Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko
  • »Altuna« je autor ove teme

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

1

Subota, 08. Juli 2006

Sociopatoloske pojave kod mladih i kako ih rijesiti

Koji su po vama najveci uzrocnici maloljetnicke delikvencije i sociopatoloskih pojava kod mladih?

Da li su najzasluzniji za to:
-porodica
-skole
-drustveno okruzenje
-film i video igre
-karakteri i licne osobine
-lose ekonomsko stanje?

Sta uraditi? Predlozite svoje moguce rjesenje za popravlajnje ukupne situacije mladih ljudi...
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

šišmiš

Zlatna sredina

(10)

• »šišmiš« je muško

Datum registracije: 25.06.2003

• Poruku poslati

2

Subota, 08. Juli 2006

porodica,skole,drustveno okruzenje,film i video igre,karakteri i licne osobine mogu se snositi samo na pojedince,ajd i na grupice ali ne na masu.

dok fali perspektiva, pogled na sutra. Ok, ajd da ti uvazim to, ekonomsko stanje, e to pogadja omladinu u celokupnosti i pravi je takvu kakva jeste, da bude los primer i da svi krive omladinu za nezaposlenost i sl.? a?

Sta uraditi neznam, (ako govoris o sandzackoj omladini)mozda prestati da budemo toliko ratoborni,toliki nacionalisti,da predamo ona dva divljaka,pa nam se skinu sankcije,strani parajlije da dodju i pokrenu malo tocak... to je mislim jedini spas.
neznam,da znam nebih prodav'o auta da mogu racune da platim... :)

nevidljivi

Zlatna sredina

(10)

• »nevidljivi« je muško

Datum registracije: 10.01.2006

• Poruku poslati

3

Nedjelja, 09. Juli 2006

ovo je verovatno najteze pitanje na svijetu

da probam
glavna rec-pedagog
znam da u skolama imaju sve to ali kad bih se ja pitao(ka' sto se ne pitam)uradio bih ovo:treba neko ko je zavrsio skolu za pedagoga da radi direkno za opstinu(to mozda i ima ali dozvolite mi da nastavim sa lupanjem).to mora biti osoba kojoj je stalo do toga posla iz tih pedagoskih razloga,neko u koga se ima poverenja(znam da ih nije puno ali ih ima).ta osoba treba da dobija pare direkno od opstine i da odredjuje gde i koliko da se potrosi.takodje treba da seta od skole do skole i razgovara sa ucenicima(a ne da drzi govore.govori su za glupu masu.) i pita ih za NJIHOVO misljenje sta bi bilo dobro da se uradi,organizuje ili napravi u np sto bi NJIMA bilo od nekog interesa.taj pedagog ne bi bio tu da silom gura neke svoje ideje,vec da sprovodi u delo ideje onih za koje je placen da radi-nase omladine.

admir pecanin - novi pazar sai baba
shirdi sai baba - sathya sai baba - novi pazar sai baba

SuddenDeath

Zlatna sredina

(10)

• »SuddenDeath« je muško

Datum registracije: 25.07.2006

• Poruku poslati

4

Srijeda, 26. Juli 2006

Nevidljivi, dobro lupas :)
Sta ako je uzrok za sve te 'poremecaje' to sto nas odrasli ne slusaju, ne zanima ih nase misljenje i jednostavno nemaju vremena za nas (najgore od svega sto su to u vecini slucajeva u pitanju roditelji)...
Ja kao "mlad" znam sta bi me mnogo oraspolozilo i vratilo u takt...Zivim da bih to ostvario...da mogu mami da kazem bilo sta...znaci bilo sta..od moje prve simpatije, preko mog prvog poljupca pa dalje...POVERENJE odraslih u mlade je ravno nuli! Aje, vratite se unazad kad ste prvi put probali nesto krijuci (sto ne biste smeli: cigare(te), alkohol..)...Bil imali poverenja u mamu da joj kazete da ste to probali i da vam se svidja/ne svidja (tad, recimo, imate 14 godina..)? Verovatno ne..znaci POVERENJE ODRASLIH je glavni problem koji demoralise mlade.
Odoh da ponovo budem dete i citam Harry Potter and Half-Blood prince po treci put :)
Pozz,
Dzenis..
p.s.koliko sam promasio temu? (5 ujutru je, a ja u 8 ustajem..imam trening:S)
There I am, on the road again. There I am, up on the stage, there I go, playin' the star again, there I go, turn the page..

SuddenDeath

Zlatna sredina

(10)

• »SuddenDeath« je muško

Datum registracije: 25.07.2006

• Poruku poslati

5

Četvrtak, 25. Januar 2007

Zbog cega nema postova na ovu temu? Mislim da je bash super i interesantna :)
There I am, on the road again. There I am, up on the stage, there I go, playin' the star again, there I go, turn the page..

Social bookmarks