Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško
  • »rifche_golup« je autor ove teme

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

1

Petak, 09. Januar 2004

SLUCAJNI POGODAK U DZAMIJU ... ????

(nezvanicno) ....
Na dan Bozica prije podne namaza u Melajskoj dzamiji se zalutao metak ..... Policija izvrsila uvidjaj.... Niko ne izdaje nikakvo saopstenje za javnost,nit mi se cini da iko bas mari o tom sto se je desilo .... BRUKA za komsije.... any comments ???
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško
  • »Sandokan« je zabranjen

Datum registracije: 12.12.2003

• Poruku poslati

2

Petak, 09. Januar 2004

Hajde da vjerujemo da je to slucajnost!
Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

3

Petak, 09. Januar 2004

Bilo je saopstenja za javnost od sekreterijata unutrasnjih poslova. "Ugao pod kojim je pao metak, potvrdjuje da je u pitanju slucajnji hitac. Metak je pao pod kosim uglom!"
Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško

• Poruku poslati

4

Petak, 09. Januar 2004

Pad metka pod kosim uglom moze biti i sa SOLITERA iz centra koji gleda ka dzamiji!!
Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

5

Petak, 09. Januar 2004

Citirano

Orginalno od rifche_golup
(nezvanicno) ....
.... Niko ne izdaje nikakvo saopstenje za javnost,nit mi se cini da iko bas mari o tom sto se je desilo ....

Zvanično:

Saopštenje za javnost dali su i MUP Novi Pazar i Mešihat IZ Sandžaka. TV Jedinstvo je prenela u sinoćnim vestima oba ova saopštenja dok je RTV prenela saopštenje MUP-a u kojem se kaže da se metak odbio od obližnje zgrade i završio tamo gde je završio, kao i da se pretpostavlja da nije bilo namere i da se radi o slučajnom, zalutalom metku... Istraga je u toku, kaže se u nastavku tog saopštenja...

Što se samog događaja tiče, isti se desio u prepodnevnim časovima, negde oko 10:30 07.01. 2004. godine Metak je pogodio u prozor i završio u unutrašnjosti džamije gde je i pronađen. Srećom u džamiji u tom momentu nije bilo nikoga.

No ne treba prejudicirati stvari... treba sačekati rezultate istrage.
Koliko je meni poznato, postoji sasvim dovoljno elemenata koji stručnjacima iz MUP-a mogu biti ključ za rešenje ove zagonetke. O detaljima ne bih dok se ne oglase oni koji su se sinoć oglasili da je istraga u toku.

S druge strane, na ulicama Sjenice su istog tog Božićnog jutra pronađeni letci veoma neprijatne sadržine u kojem se govori o Pazaru kao novom Vukovaru i Sjenici - novoj Srebrenici.

Iskreno se nadam da ova dva događaja nisu međusobno vezana kao i da će vinovnici brzo pred lice pravde.
Takođe, iskreno se nadam da će ovo biti i opomena svima da ima i drugih , mnogo lepših načina slavlja od pucanja iz vatrenog oružja i da će ta praksa biti iskorenjena na ovim prostorima.

No, ne mogu da se otmem utisku da bi slična (ali obrnuta situacija), sa akterima u obrnutim ulogama zavredela mnogo više medijske pažnje...

Imao sam nameru da ovde napišem i jednu "filovanu" vest, filovanu onako kako smo svi navikli da se vesti filuju, počev od naslova pa do zadnje tačke, ali sam ipak odustao od toga, pa prepuštam svakom od vas da svojom maštom i svojom voljom shvate kako se vesti mogu , i koliko se mogu filovati, i čemu to služi...

U globalu izgledalo bi ovako:

Božićna poruka mira...
.............................................................
.............................................................
............................ ...
u vreme kada bošnjačka deca pohađaju versku nastavu.

Al rekoh da neću, i ostajem pri tome. Nad ovim treba svi da stavimo prst na čelo!!!
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško

• Poruku poslati

6

Subota, 10. Januar 2004

Braca na forumu www.raska******.com negiraju da je pucnja i bilo.... toliko o njihovoj realnosti..... eh sa kim Mi zivimo!!

Link editovan..//Administrator

SaNdZak

Zlatna sredina

(23)

• »SaNdZak« je muško

Datum registracije: 01.11.2002

• Poruku poslati

7

Ponedjeljak, 12. Januar 2004

Selam

Izgleda su nekog izborni rezultati prethodnih izbora ohrabrili, pa bi da opet orgija i da priredjuje kristalne noci na nasim prostorima. Ali ima ona stara Srpska poslovica "Niti je cobanica Maja, ona mlada Maja, a niti je raja, ona stara raja. Ako se dobro sjecam kada smo isli u I razred osnovne imala je ona "pjesmica proljecu" znate ono tra la la, tra la la, kre ke, kre ke, i ovi trubaci mogu da tra la laju koliko hoce, jer bi rekli nasi stari da "Kada dzukeli dodje edzelj, ona ode te se pomokri uz dzamijski duvar"

A sto se tice saopstenja za javnost, oci mi traze Brzog jer on mi se cini da je bio strasno brz da postira saopstenja za javnost u vezi ovog te onog pa pozeleh da vidim jos jedno sapostenje za javnost u vezi ovog nemilog dogadjaja, koje bi recimo islo ovako

SAPOSTENJE ZA JAVNOST

Odbor za zastitu ljudskih prava Raske oblasti, ostro je osudio pucanj na muslimansku bogomolju pri proslavi svetog hriscanskog praznika Bozica. Isto odbor strogo osudjuje i grafite ispisane u Sjenici da ce Pazar biti Vukovar a Sjenica Srebrenica, napominjuci da ovakva neodgovorna istupanja stete toleranciji i zajednickom zivotu na ovim prostorima.

Svidjali vam se ovo saopstenje. Mozda me ovi iz odbora uzmu za sekretara da im pisem saopstenja. :D :O
Jede Wahrheit braucht einen Mutigen der sie ausspricht!

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

8

Jos nisam procitao ni jedno "saopstenje za javnost" od strane tog takozvanog odbora a da je ono bilo objektivno ili da je u svom sadrzaju osudilo ispade nacionalista iz redova srpskog naroda.

Da su cinjenice u prici sa pocetka ove teme malo drugacije, pa da se umesto dzamije radi o crkvi, vec bi se naveliko pisalo o tome u stampi a Brzi bi vec bio ovde sa nekom spektakularnom temom senzacionalnog naslova. Ovo se da zakljuciti iz dosadasnjeg iskustva.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško

• Poruku poslati

9

A ja pomisli stvarno se javio "UGLEDNI GRADJANIN NOVOG PAZARA RADENKO JOKOVIC" i osudio pucanj!!
jesam lud ,majke mi!

SaNdZak

Zlatna sredina

(23)

• »SaNdZak« je muško

Datum registracije: 01.11.2002

• Poruku poslati

10

Nedjelja, 18. Januar 2004

Evo i doticnog letka koji je na dan Bozica osvanuo zalepljen na pojedinim mjestima u Sjenici.
SaNdZak je dodao/la ovu sliku:
  • terazije1_1.jpg
Jede Wahrheit braucht einen Mutigen der sie ausspricht!

mrganjac

Početnik

(10)

Datum registracije: 29.12.2003

• Poruku poslati

11

Srijeda, 28. Januar 2004

Sta je ovo? Ima li istine da su radikali zaprijetili Bosnjacima u Sandzaku?
Molim vas da neko napise nekakav odgovor.
Selam,
Mrganjac
Svjetlost je ono sto vidis u sebi.

Jasmin

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

12

Srijeda, 28. Januar 2004

u svim novinama se mogu naci cak i clanci tipa "covek pustao nokte 40 god, i sve ostale belosvetske zanimljivosti, ali se nije mogla naci i ta vest,pa makar metak ispaljen i slucajno
kad govorim o novinama mislim na dnevne novine, i ne mogu da se otmem utisku koji je izrekao i SANS a to je: da je bilo obrnuto, i da je pogodjena crkva brujale bi novine, bili bi mozda i na "utisku nedelje"
ona sanja da sam oprao ruke,da sam obrijan da sam lep..toplo je na jastuku..u polusnu.mirise na dorucak.prijatan glas iz druge sobe javlja:kazu IDEMO

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško

• Poruku poslati

13

Četvrtak, 29. Januar 2004

Citirano

Orginalno od mrganjac

Sta je ovo? Ima li istine da su radikali zaprijetili Bosnjacima u Sandzaku?
Molim vas da neko napise nekakav odgovor.
Selam,
Mrganjac

Shta ,shta je?!
Pa vidish li!!!!! :rolleyes:
Letci su se pojavili u Sjenici polse izbora.
Pozdrav.......

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

14

Citirano

Orginalno od Jasmin
u svim novinama se mogu naci cak i clanci tipa "covek pustao nokte 40 god, i sve ostale belosvetske zanimljivosti, ali se nije mogla naci i ta vest,pa makar metak ispaljen i slucajno
kad govorim o novinama mislim na dnevne novine,

Vest je bila objavljena u Blicu.

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

Datum registracije: 01.04.2003

• Poruku poslati

15

Ja, ostala bez texta!

Nemogu da verujem!!! :(