Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

701

Utorak, 22. Februar 2005

jutros u mom komsiluku pao snijeg
hadalj je dodao/la ovu sliku:
  • snijeg-u-Parizu.jpg
malo za promenu

702

Srijeda, 23. Februar 2005

Citirano

Orginalno od Abfangjäger
Ovi su ,ja mislim, pomahnitali Sta reci drugo do ludaci

To nisu ljudi od 'meraka' a nije ih ni 'uhvatilo' ludilo vec im je to, kako ja napisah, vjerski obred... hinduisticki (a hinduista nema bas tako malo na svijetu). Normalno da ne verujem ono sto oni vjeruju. Iskreno i meni su ogavnim u svojim obicajima. Ali obicaje i kulturu i civilizaciju im ne razumijem i nisam je izucavao, te bih u najmanju ruku imao postovanja dovoljno da izjave tipa ove prethodne o civilizacijama i religijama koje ne poznajem ne iznosim. Kako bi bilo sad da oni o nama takvo sto govore a da nas nit poznaju nit razumiju? To je njihova tradicija kazem... Takvi su indijci sta da kazem, za mene su (po onome sto sam vidio) i vrlo prljavi ali to smatram individualnim nedostatkom (koji je vrlo rasprostranjen pa moze da se generalizuje) ali za crtu drustva koja im je 'hard coded' u obicajima i ritualima koji ne zavise od njih vec su onakvi kakvi jesu (slicno ko ono za kravu recimo) mislim da nije fino nazivati to nikakvim imenima. Ne moramo podrzavati, al mozemo postovati..
mogu ja da se potpisem i bolje...

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

• Poruku poslati

703

e jutros ga bas uprtilo
  • ijopet-snijeg-u-Parizu.jpg
malo za promenu

704

ijoo, a penjel se narod na Ajfelovu i po ovakvom vremenu?
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

• Poruku poslati

705

vala ni na Trijufalnu nije bolje
  • trijufalna.jpg
malo za promenu

706

Četvrtak, 24. Februar 2005

Fahro evo skontah sto velis za one kamile po Maleziji. Prolazim autom prekjuce pored ove zgeda i setih se tebe i tvoje slike te ovo iz auta nekako uslikah. Nije slika bas naj al se kamila vidi :) (u odrazu stakla je KL menara (KL tower) visoka preko 430 metara).
fingersbroken je dodao/la ovu sliku:
  • 2005 0222.jpg
mogu ja da se potpisem i bolje...

Chonbey

Zlatna sredina

(10)

• »Chonbey« je muško

Datum registracije: 10.03.2004

• Poruku poslati

707

I danas je bio lep dan ...
Chonbey je dodao/la ovu sliku:
  • IMG_0007_2.jpg
Solve it. Solve it quickly, right or wrong. If you solve it wrong, it will come back and slap you in the face, and then you can solve it right

Fahro

Zlatna sredina

(10)

• »Fahro« je muško

Datum registracije: 12.02.2005

• Poruku poslati

708

Citirano

Orginalno od fingersbroken
Fahro evo skontah sto velis za one kamile po Maleziji. Prolazim autom prekjuce pored ove zgeda i setih se tebe i tvoje slike te ovo iz auta nekako uslikah. Nije slika bas naj al se kamila vidi :) (u odrazu stakla je KL menara (KL tower) visoka preko 430 metara).

Fingers, ma znao sam da tamo gde si ti sigurno ima i nekakvih kamila :D Pre svega si bio na toliko mesta, da si ih sigurno video "live"

Citirano

Orginalno od Chonbey
I danas je bio lep dan ...

Chonbey, pa nema smisla da nas ovako mucis sa tvojim "komsilukom" :D

orange

Učenik

(10)

• »orange« je žensko

Datum registracije: 19.01.2005

• Poruku poslati

709

Chonbey, ovo ti nije nimalo fino! Pa dje ce ti dusha?! :D :P

Svaka cast, super slike!

Nego hadalj, ne ogdovori ti pinki a i mene zivo interesuje, bas penje li se narod na Ajfelov toranj po ovom kijametu? :rolleyes:
...Najgore je biti stranac u svome plemenu...

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

• Poruku poslati

710

bogomi kome je istizah on se i popne
malo za promenu

Chonbey

Zlatna sredina

(10)

• »Chonbey« je muško

Datum registracije: 10.03.2004

• Poruku poslati

711

Petak, 25. Februar 2005

Pozdrav za Fahra i orange 8)

Poslednje, ujedno i najmanje jezerce u naselju - danas je padala kisa, pa cu prosvercovati sliku od juce :D

Chonbey je dodao/la ovu sliku:
  • IMG_0009_2.jpg
Solve it. Solve it quickly, right or wrong. If you solve it wrong, it will come back and slap you in the face, and then you can solve it right

Fahro

Zlatna sredina

(10)

• »Fahro« je muško

Datum registracije: 12.02.2005

• Poruku poslati

712

Petak, 25. Februar 2005

;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;(

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

713

Petak, 25. Februar 2005

chonbey steta samo sto nema zime pa da zapuse na nekih -10 to ti je divota :]
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

Giovanni

Profesionalac

(10)

• »Giovanni« je muško

Datum registracije: 13.09.2002

• Poruku poslati

714

Petak, 25. Februar 2005

Victoria, Vancouver i malo Seattle-a

Dugo se vec nije putovalo a i neki djavo mi nije dao mira da ne odem do Vancouver-a i pogledam koncert najvece, a mozda i jedine prave pop zvijezde, na ex-Yu prostorima tako da se u prosli petak pravo s posla hitalo na aerodrom a tisuce kilometara nisu bile nikakva prepreka, jer jedan je Cola. To je ujedno bila i prilika posjetiti jedne od najljepsih gradova Kanade (za mene) Viktoriju i Vankuvera a malo se prosetalo i do SAD-a tj Sietla.
Giovanni je dodao/la ovu sliku:
  • Cola.jpg
[SIZE=1]Sarajlija rozdenijem, Pazarac podrijetlom, Kanadjanin dekretom!

Homo homini lupus iliti Covjek je covjeku Vucko![/SIZE]

Luciano

Učenik

(10)

• »Luciano« je muško

Datum registracije: 28.03.2004

• Poruku poslati

715

Petak, 25. Februar 2005

Bijah na mnogim koncertima u Kalgariju i cini mi se da Corbina pjesma o gastarbajterima u Svabiji bi mogla da docara atmosferu s istih. Znaci pjevac na improvizovanoj bini a u publici stolovi, hapa, cevapi, cackalice i sl.
Zadnje slike koje pamtim, Sarajevo '78 cini mi se, stadion Kosevo, Cola u srebrnom odijelu i Lokice. Svaka se pjesma znala napamet a Giovanni-ju je "Glavo Luda" bila kao himna. I bas htjedoh da proverim da li se sta u profesionalizmu ove ljudine promijenilo nakon 20 i kusur godina i opet je Cola bio isti (doduse u malo drugacijoj odori i sa kojom borom vise) ako ne i bolji. Vise od 35 pjesama, 3 puna sata vrhunskog pjevanja, mahom starih hitova (a koja pjesma i nije hit?), 4 pjesme na bis, bend, ozvucenje, dvorana sa preko 1000 ljudi, prateci vokali - sve je bilo na mjestu. Da je Cola veliki laf i dzentlmen pokazao je i ovaj put jer je svakome izasao u susret za slikanje (mahom zenskoj populaciji) pri tome ne prekidajuci pjevanje. Meni je izgledalo kao da sam pustio plocu, uz vizuelne efekte. U svoj toj uzbudjenosti, sam zaboravio i kameru ali ce koncert docarati i ova slika s fontelea moje jaranice.

Vece za pamcenje...
Luciano je dodao/la ovu sliku:
  • Cola1.jpg
[SIZE=1]Zivot je jedan, zivi ga Fikreta...[/SIZE]

Giovanni

Profesionalac

(10)

• »Giovanni« je muško

• Poruku poslati

716

Petak, 25. Februar 2005

A sutradan novi dan i prilika da se obidje glavni grad kanadske provincije British Columbia, Viktorije. Jedna od svakako najljepsih provincija koju sa istoka cuvaju Rocky Mountains (Stjenovite planine) a sa zapada zapljuskuje Tihi i dodacu hladni ocean. Do Viktorije se moze doci ili vazduhom ili vodom a Giovanni je izabrao ovo potonje. Red za trajekt.
  • Ukrcaj.jpg

Luciano

Učenik

(10)

• »Luciano« je muško

• Poruku poslati

717

Petak, 25. Februar 2005

Kao redovan "prelaznik" relacije Kamenari-Lepetane bijah uplasen da cu "izvisiti" i sacekati drugi trajekt, no trajekti BC Ferries su ogromni, sa svim pratecim sadrzajima i iako bijah pri kraju reda uspio sam se ukrcati na isti. Evo kako to izgleda iznutra.
  • U-trajektu.jpg

Giovanni

Profesionalac

(10)

• »Giovanni« je muško

• Poruku poslati

718

Petak, 25. Februar 2005

A da vrijeme nije samo suncano na Floridi pokazuje i ova slika jer Giovanni-ju je bilo mrsko sjediti u neakvoj fotelji uz hapu, pice i TV dok napolju sutaju predjeli dostojni divljenja. Dek no 6.
  • NaTrajektu.jpg

Luciano

Učenik

(10)

• »Luciano« je muško

• Poruku poslati

719

Petak, 25. Februar 2005

Posto se i dek no 7 osvojio, prilika za uzivanje je bila jos veca. Temperatura tropska 12C (u plusu, naravno) i vjetar uz lice. Galebovi koji prate trajekt su imali ekstra povod za uzitak jer su neocekivano dobili marendu.
Bijah zapanjen kako u savresnom redu cekaju da prethodnik uzme svoj zalogaj hljeba da bi oni dosli na red sto me je namah asociralo da mi imamo itekako sta nauciti od ovih zivotinja. Moj galebe...
  • MojGalebe.jpg

Giovanni

Profesionalac

(10)

• »Giovanni« je muško

• Poruku poslati

720

Petak, 25. Februar 2005

A evo i luke Viktorija. Grad od nekih 200 000 dusa, smjesten na ostrvu Vankuver (Vancouver Island). omiljeno mjesto za kanadske penzionere, mahom zbog klime, jer zimi su ovdje rijetki snjegovi a temperatura skoro nikad ne opada ispod 0.
  • Luka.jpg

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks