Niste prijavljeni

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

21

Petak, 17. Februar 2006

Meka...
galaksija je dodao/la ovu sliku:
  • meka-120.jpg
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

22

Ponedjeljak, 20. Februar 2006

Dubai
  • Dubai_019.jpg

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

harunh

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 14.09.2005

• Poruku poslati

23

Selam

Ponovo Malezija.
harunh je dodao/la ovu sliku:
  • normal_mosque_malaysia_01.jpg
Hvala Allahu dz. s. Koji je dao da se nadjem na pravom mjestu kad je bilo najpotrebnije! :klanja:

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

24

Hasan 2

No Coment !
annonimus je dodao/la ovu sliku:
  • Maroko,Casablanka.jpg
" Bilen alemlere rahmettir "

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

25

Utorak, 21. Februar 2006

Isak Pasa Saraj u Agri (Turska)
Nista ovde je trebala da bude slika dzamije .....

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

26

Utorak, 21. Februar 2006

0 kB............................regulisi to ;)
" Bilen alemlere rahmettir "

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

27

Srijeda, 22. Februar 2006

i ovo se moze postirati u slike najljepsih dzamija....
Vrlo jaka eksplozija je jutros uništila zlatnu kupolu jednog od najvažnijih šiitskih svetišta, u gradu Samarra, oko 125 km od Bagdada. najveći vjerski autorite, ayatollah ali al-sistani je danas pozvao vjernike na protest, ali bez napada na sunitska svetišta. Eksplozija se dogodila oko 6.45 po lokalnom vremenu (4.35 po našem vremenu) unutar mauzoleja Ali al-Hadia, gdje su u to vrijeme upali naoružani ljudi koji su postavili eksploziv i aktivirali ga.

Nakon što je lokalno stanovništvo vidjelo što se dogodilo, na tisuće ih je izašlo na ulice sa turbanom, sabljom i imamskim štitom, vikajući povike kojima prijete atentatorima i kojima zovu na vjerski ustanak. Bilo je i antiameričkih povika, kojim su optuživali Ameriku za terorizam. Irački premijer Ibrahim al-Jaafari je proglasio tri dana žalosti, izjavljujući da se iza napada krije Al Qaida.

• kupolanekadisad.jpg

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

28

Srijeda, 22. Februar 2006

Selam!
Iako sam obisla sve poznatije istambulske dzamijama i klanjala u njima, ova koja nije toliko velika mi je ostala u najdrazem sjecanju. Obilazak dzamije Mehmed pase Sokolovica nije uvjek obavezan na spisku vodica,pa se cesto desi da je turisti zaobidju. Meni je ostavila poseban utisak,mozda zbog smirenosti koja se u njoj osjeca ili zbog skole za hafize koja se nalazi u okviru nje. Djecaci od deset do petnaest godina koji sa sjajem u ocima pricaju kako zele da postenu hafizi Kur'ana, ostali su mi u sjecanju po iskrenom stidu kada dzamiju posjeti neka ne bas pristojno obucena turistkinja. Sa djecijom radoscu su docekali mene kao svoju sestru sa juznoslovenskih prostora. Odusevljeni saznanjem da i ovdje ima muslimana, zeleli su da mi ispricaju ama bas svaku legendu,anegdotu i tajnu o izgradnji i istoriji dzamije. Ako odete u Istambul, obavezno je posjetite :)

zuti cvijet je dodao/la ovu sliku:
  • Mehmet Pasa Sokollu.jpg
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

29

Srijeda, 01. Mart 2006

Evo ostecene dzamije u Niskoj tvrdjavi.Ona se ne koristi za namaze,vec se koristi kao galerija za izlozbu slika. X(
Tashke je dodao/la ovu sliku:
  • Dzamija u Nisu.jpg
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Jaeger

Zlatna sredina

(10)

• »Jaeger« je muško

Datum registracije: 02.07.2003

• Poruku poslati

30

Petak, 10. Mart 2006

Projekat nove dzamije u mojem komsiluku, koja treba biti i centrlna dzamija u Njemackoj. Zanimljivo je, da je projekat uradio najpoznatiji njemacki arhitekta crkava.
Jaeger je dodao/la ovu sliku:
  • DITIP.jpg
Basimi veririm, Sancakin bir tasi vermem!

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

31

Utorak, 30. Maj 2006

Zahvaljujuci donaciji Turske,preko turske ambasade u beogradu,dzamija u Nisu je dobila potpuno novi spoljasnji a posebno unutrasnji izgled.
Ostale su da se odradi ograda oko dzamije,sto je najnuznij jer se iza dzamije nalazi srednja frizerska skola pa ucenici ponekad razbiju prozor,i jos par stvari unutra.
Evo unutrasnjeg dela posle obnove.
Tashke je dodao/la ovu sliku:
  • Renovirana dzamija u Nisu_resize.jpg
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Social bookmarks