Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško
  • »hadalj« je autor ove teme

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

1

Subota, 06. Novembar 2004

Slikarstvo

Evo ovde mozemo pricat i o slikarstvu, za one koji vole. Mozda neko nesto i nacrta il naslika pa eto mozemo to podelit skupa.

PS. evo jedne moje slike koja mi visi na zidu, nije bas da je najbolja od svih koje sam napravio al tako je to, onu koju niko nece ona ostane meni. :D

Nekako cesto pomislim na moje slike, gde li su, gledal ih ko? Imalo je finih, neke mogu drzat samo u glavi jer nazlaost nisam ni fotku sacuvao.
hadalj je dodao/la ovu sliku:
  • slika bez imena.jpg
malo za promenu

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

2

Nedjelja, 29. Januar 2006

Neverovatno!

Neverovatno, zaista!
Vidim - "slikarstvo" na portalu. Kontam, moracu da listam stranice dok dodjem do kraja, kad ono - 2 odgovora! No dobro, ukusi su razlichiti, shta cemo sad...

Hadalj (shto mi je glupo ovako da te zovem), slikash li josh? Ja sam do pre oko 3 godine i crtala poneshto (crtala, ne slikala), i "kanim" se da uzmem materijal ovih dana pa da opet pochnem. To me nekako opushta...

Ono shto mi je posebno drago, a mozda vi iz inostranstva to niste znali, jeste da nasha galerija "Sopocanska vidjenja" vec dugo radi non-stop. Uvek je neshto izlozeno i uvek ima poneshto da se vidi. Dobro, to da li ce neko otici to da vidi i u kom broju, je vec druga tema.

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

Elvinov babo

Profesionalac

(10)

• »Elvinov babo« je muško

Datum registracije: 15.05.2003

• Poruku poslati

3

Utorak, 31. Januar 2006

Evo jedan portret.Crto ja :D
Elvinov babo je dodao/la ovu sliku:
  • Epi 007.jpg
Zaboravi na probleme,sutra dolaze novi.

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

4

Utorak, 31. Januar 2006

E bash bash mi je milo...

Al' ono najmilije :]

Slikarstvo je divno, kao umetnost a i kao nezavistan nacin izrazavanja pojednica.

Opet, slikarstvo je Jako jako shirok pojam i obuhvata cak i neke instalacije u prostoru, razne oblike kombinovanja tehnika i nacina iskazivanja

bash bi' voleo da vidim neke radove chlanova foruma, ja ih do sad imam vech jubilarnih 1000 8)
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

5

Srijeda, 01. Februar 2006

Nas akademski slikar Izudin Porovic, rodom iz Prijepolja a trenutno zivi i radi u Mannheimu (Njemacka) je nedavno zavrsio ciklus \'Tanz der Seele\' (Ples dusa). U pitanju je digitalna grafika. Ja mislim da je to novi pravac u slikarstvu. Kaze da je prilikom izrade ove serije bio inspirisan tekstovima Dzelaludina Rumija.

Da kazem i to da jedna od slika iz ove serije krasi i moj stan ;)

Kunstraum-Porovic

ed je dodao/la ovu sliku:
  • porovic.jpg
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

6

Lijepo je da ima ljudi koje inspirisu autoriteti kakav je Dzelaludin Rumi, tj. Hazreti Mevlana k.s.

Moram reci i to da djela koja je pisao Hazreti Mevlana k.s. su vise nego knjizevna djela. :) Naravno, mogu se gledati i iz perspektive knjizevnosti, ali to bi bio promasaj same sustine njegovog pisanja. :) Eto, to napisah usput da se eto zna.

Hvala.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

7

U ovome sam pravi laik,ali...kad vidim lijepu sliku odusevim se.Uvijek sam se divila osobama koje umiju da slikaju i da svoja osjecanja prenose na platno.Jedino sto znam da crtam su srtipovi,i to sam i crtala nekada kad sam imala vise vremena...ali to nije umjetnost :(

ed-e lijepa ti ta slika :)
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

8

Umetniche...

Citirano

Orginalno od galaksija
Jedino sto znam da crtam su srtipovi,i to sam i crtala nekada kad sam imala vise vremena...ali to nije umjetnost :(

Hmmmmm......

Strip jeste umetnost.
...I to ima redni broj...
...Deveta po redu...
...i nije lako crtati stripove...
...Naprotiv...
...i ne moze to svako...
...i...

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

kap

Učenik

(10)

• »kap« je žensko

Datum registracije: 28.01.2006

• Poruku poslati

9

Utorak, 30. Maj 2006

........
kap je dodao/la ovu sliku:
  • 0055.jpg
SVJETLOST

Gyerzelez

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 25.06.2003

• Poruku poslati

10

Petak, 02. Juni 2006

Evo jednog Sandzaklije koji je Hrvatski umjetnik:

http://www.dinotrtovac.com/

COMMENT;

Da se mnogi ne nadju 'uvrijedjeni' s' time sto je on 'Hrvatski umjetnik', pazite, da ne citiram jer nemam siguran izvor, Muhamed A.S. je jednom rekao: „Onaj grad koji te primi, to je tvoj grad“.

Znaci njega je njegov grad istjerao a cinjenica da je sahranjen u Medini. Covjek se rodi u jednom gradu (vodi porijeklo iz jedne regije), sto ne mora znaciti da on sad mora isljucivo biti vezan ili ostati u njemu/toj regiji.

Dino je izgleda u Hrvatskoj ostvario svoje potencijale.

• »$anj@qu€« je muško

Datum registracije: 10.06.2006

• Poruku poslati

11

Srijeda, 14. Juni 2006

DŽEVDET NIKOČEVIĆ Exhibition

“Bolje jedanput čestito umirati, nego cijeli život umirati od straha."

TheCrow

Početnik

(10)

• »TheCrow« je muško

Datum registracije: 14.06.2006

• Poruku poslati

12

Srijeda, 14. Juni 2006

Pardon

Cija je to slika KAP ?
I'll always be With you...

kap

Učenik

(10)

• »kap« je žensko

• Poruku poslati

13

Petak, 16. Juni 2006

Hehe nije moja.. :D ..to je slika Ismaila Acara,slikara iz Istambula..a vishe o njemu na www.ismailacar.com.tr
SVJETLOST

studentica

Početnik

(10)

Datum registracije: 16.06.2006

• Poruku poslati

14

Petak, 16. Juni 2006

Drago mi je da se mladi ljudi zanimaju za slikarstvo. Nadam se da ce ova tema dobiti vise priloga. I ja amaterski crtam iz hobija (nije da cete moje radove vidjeti na nekoj izlozbi ili sl., vec to cinim onako za sebe, opusta me...) Htjela sam samo da pohvalim radove koje sam vidjela na ovoj temi, i drago mi je da ima nasih umjetnika koji rade i ostvaruju uspjeh u svijetu, i cim prodju ovi ispiti prosetacu malo netom, da saznam i vidim vise. Ovo je moja prva poruka na ovom forumu, privukli ste me da se uclanim.
Pozdravlja vas jedna tutinka(o)

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

15

Subota, 17. Juni 2006

Evo coveka cije me slike prosto ocaravaju i koga veoma postujem. To je mog dobrog druga Farisa babo. Faris je takodje krenuo njegovim stopama i akoBogda bice i njegovih dela uskoro.
U pitanju je gospodin Dzengis Redzepagic iz Novog Pazara, akademski slikar. Na ovom dole sajtu postoji izvod iz njegovog opusa kao i biografija.

http://www.sanoptikum.org.yu/slikarstvo/…pagic/index.htm

Conception

Početnik

(10)

Datum registracije: 15.05.2006

• Poruku poslati

16

Subota, 17. Juni 2006

Primjetio sam da se na nasim prostorima na puno mjesta mogu naci kopije nekih slika koje se prodaju po smijesnim cijenama. To je u jednu ruku dobro, jer onda svi imaju priliku da imaju neki takav detalj, ali se zanemaruje kvalitet istih, te se onda svi zgranu kad im se ponudi slika nekog afirmisanog umjetnika, jer "istu takvu mogu naci za 10 evra u onoj prodavnici". Zao mi malo prave umjetnike, ali... ko zna zasto je to dobro...

studentica

Početnik

(10)

Datum registracije: 16.06.2006

• Poruku poslati

17

Nedjelja, 18. Juni 2006

Ma ne treba ti biti zao. Kada bih ja bila umjetnik, sigurno ne bih zeljela da neko, ko ima takav ukus da zeli kupiti neki kiceraj od 10 eura, ima i moju sliku. Zamisli sliku poznatog umjetnika o sobi prepunoj onih svijetlucavih slika svih mogucih boja koje prodaju kinezi, pred sarenog namjestaja duginih boja i groznih dezena, sa tepisima jarkocrvenih boja i cvjetnih motiva! Pa tu slika i njena ljepota gube svaki smisao i vrijednost...
Nedavno sam vidjela predivnu sliku koja me je odusevila, ali kostala je 1000KM. Ja, naravo nisam imala novca za takvo nesto (malo koji student i ima), a i da jesam, bilo bi grehota unijeti je u ovaj haos od moje sobe, pretrpan knjigama, improvizovanim namjestajem isl. :-)

press

Učenik

(10)

Datum registracije: 13.08.2003

• Poruku poslati

18

Nedjelja, 18. Juni 2006

Mogu li ja sa fotografijama ?

Nisam slikar, ali sam umjetnicki fotograf i clan sam ULUPUBIH-a, a ponekad osim samostalnih izlozbi izlazem zajedno sa likovnim umjetnicima i uklopim se prilicno. Evo jedne moje fotografije:
press je dodao/la ovu sliku:
  • Europa je iza.jpg

kap

Učenik

(10)

• »kap« je žensko

• Poruku poslati

19

Ponedjeljak, 19. Juni 2006

presse jedino josh na ovoj temi ima neshto od ove vizuelne umjetnosti tako da je ova tvoja fotografija sasvim na mjestu ;)...na zalost na temi fotografija nema ni U od umjetnosti..
a za fotografiju samo (o) (o) (o)
da nemash skoro kakvu izlozbu gdje bih mogla pogledati fotografije?
SVJETLOST

press

Učenik

(10)

Datum registracije: 13.08.2003

• Poruku poslati

20

Srijeda, 21. Juni 2006

kap po kap okean:)

Hvala na pitanju. Moja je strnica, www.vucelj.cjb.net gdje imam gleriju fotografija, te galeriju fotografija sa haiku poezijom. Takodje ima moja galerija fotografija na , www.sanoptikum.org.yu, te nekim drugim stranicama. Za sada imam poziv iz Zagreba , gdje cu izlagti svoje umjetnicke fotografije u desetom mjesecu, a prosle godine sam izlagao u Pazaru, Tutinu, Buzimu, Travniku i Bihacu.
press je dodao/la ovu sliku:
  • Biserne kapi.jpg

Social bookmarks