Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Gyerzelez

Zlatna sredina

(10)

• »Gyerzelez« je autor ove teme

Datum registracije: 25.06.2003

• Poruku poslati

1

Četvrtak, 10. Juli 2003

Slike iz "slobodnog" Iraq-a

Selam svima

Propast Irachke djece pod nadzorstvom oslobodilaca sa zapada.

Djevojka (Ashwaq) je 9 god. a jaran do nje (Omar), 12. On "sniff-uje" ljepilo za razonodu.

Kol'ko chujem, mogla bi fotka da prodje k'o da je iz Shutenovca?

Gyerzelez

Gyerzelez je dodao/la ovu sliku:
  • Oslobodjeni_Irachani.jpg

Giovanni

Profesionalac

(10)

• »Giovanni« je muško

Datum registracije: 13.09.2002

• Poruku poslati

2

Četvrtak, 10. Juli 2003

Diskutabilno...

Citirano

Orginalno od Gyerzelez
Selam svima

Propast Irachke djece pod nadzorstvom oslobodilaca sa zapada.

Djevojka (Ashwaq) je 9 god. a jaran do nje (Omar), 12. On "sniff-uje" ljepilo za razonodu.

Kol'ko chujem, mogla bi fotka da prodje k'o da je iz Shutenovca?

Gyerzelez

Gyerzelez,

ukoliko imas pouzdanu informaciju da su ovo dvoje djece koje krenuse stranputicom pocele da "duvaju" sa dolaskom trupa bilo bi dobro objaviti je.

Da ne ispadne kako ja podrzavam okupaciju Iraka i sve ono sto se desava nakon iste prema napacenom Irackom narodu, meni se cini da ovo dvoje, narocito djevojcica po nacinu na koji drzi dzoint ima odredjeno iskustvo koje moze ali ne mora biti vezano sa dolaskom trupa u Irak (pogresno ih je nazivati zapadnim jer postoje i zapadne zemlje koje nisu htjeli uzeti ucesca u okupaciji Iraka). Kao primjer cu uzeti Brazil (ili Tajland) gdje hiljade djecaka i djevojcica bazaju i zive na ulicama radeci isto ovo sto i Iracka djeca a nisu okupirani i lijepo je sto si i iznio poredjenje sa "Shutenovcom" sto znaci da se moze desiti bilo gdje.

Meni licno smeta upiranje prstom u drugoga za ono sto jeste i za ono sto nije i za ono sto moze da bude ali ne mora . Opet kazem, volio bih da me demantujes pricom da su ovo dvoje djece izabrali taj put bas zbog svega onoga sto se desavalo i desava u Iraku. Iz mog iskustva dvoje ljudi ce vidjeti istu sliku drugim ocima prvenstveno robujuci predrasudama i propagandi. Da rezimiram, ono sto slika pokazuje se moze svesti pod zalosno ne samo u Iraku vec svuda u svijetu a koga okriviti to najbolje znaju djeca (ili ce tek saznati).

Pozdrav i zivio
Giovanni

[SIZE=1]Sarajlija rozdenijem, Pazarac podrijetlom, Kanadjanin dekretom!

Homo homini lupus iliti Covjek je covjeku Vucko![/SIZE]

Gyerzelez

Zlatna sredina

(10)

• »Gyerzelez« je autor ove teme

Datum registracije: 25.06.2003

• Poruku poslati

3

Petak, 11. Juli 2003

Selam Giovanni

Pravo da ti kazhem nemam pouzdanih informacija o ovome. Kao i svi ostali na ovom dunjaluku samo prenosimo i trachamo o stvarima koje nam se, zbog nedostatka boljeg izraza, "serviraju" od strane multinacionalnih (chitaj USA owned) media kucha. Po meni, pouzdana informacija je samo ona koju lichno dobijemo, i.e. vidimo/chujemo na lokaciji mada je i to katkad "montirano" i "previdno".

Pomislichesh da sam paranoidan ali nije stvar u tome. Shta sam mislio je da je, sa propadom kakva-da-je-bila, centralne vlasti u Iraq-u i Afghanistan-u, anarhija procvjetala. Balkan je isto dobar primjer.
Sav fokus mojeg priloga je bio da pokazhem da, isto kao na Balkanu, USA/UK/Australia/NATO/UN etc. vech stoljechima "krpe" i "lijeche" simptome a ne razloge ovih problema. Znachi, ako se stvarno radi o novom svjetskom poretku, po meni bi trebali pochet' od temelja a ne samo krpit' cheramidu i krov od slame. Znachi, stegnuti mu@a i jednom za svakad promijeniti poredak.

Narod nije glup i nepismen vishe da mu mogu neki tamo, recimo, Zhiche iz New York-a itd. mazati ochi, svi vide o chemu se radi. Svi vide a Bog dao, niko ne zaboravlja. Izgleda mi da se u skoro cijelom svijetu, ono shto mi znamo kao albanska "besa" uzelo zdravo-za-gotovo i taj princip politike mi nikako ne ide na merak al' nazhalost je realnost.

Navodish primjer Brazila i Taijlanda kao zemlje koje imaju slichne probleme. Kako ove dvije zemlje, prva najzaduzhenija na svijetu, zemlja koja ime specijalne jedinice za exterminaciju bezkuchnika, sirochadi i siromaha iz turistichkih chetvrti Rio De Janeiro-a i Thailand koji je dio Zlatnog Trougla proizvodnje i trgovine drogom u Aziji, mogu biti primjer onih koji su odbili da uchestvuju u ovoj okupaciji ili da imaju iste probleme?

Shta mislim je ovo, ako ja silom udjem u tvoju kuchu da te "oslobodim", mislim da bi ti, kao mimimum, ochekivao da che bar tvoja cheljad imati bolji zhivot ako ne ti il' tvoja supruga i da che "oslobodilac" uchiniti sve moguche da te uchini da se stvarno osjechash kao emancipirana osoba. Sudechi po vechini primjera koji su svima nama poznati, ovo nije sluchaj. Ako su ovo primjeri slobode - 'bem ti takvu slobodu. I vjeruj mi, ne pokazujem indexom ni na koga, sem na nas same koji dozvoljavamo ovo sebi.

Negdje sam prochit'o/vidio/chuo da je najvechi grijeh koji insan mozhe uchiniti pred Alahom, je taj da ponizi/denegrira sebe. Znachi, nesmijemo prechi preko ovakvih problema koji su u stvari krivica nashe sebichnosti i bezbrige. Moramo se boriti da poboljshamo situaciju na nachin dostajan insanima a ne da glorifikujemo one koji imaju moch, resurse, zhelju i vjechite egocentrichne ciljeve da rade ovakve stvari svojem pa i tudjim narodima i djeci.

O tome se radi i to je bio cilj moga priloga. Fala opet za odgovor, rijetko je da naidjem na nekoga koga boli briga za ovakve stvari i ko je spreman bar dotachi povrshinu ovog "Pandornog sanduka".

Selam/vozdra i tebi care.

Sve najbolje od Gyerzelez-a.

Giovanni

Profesionalac

(10)

• »Giovanni« je muško

Datum registracije: 13.09.2002

• Poruku poslati

4

Petak, 11. Juli 2003

Citirano

Orginalno od Gyerzelez
Navodish primjer Brazila i Taijlanda kao zemlje koje imaju slichne probleme. Kako ove dvije zemlje, prva najzaduzhenija na svijetu, zemlja koja ime specijalne jedinice za exterminaciju bezkuchnika, sirochadi i siromaha iz turistichkih chetvrti Rio De Janeiro-a i Thailand koji je dio Zlatnog Trougla proizvodnje i trgovine drogom u Aziji, mogu biti primjer onih koji su odbili da uchestvuju u ovoj okupaciji ili da imaju iste probleme?

Gyerzelez lave,

Jah, moze se dvojako protumaciti - greska u koracima, mislio sam kao primjer zemalja sa istim problemom. I kuzim sta hoces reci doista, i nacelno se slazem s tobom u vecini stvari do jedne a to je da ovakve slike mozes vidjeti i u "najdemokratskijim" zemljama (ne samo onim koje kubure s ekonomskom situacijom) a opet koga okriviti je malo tesko pitanje za odgovorit'. Plasticniji primjer koji cu navesti je zemlja u kojoj zivim - Kanada koja je protektorat britanskog kraljevstva sa kraljicom majkom Elizabetom II kao liderom zemlje (pravilnije je reci clanica Komonvelta). Kad vidim sliku djece koja "duvaju" ne mogu i necu optuziti Britance za to jer oni formalno "vladaju" zemljom vec cu s zaljenjem konstatovati da je milion faktora zakazalo od roditelja pa do drustva u cjelosti. To htjedoh reci a nadam se da ces se sloziti s menom 8)

Nekako mi se cini da princip Usa (vanjska politika - a to je da upiru prstom u nekoga optuzujuci ga bez ijednog validnog dokaza) polako pocinje da uzima maha u svijetu ali u odsjaju zrcala (Ameri su krivi za sve)...
Ono, mozda i jesu ali mozda i nisu...

Zivio
Giovanni
[SIZE=1]Sarajlija rozdenijem, Pazarac podrijetlom, Kanadjanin dekretom!

Homo homini lupus iliti Covjek je covjeku Vucko![/SIZE]

Social bookmarks