaj vijest na linku a ima na internetu jos mnogo toga. Ja bih se drzao po strani, zbog postovanja prema zrtvama genocida. Ovo medijsko prepucavanje bih prepustio samo onima ciji su najblizi stradali i onima koji su prozvani.

http://www.vesti-online.com/Vesti/Ex-YU/…ci-i-Potocarima
Jedne prilike pitali Poslanika s.a.w.s:
"Može li vjernik biti kukavica? - Da! – odgovori Poslanik s.a.w.s.
- Može li vjernik biti škrtica? - Može! - odgovori Poslanik s.a.w.s
- A može li vjernik biti lažov? - E to ne može!... – odgovori Božiji Poslanik s.a.w.s.” (hadis biljezi Malik)

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

113

Petak, 09. Juli 2010

Sanjine taj link koji si postavio vodi na sajt koji je otvoreno protiv svega što ima veze sa istinom. Ovo nije nikakvo zvanično glasilo niti agencija da bi se moglo bilo šta što se tamo nađe uzeti kao ozbiljno.

wow

Učenik

(49)

• »wow« je muško

Datum registracije: 14.10.2009

• Poruku poslati

114

Petak, 09. Juli 2010

A baska sto je Sanjinu mnogo bitno KO prica, i vise nego STA prica. Zato on vjeruje i Ivanu Bešlića.
MRZNJA prema Reisu i muftiji te ocoravise futane. xx(

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

• Poruku poslati

115

Petak, 09. Juli 2010

Znam da nije lijepo u ovom momentu pričati o takvim stvarima ali vi forumaši koji nemate tako često pratiti medije iz BIH trebate da znate neke stvari vezane za Udruženje Majki Enklava Srebrenice i Žepe. Predsjednica udruženja Munira Subašić je jedna nekulturna baba koja koristi jad i bijedu Srebrenice i bogati se na srebreničkoj tragediji. Ja ne znam kakve su ostale članice udruženja ali ne mogu a da se ne zapitam kako sebi neko može dozvoliti da ga predstavlja jedna onakva javno kompromitovana, bahata i nekulturna baba kojoj je pred uključenim kamerama ovakav riječnik : "Ja imam primanja, vjeruješ li ti, mjesečno blizu četiri hiljade maraka. E, jebem mu majku, more mi, vala, biti dvije da trošim, da uživam k'o lord, a dvije da u nešto... A vjeruješ li da sam ja nezadovoljna?" - Kako li joj tek radi jezik kad je ne snimaju ?!

O džipu kojeg je UN donirao Udruženju i kojeg koristi Munirin sin, ona kaže: "Ne mogu ja njega držati ovdje. Ja njega držim, da ti pravo kažem, kod kuće. Moj sin nema auto, to može svako provjerit'. Eto, nekad upali taj auto i ode."

Munirina sa svojim udruženjem je miljenik međunarodne zajednice i vladajućeg režima jer su im se zavjetovali da više nikada neće postavljati pitanja tipa : Zašto je Karla Delponte odlučila da sakrije ključne dokaze u sporu BIH protiv SRJ odnosno SCG kao i to zašto je haški tribunal sakrio nekoliko hiljada ličnih stvari od pobijenih Srebreničana i uništio ih ?! Međutim postoji još udruženja žena iz Podrinja ( Srebrenice ) koja se nisu dala podkupiti i zbog kojih Delponteova više nikada neće smjeti doći u BIH i više nikada neće smjeti na raznim konferencijama u Hagu sresti se oči u oči sa njima. To su jedne fine hanume kojima humanost zrači iz očiju, mirne, staložene, kulturno se izražavaju, nepodkupljive pa se samim tim kao udurženja i nisu u stanju tako često da oglašavaju i dobivaju mediski prosotr. Na ovom svijetu samo je jedna vrsta ljudi gorih od za ubijanje blagoslovljenih škorpiona ( to su oni ljudi koji na sebi osim imena ništa drugo muslimansko nemaju, koji koriste tragediju Srebrenice za lično bogaćenje ). Neka je proklet novac zarađen na krvi i bijedi nesretnih ljudi.
emir-RA je dodao/la ovu sliku:
  • srebrenica_genocide_shkorpioni.jpg

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

116

Subota, 10. Juli 2010

Citirano

Orginalno od wow
Za "Majke Srebrenice" turski premijer je nepoželjan zbog toga što Turska kao uticajan član NATO saveza nije sprečila stradanja tokom rata u BiH.

[SIZE=4]"Turska je bila jedna od najvažnijih zemalja islamskog svijeta po pitanju pomoći Bosni. Turska nam je mnogo pomogla, razmjere ove pomoći čak i danas ne mogu otvoreno kazati. Zbog toga sam zahvalan turskom narodu."

(Alija Izetbegović)[/SIZE]

http://www.youtube.com/watch?v=p8ayjdV-ohw
http://www.youtube.com/watch?v=5ZrmjJRRRDk

"Ko se odvaži i radi brzo biće izbavljen,
dok i tragalac koji je spor može gajiti samo nadu." (Hz. Alija)

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

117

Nedjelja, 11. Juli 2010

Za one koji nemaju prilike da prate dešavanje na ovogodišnjoj dženazi u Srebrenici evo linka

http://www.justin.tv/rtvnp

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

118

Nedjelja, 11. Juli 2010

[SIZE=4]"Poručio bih još i to da nema osvete, a ima pravde,
neka niko ne traži osvetu i neka traži pravdu.
Potraži li se osveta, to će pokrenuti jedan lanac zla kojem nema kraja;
uz to što bih možda mogao dodati da ne žive u prošlosti,
ali neka je ne zaborave, neka budu okrenuti budućnosti."

(Alija Izetbegović, posljednji intervju)[/SIZE]

"Ko se odvaži i radi brzo biće izbavljen,
dok i tragalac koji je spor može gajiti samo nadu." (Hz. Alija)

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

• Poruku poslati

119

Nedjelja, 11. Juli 2010

Obama zbog Srebrenice napao međunarodnu zajednicu: Dopustili smo genoc

Predsjednik SAD-a napao međunarodnu zajednicu

"Užas Srebrenice je mrlja na našoj kolektivnoj savjesti, jer je na današnji dan, prije 15 godina, usprkos desetljećima zaklinjanja na 'nikad više', na ovim poljima i u ovim brdima ubijeno 8.000 muškaraca i dječaka. Oni su bili braća, sinovi, muževi i očevi, a završili su kao žrtve genocida", poručio je američki predsjednik. Obama je u svom pismu izrazio sućut obitelji stradalnika, a nije propustio naglasiti ni propust međunarodne zajednice koji je omogućio masakr. "Oni su bili ljudi koji su živjeli u miru i koji su vjerovali obećanjima da će ih međunarodna zajednica zaštititi, ali u trenutku njihove najveće potrebe prepušteni su sami sebi", kaže Obama. Obama zahtjeva uhićenje Ratka Mladića

Američki je predsjednik razočaran i ogorčen što se morao dogoditi genocid da bi međunarodna zajednica reagirala, ali istaknuo je ipak jednu svijetlu točku: "Ovaj zločin natjerao je međunarodnu zajednicu da reagira i zaustavi masakr nad civilima i od tada je spomen Srebrenice povezan sa snažnim osjećajem potrebe da svijet mora odlučno reagirati kad god je suočen sa zlom. U proteklih 15 godina SAD su zajedno s vama promovirale mir i pomirenje u ovoj nemirnoj zemlji. Jasno nam je da ne može biti trajnog mira bez pravde i znamo da ćemo biti prosuđivani prema naporima koje ulažemo u traženju pravde za srebreničke žrtve i one koji ih oplakuju". Obama je pozvao sve vlade da udvostruče svoje napore kako bi pronašli Ratka Mladića, "zločinca koji je predvodio egzekucije, a koji je i dalje na slobodi". "Time bi se odala počast srebreničkim žrtvama i ispunila naša moralna i zakonska obaveza da ne dozvolimo da zločin takvih strašnih razmjera ostane nekažnjen. Naša je sveta dužnost da pamtimo okrutnosti koje su se ovdje desile i da spriječimo ponavljanje sličnih zločina", poručio je predsjednik SAD-a.

Ja ne mogu da se otmem utisku da ovo rade namjerno. Prvo ćemo zažmuriti, dati kršćanima prećutnu saglasnost da ih pobiju a onda ćemo osuđivati, donositi rezolucije, kajati se, izvinjavati, proglasiti se odgovornim ( jer koga je tad briga ). Bolje bi bilo da ništa ne govore...

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

120

Nedjelja, 11. Juli 2010

Citirano

Orginalno od wow
"Majke Srebrenice" protiv dolaska Tadića i Erdogana

Za Tadica ih mogu razumeti, ali za Erdoana.....nikako! Nije vam on kriv sto ste Kumovali sa Srbima!
" Bilen alemlere rahmettir "

Social bookmarks