Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

1

Srijeda, 08. August 2007

sManyC sandzacki repper u Nemackoj!!

Evo malo reklama za reppera sManyC-a iz Nemacke koji je rodjen u Novom Pazaru i otisao sa 9 godina za nemacku!

adresa za download pesama: www.openpot.com/smanyc

adresa myspace: www.myspace.com/smanyc

adresa Fan-strane: www.smanyc.de.vu

i adresa za download nove pesme "Nostalgia" u kojoj se radi o domovini i vjeri:

www.sendspace.com/file/urybq8

kao i pesma za Marca Huka(Muamer Hukic):
http://media.putfile.com/sManyC-frko-mit-hook

Muzika je (osim zadjne pesme) na Nemackom i zato preporucena za raju iz D/A/CH

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

2

Srijeda, 08. August 2007

Dobra vala ova pesma za Hukica (o)

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

3

Srijeda, 08. August 2007

Bravo!

Muamer je ziveo u Bielefeld-u i dolazio vise puta na "Balkanske" zurke. Meni on nije neka faca al' cijenim njegovo delo.
EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

4

Utorak, 06. Novembar 2007

NOVI FORUM I NOVI SITE SANDZACKOG REPPERA "sManyC"-a

www.smanyc.de

• »muhasibi« je muško

Datum registracije: 20.09.2007

• Poruku poslati

5

Ko je Muamer Hukic,neznam ili nemogu da se setim,svejedno?!Pominje se u temi pa me zanima,ko mi odgovori hvala mu :D
"Jucer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe."

6

Marco Huck ( ustvari Muamer Hukic je rodjen 11. Novembra 1984 u Sandzaku je nemacki bokser bosnjackog porijekla.

Ali tema nije on, vec sManyC i njegova muzika ;)
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

7

Citirano

Orginalno od muhasibi
Ko je Muamer Hukic,neznam ili nemogu da se setim,svejedno?!Pominje se u temi pa me zanima,ko mi odgovori hvala mu :D

Odgovor:
http://forum.novipazar.org/thread.php?th…2846&boardid=36
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

Datum registracije: 31.07.2003

• Poruku poslati

8

Srijeda, 07. Novembar 2007

Da ne pokrenuste ovu temu nikada za njega ne bih cula, ali mi je jako drago i cenim to, drago mi je cuti da se nase dijete tamo nedje dokazuje. Bravo
Ne mijenjaj vjecno za prolazno!

9

Četvrtak, 10. Januar 2008

sManyC(sanjin smajovic) i Marko Huck(maumer hukic) na regionalnoj

http://youtube.com/watch?v=4DBRyHnwLLYhttp://youtube.com/watch?v=4DBRyHnwLLY

10

Srijeda, 09. Juli 2008

Najveća Božija kazna je izgubiti ponos: Zato nikad ne zaboravite KO STE, ŠTA STE, ODAKLE STE I KOME PRIPADATE!!!

Mnogi Sandzaklije danas upravo zaborave to. Pogotovo oni koji postanu poznati, pa od njihove slave nemogu vise nikoga da vide.
Ali postoje i oni koji ne samo da nose svoj Sandzak u srcu, nego to i pokazuju svojim djelima. Njihov broj je znatno manji.

Jedan od tih Ponosnih Sandzaklija, u isto vrijeme i najmladji sin Sandzaka je najpopularniji Sandzacki Reper, Sanjin Smajovic, poznat kao Smanyc.
Rodjen 1985 u Novom Pazaru, on dolazi kao izbjeglica u Njemacku. Za razliku od mnogih Repera koji nisu bas poznati kao najpametniji ljudi, on zavrsava maturu i pocinje studirati Germanistiku i Filozofiju. Njegov studij se odslikava i u njegovim tekstovima.
Oni imaju dubok smisao i bogati su
Na osnovi tih karakteristika uspio je da se njegovi spotovi pokazuju na Viva,

Pored toga, Smanyc je clan Udruzenja Sandzackih Studenata u Dijaspori www.ussud.org. Iako je postao poznat, nije digao nos i jos uvijek je onaj fini, dobri momak.
I dragi Sandzaklije, Bosnjaci, kada vidite da postoji jedna ovako autenticna osoba, koja se ne stidi svojih korijena, koja pravi reklamu za Sandzak, angazuje se za svoj Sandzak, ne preostaje li nista drugo, nego da kazemo:

Smanyc, mi stojimo iza tebe.

Njegova nova CD izlazi XX.XX.XXXX.(uskoro)
Vi ste na potezu.

Biografija:

sManyC ,
rodjen je 1985 godine u Novom Pazaru u Sandzaku. Pred buktajucim ratom na prostorima bivse Jugoslavije 1993 godine zajedno sa svojom porodicom nasao je utociste u Nemackoj. Tamo je ziveo svakodnevnicom jednog imigranta na ulici. Uprkos, ili mozda upravo zbog toga uspeo je samog sebe motivirati da stvori hip-hop kao umetnicki nacin izrazavanja. U godinama koje su sledile, sakupio je iskustva sa mnogih nastupa i napisao je veliki broj tekstova. To je dovelo do toga da je jos za vreme zavrsnih maturskih ispita neke od njih snimio u studiju. Ideja njegovog stvaralastva sastoji se u pokusajima predstavljanja raspona izmedju zivota na uslici i nacina slobodnog zivota sa neogranicenim mogucnostima. Njegov jezik je s jedne strane, one na socijalnoj ivici, brutalan dok na drugoj strani slusalac ima mogucnost da cuje apstraktne, emotivne predstave dubljeg misaonog nivoa. Od ovog individualnog stila se moze jos puno ocekivati upravo zbog bogatog izbora tema, kontroverza i novih perspektiva.

www.smanyc.de

11

Subota, 05. Decembar 2009

smanyc - zvijezda njemackog rep-a

NOVI SPOT NJEMACKE ZVIJEZDE IZ SANDZAKA

SMANYC - STEIG EIN

http://www.youtube.com/watch?v=cg_ovrO2HMQ

eki

Učenik

(10)

Datum registracije: 22.04.2009

• Poruku poslati

12

Nedjelja, 06. Decembar 2009

To je pravi sandžački patriota,zaista lep način da se prezentuje drugim narodima Sandžak i Bošnjaci.Sve pohvale za sManyC.

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

13

Lijepo, a ima li neko prevod pesme?

14

SmanyC je super! Izabrao je originalan nacin da svijetu predstavi Sandzak. Izuzetno fin i pametan momak.

Phikete evo ja poceh da ti prevodim tekst ali se moja beba javlja trazi me. Ostatak cu prevesti cim nadjem vremena, ok?

Udji ( ukrcaj se )

Niko mi ne moze oteti Sandzak dokle god ga u srcu nosim .
Udji pogledaj, pokazacu ti moju domovinu, moju zemlju, moj narod, moj ponos, moj Sandzak
Novi Pazar, Rozaje , Sjenica i Tutin, oni nas time teraju u propast
Udji vidi , pokazacu ti moju domovinu, moju zemlju, moj narod, moj ponos, moj Sandzak
Prijepolje Bijelo Polje Berane i Priboj. Niko mi ne moze oteti Sandzak dokle god ga u srcu nosim .
Vidis li sirotinju ovde, vidis li ove siromasne ljude koji nemaju vise snage a prinudjeni su da dan za danom vode borbu za prezivjavanje.

"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

15

NOVI HIT - STEIG EIN

SMANYC - STEIG EIN

VIDEOSPOT SNIMLJEN U NOVOM PAZARU

http://www.youtube.com/watch?v=cg_ovrO2HMQ

Social bookmarks