Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

981

Ponedjeljak, 12. Februar 2007

Pravnice, ja licno ne razumem tvoje reagovanje i vredjanje clanova foruma.
Koliko se da zakljucit niko osim tebe nije iznosio uvrede, sto bi trebalo da za sobom povuce i opomenu.
No buduci da bi ti to bila treca po redu, uzdrzat cu se ovog puta.

Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Dragulj

Učenik

(10)

• »Dragulj« je žensko

Datum registracije: 29.09.2004

• Poruku poslati

982

Nedjelja, 18. Februar 2007

Selam

Haj nek meni neko objasni kako da ja stavim sliku..da vam pokazem moj grad..i dze ne jos ima po Dunajluku :)) bitte!!:)

Pravnice i ja se slazem sa adminom i mislim da nemas nikakvo pravo za onakvim ponasanjem...nego necemo vise o tome :)!

pozdrav..
Vjecna i vrijedna ljubav se moze zadobiti samo ako se probudi spram necim sto je vjecno i trajno,a to su dusa i intelektualno moralni kvaliteti!

983

Ponedjeljak, 19. Februar 2007

Pravnice ne razumijem da se bunis nakon sto sama kacis onakvu sliku.

pink je dodao/la ovu sliku:
  • Alpi.jpg
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

@ngi3

Zlatna sredina

(10)

• »@ngi3« je žensko

Datum registracije: 29.07.2003

• Poruku poslati

984

Utorak, 20. Februar 2007

Jesi li ti ovo Pinky? ;) :D
Naucila sam...
Najlaksi nacin da kao osoba rastem jest da se
okruzim ljudima koji su pametniji od mene

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

Datum registracije: 11.11.2004

• Poruku poslati

985

Utorak, 20. Februar 2007

pinki, da vas Allah sacuva. Masallah vam bilo :)
"Primjer onoga koji se sjeća svoga Gospodara spominjući Ga i onog koji Ga se ne sjeća je kao primjer živog čovjeka i mrtvaca."

986

Utorak, 20. Februar 2007

Jes @ngi3, to je moja malenkost.

Hvala iMana inshAllah i ti da nadjes srecu.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

Datum registracije: 11.11.2004

• Poruku poslati

987

Utorak, 20. Februar 2007

Citirano

Orginalno od pink
Hvala iMana inshAllah i ti da nadjes srecu.

Hm...sta reci, sem...Amin, amin, amin :O
"Primjer onoga koji se sjeća svoga Gospodara spominjući Ga i onog koji Ga se ne sjeća je kao primjer živog čovjeka i mrtvaca."

@ngi3

Zlatna sredina

(10)

• »@ngi3« je žensko

Datum registracije: 29.07.2003

• Poruku poslati

988

Srijeda, 21. Februar 2007

hej ja tek sad vidim And-U-Pricee da se mi znamo. Ada sta ces po farmerke u Trst.. ne svidjaju ti se ove nase pazarske, nisu original pa zato? ;)

Citirano

Orginalno od And_U_Price
...bilo je to dobro vrijeme,
sve na kredit sve za raju jarane,
u auto naspi corbe,
pa u TRST po farmerke... :)

Fina ti fotka a dobro ti stoji trenerka. Puno Seljama imas od mene :)
Naucila sam...
Najlaksi nacin da kao osoba rastem jest da se
okruzim ljudima koji su pametniji od mene

Pravnica

Zlatna sredina

(10)

• »Pravnica« je žensko
  • »Pravnica« je zabranjen

Datum registracije: 17.03.2005

• Poruku poslati

989

Četvrtak, 22. Februar 2007

Normalno prvo sto se na prvom casu pravnog fakulteta uci je da cuvas pravo drugog, tj. da nicije pravo ne bude ugazeno, samo zbog toga sto neko ili ti sam/sama zelis nekom da naudis. Znaci nedavati nikom pravo bez pravde, je navisi prinzip. Iliti vrlo jednostavno receno, nemoj drugome reci nista ili nemoj nikako komentarisati ako za to nemas pravo.

Dakle, tema je "Slike nasih ljudi..." i gde je tu pravo drugog da daje komentare, administratore?

@pink hajde budi iskrena i reci kako se osecas na sobstvenom primeru, kad ti neko kaze ovako:

Zamisli nekog dobrog muskarca koji ti kaze,za tvoju sliku:

Hejj, pink ti si dobra riba!! No ti ovaj frajer naucio da ide od papagaja, kao carli caprin- aludirajucu da su mi krive noge, u najmanju ruku, na ovoj slici to jesu.

Ili zamisli ovako,neka slatka devojka kaze,za tvoj sliku :

Joj ala je ovaj dasa dobar, pravi muskarac! A za tebe kaze, nesto pogrdno.

E sad, jesi li ti kriva sto si postavila sliku, ili ces dati svakom idijotu pravo da daje komentare.

Sto se tice prava tu sam dobro potkovana, bolje je ne dirajte me tu- gubite svakako.

100% posle ovog posta mislite drugacije. Nazalost nasi ljudi su skloni samo da o pravu razmisle onda kad je njihovo pravo pogazeno. Daleko bilo da se trezverno razmislja kad vas licno niko ne napada.

E-B

Zlatna sredina

(10)

• »E-B« je zabranjen

Datum registracije: 17.10.2004

• Poruku poslati

990

Ja sam samo rekao da je djevojka na slici "dobra riba", nedajuci vise nikav komentar o njenim nogama ili necem drugom. Ja ni u snu nisam pomislio (a niti primjetio) neku mahanu djevojci na slici, vec i dan-danas mislim da je ta djevojka zaista lijepo gradjena.

Medjutim kako se ti ljutis, ja evo povlacim te rijeci da je djevojka na slici "dobra riba", uz nadu da ces mi oprostiti zbog takvih rijeci.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

991

Jeste pravnice, u pravu si. A u pravu su i drugi :)

Ne salim se. Ti kao pravnica dobro znas da ukoliko bi svi insistirali na ostvarivanju svog prava to bi moglo da dovede do blokiranja sistema. Ovo zavisi od toga koliko je zakon dobro uredjen i definisan i koliko ostavlja prostora za manipulaciju i drugacija tumacenja odnosno, koliki je faktor subjektivizma u igri. Jedno od pravila jeste da su u osnovi dozvoljene sve stvari koje zakonom nisu zabranjene. Na ovoj temi nije zabranjeno komentarisati fotografije tako da nemas prava pozivati se na taj clan zakona jer taj clan zakona ne postoji. Drugo, imas pravo da protestvujes zbog komentara koje smatras uvredljivim. Na administraciji je da utvrdi jesu li komentari zaista uvredljivi ili su samo neukusni ili ne daj Boze ukusni. Ako se utvrdi da su uvredljivi oni koji vrijedjaju bi trebali biti sankcionisani. Ako su samo neukusni onda nikom nista jer ukusno i neukusno su stvar ukusa. Ustvari, nije nikom nista jer ti bi se trebala suociti sa sankcijama jer si vrijedjala ljude, tj, administracija treba prvo da utvrdi da li je reci nekome idiote, da je glup, da je beznadezan slucaj, da njegovoj gluposti nema kraja ... da li su to uvrede ili nisu. Pa ako jesu onda se trebas ti suociti sa sankcijama jer ne postoji zakon koji dozvoljava da se na uvredu i na neuvredu uzvraca uvredom.

100% posle ovog posta mislis drugacije :)
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

992

E-B-e ne sikira se, ima puno devojaka koje pogresno reaguju na komplimente, da si joj reko da je ruzna ko lopov, mozda bi drugacije reagovala :)

Pravnica

Zlatna sredina

(10)

• »Pravnica« je žensko
  • »Pravnica« je zabranjen

Datum registracije: 17.03.2005

• Poruku poslati

993

Citirano

Orginalno od ed
.... Jedno od pravila jeste da su u osnovi dozvoljene sve stvari koje zakonom nisu zabranjene. Na ovoj temi nije zabranjeno komentarisati fotografije tako da nemas prava pozivati se na taj clan zakona jer taj clan zakona ne postoji. Drugo, imas pravo da protestvujes zbog komentara koje smatras uvredljivim.
100% posle ovog posta mislis drugacije :)

Ne uposte ed-e posle ovog posta ne razmisljam drugacije, kao sto rekoh sto se prava tice tu sam dobro potkovana i gubis svakako u daljenim diskusijama ;) I opste se ne salim :D Ne stvarno, ovo sto sam citirala iz tvog posta i sto ti odobravas se zove odobravanjanje rezultata nule. Sad nista ne razumes, ok objasnicu. Po tebi je uredu, to jest svako ima pravo da onom drugom nesto pogrdno kaze, sve po logici, valjda, ako das svakom pravo za ruzne reci u zbiru uvreda svako ce biti nula, jer on je rekao njemu ovo ali zato je ovaj rekao ovom isto ono i ok je. Da ed-e to je ok tako, ali to je zakon ulica, sve ozbiljne drzavne instucije, a pravosudstvo pre svih jasno definise ko kad pravo ima. Dakle ovo sto ti kazes pravno gledano nema osnove, vazi samo za ulicu i tamo gde su slabe institucije.

P.S. I sam mozda znas da se klevete u normalnom pravnom uredjenom drustvu zakonski kaznjavaju. Zasto onda mislis da svako moze i gde nema pravo da sebi dam sam sebi to nepohodno pravo. Nije valjda da mislis da je to ok. Pitanje je gde bismo stigli da je to odobreno.
100% nisi ovako celu stvar razmatrao, pa si zato onako ono rekao (pogledaj citat) ;), sad sigurno drugacije razmisljas :D ;)

E_B, nesto ruzno kazano, znas i sam da ne mozes da se ucini kao da nije receno tako ruzno kao sto jeste. Po meni malo je reci izvini za bilo kakvu uvredu, pa ni ovaku!

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

994

Citirano

Orginalno od Pravnica
Po tebi je uredu, to jest svako ima pravo da onom drugom nesto pogrdno kaze ...

Ne, ne, nikako. Nigdje to nisam rekao niti se takav zakljucak moze izvesti iz mog posta.

Ono sto sam rekao nije zakon ulice vec su najnormalnije stvari koje bi se trebale naci u svim najnormalnijim zakonima svijeta :D

Da rezimiramo:

- ti se pojavljujes onako kako se pojavljujes
- dodje momak i kaze: "dobra riba"
- dodjes ti i kazes: "glupane, idiote, tvojoj gluposti nema kraja ..."

Razrada problema:

- Imas li ti pravo da objavis svoju fotografiju: imas (pod uslovom da nisi povredila pravila foruma - recimo da nisi)
- Imaju li pravo drugi da komentarisu tvoju fotografiju - imaju
- Smiju li komentari da budu uvredljivi - ne smiju
- Ako dodje do spora po ovom pitanju koji sud je nadlezan? - Sud administratora ili moderatora
- Imas li pravo zalbe - imas.
- jesi li iskoristila pravo zalbe - jesi
- Rezultat - zalba odbijena.
- Ima li druga strana pravo zalbe zbog nacina na koji si mu se obratila - ima
- Je li to pravo iskorisceno - nije.

Ko treba da je zadovoljan a ko nezadovoljan? :)
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

• Poruku poslati

995

Citirano

Orginalno od Pravnica
E_B, nesto ruzno kazano, znas i sam da ne mozes da se ucini kao da nije receno tako ruzno kao sto jeste. Po meni malo je reci izvini za bilo kakvu uvredu, pa ni ovaku!

Pravnice, kao sto rekoh, ne nalazim da je ovde bilo ko osim tebe iznosio uvrede.

Buduci da poslenjih nekoliko priloga nisu u skladu sa temom, zamolio bih diskutante da za takve diskusije otvore novu temu.

P.S: "riba" (naziv u zargonu za mladu curu).

P.S: Svako sledece skretanje sa teme bit ce sankcionisano opomenom.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

abfang

Učenik

(10)

• »abfang« je zabranjen

Datum registracije: 23.06.2006

• Poruku poslati

996

Subota, 24. Februar 2007

Brat u Brüssel ;)
abfang je dodao/la ovu sliku:
  • Slika-7.JPG

aka EmirAljovic

Zlatna sredina

(10)

• »aka EmirAljovic« je muško

Datum registracije: 03.01.2007

• Poruku poslati

997

Subota, 24. Februar 2007

A je l' Pazar svet?
Znaci li da ovu temu ne mozemo da iskoristimo da mi okacimo slike, mi iz Sandzaka?
Pa i mi smo stanovnici planete:)
Boze, daj mi strpljenja, ali brzo. :D

Dragulj

Učenik

(10)

• »Dragulj« je žensko

• Poruku poslati

998

Utorak, 27. Februar 2007

Slika Beca
Dragulj je dodao/la ovu sliku:
  • Bec 2.jpg
Vjecna i vrijedna ljubav se moze zadobiti samo ako se probudi spram necim sto je vjecno i trajno,a to su dusa i intelektualno moralni kvaliteti!

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

Datum registracije: 01.04.2003

• Poruku poslati

999

Srijeda, 28. Februar 2007

Dragulju proj se ti Beca, turi tvoju sliku ! :D

Vilo Pinketa, sahi najlepsa sljika odek. :]

Ahhhh... foto nemam! Drugi put! :)
[SIZE=2] Veseo čovjek je kao sunce; kud god ide osvjetljava[/SIZE]

Dragulj

Učenik

(10)

• »Dragulj« je žensko

• Poruku poslati

1.000

Srijeda, 28. Februar 2007

Dinna sta fali i Bec je lijep vidis ,a neka me vidis da nauci da zakacim sliku :),pa mi bas merak :)

a ovo je Vienna International Centar,pogled sa Tornja :)
Dragulj je dodao/la ovu sliku:
  • Bec 1.jpg

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks