Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

41

Subota, 19. Februar 2005

sta bi sa tim obecanim slikama sa Kopa, ja ode iskopnje cekajuci
malo za promenu

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

42

Nedjelja, 20. Februar 2005

@hadalj:ja mislim da je te slike obecao And_U_Price al je slago!!
ako odem na Turjak pocetkom marta(a oticicu insalah samo ako bude imalo snega)donecu slike sa tog turisticko-zimskog centra,nije kop.al je slicno
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

43

Ponedjeljak, 21. Februar 2005

Slike jeste obecao And_U_Price i insAllah nece slagat. Problem je sto je film u aparatu i ceka na razvijanje, a ja aparat zaboravio u Pazaru. Ovih dana bi trebalo da odradim te fotke pa cu ih insAllah postavit ovde.

A Tashke neka uci sa tih slika :)
Sit Hungry Doesn't Believe

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

44

@And_U_Price : Tashketu ces ti da gledas iza ledja kad odemo na skijanje(ako uopste budes mogo da gledas od snezne prasine koju cu ostavljat iza sebe) :D
P.S.Ponecu stopericu,pa cemo se trkat u spustu i slalomu,ok?
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

45

Ada sam noge nemote polomit pa k'o hocete i letite sneznim stazama :D.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

46

Citirano

Orginalno od pink
Ada sam noge nemote polomit pa k'o hocete i letite sneznim stazama :D.

Don't wory,mi smo profesionalci :O :O .

47

Drago mi je zbog vas, samo ni profesionalci nisu imuni na padove i lomove :) Znam ja da vi pazite, al opet nije zgoreg napomenut vas jos jednom ;).
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško
  • »sans« je autor ove teme

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

48

Vidim da imamo na forumu profesionalaca za ovaj sport. Pošto sam ja amater, naravno već duži niz godina , zamolio bih za malu pomoć. U ovom sportu mi je onako na amaterskom nivou skoro sve poznato osim jednog: još ne znam da padam :D pa bih ove profesionalce malo da upitam o tome, edal bi nešto i ja naučio:

[SIZE=4]Kako se pada ??? [/SIZE]
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

49

Citirano

Orginalno od sans
Vidim da imamo na forumu profesionalaca za ovaj sport. Pošto sam ja amater, naravno već duži niz godina , zamolio bih za malu pomoć. U ovom sportu mi je onako na amaterskom nivou skoro sve poznato osim jednog: još ne znam da padam :D pa bih ove profesionalce malo da upitam o tome, edal bi nešto i ja naučio:

Salim se,nismo ni mi neki profesionalci,ali znamo kako se pada(pogotovu to zna And_U_Price :rolleyes: ).najbitnije je da nikako ne padnes direktno licem,t. spreda,frontalno,jer tad moze doci do ozbiljnih povreda(lomova)
No,jos je bitnije da kad vec osetis da ces da padnes ne pokusavati da se vratis u ravnotezu jer se tad jos vise razbijes!!
Znaci,kad vidis da padas,najbolje je skupiti skije i spustiti se na levu ili desnu stranu na kuk(nesto slicno kada golman hvata polu-visoke lopte).ako tako padnes,klizas se nekoliko metara na kuk ili ledja bez posledica,mozda ti otpadne skija ali nista strasno.ipak je najbolje objasniti na samoj stazi i stanju mirovanja,najlakse se tad nauci.nadam se da sam ti malo pojasnio kako se pada profesionalno ;)
@pink:svakom se desi da padne,pa i nama! ;)

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

50

Citirano

Orginalno od sans

Evo iz mog iskustva, ovako.

Naidjes na neku pozamasnu strminu, jedno 60% nagiba, podugacka, a dole mali plato, kolko da imas da se zaustavis. Te reknes sebi, vala sad cu da se spustim dodole, al da ne stanem. Velis, tesko ce bit al uz inshallah ima sanse.

Krenes tako, te hop te hop, do pola ti super ide i sam se sebi divis i uzivas, od pola noge pocnu popustat, nema tijelo vise snage. Razum vice koci majstore, a ti nej, obeco si da se tek dole zaustavljas, te zapnes jos ljijek, ono jos par metara ide nekako, a onda u jednom momentu, KRHA, ode tiii....

Ne pita kako, navrat nanos, skije lete na sve strane, tumbara, tumbara, udara i po glavi i po ledjima
Tako mu ti stignes do dole, ka sto je planirano, sam malo ugruvan, sa snijegom ustima, usima, zavrat, nema dje nije uso.

E, sansu bate, ako hoj da naucis ete ti, proba, nej se pokajat, bolje sigurno ne more bit.
malo za promenu

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

51

@hadalj
Ako proba ovaj tvoj model padanja,neznam dal ce bit u stanju da nam kaze kako se proveo :)) .
P.S.Sta cemo radit kad se sneg otopi pa ova tema ne bude vise aktuelna? ;( ;(

• »And_U_Price« je muško

• Poruku poslati

52

Utorak, 22. Februar 2005

Kao prvo, ogradjujem se od Tashketove konstatacije da sam profesionalac (jer je i na mene mislio kad je govorio u mnozini). Daleko sam ja od profesionalca, ali ne smatram sebe ni amaterom. Negde sam na sredini.

Sto se padanja tice, moram reci sledece. Svi smo mi padali manje ili vise. To se narocito odnosi na period kada se skijanje uci. Ako mi neko kaze da je pao sto ili vise puta, tada cu smatrati da taj zna skijati, jer se samo preko ogromnog broja pokusaja ( a to znaci i padova) skijanje moze nauciti.

Za pad je potrebno vise okolnosti. Moze se pasti ako smucka nije dovoljno zategnuta, ako se naleti na grbinu, na PANJ (ovo se desava na Goliji) koji "izvire" iz staze, ako je raskvasen sneg, veliki nagib i neprilagodjena brzina...

Kako pasti? Svako ce sam naci najbezbedniji nacin za pad. Ovaj koji je opisao Tashke nije los. Moje iskustvo je da kada vidim da ne mogu napraviti zavoj (zbog brzine ili cega drugog), sastavim skije i odvozim pravo nekoliko metara do pogodnijeg mesta za zavoj koji tada obicno pravim u sirem luku i kantnama kocim neretko do zaustavljanja. Sve ovo zavisi i od fizicke kondicije jer mene butni misici cesto zabole od velike brzine i voznje po grbinama (kojima obiluje Duboka 2 na Kopu o kojoj sam govorio).

@Tashke: Kad se otopi snijeg prepricavacemo dozivljaje i uzivaces u mojim fotkama.

@pink: hvala na ukazanoj brizi :)

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

53

Utorak, 22. Februar 2005

Citirano

Orginalno od And_U_Price
Sto se padanja tice, moram reci sledece. Svi smo mi padali manje ili vise. To se narocito odnosi na period kada se skijanje uci. Ako mi neko kaze da je pao sto ili vise puta, tada cu smatrati da taj zna skijati, jer se samo preko ogromnog broja pokusaja ( a to znaci i padova) skijanje moze nauciti.

Za pad je potrebno vise okolnosti. Moze se pasti ako smucka nije dovoljno zategnuta, ako se naleti na grbinu, na PANJ (ovo se desava na Goliji) koji "izvire" iz staze, ako je raskvasen sneg, veliki nagib i neprilagodjena brzina...

Ovo sto se padanja tice,vidim da sa puno ISKUSTVA pricas o tome. a i ove okolnosti za pad sto si naveo,ja znam samo jednu osobu kojoj smucka nije dovoljno zategnuta,koja nalece na panjeve,a to si ti!!
moram da te demantujem da treba sto vise da padas da bi naucio bolje da skijas.evo,ja na pr.sam dobar skijas a u proseku padnem jedanput dnevno,sto mislim da je odlicno.mozda je 'nekom'porebno mnogo vise da padne da bi naucio. ;)

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

54

Utorak, 22. Februar 2005

Citirano

Orginalno od Tashke
...
No,jos je bitnije da kad vec osetis da ces da padnes ne pokusavati da se vratis u ravnotezu jer se tad jos vise razbijes!!

Ovo je za amatera (dugi niz godina :)), dosta verovatno da ce pokusat. Naime amater po definiciji ima strah, pa bi sto prije da se zaustavi i u ovakvim situacijama odabere ovu soluciju koju je Tashke naveo.
Medjutim to je mach sa dvije ostrice. Ako se stalno tako radi onda nema izgleda da ce se jednog dana savladat' strah i naucit' skijat'. No, dobro moj savet je ponekad probati prevazici kriznu situaciju nekim manevrom (lijevom, desnom skijom) i ostati na nogama. Ipak nije znanje znanje znati, vec je znanje znanje dati, pa nedje kad naletimo prakticno cemo ovo potvrdit.

Citirano

Orginalno od Tashke
Znaci,kad vidis da padas,najbolje je skupiti skije i spustiti se na levu ili desnu stranu na kuk (nesto slicno kada golman hvata polu-visoke lopte).ako tako padnes,klizas se nekoliko metara na kuk ili ledja bez posledica,mozda ti otpadne skija ali nista strasno.

Ovo je najbolji nacin da se padne. Najgore je kada se naidje na dubok sneg pa se noge raskreche... e tad se pada ono pravo :). Evo pitajte Tashketa.

Rezime: Padajte samo na stranu! I jedite kod Dzo-a! :)

@hadalj: Svidja mi se kako si opisao ovu stresnu situaciju :) (jedan od stresora je i fizicka povreda ili strah od iste, daklem... :D ). Doziveo sam ovog februara da me obori dijete (sto bi se kod nas reklo: "djavo mu u usta :)"), koje me kulturno malo nize dole na stazi saceka (valjda da se izvini), ali meni je trebalo vremena da odskijam na jednoj skiji malo nize i ulevo ne bih li dosao do druge :).. A dijete nije imalo strpljenja...

@pink: Da samo znas kako prija kad covek vidi da neko brine :). Hvala ti!

P.S. Genijalno resenje, jos uvek nije patentirano zato navalite, je APSTINENCIJA 8)

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

55

Utorak, 22. Februar 2005

Koliko su moje informacije tacne, Tashke je potpuno tacno objasnio pravu tehniku pada. Pogledajte ovde. Nazalost su informacije na nemackom.

P.S. Ako vam je skijanje riskantno, vi probajte sedrnje. :D
HaNuMa_78 je dodao/la ovu sliku:
  • pad.jpg
EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

56

Utorak, 22. Februar 2005

Pa nisam ja za dzabe reko za sebe bez lazne skromnosti da sam pro. :O
evo,slika sve kaze,bas kako sam objasnio da je najbolje pasti.
@Phikret: izgleda,da to dete nece bit jedino ove godine koje te je pokosilo,'pazi se'.ustvari,ti si naviko,tebe su neki(e)bacale i sa zicare(sidra) :)) :)) secas se kad si pao u blato?ispricaj ljudima tu bruku ako smes,hajde. ;)

• »And_U_Price« je muško

• Poruku poslati

57

Četvrtak, 24. Februar 2005

Citirano

Orginalno od Tashke
moram da te demantujem da treba sto vise da padas da bi naucio bolje da skijas.evo,ja na pr.sam dobar skijas a u proseku padnem jedanput dnevno,sto mislim da je odlicno.mozda je 'nekom'porebno mnogo vise da padne da bi naucio. ;)

Ja sam govorio o padovima u toku procesa ucenja skijanja. Da sam znao da si ti Herman Majer ne bih se upustao u ovu polemiku. ;) A za tvoju informaciju, za 5 dana na Kopu pao sam jednom i to ne svojom greskom. To opet ne znaci da sam profesionalaca jer pada i gore pomenuti Majer.

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

• Poruku poslati

58

Citirano

Orginalno od HaNuMa_78
Pogledajte ovde. Nazalost su informacije na nemackom.

Idi bre HaNuMa_78 sto me isprepada sa ovim sajtom :). Ja jes' da ne razumem nemaèki ali jedna slika govori više od 1.000 rijeèi :). Strašno. Ima Tashke ovakvih slika kol'ko hoæeš samo ga sramota da postuje :O . Uostalom i sam reèe da mora dosta da se pada :] . Ima se iskustva - moze se ....

Što se tièe Tashke-tove opaske na moje upadanje u blato, evo kako se sve zbilo:

Probudim se ja, i vidim, k'o nešto ne valja mi stomak .. Biæe da je bilo pet, pola šes', al' više od šes' nije bilo...

Daklem. Bilo je to u februaru 2004. god. na Turjaku. Stigosmo tog maglovitog jutra oko pola 9 na Turjak. Bilo je vrlo malo snega na stazi, a jos manje pored staze. Isto onoliko malo koliko je bilo nade u nama da æemo tog dana stati na skije i da æemo se vratit' u Pazar.
Buduæi da smo u tom trenutku na dnu staze bili samo Tashke, Merima i Ja :] , i tri èoveka koji opsluzuju žièaru, rekoše nam (ti èoveci), zapravo ljudi :D , da se vratimo na drugu stazu koja æe toga dana biti jedina koja æe raditi...
I tako mi krenusmo ka toj stazi i ja u pokušaju da preskoèim potoèiæ (sa sve skijama u rukama i rancem na leðima), doskoèim petom na blatnjavu obalu potoèiæa :). Meðutim ne bi to bilo tako strašno (ja sam mislio da mi je samo èizma blatnjava), da moje skijaško odelo nije bilo bijelo i da mi èizme nisu bile odvezane i da se nisam, potrèavši sa lica mesta, isprskao cijelom dužinom svoga zadnjeg dela tela (OD UÈKURA DO BIJELA GRLA).
Naravno, kao što rekoše neki pametni ljudi: '' bolje drug blizu nego brat daleko '', taj '' incident'' je naišao na zdušnu podršku glasnih žica gorepomenutih, a evo sad i posle godinu dana to pitanje se pokreæe u javnosti! ?( . SRAMOTA 8)

A žièara ... Koja zicara?

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

59

Phikrete,samo jedna korekcija,sve ovo sto ti isprica,nije se zbilo u februaru vec 3-eg januara!(zbog tog je i bilo malo snega :D ).
a sto se zicare tice,secas se kad te ona rozajka baci sa sidra pred sto dusa???to sam ja hteo da ti ispricas!!!
ispricaj sve od A do SH!

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

• Poruku poslati

60

Petak, 25. Februar 2005

A jes bio je Januar. A isprica li ti ljudima kad si na Kopaoniku skij'o (zajedno sa mnom) na - 15 stepeni, kad se prs' pred okom nije video i kad si PAO te ti se skija do pola zabila ... U ZEMLJU, jok u sneg nego do cetvrtine u zemlju, do druge cetvrtine u sneg. A ovo oko sidra cu pojasnit malo docnije :)

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks