Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

meho

Početnik

(10)

• »meho« je muško
  • »meho« je zabranjen

Datum registracije: 17.07.2008

• Poruku poslati

41

Srijeda, 06. Maj 2009

hehheeh italijanac, a u rumuniju rumunac hehhehehehe

na-braniku-grada

Zlatna sredina

(-24)

• »na-braniku-grada« je muško

Datum registracije: 25.08.2008

• Poruku poslati

42

Srijeda, 06. Maj 2009

Citirano

Orginalno od rime
Najveca je greska sto svi kada kazu da je neko Srbin svi odmah misle da je on pravoslavac(to mu nekako dodje isto za pojedine)a tu postoji velika razlika

A rime kako se ti izjasnjavas po nacionalnosti bas me zanima ?
Pazar je dio zivota mog on ce biti sampion!

• »Mandelbrot« je muško

Datum registracije: 04.05.2009

• Poruku poslati

43

Srijeda, 06. Maj 2009

Citirano

Orginalno od Jahja
Ja smatram da Islam i Bosnjastvo idu zajedno, ali ne tvrdim to iskljucivo. Zasto neko ne moze biti Bosnjak pravoslavac, ili Bosanac pravoslavac???

Covek ima pravo da bira religiju koja njemu odgovara, bez obzira kojem narodu pripadao.

Ali ipak Jahja, ti specificni slucajevi ko sto su Bosnjak pravoslavac ili Srbin musliman su dosta nerealni (a po nekima i smesni :)) ) za prostore i okolnosti u kojima mi zivimo.

A ionako, vecina tih ljudi koja promeni religiju, promeni i nacionalnost, prema tome te dve dijagonale tesko da mogu da uspeju na ovim prostorima.
A ovaj jabandzija, ocigledno, ne boji se ni dana, ni noci, ni sela, ni muhtara, ni vlasti, ni zvijeri. Mora da je ili krupan junak ili sitna pamet.

rime

Zlatna sredina

(10)

• »rime« je muško

Datum registracije: 22.10.2007

• Poruku poslati

44

Srijeda, 06. Maj 2009

Citirano

Orginalno od na-braniku-grada

Citirano

Orginalno od rime
Najveca je greska sto svi kada kazu da je neko Srbin svi odmah misle da je on pravoslavac(to mu nekako dodje isto za pojedine)a tu postoji velika razlika

Kao Bosnjak
Iskoristio bi priliku da pozdravim bracu muslimane sa sandzaknews-a(znaju oni sta je ispod zvezdica posto je administrator ovog foruma zabranio da se taj forum spomnije)
"Ne uhodite jedni druge, ne špijunirajte, ne prekidajte odnose i ne zavađajte se, nego, Allahovi robovi, budite braća." (Buharija i Muslim)

HANY

Učenik

(10)

• »HANY« je žensko

Datum registracije: 22.04.2009

• Poruku poslati

45

Srijeda, 06. Maj 2009

Ne razumem zasto se raspravljate...
Svako ima pravo na svoje misljenje...
Zar ne???

demco

Početnik

(10)

• »demco« je muško

Datum registracije: 13.12.2008

• Poruku poslati

46

Srijeda, 06. Maj 2009

Citirano

Orginalno od HANY
Ne razumem zasto se raspravljate...

Ni ja. Zasto se u temi SLAVENI govori o Bosnjacima, kad Bosnjaci po porijeklu nisu Slaveni?
Allah voli one koji se na Njegovu putu bore u redovima kao da su bedem cvrsti!

• »Dr.Albieri« je muško

• Poruku poslati

47

Srijeda, 06. Maj 2009

Kako objasnjavas demco,da govoris i pises jednim Slovenskim jezikom(u koje spada i Bosnjacki),a da nisi Sloven poreklom?Kako bi ja tebe,koji sam Srbin, uopste razumeo ovde ako ti govoris bosnjackim koji je iz porodice npr.turskih jezika? ?(
"Ozeni me majko stara
lepom Fatom iz Pazara"

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

48

Srijeda, 06. Maj 2009

Citirano

Orginalno od Mandelbrot

Citirano

Orginalno od Jahja

Ali ipak Jahja, ti specificni slucajevi ko sto su Bosnjak pravoslavac ili Srbin musliman su dosta nerealni (a po nekima i smesni :)) ) za prostore i okolnosti u kojima mi zivimo.

A ionako, vecina tih ljudi koja promeni religiju, promeni i nacionalnost, prema tome te dve dijagonale tesko da mogu da uspeju na ovim prostorima.

To jeste specifican slucaj, ali nije nemoguc. A i smatram da se vjera moze promeniti, a nacionalnost i ne bas. Ne mozes da promenis ono kakav si rodjen. Mozes je imati i nemati, tj. osecati se pripadnikom nacije ili ne, a nikako, bar po meni, menjati je. OVo so rade Emir Kusturica i njemu slicni, to ni ne komentarisem.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

na-braniku-grada

Zlatna sredina

(-24)

• Poruku poslati

49

Četvrtak, 07. Maj 2009

Citirano

Orginalno od rime

Citirano

Orginalno od na-braniku-grada

Citirano

Orginalno od rime

Kao Bosnjak
Iskoristio bi priliku da pozdravim bracu muslimane sa sandzaknews-a(znaju oni sta je ispod zvezdica posto je administrator ovog foruma zabranio da se taj forum spomnije)
"Ne uhodite jedni druge, ne špijunirajte, ne prekidajte odnose i ne zavađajte se, nego, Allahovi robovi, budite braća." (Buharija i Muslim)

Aha.
A sad da mi pojasnis u cemu je ovaj problem sto si ti nesto htio da nam kazes ali si ostao " nedoreciv " ?
Ja mislim da je pitanje bilo kratko i jasno i da je prije svega bilo ljudski :O

• »Dr.Albieri« je muško

• Poruku poslati

50

Četvrtak, 07. Maj 2009

Veliki nas zajednicki pisac Mehmed Mesha Selimovic se izjasnjavao kao Srbin Muslimanske veroispovesti,tako da ako postoji Bosnjak pravoslavne vere meni ne smeta.Najgore je biti covek koji sebe identifikuje mrznjom prema drugima.
"Ozeni me majko stara
lepom Fatom iz Pazara"

na-braniku-grada

Zlatna sredina

(-24)

• Poruku poslati

51

Četvrtak, 07. Maj 2009

Citirano

Orginalno od Dr.Albieri
Veliki nas zajednicki pisac Mehmed Mesha Selimovic se izjasnjavao kao Srbin Muslimanske veroispovesti,tako da ako postoji Bosnjak pravoslavne vere meni ne smeta.Najgore je biti covek koji sebe identifikuje mrznjom prema drugima.

NETACNO !
Mesha Selimovic je bio jedan veliki bosnjak sto ukazuju tekstovi koji su slati u zaborav, za sve to se naravno SAN-U potrudila a mi dokaz imamo u par izvornih djela koji su sacuvani.
Sad ja tebe da pitam da li si upucen koji je maternji jezik bio genocidashu " Andricu" ?

• »Dr.Albieri« je muško

• Poruku poslati

52

Četvrtak, 07. Maj 2009

Znam koji je to jezik bio.Da parafraziram Nikolu Teslu:Tvoja mrznja pretvorena u elektricnu energiju osvetljavala bi gradove.Osim toga,genocidasi su medju politicarima i kriminalcima koji su debelo zaradili na ratovima 90-ih,a ne medju jedinstvenim umnim ljudima kojima dugujemo sve vrline ljudskog razuma, gospodine na_braniku_grada :(
"Ozeni me majko stara
lepom Fatom iz Pazara"

na-braniku-grada

Zlatna sredina

(-24)

• Poruku poslati

53

Četvrtak, 07. Maj 2009

Citirano

Orginalno od Dr.Albieri
Znam koji je to jezik bio.Da parafraziram Nikolu Teslu:Tvoja mrznja pretvorena u elektricnu energiju osvetljavala bi gradove.Osim toga,genocidasi su medju politicarima i kriminalcima koji su debelo zaradili na ratovima 90-ih,a ne medju jedinstvenim umnim ljudima kojima dugujemo sve vrline ljudskog razuma, gospodine na_braniku_grada :(

BOSANSKI izveden od BOSANCICE komsija :))
Samo ti cosaj postoji i sa one strane hendeka osvijesceni ljudi koji razumiju svoju blizu i dalju historiju..
Albieri,Albieri namazan si ti igrac :]
Kao sto prethodnici jedni rekoshe : " Postovati uvijek tudje a cijeniti vjecno svoje dusmanima ako smeta onda pravde nek se boje " ;)

Pootnik

Početnik

(10)

• »Pootnik« je muško

Datum registracije: 07.01.2010

• Poruku poslati

54

Četvrtak, 07. Januar 2010

Da zanemarimo genetska istrazivanja koji su u sushtini radjena zbog rasnih osnova naroda,i koja su po meni totalno ne tacna jer su ljudi u danashnje vreme enormno izmeshani... Takoda svako novo istrazivanje genoma pokazuje zavidno drugacije rezultate.Ako malo vishe istrazite po netu videcete i totalno drugacije odnose gena srba,hrvata,crnogoraca,boshnjaka od iznetih ovde...

Ja sebe smatram Srbinom i citajuci vashe istorije,nashe istorije,hrvatske istorije..sve se razlikuju mnogo.
Ali moram primetiti da vi kad pokazujete istoriju,da li istinitu ili ne. Unjoj se puno vishe blati istorija srba ili hrvata...nego sto se se uopste samo prica o sopstvenoj.
Zbog toga je smatram i dosta manje nepouzdanom od srpske ili hrvatske...
Sto se tice Slovena. Imam mishljenje da je vi izbegavate da ne bi bili slicni sa Srbima i Hrvatima to poreklo... ionako vasa prezimena pokazuju,vecinom osnove muslimanske (istocnjackih imena) ali zavrsheci slovenski ic to je "mali od" ili "sin od" kao kod arapa ibn itd... npr Potur-ic Turkov-ic itd... A i normalno je da je u osnovi tako ime jer je to veza sa islamom..
Sad bi neko rekao da ima i prezimena bez "ic" normalno ali i ona imaju koren u slovenskom jezuku vecinom.
Jedino na ovim prostorima razliku u imenima od slovena imaju u zadnje vreme vecinom hrvati.. ali i to je,cenim zbog priblizavanja katolicizmu,zapadu i pravljenju originalnosti. npr "Nemo" Sulc" i imena Frida...ma mogu da lupam,koliko su nashe komshije postale kreativne u zadnjem veku davanju prezimena i imena :)
Nekako to sve lici na krizu indentiteta zadnjih decenija,ne mogu ni shvatiti tu ocigledno neociglednu konstataciju da je "vash" jezik ne slovenskog porekla.. Ako nema makar 60% veze sa ostalim slovenskim jezicima onda stvarno ko kontra misli u velikoj je zabludi..
Taj jezik se ne moze povezivati sa Ilirima pa tako ni sa Tracanima,Dachanima... nema argumenata, ko nadje ili objasni sad ovde svaka mu cast.
Isto ima mnogo prica istoriskih vezanih sa "bogumilima" radi pravljenja razlicitosti od ostalih slovena..itd ali nemojmo preterivati ;)

8) U sushtini braco Sloveni nemojte se stideti svojih korena 8)

i samo da dodam neshto na ovu konstantaciju "Bosanski je izveden od Bosanica"

a ide... Bosanski je izveden od Bosancice a ne pricaju ga Bosanci nego Boshnjaci :D Kako god da okrenesh objasnish ne ide nikako...nema logike po pravilima ;)

NatasaNP

Početnik

(10)

• »NatasaNP« je žensko

Datum registracije: 02.08.2009

• Poruku poslati

55

Četvrtak, 07. Januar 2010

Da bi smo dali precizan odgovor ko je Mesa Selimovic, najbolje je da "konsultujemo" njegovo knjizevno delo.
Svima toplo preporucujem njegovo autobiografsko delo "Secanja" i nema greske.
Na strani 19. u poglavlju koje nosi naziv "Roditelji" autor kaze: "Selimovici su porijeklom od drobnjackog (pleme u Crnoj Gori) bratstva Vujovica.Bilo je devet brace i dvojica su presli na islam da bi stitili jedni druge."

I to je otprilike jedna matrica rasta islama na ovim prostorima.Sve to medjutim treba ostavititi istoricarima a "obican" narod ne bi trebalo da se previse opterecuje time jer veliki vremenski protok koji je prosao od tada ne opravdava ostrascene price tipa "vracanja veri pradedovskoj" i slicno.
Kako rece jedan filozof, kad nesto traje 500 godina prestaje da bude okupacija-postaje civilizacija.
Islam je autenticna i autohtona religija na ovim prostorima,to niko ne spori ali takodje nikome ne bi trebalo da je "prst u oko" cinjenica na koji se nacin sirio i cije korijene na ovim prostorima dominantno vuce.

Bosnjaaak

Zlatna sredina

(10)

• »Bosnjaaak« je muško

Datum registracije: 17.05.2008

• Poruku poslati

56

Petak, 08. Januar 2010

DNK analiza

Uradjena je DNK analiza naroda u Evropi.
Tu cete najbolje vidjeti ko su najstariji narodi Evropskog kontinenta.
Dosta smo slusali bajke Slovenskim narodima " ko je najstari na Balkanu"
[SIZE=3]Samo naukom mozemo doc do istine...[/SIZE]

Perke

Početnik

(10)

Datum registracije: 13.01.2010

• Poruku poslati

57

Srijeda, 13. Januar 2010

Sloveni

Pozdrav za sve clanove foruma,vidim da ima tolerantnih i konstruktivnih ali nazalost i zadrtih......ali skoro na svim forumima je slicna situacija
Ne mogu a da ne primetim da je istorija nauka koja se najvise falcifikuje i koristi u dnevno-polititicke svrhe,narocito famozne DNK analize.Rekao bih da ih rade po zelji narucioca a istina je da je to nauka u povoju i ona u buducnosti moze da da dosta zanimljivih odgovora ali u slucaju stvaranja jednog naroda NE.
U vezi Ilira,moram da razocaram vecinu cenjenih forumasa ali na ovim prostorima NIKADA nisu ziveli Iliri,vec druga plemena,mozda njima srodna ali Iliri nisu bili sigurno.Na ovim nasim prostorima vekovima su ziveli Dardanci i nauka je dokazala da nemaju nista zajednicko sa Ilirima(Srejovic,Papazoglu)
Znam da je tema Sloveni ali izvinite,ipak sam pocetnik.

eki

Učenik

(10)

Datum registracije: 22.04.2009

• Poruku poslati

58

Srijeda, 13. Januar 2010

Citirano

Orginalno od Perke
Pozdrav za sve clanove foruma,vidim da ima tolerantnih i konstruktivnih ali nazalost i zadrtih......ali skoro na svim forumima je slicna situacija
Ne mogu a da ne primetim da je istorija nauka koja se najvise falcifikuje i koristi u dnevno-polititicke svrhe,narocito famozne DNK analize.Rekao bih da ih rade po zelji narucioca a istina je da je to nauka u povoju i ona u buducnosti moze da da dosta zanimljivih odgovora ali u slucaju stvaranja jednog naroda NE.
U vezi Ilira,moram da razocaram vecinu cenjenih forumasa ali na ovim prostorima NIKADA nisu ziveli Iliri,vec druga plemena,mozda njima srodna ali Iliri nisu bili sigurno.Na ovim nasim prostorima vekovima su ziveli Dardanci i nauka je dokazala da nemaju nista zajednicko sa Ilirima(Srejovic,Papazoglu)
Znam da je tema Sloveni ali izvinite,ipak sam pocetnik.
Kako možeš biti toliko siguran,da nijesi možda ti reinkarnacijom ili pomoću nekog vremeplova doletio u sadašnje vrijeme iz vremena kada su živeli Iliri pa ti je toliko poznato gde su oni živeli.

Perke

Početnik

(10)

Datum registracije: 13.01.2010

• Poruku poslati

59

Srijeda, 13. Januar 2010

Moram da te razocaram........nema nikakve reinkarnacije ni vremeplova........nauka koja se naziva arheologija dala je odgovore na to pitanje odavno,samo treba citati i uciti,naravno iz vise izvora i vise autora,bez predubedjenja i ostrascenosti.
Dardanci su sigurno ziveli na prostorima NP i to njihova elita jer su na zirem podrucju grada pronadjene grobne humke njihovih knezeva i to iz perioda 6-5 vek stare ere.Veliko naselje su imali na Dojevicu.Iskopavanja obavljena 1975-76 nesumljivo su dokazala da Dardanci nisu Iliri,naravno na osnovu iskopanih artefakata i njihovim poredjenjem sa iskopinama severo-istocno od Skadra gde je dokazano da je pleme ilira zivelo.
Jos nesto......rimska osvajanja Balkanskog poluostrva su trajala veoma dugo,sto govori o velikoj snazi i vitalnosti plemena Dardanaca.Napokon,kada su kao osvajaci mobolisali lokalne dardanske mladice za svoje legije,rimljani prezadovoljni kvalitetom boraca,ovaj nas prostor su na svojim kartama obelezili kao ,,mesto odakle dolaze najbolji legionari,,

ne verujes........proveri u istorijskim atlasima

Peshter-ac

Početnik

(10)

• »Peshter-ac« je muško

Datum registracije: 01.02.2010

• Poruku poslati

60

Petak, 05. Februar 2010

Nikada,sebi ne mogu oprostiti,shto sam imao 5(peticu)iz (h)istorije.Odgovarao sam odlichno,knjizi(nauci)koju niko od mojih 13-generacija(bistvovanja),niti je pisao,niti,argumentovao,niti verifikovao....
ILUZIJA!
Zao mi je,shto sam uchio knjige,iz produkcije"Zavod za udzbenike i nastavna sredtva Beograd"
PREVARA!
Sretan sam,shto ne lichim na Slovene,Slavene,niti ja niti niko moj iz ogromnog plemena (FISA)Gjokay...
sretan sam shto govorim bosnjachki i arnautski...
sretan sam shto sam odrastao uz ove dvije kulture

Social bookmarks