Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

121

Nedjelja, 19. Mart 2006

U mnogim disciplinama,za profi skijase je zavrsena sezona.Danas su na Planici zavrseni ski skokovi,pobedio je Jane aponen,a ukuppni pobednik u svetskom kupu je Jakub Janda,drugi je Jane Ahonen.
Janica Kostelic je usla u istoriju zenskog skijanja osvajanjem treceg kristalnog globusa.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

global

Zlatna sredina

(10)

• »global« je žensko

Datum registracije: 15.11.2005

• Poruku poslati

122

Nedjelja, 19. Mart 2006

Ne pratim bas takmicenja,al jedno znam-skijanje je najbolje (o) (o) (o) .
Dok skijam samo mi jedno prolazi kroz glavu-"da nema nista bolje od ovoga" :D
Uzivancija......................
misli globalno-deluj lokalno

ajla

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 05.03.2006

• Poruku poslati

123

Nedjelja, 19. Mart 2006

MA KAKVA GOLIJA KAKAV KOPAONIK NAJBOLJE JE TEPE. UZMEM "SEDRNJE"-RUCNI RAD I PRAVO NA TEPE- MILINE BRATE MILI. TO JE BIO ZIVOT. A DANAS NA SVE SVETSKE STAZE AL NIJE TO TO.

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

124

Četvrtak, 06. April 2006

Bi i prodje jos jedna ski sezona. Meni ostala u izuzetno lijepom secanju. Snijega ni za lijek, mozda na najvisim vrhovima tek da nas podseti na fantastican osecaj leteti niz padine brda i planina. Tema malo zaboravljena, sa pravom valjda ali ne mogu a da za kraj ne pokazem Tashketu jos jednu fotku. Nisu francuski Alpi (Beksa zavidim ti) ali jeste Kop, krusevacka strana, staza Gobelja greben. U pozadini hotel "Srwbrnac" i vijugavi put za Krusevac. Definitivno, najbolje skijanje je istrazivacko skijanje. Tashke dogodine ako Bog da together. Do skijanja...
And_U_Price je dodao/la ovu sliku:
  • Gobelja greben.jpg
Sit Hungry Doesn't Believe

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

125

Četvrtak, 06. April 2006

Citirano

Orginalno od And_U_Price
Tashke dogodine ako Bog da together. Do skijanja...

Ako Bog da vala.Posle jednogodisnje pauze kao nismo bili zajedno,naredne cemo ako Bog da samo da nas zdravlje posluzi.
Fotkan ti je (o) (o)
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

126

Četvrtak, 07. Septembar 2006

Vrijeme leti, neki su jos na moru a neki vec razmisljaju o skijanju. Ja se preko Googla podsjetih svog proslogodisnjeg skijanja. Povuce me da opet odem tamo :)

Na slici su prikazane dvije staze, Ova duza je zapravo bivsi seoski asfaltni put koji zimi koristi kao staza za skijase amatere. Duga je 3,7 km. Zutim tackicama je oznacena profi staza koja je duga oko 1,8 km. Spust profi-stazom plus povratak zicarom traje oko 20-tak min.
ed je dodao/la ovu sliku:
  • belchenland1.jpg
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

• »And_U_Price« je muško

• Poruku poslati

127

Kladim se da bih ovu zutu odvozio za 15 min zajedno sa zicarom. Posto voznju zicarom ne mogu da skratim jasno gdje stedim tih 5 min :)

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

128

Obzirom da put zicarom ukljucujuci minimalno cekanje i prolaze kroz rampe traje nekih 15 min bilo bi interesanto vidjeti gdje ces to dobiti na vremenu. Mozda da iskocis iz korpe negdje na pola puta :D

• »And_U_Price« je muško

• Poruku poslati

129

Pa dobro, ovo je novi momenat, jer u prethodnom postu nisi naglasio da vozna zicarom traje 15 min :) Hajde, onda da kazem da bih je odvozio za 19 min. Ako mi ne verujes izazivam te, samo ne znam kako da dodjem do tamo. :)

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

130

Cuj njega, ne zna kako da dodje :)

Cijena smjestaja je oko 10€ po osobi, dnevna karta za zicaru 18€. Racunaj da ti treba jos 10€ dnevno da kupis sebi malo hrane, eto te na 38€ dnevno. Za pet dana 190€. I toliko te kosta povratna autobusom. Kolima duplo manje. Za 380€ (autom oko 300€) imas petodnevno zimovanje na Schwarzwaldu.

Ah da, moras vizirat pasos. Inace vracaju sa granice :D

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

131

Ova konstatacija da se MORA vizirati pasoš nije tačna. Može se preći granica i preko brda samo ako znaš one tajne puteljke koje koriste oni koji na crno prelaze granice. :D

Hvala.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

• »And_U_Price« je muško

• Poruku poslati

132

Ed nisi tu uracunao i 35 eura za vizu 10-ak evrica za osiguranje i ostale troskove vezane za istu + kidanje zivaca oko toga hocu li je dobiti ili ne sto cifru za zimovanje dize na fantasticnih 400+ E. Za tu kintu mogu cijelu zimu da provedem na Kopu, mada ostaje nedoumica za koliko bih odvozio ovu cuvenu stazu :)

Sto se ovih puteljka, koje Spain pomenu, tice ni to nije losa ideja, ali posto moram proci vise granica, ne bih se bas usudjivao :)

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

133

@ed

djemu dodje ova staza ?

jeli ovo u crnu sumu? i jel preporucljiva za osobe (ko sto sam ja) koje nikad na skije nisu stajale ?

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

134

Jeste, crna suma (dok skontah sta je crna suma o| :)) ). Tacnije, Belchenland.

Za one koji nikada nisu na skije stali je fantasticna! Drugi, najkasnije treci dan garantujem ti ides na profi stazu

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

135

odlicno, a i nije bas daleko, komotno da se ode preko vikenda.

reko sam, ako ove godine ne odem na fujanje nikad necu X(

jos jedno pitanje za vas sto se u to razumete.

kakve skije da uzmem/iznajmim za pocetak ? 1.80 sam visok ... jesul preporucljive one kratke a siroke ... ?

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

136

Najbolje ti je da uzmeš neke dobre skije. :) Bolje da malo više platiš, a da su dobre, nego da jeftinije uzmeš pa da muku vidiš sa njima. :)

Hvala.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

137

Ranije su se vozile malo duze skije, nesto duze od sopstvene visine. Danas im je konstrukcija drugacija tako da se voze krace. E sad, imas dvije vrste a razlikuju se medjusobno u brzini. Razlika je u materijalu i u obradi ivica. Ako odes na Schwarzwald obavezno ces svratiti kod Jürgena u njegov ducan. To je jedini ducan u kojem se iznajmljuju skije u okolini. On ti nece dati ove brze jer ih nikome ne daje. Kaze da su samo za vrhunske sportiste.

Ako te sta interesuje pitaj. Auskunft kostenlos ;) .

• »And_U_Price« je muško

• Poruku poslati

138

Poslednjih godina trend je da se klasicne skije napustaju a prelazi se na novu konstrukciju tzv. karving skije, koje su lepseg i aerodinamicnijeg dizajna. One treba da budu nesto krace od visine skijasa nekih 10-15 cm. Moja preporuka su karving jer su mnogo lakse i prakticnije i svakako da je uzitak nemerljiv u odnosu na stare klasicne. Mada ja volim i jedne i druge :)

nevidljivi

Zlatna sredina

(10)

• »nevidljivi« je muško

Datum registracije: 10.01.2006

• Poruku poslati

139

Petak, 08. Septembar 2006

Citirano

Orginalno od PaZaRaC
odlicno, a i nije bas daleko, komotno da se ode preko vikenda.

reko sam, ako ove godine ne odem na fujanje nikad necu X(

jos jedno pitanje za vas sto se u to razumete.

kakve skije da uzmem/iznajmim za pocetak ? 1.80 sam visok ... jesul preporucljive one kratke a siroke ... ?

kratke a siroke jer se na njima brze uci i manje su sanse da se uvrnu noge.ako ne odes sa nekim ko zna osnovne stvari o skijanju,ne bi bilo lose da uzmes lekcije ili da potrazis na internet objasnjenja sa slikama.ja vise hajem onu dasku za snijeg,mada se sa njom ne koriste stapovi i vise se pada dok se uci.

admir pecanin - novi pazar sai baba
shirdi sai baba - sathya sai baba - novi pazar sai baba

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

140

Nedjelja, 18. Februar 2007

Evo vec je Februar na izmaku a ovo je prvi prilog ove sezone u ovoj temi,verovatno sto snega nema nigde ni na vidiku(barem ovde). ;(

Juce smo,doduse u okrnjenom sastavu(And_You_Price nam je mnogo nedostajao) Phikret,Meryma i ja bili na Kopaoniku.
Iako smo znali da vreme nece biti bajno,zbog moranja da se vratimo stalnim obavezama,bila je opcija ili da idemo u subotu ili da ne idemo uopste ove godine.Izbor je za nas naravno bio lak,idemo pa makar sekire padale (sto rece Phikret)

U putu nam je bilo super,Vozac sa 1001 pricom iz svog 36-ogodisnjeg iskustva nam je svojim prilicno neverovatnim pricama put koji je trajao 1h i 30 min ucineo da nam se ucini kao da je bilo 10 min. :D

Na Kop-u je vec bila druga prica.Cenkanje za ski-pas(kome je naglo skocila cena za vikend zbog velike potraznje)je trajalo pa skoro 45 min i na nasu radost relativno uspesno odradjeno. :(

Staze prilicno dobre,osim jedne-dve na kojoj ima previse skijasa pa su zbog toga prilicno havarisane,mnogo leda i ponegde viri i trava.

Skijali smo u oblacima,vidljivost ocajna,nekih 30 metara,vetar ubija,cas duva sa strane,cas direktno u prsa.
Pola sata pre kraja rada zicara,oprhvan kijavicom koja me uhvatila,suzavim ocima(nisam imao naocare,kolega mi ih zaboravio u Krusevcu,mada ni ovima koji su imali naocare nije bilo mnogo bolje),odlucih da je dosta za danas.

Primetih dosta Engleza i Slovenaca(jedan se futo izgubio pa me pita kako da se vrati :D ),ali taj cuveni Kopaonik,najbolja planina za skijanje u zemlji jos uvek nema ni jedan jedini wc ni na jednoj stazi,pa nekoliko hiljada skijasa dnevno zalazi iza borova,skoro do pojasa u snegu kako bi obavili najosnovniju nuzdu .

@And_You_Price: Voljeli smo da si bio tuuuu... ;( ;(

@Sans,Ed,Harunh: Jestel' vi bili negde ove godine?

@Pazarac: Jesi kupio skije,poceo da skijas?

Social bookmarks