Niste prijavljeni

wow

Učenik

(49)

• »wow« je muško

Datum registracije: 14.10.2009

• Poruku poslati

121

Ponedjeljak, 12. Juli 2010

Citirano

Orginalno od emir-RA Znam da nije lijepo u ovom momentu pričati o takvim stvarima ali vi forumaši koji nemate tako često pratiti medije iz BIH trebate da znate neke stvari vezane za Udruženje Majki Enklava Srebrenice i Žepe. Predsjednica udruženja Munira Subašić je jedna nekulturna baba koja koristi jad i bijedu Srebrenice i bogati se na srebreničkoj tragediji.

Ta zena koju ti izvrijedja je izgubila muza i sina u Srebrenici. A guglajuci o ovome sto ti ispisa skontah da je napad na nju poceo onaj odvratni pis Bakir sto vodi emisiju 60 minuta. Ako si ti jedan od onih zavedenih bosnjaka koji podrzavaju gore pomjenutog islamomrsca reci da zavrsimo diskusiju.

Sto se tice vijesti o ne-dobrodoslici turaka uputite protestno pismo udruzenju jer sam ja samo vijest prenio, nemojte se na pogresnu adresu obracat niti dokazivat svoje hajanje Turaka, to niko nije doveo u pitanje. Posebno ti kukavicje jaje pod nickom ElBazari uvijek mudri i pametni, blagos nekad muftiji a danas Sulji za tebe...

na-braniku-grada

Zlatna sredina

(-24)

• »na-braniku-grada« je muško

Datum registracije: 25.08.2008

• Poruku poslati

122

11.7.2010 Potocari [Torcida Sandzak 1989]
Kao i svake godine pa i ovaj put nekolicina pripadnika TS se pojavila i prisustvovalo komemoraciji zrtvama genocida u memorijalnom centru Potocari...

Pazar je dio zivota mog on ce biti sampion!

wow

Učenik

(49)

• »wow« je muško

• Poruku poslati

123

Citirano

Orginalno od wow
Posebno ti kukavicje jaje pod nickom ElBazari uvijek mudri i pametni, blagos nekad muftiji a danas Sulji za tebe...

Ovdje sam zaboravio da stavim navodnike pa bi to bilo "mudri" i "pametni". Bez navodnika bi moglo potuljni i kvarni.

wow

Učenik

(49)

• »wow« je muško

• Poruku poslati

124

Srijeda, 14. Juli 2010

Citirano

STRANAC:
Sto li se ne pitate,zasto muftija nije bio u prvom safu pored reisa Cerica u Srebrnici?

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

Datum registracije: 03.07.2008

• Poruku poslati

125

Petak, 03. Septembar 2010

Philippe Morillon istjeran iz Memorijalnog centra Potočari

Francuski general Philippe Morillon danas je doslovno istjeran iz Memorijalnog centra Potočari. Majke Srebrenice nisu dozvolile Morillonu da oda počast žrtvama genocida, a nisu mu dale ni da opravda svoj prvi dolazak u Srebrenicu nakon rata i ponudi izvinjenje zbog svega što se desilo. Hatidža Mehmedović iz Udruženja "Majke Srebrenice", izjavila je kako je Morillon nepoželjan u Potočarima i kako ne može doći na njihovo hodočašće onaj koji je odgovoran za genocid.
I majke iz Udruženja "Majke enklava Srebrenica i Žepa" nisu dozvolile Morillonu da im se obrati, te su mu također kazale da je nepoželjan i da ide iz Srebrenice.
Kako saznajemo bivši francuski komandant UNPROFOR-a u Srebrenicu je došao privatnim automobilom u društvu jednog novinara i prevodioca. Želio je obići Memorijalni centar, odati počast stradalima, sastati se s majkama, i izviniti se za sve ono što se dešavalo 1995. godine. Međutim, osim što su Morillona istjerale iz Memorijalnog centra, majke generalnu nisu dozvolile ni da govori. Dok su novinari postavljali pitanja one su neprestano dobacivale. Ipak, general je uspio reći da osjeća veliku odgovornost za sve što se desilo tog kobnog jula 1995. godine, iako je 1993. godine smijenjen s mjesta komandanta UNPROFOR-a i vraćen u Francusku.
"Da sam znao šta će se desiti, te 1993. godine bih ostao u Srebrenici", kazao je Morillon novinarima. On je dodao i to da osjeća veliku odgovornost, ali krivicu podjednako snose i UN i tadašnje bosanske vlasti, te napomenuo kako se genocid u Srebrenici mogao spriječiti.
Napominjemo, Philippe Morillon je 1993. godine posjetio Srebrenicu, te je u tom gradiću proveo dvije sedmice kada ga je Fatima Husejnović zajedno sa ostalim ženama "zarobila" u pošti u Srebrenici.
Te 1993. godine nakon niza razgovora i pregovora Morillon je Fatimi kazao: "Rat je za Srebrenicu završen".
Danas se Fatima Husejnović trebala susresti s Morillonom i željela mu je postaviti niz pitanja, niti jedno optuživačko...
Kako je već ranije istakla za Sarajevo-x.com, ona smatra da je Morillon u to vrijeme učinio sve što je mogao, a bosanske vlasti i UN su imale 27 mjeseci da spriječe ono što je uslijedilo.
"Nisam mogla razgovarati s njim. Žene su stalno galamile i dobacivale. U jednom trenutku je bio toliko slab da mi se učinilo da će pasti. Pridržao se za mene... Mislim da se uplašio... Htjela sam mu postaviti nekoliko pitanja iz toga bi i žene koje ga optužuju mogle saznati više, ali mi nisu dozvolile, neprestano su galamile i dobacivale, kazala je Fatima Husejnović za Sarajevo-x.com. Morillon nije održao najavljeni sastanak, te se, nakon što su ga majke istjerale iz Memorijalnog centra, udaljio iz Potočara
Na vatru odgovori vatrom !

Fini

Početnik

(10)

Datum registracije: 25.08.2010

• Poruku poslati

126

Srijeda, 08. Septembar 2010

Srebrenica 95
Velikosrpski agresor je u i oko Srebrenice jula 1995, uz učešće srpskih kolaboracionističkih oružanih formacija iz Bosne i Hercegovine, u toku jedne sedmice na hiljade zarobljenih Bošnjaka likvidirao i zatrpao u masovne grobnice; na stotine živih je zakopao; muškarce, žene i dječake je sakatio i klao; djecu ubijao pred očima majki; natjerao djeda da pojede džigericu svoga unuka; silovao žene i djevojke; deportovao oko 30.000 ljudi, uglavnom žene i djecu,

http://video.yahoo.com/watch/5473253/14404401

http://www.camo.ch/sre_apr.htm

http://www.youtube.com/watch?v=KEb9UXjvi…layer_embedded#!

sanjin-020

Zlatna sredina

(42)

Datum registracije: 14.05.2009

• Poruku poslati

127

Četvrtak, 10. Novembar 2011

Snimak pljačke bošnjačkih kuća nakon pada Srebrenice

http://www.youtube.com/watch?feature=pla…&v=MXUcwTTSFQk#!

Carlos Robert Stajner (Carlos Steiner), veteran kanadske vojske, prošle je sedmice Međunarodnoj komisiji za ljudska prava pri UN-u u Ženevi uputio pismo u kojem vojnike UNPROFOR-a optužuje za sramnu diskriminaciju koju su od 1993. godine provodili nad Bošnjacima u Srebrenici.

Istražiti genocid
Stajner, koji je bio stacioniran na položajima oko Srebrenice, u pismu, čije dijelove ekskluzivno objavljujemo, naglašava da želi izvršiti veći pritisak na međunarodnu zajednicu i UN da se istraži genocid počinjen u Srebrenici, kako bi građani BiH konačno došli do pravde.

- Imam dokaze o kanadskoj odgovornosti u demilitarizaciji Srebrenice 1993. godine, ali i o zločinima protiv čovječnosti koje sam u okolici Srebrenici gledao vlastitim očima – navodi, između ostalog, veteran kanadske vojske.

On je, kako saznajemo, prilikom nedavne posjete BiH dostavio srebreničkim udruženjima i dokazni materijal, videosnimke iz enklave dok su srpske snage provodile genocid. Na obimnom videomaterijalu, koji je u posjedu našeg lista, a koji su, najvjerovatnije, snimali vojnici holandskog bataljona stacionirani u Srebrenici, između ostalog snimljena je i brutalna pljačka domova Srebreničana dok su bošnjačke žene i djeca protjerivani, a muškarci ubijani.

Na jednom od snimaka jasno se vidi kako civili i vojnici pljačkaju muslimanske kuće i imovinu nedugo nakon što su autobusima odvezeni, protjerani i izmučeni Srebreničani.

Žene i starci mahom su krali tepihe, slike i odjeću, dok su naoružani četnici grabili stoku!

Upletenost Kanade
Kanadski vojnik nije otkrio kako je došao do snimaka, ali u pismu upućenom Komisiji za ljudska prava objašnjava da želi podnijeti službenu tužbu radi istrage o upletenosti Kanade, odnosno njenih jedinica pri UNPROFOR-u, u zločine počinjene od 1991. do 1995., posebno od maja do septembra 1993. godine.

- U narednih nekoliko dana sve dokaze koje imam dostavit ću u elektronskoj formi. U tužbi koju podnosim tražit ću finansijsku naknadu za daljnje finansiranje istraživanja o tome šta se desilo u Srebrenici i sjeveroistočnoj Bosni. U ovom postupku sam srcem i više nikada neću napustiti bosanski narod – poručuje Stajner u izjavi za naš list.

Ponižavajući odnos vojnika
Sabra Kolenović, članica Udruženja „Majke enklava Srebrenica i Žepa“, kaže za „Dnevni avaz“ da se dobro sjeća diskriminacije koju su kanadski i holandski vojnici provodili nad Srebreničanima te da zbog toga pozdravlja Stajnerove napore u borbi za istinu i pravdu.

- Za razliku od Holanđana, Kanađani su morali sami praviti WC. Veliku nuždu iznosili su u vrećama na smetljište. Misleći da je riječ o bačenoj hrani, gladni narod rovio je po vrećama. Vojnici su im se za to vrijeme smijali, čak ih i slikali. Znali su uzeti i dvije školjke jaja i bacati ih preko rijeke prema ženi koja je u tom trenutku radila poslove oko kuće. Ona je širila dimije da ih uhvati, ali jaja su padala oko nje i razbijala se – priča Kolenović.

Dnevni avaz
Jedne prilike pitali Poslanika s.a.w.s:
"Može li vjernik biti kukavica? - Da! – odgovori Poslanik s.a.w.s.
- Može li vjernik biti škrtica? - Može! - odgovori Poslanik s.a.w.s
- A može li vjernik biti lažov? - E to ne može!... – odgovori Božiji Poslanik s.a.w.s.” (hadis biljezi Malik)

Asko

Zlatna sredina

(26)

• »Asko« je muško

Datum registracije: 05.01.2011

• Poruku poslati

128

Utorak, 10. Juli 2012

Srebrenica... iz vlaskog ugla

Ovaj post je već 1 puta uređen, zadnji put od »Asko« (10. Juli 2012, 22:35)

Social bookmarks