Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

SaNdZak

Zlatna sredina

(23)

• »SaNdZak« je muško
  • »SaNdZak« je autor ove teme

Datum registracije: 01.11.2002

• Poruku poslati

1

Ponedjeljak, 09. Juni 2003

Smenjivanje Bulica

Sellam,

Prema informacijama koje sam malo prije dobio u Novom Pazaru su jucer bili blokirani neki djelovi grada zbog pokusaja da se smijeni nacelnik SUP-a Novi Pazar, Suad Bilic.

Gradjani Novog Pazar su na nogama, protestujuci protiv ovog pokusaja, tako da ce i danas blokirati odredjene ulice i puteve u gradu.

Inace od prosle godine chetnici iz okoline Novog Pazara rade na smenjivanju gospodina Bulica a u tome im pomazu i narko bosovi bosnjacke nacionalnosti iz Novog Pazara.

Kao sto je poznato aktivnosti gospodina Bulica bile se usmjerene na razbijanju ogranizovanog kriminala i smirivanje ekstremista i chetnika iz okoline Novog Pazara.

Zato dignimo svoj glas protiv ove nepravde i dajmo svoju podrsku onima koji sluze interesima svih onih normalnih gradjana Novoga Pazara.

Ujedno pozivamo i gospodina Ljajica (culi smo da i on trazi Bulicevu ostavku) da stane u zastitu ovog postenog covjeka a ne da se svrstava u redove onih nacionalista iz Beograda koji zele da ponovo postave na Bulicevo mjesto, nekog poput Rakonjca ili Corbica koji ce batinati neduzne a stititi kriminalce...

Sellam

Jede Wahrheit braucht einen Mutigen der sie ausspricht!

Bananaman3

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 14.11.2002

• Poruku poslati

2

Demanti

SAOPSTENJE ZA JAVNOST CETNICKOG POKRETA I NARKO BOSOVA NOVOG PAZARA - STAROG RASA

Juce je u Starom Rasu u Generalstabu zdruzenih snaga Cetnika i Narko bosova u jednom od mracnih podzemnih skrovista ovih bratskih organizacija donesena sledeca

O D L U K A:

Da se smeni nacelnik novopazarske policije Buco Bulic, jer je dokazano izneverio interese zdruzenih snaga cetnika i narko bosova.

Zdruzene snage Cetnika i Narko bosova (Bosnjaka)

P.S. Sva druga nagadjanja koja je zapoceo SaNdZak, smatracemo budalastinama i zlonamernim podmetanjima.

"Pusi se trava, jede se slanina
i dalje je nasa pazarska dolina!"

[SIZE=1]EDIT by Administrator:
Deo ovog priloga je prebacen u temu "Korpa za otpatke"[/SIZE]

onjegin

Početnik

(10)

Datum registracije: 04.06.2003

• Poruku poslati

3

Bananamen, bas duhovito. To mi se svidja. A ako je ?Buli smenjen, to je zaista dan za slavlje onih koje je tukao ...
Pozdrav

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

4

Utorak, 10. Juni 2003

Poštovanje!

Oštro pero, nema šta a i vredelo je 30 dana ban-a. Baš sam slepac, trebao mi je 101 tvoj post da provalim ko si...

Imas piće za ovo majstore!
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

onjegin

Početnik

(10)

Datum registracije: 04.06.2003

• Poruku poslati

5

Utorak, 10. Juni 2003

Djordje, na koga si mislio?
-nisam u toku ako je nesto sa mnom. -Ako nije, u redu, izvini...
Pozdrav

A, jeli ovo istina oko smene ili nije...?
samo se cuti, zasto cute forumdzije?

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

6

Utorak, 10. Juni 2003

:)

Citirano

Poštovanje!

Oštro pero, nema šta a i vredelo je 30 dana ban-a. Baš sam slepac, trebao mi je 101 tvoj post da provalim ko si...

Vuk dlaku mijenja ali cud nikada.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

7

Utorak, 10. Juni 2003

Specijalna komisija je dva puta dolazila iz BG da ispita slucaj. Traze covjeku dlaku u jajetu. Beloici je tesko palo da policija u N.P najzad funkcionise te se dao u kampanju protiv nacelnika Bulica. U pomoc su mu priskocili i radnici SUP-a srpske nacionalnosti (uglavnom oni koji su izgubili dobre polozaje nepravedno stecene za vrijeme Rakonjca) koji pisu smijesne prijave protiv svog nacelnika koje komisija iz BG uopste ne moze da upotrijebi. Bulic nikoga nije tukao i optuzbe Beloice ne mogu biti dokazane, komisija je ispitala sva lica povezana sa slucajem.

Znate kako je, tesko je kada se padne sa konja na magarca a kako je tek tesko kada se sa konja padne na ulicu ili (sto je neke zadesilo) iza resetaka. To nase komsije Srbi koji na forumu napadaju Bulica dobro znaju. Umjesto da podrze novog nacelnika koji se dao u borbu protiv kriminala koji je zlo kako za Bosnjake tako i za Srbe, njima je draze da se vrate mracna vremena Zlobovog rezima.

Da li ce Bulic preziveti vrijeme koje dolazi ostaje da se vidi. Nadam se da cetnistvo ipak nije tako jako kako se cini.

p.s. Zaista, zasto cute forumasi iz N.P.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

8

Utorak, 10. Juni 2003

Iza gospodina Bulića stoje njegova dela, koja su najbolja njegova odbrana, a ujedno i "trn u oku" svih onih koji ga napadaju. Čovek koji ranije nije imao iskustva sa ovako odgovornim poslom kojim se bavi, nošen svojim entuzijazmom, željom da do kraja istraje u borbi protiv kriminala, suočen je sada sa našom surovom stvarnošću...
Interes, i to interes onih koji "jašu sa druge strane zakona", onih koji koriste svaku moguću rupu u zakonu da sebi pribave korist, ne libeći se da na tom putu do koristi ruše sve pred sobom, pa čak i dostojanstvo ljudi koji još uvek do njega drže, stoji sada ispred Bulića- kao izazov...
Rame uz rame, sa ovim interesom kriminalaca, tu je i interes mraka iz prošlosti, interes onih koji su padom Miloševića spušteni na zemlju iz nebeskih visina...Mnogi mu nisu zaboravili što u ekscesnoj situaciji posle košarkaške utakmice naše reprezentacije nije dozvolio proširenje sukoba, što je reagovao u cilju zaštite javnog reda i mira a ne zaštite pripadnika naroda koji je navikao da bude štićen, i bio štićen za vreme Bulićevih prethodnika...dok je u isto to vreme jedini zakon bio bezakonje, dok je prostitucija rasla, droga se širila a privredni kriminal cvetao- kao još jedan izazov...

Gospodin Bulić je svojim izazovima do sada odolevao. Čini mi se da mu ovom prilikom, da bi odoleo , stvarno treba i naša pomoć. Potrebno je da mi, kojima je stalo do reda, mira i budućnosti stanemo u redove onih koji će deo izazova poneti na svojim plećima, upravo zbog reda, mira i budućnosti svih nas...

P.S. Ne želim da generalizujem, ali činjenica je da su Srbi mahom protiv gosp. Bulića. Ne želim da pomislim da je to plod nacionalizma, već to više shvatam kao "lošu naviku" iz prošlih vremena, vremena koja su nadam se zauvek prošla...
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

• Poruku poslati

9

Utorak, 10. Juni 2003

Pozdrav

Posle duze vreme eto da se javim na temu za koju mislim da je dosta izpolitizovana.

Naravno deset dugih nazadnih godina za staru jugu i za sve bosnjake koji zive na ovim prostorima doveli su do toga da ono sto je normalno izgleda nenormalno a ono sto je nenormalno izgleda normalno.

Kolko mogu da vidim da je dosta mladih generacija srpske nacionalnosti stasavala u vremenu gde je sve nenormalno izgledalo kao normalno.

Pa i iz ovih postova koje su napisali vidim jednu nerealnu reakciju koju nam pokusavaju predstaviti kao normalnu. Mada za to nemaju razloga ili ne umeju da razluce normalno od nenormalnog.

Gospodina Bulica licno ne poznajem ali uvijek cu pozdraviti akcije koje se izvode u cilju suzbijanja kriminala i nacionalistickih istupa.

Vreme je da normalno bude normalno a nenormalno bude nenormalno.
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

10

Utorak, 10. Juni 2003

Citirano

Orginalno od Phikret

Citirano

Poštovanje!

Vuk dlaku mijenja ali cud nikada.

Suad Bulić je, trenutno, najmanje zlo na mestu načelnika MUP-a Novi Pazar. Mišljenja sam da čoveka treba pustiti da još neko vreme radi svoj posao, mada je opšta ocena (svih zainteresovanih strana) da bi taj posao morao da obavlja nešto mudrije (čitaj: sa više takta)...

Čestitam Phikretu na sjajnom ocenjivanju ljudi na osnovu jednog posta, kojim se pohvaljuje jedna sjajna satirična crtica. Pravi si "Vitez od Brze Tastature".

Eh, Phikrete, zelen si previše...
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

11

Utorak, 10. Juni 2003

Selam alejkum Boshnjakinje i Boshnjaci. Pa pravo da vam kazem dragi moji Boshnjaci mislim da smo opet stasali za malo pendreka i batina, itd. Dobro bi nam doshlo malo, jer povremeno malo batina je zdravo. Pogotovu kada su u pitanju intelektualci koji uvijek zive u oblacima pa kad ih pogodi realnost u glavu tek tad se malo prizemlje, ali ako jedno vrijeme nema pendreka onda oni opet uzlete i vinu se u visine dok ih opet neko ne prizemlji, itt. A kada se nalaze na zemlji onda zna se koga che zvati u pomoch, a kada su u oblacima ne vide zivu silu, jer tu je "zakon". Nema nam spasa osim u Kur'anu i Sunnetu. Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

12

Utorak, 10. Juni 2003

Pozdrav za sve prijatelje foruma.
Sto se mene lično tiče ja ovde javno iznosim svoju ličnu punu podršku Načelniku novopazarskog MUP-a, gosp. Suadu Buliću, i mislim da treba da i dalje istraje u naporima da se stane već jednom na kraj slikama polusanjivih dečaka i devojčica sa izgubljenom budućnosću na našim ulicama, a sve zavhaljujući nekontrolisanoj prodaji i rasturanju opojnih sredstava.
Pozdrav
P.S.
A Bananamenu je davno bilo mesto na nekom drugom forumu, gde može da sa uspehom lansira nebuloze i provokativne postove, na koje oštro reaguje većina članova ovog foruma.
Pozdrav

Dado

Profesionalac

(10)

• »Dado« je muško

Datum registracije: 09.08.2002

• Poruku poslati

13

Utorak, 10. Juni 2003

Kao clan ovoga foruma bez obzira na nacionalnu pripadnost mislim da je suad bulic jedini covek trenutno koji moze da Ista uchni po pitanju kriminala u pazar ....
PS: podrska sa moje strane
....da li si toliko dobar
da mozes mirno spavati.....

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

14

Utorak, 10. Juni 2003

Tema podeljena

Poslednji prilog ove teme poslat od Phikret sam prebacio u temu: "Ring".
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Giovanni

Profesionalac

(10)

• »Giovanni« je muško

Datum registracije: 13.09.2002

• Poruku poslati

15

Utorak, 10. Juni 2003

Citirano

Orginalno od SaNdZak
Inace od prosle godine chetnici iz okoline Novog Pazara rade na smenjivanju gospodina Bulica a u tome im pomazu i narko bosovi bosnjacke nacionalnosti iz Novog Pazara.

Kao sto je poznato aktivnosti gospodina Bulica bile se usmjerene na razbijanju ogranizovanog kriminala i smirivanje ekstremista i chetnika iz okoline Novog Pazara.

Ja cu se izviniti unaprijed za digresiju koju cu napraviti ali moram reagirati na nekoliko izjava bez namjere da nekog branim ili napadam. Smatram da je izjava Bananamen3 bila isprovocirana pisanjem gosn. Sandzaka u kojem spominje cetnike u kako sam ja shvatio metaforicnom nazivu za "lose" pripadnike srpske nacionalnosti koji zive u okolici NP. Ovo potkrepljujem cinjenicom da su se "losi" Bosnjaci nazvali Bosnjacima a ne recimo teroristima, ekstremistima, islamskim fundamentalistima i slicno a vjerujem da postoje ljudi koji posteni bosnjacki narod satanizuju i poistovjecuju gore navedenim izrazima. Mene je to u neku ruku iznenadilo kao sto bi svakog postenog Hrvata imenovanje njegovog naroda ustasama, Slovenca - austrijskim konjusarima i slicno vjerojatno uvrijedilo. Misljenja sam da je i gosn. Sandzak zasluzio opomenu za pisanje jer nacin na koji on shvata ljude iz okoline NP se svakako kosi sa nacinom covjeka koji racionalno razmislja i ja bih je klasifikovao kao klasicnu provokaciju.

Citirano

Orginalno od Bananaman3
"Pusi se trava, jede se slanina
i dalje je nasa pazarska dolina!"

Koliko god bio isprovociran, smatram da je jako ruzno udariti na vjerska i nacionalna osjecanja bilo kog naroda i narodnosti stoga zabranu potpuno podrzavam. Mislim da se ljudskim dijalogom moze postici mnogo vise od zabadanja prstom u oko i zlobom. Ono sto si vjerojatno htio postici si mogao uraditi na civilizovaniji nacin, nikako potcjenjivanjem i provociranjem.

Citirano

Orginalno od hadzied
P.S.
A Bananamenu je davno bilo mesto na nekom drugom forumu, gde može da sa uspehom lansira nebuloze i provokativne postove, na koje oštro reaguje većina članova ovog foruma.
Pozdrav

Ovdje bih samo replicirao da se ovaj forum zove otvoreni i ljudi koji prihvate pravila istog mogu se javljati i davati svoja misljenja a svakako da prilikom povrede pravila postoji neko nadlezan da sankcionise nedolicno ponasanje kako je i ucinjeno u ovom slucaju. Zato, mozda se meni licno neko ne svidja ali uvijek sam rad cuti i misljenje suprotnog od moga a i reagovati na njega ukoliko smatram za shodno. Stoga mislim da kvalifikacije o tome kome je gdje mjesto nisu opravdane jer sobom nose konotaciju iskljucivog sto se kosi sa statutom dragog nam foruma.

Citirano

Orginalno od juskos
Naravno deset dugih nazadnih godina za staru jugu i za sve bosnjake koji zive na ovim prostorima doveli su do toga da ono sto je normalno izgleda nenormalno a ono sto je nenormalno izgleda normalno.

Kolko mogu da vidim da je dosta mladih generacija srpske nacionalnosti stasavala u vremenu gde je sve nenormalno izgledalo kao normalno.

Pa i iz ovih postova koje su napisali vidim jednu nerealnu reakciju koju nam pokusavaju predstaviti kao normalnu. Mada za to nemaju razloga ili ne umeju da razluce normalno od nenormalnog.

Gospodina Bulica licno ne poznajem ali uvijek cu pozdraviti akcije koje se izvode u cilju suzbijanja kriminala i nacionalistickih istupa.

Juskos jako cijenim tvoje misljenje i drago mi je da se moze i racionalno razmisljati mada bih samo dodao da podjela generacija Srbi-Bosnjaci mi ne pase iz razloga postojanja i ostalih nacija na podrucju ex-Yu a i razloga da po meni razluciti normalno od nenormalnog moze samo svjestan covjek, dobar covjek i posten covjek bio on bilo koje nacionalnosti.

I na kraju bih dodao sljedece.
Trudimo se da ne budemo jednostrani u izjavama (kritikuj prvo svoje ili pocisti ispred svoje kuce kaze stara poslovica) i zato apelujem na sve ucesnike foruma da se ostave prica o tome sta je nase i vase, jer se tu mora zivjeti zajedno i nikako drugacije. Uzajamno postovanje je ono sto bi se trebalo uvesti kao obavezan predmet u svim osnovnim, srednjim i visokim skolama.

Pozdrav svim dobrim ljudima

Giovanni

[SIZE=1]Sarajlija rozdenijem, Pazarac podrijetlom, Kanadjanin dekretom!

Homo homini lupus iliti Covjek je covjeku Vucko![/SIZE]

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

16

Utorak, 10. Juni 2003

Citirano

Originalno od Giovanni
Misljenja sam da je i gosn. Sandzak zasluzio opomenu za pisanje jer nacin na koji on shvata ljude iz okoline NP se svakako kosi sa nacinom covjeka koji racionalno razmislja i ja bih je klasifikovao kao klasicnu provokaciju.

Razmisljao sam o tome Giovanni ali ako precizno procitamo uvodni prilog od Sandzak-a, ruku na srce, ne mogu da vidim da je on generalizovao citav narod iz okoline Pazara sa 'cetnicima'.
Prilikom prvog citanja priloga, isti zaista zvuci provokativno. Iz tog razloga bih zamolio Sandzak-a da malo pojasni na koga je mislio navodeci naziv 'cetnici', da bi se razresila ta dilema i da bi se smirile nepotrebno uzburkane strasti.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Giovanni

Profesionalac

(10)

• »Giovanni« je muško

Datum registracije: 13.09.2002

• Poruku poslati

17

Utorak, 10. Juni 2003

Citirano

Orginalno od Administrator

Razmisljao sam o tome Giovanni ali ako precizno procitamo uvodni prilog od Sandzak-a, ruku na srce, ne mogu da vidim da je on generalizovao citav narod iz okoline Pazara sa 'cetnicima'.
Prilikom prvog citanja priloga, isti zaista zvuci provokativno. Iz tog razloga bih zamolio Sandzak-a da malo pojasni na koga je mislio navodeci naziv 'cetnici', da bi se razresila ta dilema i da bi se smirile nepotrebno uzburkane strasti.

Kuzim sta hoces reci, ali u svojoj izjavi sam eksplicitno naglasio navodnicima "losi" aludirajuci na jedan odredjeni dio ljudi nikako mislec' na srpski i bosnjacki zivalj uopce. Pa ako je rijec cetnik (a za vecinu ljudi na ovom forumu mislim da jeste) pogrdna i asocira na nesto lose onda se isti arsin morao primjeniti i na bosnjacku naciju (spomenutu u kontekstu sprege sa cetnicima u vidu narko bosova bosnjacke nacionalnosti - sto po meni takodje predstavlja lose) ili je pitanje moralo biti reformulisano.

Hocu da kazem da se ovim izjavama implicitno podsticu kojekakve zastrasujuce price o islamskim fundamentalistima, cetnicima, ustasama, kamikazama i slicne tj provociraju ljudi koje ove izjave pogadjaju iz raznoraznih razloga a reakciju smo mogli vidjeli i sami...

Zato i reagovah.
Imas pozdrav i nastavi dobar rad
Giovanni
[SIZE=1]Sarajlija rozdenijem, Pazarac podrijetlom, Kanadjanin dekretom!

Homo homini lupus iliti Covjek je covjeku Vucko![/SIZE]

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

18

Srijeda, 11. Juni 2003

Vrlo shareno...

Istina, grad bubnji o tome da kako je "proteta" vest da ce nacelnika Bulica smeniti.... licno, mislim da je to gomila izmishljotina koje neko forsira iz svojeg lobija gledajuci nas kako se medjusobno ujedamo, ovde i svuda....

Nacelnik novopazarskog MUP-s Gospodin Suad Bulic je pre svega castan gradjanin Novog Pazara a moju naklonost pre svega ima kao RODITELJ. Kao takav, Bulic u ime svih nas koji imamo decu (jasni su putevi koji su od nedavno u Pazaru shto moda shto prisila droga?)) stoprocentno nemoze po presetu razmishljati loshe.

Probajmo razmishljati i ovako. Bulic je JEDINI nacelnik, ikada u Novom Pazaru, kojem je cela carsija naklonjena! Jedini. Bulic je takodje JEDINI koji je stego i pokazao zube, kome sve ne. Vidite, uspeshno.

Ponekoga to boli. Jako. Neki trpe. Koliko budu mogli. Politika je cudo. Interesi josh vishe.

Zamolio bih Vas da ubuduce u okviru ove teme iznosite strogo argumentovane podake.
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

SaNdZak

Zlatna sredina

(23)

• »SaNdZak« je muško
  • »SaNdZak« je autor ove teme

Datum registracije: 01.11.2002

• Poruku poslati

19

Srijeda, 11. Juni 2003

Sellam i pozdrav

Prije svega moram da podvucem da imam veliko postovanje prema srpskom slobodarskom narodu bilo to onom koji zivi u srbiji ili nasim komsijama koji zive u sandzackoj regiji. Ovo moje postovanje je i 5-oktobarska revolucija 2000 god. jos jednom opravdala i povecala.

Apsolutno sam protiv svake generalizacije, jer sam svjestan da u svakom narodu ima dobrih i losih, negdje i kod nekih u jednom odredjenom vremenu oni losi dodju do izraza i dobiju moc a onda se desi ono sto se desavalo prethodnih 10-tak godina.

Sto se tice pripadnika ravnogorskog cetnickog pokreta (RCP) koji djeluje i ima svoje pristalice u BiH, Sandzaku, Srbiji i Crnoj Gori, njih nema potrebe da definisem ni ovako ni onako, oni su sebe davno definisali u Balkanskim ratovima, te u –I- i –II- svetskom ratu i u prethodnom ratu u BiH i Hrvatskoj. Te definicije su najbolje osjetile njihove zrtve, ali hvala Bogu da su ta tamna vremena prosla i jos jednom zelim da akcentiram da razlikujem Srpski narod i chetnicki pokret. Za mene je srpski narod (pokojni Zoran Djindjic, pokojni Slavko Djuruvija (novinar) pokojni, Ivan Stambolic, i jedna velika vecina srpskog naroda koji su sljedili ove patriote koji su voljeli svoju domovinu i sve njene gradjane bez obzira na njihovu nacionalnu pripadnost. Vodje i ideolozi cetnickog pokreta su danas u Den Hagu ili pod zemljom a neki se kriju i negdje po planinama. A oni koji su slobodni svake godine se okupe na ravnoj gori sa geslom “RAVNA GORA POBEDITI MORA” sto znaci da svi oni koji su drugaciji moraju nestati. Opet kazem operacija “sablja” je puno sto sta razjasnila i puno neke osvjestila tako da ja hocu da vjerujem da dolaze bolji dani za sve one koji zele da u miru zive, da postuju druge i drugacije i da ako ima nekakvih problema to rjesavaju dijalogom i tolerancijom a ne nikako kamom i toljagom ili smjenjivanjem Suada Bulica.

Sellam i pozdrav

Jede Wahrheit braucht einen Mutigen der sie ausspricht!

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

• Poruku poslati

20

Srijeda, 11. Juni 2003

Pozdrav

Sandzak svidja mi se tvoja slika koju si postavio a mislim da znak ko je on i kako je ziveo.

Ovo nije bas vezano za temu o kojoj govorimo ali nadam se da znas da je bio pravedan sultan i iskren musliman. Bio je pravedan prema svima nije ga interesovala vera i religijsko opredeljenje pojedinca pazio je da ne udje u hak nikome. Malo me i ti podsecas na njega sa svoji postovima mada naravno kad je osvojio istanbul bilo mu u je samo 21 godina i bio je majstor matematike i fizike.

Da sad zaokruzim Kao sto nam banana rece u nekom od gornjih postova u saopstenju za javnost cetnickog pokreta i narko bosova novog pazara.

Trebamo se ograditi od ovih cetnickih generlastabova i od ovih narko bosova.

Mada meni ovde nesto nije u redu narko bosovi su vecinom bosnjaci ili muslimani a cetnici su se ionako definisali. Kad malo dublje razmislimo ove dvije grupacije ideoloski nemaju bas nista zajednicko cak sta vise u svojim sastavima se nalaze dvije razlicite grupacije ljudi koji se po svojim religijskim opredeljenjima na prostorima srbije u zadnjih 10 godina bas nesto i ne vole.

Znaci da ove dvije grupacije su zajedno i udruzene su iz nekih materijalistickih razloga. Sto znaci da su grupacije koje donose nered i ruse drustveni mir .

A ko rusi drustveni mir zna se sta je zasluzio.

Narvano covek koji je dosao u sukob sa ove dvije grupacje znaci ne radi ovaj posao iz nekih svojih licnih razloga nego da bi obezbedio ugodan i miran zivot svim dobrim, postenim gradjanima novog pazara pa i sire znaci ne samo bosnjacima nego i onom postenom delu srba koji zive i rade u miru i gledaju da im zajednicki zivot u sandzaku bude sto lepsi i ugodniji. Zbog toga pozivam da svi gradjani bez obzira na raligijsku i nacionalnu pripadnost podrze ne samo Gospodina Bulica vec cijelu ekipu koja se stara da nam zivot bude sto bezbedniji.
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

Social bookmarks