Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško
  • »sans« je autor ove teme

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

1

Petak, 31. Januar 2003

Skijanje, sankanje...

Skijanje se brzo uči, a mesta i snega oko Pazara dosta i to lepih... Za početak :
Golija je fenomenalna za apsolutne početnike, jer je staza veoma blaga a i nema gužve kao u ostalim sky-centrima.Pored ove staze, za one ambicioznije tu je i druga staza koja se po svojoj strmini može uvrstiti u srednje- strme.
Skijalište "Turjak" 4 km od Rožaja, takođe je jedna od mogućih destinacija koje bih vam preporučio, i naravno, za one najprobirljivije:
-KOPAONIK , zimska lepotica i nadaleko poznati sky centar. Na Kopaoniku ćete sigurno zavoleti zimu, čak i ako je pre toga niste voleli...

Uživajte!!!

P.S. O stanju sky staza u Sjeničkom kraju nisam upućen, pa molim one koji jesu , a radi su da to podele sa nama, urade to i to što pre...
:D
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

2

Petak, 31. Januar 2003

hop hop

Interesantna tema!

Znas kako stoje stvari! Ja moram svake godine da uzmem dozu skijanja da mi to drzalo do sledece zime! Prosto recheno: navuchen sam na skijanje! 8)
Ali problem je sto ove godine imam na faxu dosta obaveza pa jos uvek nisam bio na skijanju a pitanje je da li cu naci vremena!
Pa ako ga ipak bude ja cu skoknuti do Kopa ili u gorem sluchaju Golije a hteo bih da te pitam da li znas koliko je ski pass na Goliji (ako to uopste i moze tako da se nazove). Prosle godine je bio 300 dinara dnevni a Kop je ove godine i pored popusta papreno skup.

A i znas sta ja mislim. Meni je brate ona staza na Goliji smijesna - gotovo je to tragedija! Ono je za apsolutne pocetnike i to bez shtapova. Na Turjaku nikad nisam bio ali zato o Kopu mogu da ti pricham do sutra :))

Pozdrav pa se mozda sretnemo na nekoj zichari!
Sit Hungry Doesn't Believe

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

3

Ponedjeljak, 03. Februar 2003

sky-pass

Cena je ista kao i prošle godine, dakle 300 dinara.

Već sam naglasio da je staza na Goliji odlična za one koji prvi put staju na skije, i tu smo se očigledno složili,ali moram da primetim da verovatno nisi bio na drugoj stazi ( staza ima ski "lift sidraš"). Juče i prekjuče sam skijao po toj stazi i veruj mi sasvim je solidne težine. Dobra strana ove staze je i ta što čim se spustiš dole odmah (bez čekanja, ili uz čekanje od max. 2-3 min. već si na sidru) Loša strana je što je, ipak, za moj ukus, kratka (nekih 500 m.) a i često zaleđena...

Onako usput, preporučujem Goliju i ljubiteljima vožnje u zimskim uslovima jer je stvarno poseban doživljaj i samo putovanje kroz ove predele (skoro) netaknute prirode.
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

• »And_U_Price« je muško

• Poruku poslati

4

Utorak, 04. Februar 2003

Mislim da cu ipak za koji dan skoknuti na Goliju pravo iz BGD-a i idem pravo na tu drugu stazu.
U pravu si, nisam bio na tij stazi ali cu je obechavam probati, a to sto je zaledjena nije neki problem jer su i zaledjene i one sa Pancicevog vrha pa se izdrzi nekako.
Pozdrav za sve skijashe! :D

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

5

Utorak, 04. Februar 2003

Oni koji se zimi uglavnom koriste automobilom za gradsku vožnju i vožnju po relativno očišćenim i solju posutim putevima, treba da budu i te kako oprezni kada sa skijama na krovu krenu prema nekom skijalištu, jer su vožnja u gradu i vožnja planinskim predelima zimi dve potpuno različite stvari.

Vozač se mora prilagoditi uslovima vožnje izvan grada, na otvorenim putevima i u brdovitim predelima.

Detaljnije savete o vožnji u zimskim uslovima pogledajte ovde

i ... bode mi oči

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

6

Ponedjeljak, 10. Februar 2003

Znam znam :)

OPA BATO PA TEBI SVE SAME NULE ZA SLEDECI NIVO, samo ispred je jedna mala jedinica koja znatno mijenja stvar :rolleyes:

Prosle godine sam vozio sa lancima do Kopaonika i mogu vam reci da ni malo nije naivno kad tockovi upadnu u kolotrag i ne moze da se izadje, a bas u tom trenutku, po Murphyjevom zakonu naidje autobus. Jos kad se ukoci. Zadji deo ode tamo dje je do maloprije bio prednji.... :)))

paulus

Početnik

(10)

• »paulus« je muško

Datum registracije: 06.03.2003

• Poruku poslati

7

Četvrtak, 06. Mart 2003

pa phikrete ne desava se to svakom vec samo losim i nabedjenim vozacima koji su se verovatno praksali na nekim konzolama poput sonya a vozacki ispit platili
i ja ne znam sta gubite vreme po kopaoniku, eno vam rekreacioni pa kad napada sneg skijajte ono kod jaza i pojacajte nam turisticku sezonu
:))

Jasmin

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

8

Srijeda, 12. Mart 2003

heheheeeee dobar ti ovaj predlog pauluse za rekreacioni centar, pa mi bi ubrzo zapretili da budemo konkurencija i kopaoniku, samo fale nam zicare, al ne bi se ja cudio ni da to ne fikne na pamet nekome dAA NAPRAVI :)) :)) A za kica si se ogrijesio, ja sam cuo da je on bio najjaci igrac konzola playstation , a nauka kaze ko dobro igra igrice taj ni ne mora da polaze, moze samo da se pojavi i dobija vozacku c kategorije..
kico halali ali ja te malo ubaci u ovu temu koja preti da bude z atvorena :))
ona sanja da sam oprao ruke,da sam obrijan da sam lep..toplo je na jastuku..u polusnu.mirise na dorucak.prijatan glas iz druge sobe javlja:kazu IDEMO

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

9

Nedjelja, 23. Mart 2003

kad smo vec kod skijanja d vam kazem da sam bio malo na alpima i da je stvarno fenomenalno, mislim da bi svako ko voli skoijanje morao bar jednom da vidi alpe.
evo vam jedna mala fotka pa vi vidte
hadalj je dodao/la ovu sliku:
  • bekiskim copier.jpg
malo za promenu

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

• Poruku poslati

10

Četvrtak, 17. April 2003

Odgovor za Paulusa!

E pa necu ti nista drugo rec do.. Ti gospodine Pauluse u ovom slucaju zaobilazis istinu i zato :
Phikret je dodao/la ovu sliku:
  • nostedjavo.gif

• »And_U_Price« je muško

• Poruku poslati

11

Ponedjeljak, 05. Januar 2004

Vrijeme je da aktuelizujemo i ovu temu. Zima je uveliko tu skijaska sezona takodje! Evo ovih dana hvala Bogu ima i snijega te je sve to (uz suncano vrijeme kakvo se ocekuje narednih dana) pravi raj za ljubitelje zimskih sportova. Golija je na dohvat ruke sa novom stazom, ni Turjak nije daleko ali ja bih preporucio ako ste ikako u mogucnosti da odete do Kopaonika koji je takodje blizu ali daleko ispred ostalih ski-ponuda na nasem prostoru. Evo i cene ski passa za ovu sezonu:

ODRASLI DECA

Desetodnevni 6.500 4.700
Sedmodnevni 5.000 3.600
Šestodnevni 4.700 3.400
Petodnevni 4.200 2.900
Četvorodnevni 3.500 2.600
Trodnevni 2.700 1.800
Dvodnevni 1.900 1.300
Jednodnevni 1.000 700
Noćni 350

Cene su naravno u dinarima! :)

Skijaski pozdrav!

kiki

Zlatna sredina

(10)

• »kiki« je žensko

Datum registracije: 08.04.2003

• Poruku poslati

12

Super tema ;)
Secam se da sam imala mozda 5-6 godina kad bi me otac stavio izmedju nogu na sidro i vozio do pola staze pa onda ja polako uz plug,uz puno straha ali i uzivanja,naravno na tenane do cilja. :D

Bas juce pricam sa nekim ljudima kako su nekad bila lepa vremena,pa svake godine na skijanje,pa na takmicenja,osvajanja nekih medalja,koje nam uzgred da kazem i nisu davali iako smo ih osvajali,vec su one ostajale u klubu.Bile su to lepe godine.Sad je na moju zalost sve manje toga,nesto zbog para a nesto zbog vremena,skupo sve,gledam kako se ovaj And_U_Price "gadja" ovim cenama skipasa ko da je dzabe ;)

Isli smo na Kopaonik,Turijak nam je bio ko da smo kuci,pa onda Bjelasnica,Brezovica...a vala cu insalah otic i na tu Goliju kad je toliko hvalite.
A o Alpima jos uvek mogu da sanjam pa mi se mozda nekad i taj san ostvari,ako Bog da.
Ima li lepseg osecaja od skijanja na dobroj stazi?!Mislim da nema.
Pozdrav za sve skijase i one koji bi to hteli biti.
Pazi koju igru igras.

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

Datum registracije: 01.04.2003

• Poruku poslati

13

Citirano

Orginalno od kiki
Ima li lepseg osecaja od skijanja na dobroj stazi?!Mislim da nema.
Pozdrav za sve skijase i one koji bi to hteli biti.

Za mene je to bijo najgori osecaj, jer sam padala. Posle nekolila vremena sam bacila skije i ostatak vremena sam provodila slusajuci muziku, setajuci.

Nebi smetao odmor na Alpama, ali sigurno nebih skijala! :D
[SIZE=2] Veseo čovjek je kao sunce; kud god ide osvjetljava[/SIZE]

• »And_U_Price« je muško

• Poruku poslati

14

Utorak, 06. Januar 2004

Dobro, hajde ja sad znam da su Alpi "obecani ski centar" ali imamo i mi svoje Alpe, takoreci na dohvat ruke! Ski pass na Kopu jeste za malo dublji dzep ali kome je skijanje zadovoljstvo (a ono to jeste u svakom slucaju) izdvojice taj novac. Ja samo znam da je ove godine ski-pass nesto povoljniji u odnosu na prethodne godine. Secam se da je jednodnevni uvijek bio oko 40DM a sad je 1000 din (oko 33DM u staroj valuti ;) ). Ovi drugi su tu negde na nivou prethodnih godina ali ja mislim da je za nase uslove TRI dana na Kopaoniku dovoljno. Pored toga, opet kazem, imamo Goliju i Turjak kao surogat!

Skijashki pozdrav

P.S. Ocekujem komentar i od sans -a

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

15

Utorak, 06. Januar 2004

Ja sam ove godine već stao na svoje stare "dobre" skije, i to opet na Goliji.
Slažem se, Kopaonik je lepotica, Kopaonik je svakako i planina na kojoj sam prešao najviše skijaških kilometara, ali stvari se polako menjaju...
Golija je ove godine dobila novi sky-lift, popularni "tanjiraš" koji kroz samu šumu vodi do one druge staze o kojoj sam pričao prošle godine. "Dečiji" sky lift je uklonjen, staza za početnike proširena i produžena, tako da je sasvim solidna za početnike.

Cene: Polupansion u hotelu Golijski biseri 1200 dinara, sky pass 300 din (a može se i dalje jeftinije proći ;) ) U jeku novogodišnjih praznika, snega je bilo sasvim dovoljno a gužve ni malo...sve u svemu, zadovoljan sam a i prijatno iznenađen zatečenim stanjem na ovoj planini.

Put: prohodan, uz obaveznu zimsku opremu

P.S. Ko zna, možda vlasnik motela vidi ovo kako ga ja hvalim pa dobijem i neki specijalni popust ;)

i ... bode mi oči

16

Utorak, 06. Januar 2004

...nesam sans, ne se skijam, necem da placam ni vo stara ni vo nova valuta al' zato mozem da se grudvam do mile volje jerbo je za dzaba ...:D

Oprostite sto upadoh sa ovakvim komentarom, samo sam nesto vesela, necete mi zamerit? A skijanje nikad nisam dobro savladala, uvek bi dobro krenula, ali kako bi brze skijala tako bi se u meni javljao strah od pada i onda sam naravno padala i pre vremena kako bih "spasila" zivu glavu :D. Sankanje sam, za razliku od skijanja savladala mnogo bolje.

Pomenuh grudvanje...ja ovde nemam snega cak ni grudvu da napravim. ?(

posaljite mi malo, bilo sa Alpa ili sa Kopa svejedno mi je samo da je sneg :)

Pozdrav
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

• Poruku poslati

17

Utorak, 06. Januar 2004

Prosle subote 03.01.2004. bio sam na Turjaku sa svojim drustvom. Super smo se proveli (i u pravom i prenosnom smislu) :). Posto nismo mogli da dodjemo do boljeg auta (ovi nasi svi na izdisaju), odlucismo da podjemo autobusom. Iz Pazara ima linija za Rozaje svakog jutra u 7:00. Tako i podjosmo. Prvo (prijatno) iznenadjenje: bus ide za Berane, tako da smo istim busom stigli do Turjaka te nismo morali da presedamo. Tamo smo stigli oko 9:00. Drugo (neprijatno) iznenadjenje: Na Turjaku nidje nikog, a ni snega dovoljno za skijanje. Staza gola - malo blata, malo snega. Poslase nas na drugu stazu (duzina 1200 m), te ih poslusasmo. Tamo nam rekose da ce ukljuciti sidro kad dodje jos neko jer je nas bilo troje. Srecom tigose momci iz Pazara , te nam ukljucise. Sneg poce da pada, i za 10 minuta na stazi se naslo 30-tak skijasa. Najvise je bilo ljudi i dece iz ski kluba Rozaje. Ski pass dnevni je 4 eura. Oprema moze da se iznajmi u motelu Turjak. AKo se odlucite da idete autobusom kao mi pitanje je dal' cete moci da se vratite za Pazar jer linije iz Berana uopste nisu sigurne. Ako imate srece kao sto smo mi imali, pa magistrala bude prekrivena snegom, mozete se skijama spustit do Rozaja, pa tamo autobusom (proverenim) u 17:30 zapucat za Pazar. Inace na drugoj stazi nema prodavnice DJE BI INSAN mog'o kupit' nesto da popije, ali ima HIPERHLADNA izvorska voda. Usput evo vam jedan zanimljiv link koji za vas, bira skije, tip, duzinu...

<marquee><a href="http://www.elanskis.com/EN/ski/ski_selector.php">kliknite</a></marquee>

DeeDee

Početnik

(10)

• »DeeDee« je žensko

Datum registracije: 24.09.2003

• Poruku poslati

18

Srijeda, 07. Januar 2004

Ja uvek pricham kako za mene ne postoji bolji osecaj od onog kad sam na skijama(a skijam od svoje 5e god,a sad imam 24 pa vi vidite)!To je svojevrstan uzitak i nikad,ali N I K A D ne bih menjala odmor na planini za odmor na moru...al opet ,to je stvar ukusa,ima i more svoje prednosti,al za mene ;a-a.
Ja zbog januarskih rokova vec 2 godine nisam ishla na skijanje ono u komadu 7-10-12 dana,ove godine isto moram preskochit' zbog obaveza,ali ako Bog da za vikend sad odoh na Kopaonik pa makar taj jedan vikend da iskoristim.Da nije josh tih vikenda... :rolleyes:

Mooram da pohvalim ovu Bekimovu sliku gore:
Beksha,slika ti je extra!!! (o)

Pozdrav.
Istina je poput zvezde , koja skoro da se ugasi u nocnoj tami....

kiki

Zlatna sredina

(10)

• »kiki« je žensko

Datum registracije: 08.04.2003

• Poruku poslati

19

Srijeda, 07. Januar 2004

E,sad cuh na Kopaoniku snezni pokrivac 46 cm,ali duva strahoviti vetar pa rade samo neke staze,vecina ih je zatvorena.
Vazi pink,mozemo i da se grudvamo,ja sam uvek za sneg,al` ne znam kako da ti posaljem jednu grudvicu,pitacu u DHL dal` moze ;) Il stani kod ove Beksine slike pa te mozda malo dokaci sneg,vidim da je naostrio kantne pa reze sve ispred sebe.

E a DeeDee je pravi majstor na belom pokrivacu. (o)
Pazi koju igru igras.

nikica

Početnik

(10)

• »nikica« je žensko

Datum registracije: 08.01.2004

• Poruku poslati

20

Četvrtak, 08. Januar 2004

skijanje

E,super ste odabrale temu!!!!!!!! Sneg, sneg , sneg samo sneg. Hajde evo, DeeDee i kiki ja vas zovem da ove godine konacno odemo na skijanje,pod jednim uslovom ja da skijam a, vi ucite umesto mene. :]

Iz istog razloga ni ja ne mogu da odem na skijanje DeeDee.
Lepo mi putuj!!!!!
najodlucniji postupci u nasem zivotu najcesce su nepromisljeni

Social bookmarks