Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

141

Ponedjeljak, 19. Februar 2007

Vala Tashke sad kad procitah ovaj post bi mi zao sto nisam bio gore, ali hairli bilo. Bilo je precih stvari. Ima vakta ako Bog da.

Sto se tice tih WC-a meni nikad i ne fale, jer se ne secam da sam imao potrebu za njim. Dehidrira se brate na skijama, pa fali voda za pice, a nje iako je uvek imam u rancu, ne mogu da se napijem jer je zaledjena. Ako se ipak desi da se mora "upolje"... ma ima suma kolko hoces :)
Sit Hungry Doesn't Believe

142

Iako nisam bila pitana, javih se da vi recem da sam i ja bila na skijanje. Citam vas i mislim se auuuu... imam ja dosta da vezbam dok onu stazu predjem za pola sata :).
Leogang, lijepo mesto. Pista ima strmih i manje strmih. Austrijanci ljubazni.
pink je dodao/la ovu sliku:
  • Salzburger Land.jpg
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

143

Citirano

Orginalno od And_U_Price
Vala Tashke sad kad procitah ovaj post bi mi zao sto nisam bio gore, ali hairli bilo. Bilo je precih stvari. Ima vakta ako Bog da.

Samo zdavlja pa ako Bog da sledece zime brat apsolvent pa ne mora da hita na fax pa cemo 5-6 dana na Kop ili renovirani Turjak. ;)

Citirano

Orginalno od And_U_Price
Sto se tice tih WC-a meni nikad i ne fale, jer se ne secam da sam imao potrebu za njim. Ako se ipak desi da se mora "upolje"... ma ima suma kolko hoces :)

Meni vala fale(a i Phikret-u :)) :)) ) Salim se malo.

Citirano

Orginalno od And_U_Price
Dehidrira se brate na skijama, pa fali voda za pice, a nje iako je uvek imam u rancu, ne mogu da se napijem jer je zaledjena.

Ada kako da dehidriramo,mi smo vratili pola sokova i vode koju smo poneli,ni zrak sunca nismo videli. X(

@Pink : Ja to pitah ove cije postove vidoh na zadnjoj strani,al naravno,svako ko je bio negde neka nam isprica kako je bilo.
Tebi vreme super bili,blago ti se,a pogledaj nama ;( ;(
P.S.Slika je nacinjena pri sredini staze,na vrhu je bilo duplo gore. o|

Tashke je dodao/la ovu sliku:
  • Kop-nedodija.jpg
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

144

Ponedjeljak, 19. Novembar 2007

Nova sezona pocinje. Snega za sada ima sasvim dovoljno. Na Kopu je pocelo promotivno predsezonsko skijanje radi Karaman greben (staza broj 7). cena ski passa za jedan dan 800 din, dva dana 1450 din.
Sit Hungry Doesn't Believe

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

145

Ponedjeljak, 19. Novembar 2007

Da vam pricam za nezgodu sa skijanja. Nemoj da me zezate, mozete da se smijete zbog toga i pricam.

Prosle godine ja otiso u Barakovce da skijam. NIsta dugacko brdo, dosta nizbrdo, izmedju drveca nekoliko vikendica i kleka. Pusto se ja nekoliko puta i dugo skijam nisam ja los skijac, al stvarno.
Nagovorim midza da mi stopa vreme. Prvi put 25 sekundi. Nezadovoljan ja hocu opet.DRUGI PUT BRZI MNOGO , ZA CELIH 5 SEKUNDI, ALI ZBOG TOGA I MNOGO OPASNIJE JE BILO. KADA SAM BIO PRI KRAJU NIZ JEDNU KLEKU PORED JEDNE VIKENDICE AL SE NA PUT POJAVI SLJIVA. I ZBOG BRZINE NISAM MOGAO DA JE IZBEGNEM , I UDARIO SAM GLAVOM U SLJIVU. GLAVOM U SLJIVU. U ZIVOTU ME NISTA NIJE TAKO ZABOLELO. TRI DANA ME JE BOLELA GLAVA.

o| o| o| o|
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

146

Utorak, 20. Novembar 2007

Auuu Jahja...nego reci nam kako je sve to podnela sljiva? :)
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

147

Imam i ja mnostvo (ne)zgoda sa skijanja :) Ranije sam na stazi stalno nosio neki sendvic, sok, cokoladu... Tako sam jednom poneo sok, tzv. "dvojnice" od jagode i stavio ga u dzep od ski odela. Spustajuci se niz stazu pao sam tacno na tu stranu gde mi je bio sok. Pakovanje od soka je od siline udara puklo i sok se prosuo prvo u dzep, a zatim i po mestu gde sam pao. S obzirom na to da dosta brzo vozim i da su mi padovi cesto bili zestoki, ljudi koji su me videli kako padam, plus crvenu tecnost oko mene pomislili su da sam se rasekao i da je to crvenilo oko mene moja krv :D

Onda jedna od omiljenih nezgoda mi je bila na dubokom snegu :D Tog dana smo imali slobodno poslepodne od ski treninga. Vreme za slobodnu voznju smo obicno koristili za skijanje po dubokom snegu. Imali smo uobicajena meste za skijanje po dubokom snegu, ali tog dana navalili moji drugovi iz kluba da skijamo na jednom drugom mestu. Rekoh, hajde da vidimo kako je tamo. Posto smo stigli, insistiraju oni da ne idemo odmah jedan za drugim, nego da pravimo malu pauzu u polascima. I ja krenem poslednji. Skijam par desetina metera i vidim poredjali se drugovi i gledaju u mom pravcu. Bi mi to malo cudno, ali nastavim ja da skijam. I onda, u delicu sekunde, ispod mene se stvori udubljenje. Kao stepenica, ali mnogo visocije. Ponor je imao sigurno 1.5m. Toliko se brzo pojavo da nisam imao vremena da reagujem i ukocim, vec sam se samo prepustio desavanjima. Cim sam izgubio tlo pod nogama telo je samo krenulo da se okrece u salto i na kraju sam pao na ledja koliko sam dug :D Ovo udubljenje nisam imao vremena da primetim, jer smo skijali po dubokom snegu, a u tom slucaju nagli padovi se uopste ne primecuju, vec je sve belo i ucini se coveku da je staza ravna. Srecom bio je dubok sneg, pa mi je ovaj pad na ledja bas bio prijatan :D
Posle su mi rekli da je jedan od njih pao na to mestu i tako su redom dovodili jednog po jednog i gledali sta ce da se desi :D
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

148

Citirano

Orginalno od pink
Auuu Jahja...nego reci nam kako je sve to podnela sljiva? :)

ti se brines za sljivu. Pusti sljivu kako je meni bilo. Dva dana mi je glava zujala. A sto se tice sljive dvije godine nije radjala. Al posto je velika bas velika oporavila se. :]
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

149

Jutros vidoh neku zenu kako ulicom vuce sanke i na njima neku djevojcicu.

Otkad nisam vidjela sanke....:( do jutros.

A danas ekstra vrijeme za po planini. Sunce...a snijeg. :(

Pink, stavih ovu tvoju sliku na desktop. Bas joj pripse.. :)
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Ibnul_Qajjim

Zlatna sredina

(10)

• »Ibnul_Qajjim« je muško

• Poruku poslati

150

Dobro se ef proveo :D ja bih volio da naučim da skijam, pošto već znam da sankam :D Ove zime planiram da odem malo na privatne časove skijanja, pa da ne znate gdje je najbolje i najpovoljnije? Jel puno teško? I gdje najbolje može da se nauči snowboarding? :D

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

151

Ibnul_Qajjim, za gde te zanima ski skola? Na Kopaonik ili te zanima ucenje skijanja kod nekih od lokalnih ucitelja skijanja? Davao bih ti ja casove skijanja da imam vremena :P Snowboarding mozes da naucis na Kopaoniku, a nisam siguran da li ima neko ko se time bavi u Novom Pazaru.

Skijanje nije nesto ni puno tesko, ali ni lako. Sve zavisi sa kojim nivoom bi se zadovoljio. Snowboarding je lakse nauciti ;)

Ibnul_Qajjim

Zlatna sredina

(10)

• »Ibnul_Qajjim« je muško

• Poruku poslati

152

Ma ja bih nesto sto bi mi pomoglo da naucim da skijam (necu da se takmicim, nego da jednostavno umijem, da se ne razbijem cim stanem na skije), a sto je ujedno i jeftino :) Jednostavno da mogu da se pustim tamo gdje se inace skijasi spustaju, bilo na kopaoniku ili nekom drugom mjestu, a da se istovremeno ne zakujem u drvo :D

Nesto optimalno, ja ne znam cijene. Cuo sam da je prosle godine bilo davanje besplatnih (ili bese vrlo jeftinih) casova skijanja na Goliji, pa rekoh mozda odem na Goliju par dana :) Al ne znam ni koliko je to dobro, nisam upucen u te stvari :) Sjecam se kad sam pokusavao da skijam na vodi, od 50 pokusaja, jedanput sam uspeo, al brate osjecaj je ahhhhhhhhhh, ko da letis :D Nadam se da je tako i po snijegu :D

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

153

Srijeda, 21. Novembar 2007

Na Kopaoniku ima dosta staza, pogotovu za pocetnike. Ima i veliki broj ski skola, ali je dosta skupo. Tako da bi ti najbolja varijanta bila da nadjes nekoga iz Pazara ko bi mogao na Goliju da te uci. Znam da ima ljudi u Pazaru koji to rade, ali nisam siguran po kojim cenama. Za skijanje treba samo volje da se nauci i rezultati ce doci. Vazno je samo da od pocetka naucis pravilno da skijas, jer se stare navike tesko brisu. Pogotovu kod skijanja.

Skijanje je ekstra sport. Sigurno jedan od najlepsih/najboljih. Jos kad se budes malo uhodao - milina ziva :)

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

154

Srijeda, 21. Novembar 2007

I još da se ja nadovežem na @ef-ov post, kao odgovor na post Ibnul_Qajjima: skijanje na vodi je, da ne preteram, 5 puta teže od skijanja po snegu . Eto ti gajret :).

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

155

Petak, 23. Novembar 2007

Citirano

Orginalno od And_U_Price
cena ski passa za jedan dan 800 din, dva dana 1450 din.

Tebra jel ovo uracunat i depozit,tj stvarne cene nakon vracanja depozita su 400 i 1050?
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

156

Četvrtak, 03. Januar 2008

Ja sam se upravo vratio sa skijanja. Deset dana da jedes baklavu pa bi ti dosadilo a ne da se po cijli dan spustas niz stazu uz nadu da te nece morati helikopterom kupiti :D

I ovog puta kao i prije dvije godine bio sam na Schwarzwaldu samo na drugoj pisti, ako se za ovo brdo moze reci da je pista. Uglavnom meni a posebno djeci je predstavljalo pravo zadovoljstvo, posebno po suncanom vremenu i ne tako niskim temperaturama. Staza duga svega 400-450 metara, penjanje liftom (uz cekanje) tri do cetiri minute, spustanje niz stazu jedna minuta. Visina snijega u prosjeku 30 cm.

Prvog dana sam djecu ucio, vec treceg dana ih vise nisam mogao stici na stazi. :)

ed je dodao/la ovu sliku:
  • juniori_na_skijanju.jpg
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

157

Četvrtak, 03. Januar 2008

Lijepo ga ed ucosao, nema sta :) Mada nisi morao da se vezes za tu jednu stazu. Trebao si krenut da skijas i po drugim, pa bi ti sigurno bilo zanimljivije :)
Ja na zalost zbog obaveza u poslednje vrijeme nisam ugrabio da odem na skijanje, ali ako Bog da inshala za mesec, dva, a mozda i tri idem da se posteno iskijam i odmorim bar nedelju dana.
A evo jos jedne moje nezgode sa skijanja: kao sto sam vec napisao u predhodnim postovima volim da skijam po dubokom snijegu. Tako sam se jednom prilikom spustao niz neutabani deo jedne od najstrmijih staza na Kopaoniku. Na samom vrhu najstrmijeg dijela staza skije su mi je nekako uplele i krenuo sam sa padom. Padao sam tako sto sam se kolutao niz strminu radeci kolutove unapred. Staza je bila tako strma da apsolutno nisam mogao nista da uradim da bih se izvukao. Najsmesnije od svega mi je bilo sto taj strmi dio nije bio kratak, pa je moje prevrtanje potrajalo bar 5-6 sekundi i imao sam vremena da razmisljam o situaciji u kojoj sam se nasao :) Nikada se u zivotu nisam osjecao bespomocnije. Bio sam kao lutka koju je neko okretao i bacao. Skija mi je posle ovoga skroz naprsla, ali meni hvala Allahu dz.s. nije bilo nista. Cak mi je ovo jedan od najdrazih padova :D

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

158

Subota, 05. Januar 2008

Za ljubitelje skijanja sa foruma jedan kraci spot sa upravo zavrsenog zimovanja.

Bosnjacad na skijanju
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

159

Subota, 05. Januar 2008

Citirano

Orginalno od ed
Za ljubitelje skijanja sa foruma jedan kraci spot sa upravo zavrsenog zimovanja.

Bosnjacad na skijanju

Bosnjacad odlicno skijaju..... (o) (o) (o)

Nego mi sad otvori problem :D.......Cipsi Kings (o) (o) (o) moram sada da ih downlodujem :P
" Bilen alemlere rahmettir "

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

160

Ponedjeljak, 14. Januar 2008

Za sve ljubitelje skijanja evo adrese gde mogu naci dosta zanimljivih i neophidnih informacija ukoliko zelite otici negde na skijanje.
www.skijanje.co.yu

Na zalost Turjak i ove sezone ne radi jer su padine(plac) gde su staze valjda vracene pravom vlasniku na osnovu zakona o denacionalizaciji pa je doslo do zastoja u postavljanju nove zicare.

No,samo 20-tak km dalje od Turjaka obnovljen je hotel Lokve a mislim i zicara koja sa puta izgleda nenormalno strmo,pa ko voli nek izvoli. :]

@And_You_Price,Phikret : Hocemol pocetkom februara negde,Kop ili Goliju?Sta mislite?

Social bookmarks