Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

• »Sandzak Beg« je muško

Datum registracije: 11.10.2007

• Poruku poslati

41

Nedjelja, 23. Mart 2008

Po meni apsolutno najbolji program i vrlo jednostavan je Magical Snap 2, sa prevodom na vise jezika.

http://www2.ashampoo.com/webcache/html/1…ct_1_0224__.htm

Neces se pokajat
"...Allah ändert ja nicht, was mit einem Volk ist, bis sie ändern, was mit ihnen selbst ist..." (Koran: Sure 13, Vers 11)"

Zulfikar

Zlatna sredina

(10)

• »Zulfikar« je muško

Datum registracije: 06.02.2008

• Poruku poslati

42

Nedjelja, 23. Mart 2008

Evo sta sam uslikao,hvala Sandzak_beg,program je super! 8)

Pokusao sam jos jednu slicnu datoteku da ubacim,ali neznam kako,mozda ni nemogu dvije biti u postu?

PS.Altuna, ovo je rekord :))
Zulfikar je dodao/la ovu sliku:
  • jpg1.jpg
La fata illa Ali, la saif illa Zülfiqâr

"...Za ljubav ne treba pitati..."

@ngi3

Zlatna sredina

(10)

• »@ngi3« je žensko

Datum registracije: 29.07.2003

• Poruku poslati

43

Nedjelja, 23. Mart 2008

Nema na cemu Zulfikar.
ene tvog imena nema na ovoj slici, izgleda da si isprobavao opciju DUH :))

@Sandzak_beg dobar ti ovaj program
Naucila sam...
Najlaksi nacin da kao osoba rastem jest da se
okruzim ljudima koji su pametniji od mene

Zulfikar

Zlatna sredina

(10)

• »Zulfikar« je muško

Datum registracije: 06.02.2008

• Poruku poslati

44

Ponedjeljak, 24. Mart 2008

Da sam isprobavao opciju duh pisalo bi 2 clana ,ne 1 :))
La fata illa Ali, la saif illa Zülfiqâr

"...Za ljubav ne treba pitati..."

rime

Zlatna sredina

(10)

• »rime« je muško

Datum registracije: 22.10.2007

• Poruku poslati

45

Ponedjeljak, 31. Mart 2008

Citirano

Orginalno od Zulfikar
PS.Altuna, ovo je rekord :))

Sta kazete na ovo
rime je dodao/la ovu sliku:
  • hj (2).jpg

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko
  • »Altuna« je autor ove teme

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

46

Četvrtak, 17. April 2008

Polovina stanovnika Srbije ima samo osnovnu školu

Potpredsednik Vlade Srbije Božidar Đelić izjavio je danas da je Srbija jedina zemlja u Evropi u kojoj je tokom poslednjih 15 godina opao broj visokoobrazovanog stanovništva i da gotovo polovina stanovnika ima završenu samo osnovnu školu ili ni to.

Vise u Blicu
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

47

Utorak, 27. Maj 2008

Mirovnjaci UN seksualno zlostavljali decu

Međunarodna humanitarna organizacija "Save the Children" saopštila je da su pripadnici mirovnih snaga i humanitarni radnici zlostavljali decu među kojima je bilo i šestogodišnjaka, prenosi BBC na srpskom.

Mirovnjaci UN
"Save the Children" objavila je izveštaj posle analiziranja slučajeva u oblastima koje su bile zahvaćene ratovima i sukobima i u koje su došli pripadnici UN i drugih organizacija kako bi pomogli loklanom stanovništvu. Istraživanja su sprovedena na slučajevima zlostavljene dece u Obali slonovače, Haitija i na jugu Sudana. "Save the Children" navodi da su zlostavljana deca u većini slučajeva isuviše uplašena da bi prijavila i govorila o zlostavljanju. BBC-ijevom dopisniku u Obali slonovače 13-godišnja devojčica je ispričala kako su je silovala desetorica pripadnika mirovne misije UN. Protiv njih nisu preduzete nikakve kaznene mere.

blic

Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

48

Ponedjeljak, 16. Juni 2008

Prvo venčanje sveštenika homoseksualaca

Dvojica anglikanskih sveštenika su razmenila prstenje i bračne zavete, a ceremonija njihovog venčanja obavljena je po jednom od najtradicionalnijih svadbenih rituala - što konzervativci u crkvenim redovima smatraju svetogrđem.
Služba je održana u londonskoj crkvi Sv. Bartolomeja Velikog - jednoj od najstarijih britanskih crkava, koju su ljubitelji filma imali prilike da vide u filmu „Četiri venčanja i sahrana“ - a služio ju je sveštenik ove parohije velečasni Martin Dadli. Sami mladenci - velečasni Piter Kouel, sveštenik u jednoj od kraljičinih crkava, i velečasni dr Dejvid Lord pre ceremonije su registrovali svoje partnerstvo, odnosno stupili su i u građanski homoseksualni brak.
Blic

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

49

Utorak, 17. Juni 2008

Turska - Ceska 3-2. Stvrano me je sokiralo. i ako sam navijo za Tursku, momci gube 2-0 do 75. minuta i onda daju 3 komada u zadnjih 15 minuta. I naravno Demirel dobije crveni, da bi pokazao misice.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

Ibn Masud

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 07.02.2004

• Poruku poslati

50

Ponedjeljak, 23. Juni 2008

Citirano

Dvojica anglikanskih sveštenika su razmenila prstenje i bračne zavete, a ceremonija njihovog venčanja obavljena je po jednom od najtradicionalnijih svadbenih rituala - što konzervativci u crkvenim redovima smatraju svetogrđem.

Ne znam zbog cega vas ovo iznenadjuje? Anglikanska crkva je poznata po tome da su liberalni u mnogim aspektima.

Jos gore, mozda ce vas iznenaditi da anglikanska crkva ima svestenika-teologa koji ne veruje u Boga kao kriscani i muslimani, napr; Don Cupitt (Taking Leave of God ).

Ali istovremeno, anglikanska crkva ima dosta jakih konzervativnih svestenika-teologa, kao sto su N.T. Wright i Keith Ward.....

Bosnjaaak

Zlatna sredina

(10)

• »Bosnjaaak« je muško

Datum registracije: 17.05.2008

• Poruku poslati

51

Utorak, 24. Juni 2008

Puno toga me u zivotu zaprepastilo,nemoj koristit tudze rijeci,kad imas svoje.
sokiranje=zaprepascenje
Cuvaj rijeci svoje jer najljepse njima zboris.
Lakse se razumijemo!
[SIZE=3]Samo naukom mozemo doc do istine...[/SIZE]

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

52

Petak, 18. Juli 2008

Primjedba na mjestu. :O
Cak mi se taj izraz i vise svidja.

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

53

Petak, 18. Juli 2008

Pa dobro onda, šta vas je zaprepastilo? :D

Mene je zaprepastilo kad sam video da auto koji košta 4.000 EUR (polovan), da sam imao strani pasoš ili državljanstvo ili boravišnu dozvolu... sam mogao da kupim za 1.300 EUR !!! o| Evo pitajte Tashketa. Zajedno smo se ibretisali :).

Dje ja živim! o|

simke_np

Zlatna sredina

(10)

• »simke_np« je muško

Datum registracije: 03.01.2003

• Poruku poslati

54

Subota, 19. Juli 2008

Citirano

Orginalno od Phikret
Pa dobro onda, šta vas je zaprepastilo? :D

Mene je zaprepastilo kad sam video da auto koji košta 4.000 EUR (polovan), da sam imao strani pasoš ili državljanstvo ili boravišnu dozvolu... sam mogao da kupim za 1.300 EUR !!! o| Evo pitajte Tashketa. Zajedno smo se ibretisali :).

Dje ja živim! o|

da,da...mobile.de :D

sve shto predje 50000 km kod nemaca,to je odmah za prodaju :)

Jasmin

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

55

Četvrtak, 07. August 2008

iz takozvanog glasa islama
sokiralo me je na neki nacin poredjenje karadzica radovana sa efendijom sulejmanom ugljaninom

-

Hapšenje Radovana Karadžića, jednog od organizatora genocida u Bosni i Hercegovini, i reakcija masa, najbolji je pokazatelj trenutnog stanja u srbijanskom društvu

Ovih dana vodi se polemika i borba između dvije vrste ljudi ili između dvije prirode čovjeka. Uostalom, ta borba se vodi od nastanka čovjeka i trajat će do kraja svijeta između jedne - sklone zlu, nepravdi, haosu i smutnji i one druge koja je pozitivna, sklona pravdi, očuvanju vrijednosti i sklada.
Devedesetih godina je izgledalo da je ova prva priroda ili dimenzija čovjeka mnogo jača i dominantnija nad onom drugom, pozitivnom. Desili su se mnogi zločini i stradanja koji na to upućuju. Tokom tih godina je negativna priroda upravljala mnogim ljudima. Ona je pokazala da čovjek može biti suroviji od bilo koje životinje. Ubijani su nedužni, i to na očigled svojih najbližih. Ubijani su, a jedini grijeh im je bio što su muslimani.
Svi su mislili da je vrijeme četničkih kama, klanja i masovnih ubijanja prošlo, da su se ljudi okrenuli suživotu, zajedništvu i prosperitetu. Ali devedesete godine su sve to pogazile i u nepovrat bacile.
Niko nije mogao ni naslutiti da će komšija na komšiju udariti, da će njegovu djecu zlostavljati i ubijati. Niko nije ni slutio da će se ponovo stradanja dešavati. Neki su iz dobrosusjedskih odnosa i svinjsko meso jeli i alkohol pili. Neki su do te mjere išli pa su i svoju djecu svojim komšijama poklanjali. Ako bi se nekome nešto nudilo, komšije bi uvijek prvi počašćeni bili. A kako i ne bi kada ih vjera dobrim komšijskim odnosima uči. U većini slučajeva, Bošnjaci su i vjerske propise kršili samo da bi komšijama udovoljili.
Međutim, dešava se nešto što se možda nije moglo izbjeći - stravični zločini. Tada na scenu dolaze oni kod kojih je ona negativna i zla priroda dominantna. Na scenu dolaze doktori koljači, instruktori rata i stradanja. Oni su uvidjeli da je došlo njihovo vrijeme, i zaista je došlo - počela su stradanja. Mnoga svjedočenja govore da su komšije najsuroviji i najnemilosrdniji bili.
Nećemo se vraćati na to vrijeme i ono što ga je obilježilo, jer je o tome puno rečeno i napisno. Prošlo je nekoliko godina, rođene su nove generacije nekih novih ljudi. Da li je čovječanstvo uzelo pouku? Da li se danas čovjek vrednuje po tome kakav je u svome poslu, u odnosu prema drugima, po njegovim moralnim svojstvima ili je presudna njegova nacionalna ili neka druga pripadnost. Bavit ćemo se analizom psihologije današnjeg savremenog čovjeka. Da li je te surove koljače proizveo komunizam i od njih napravio instruktore rata i klanja? A kako i ne bi kada je komunizam čovjeka obrazovao da bude ono što u stvari nije - bezvjernik. Da li se današnji čovjek drugačije ponaša, kada nema više komunizma?
Hapšenje Radovana Karadžića, jednog od organizatora genocida u Bosni i Hercegovini, i reakcija masa, najbolji je pokazatelj trenutnog stanja u srbijanskom društvu.
Pored toga što se u Srbiji već godinama govori i polemiše kako je sve što se događalo tih sumornih devedesetih loše, kako treba sve to osuditi, što su činili samo pojedinci, dešava se nešto strašno. Javljaju se mnogi koji te zločine opravdavaju i na samu pomisao suđenja grubo reaguju. Ne poštuju se djeca koja su poklana, a da svoje djetinjstvo ne okončaše. Ne poštuje se bol majki koje su klanje djece svoje gledale. Ne poštuju se žrtve, a koljači se veličaju, opravdavaju i hvale.
To je ono što se kao utisak ovih dana nameće.
Navest ćemo izjavu jednog mudraca koji nam prenosi svoje iskustvo sa ovakvim ljudima. Iskustvo se njemu desilo u zatvoru kada je izdržavao zatvorsku kaznu nepravedno izrečenu. Dok je boravio u zatvorskim kazamatima upoznao je mnoge ljude i razne kriminalce. Jedne prilike, zatvorska uprava je osuđenicima emitovala film u kome se prikazuje kako jedan nasilnik siluje djevojčicu. Ovaj mudrac prenosi dio atmosfere koju je tada i sam osjetio: „Dok je nasilnik napadao djevojčicu, zapanjen sam ostao kada sam primijetio da većina osuđenika podržava napasnika i bodri ga u njegovom nasilju“, navodi mudrac.
Tako se, nažalost, i danas dešava. Mnogi u našem društvu veličaju nasilnika, koljača i zločinca. Niko se ne sjeća onoga što su činili i njihovih žrtava. Ne saosjeća se sa nanijetim bolom i strahotama koje su se dešavale.
Za ono što se može desiti svakom čovjeku i članovima njegove porodice, kada su u pitanju muslimani, nalaze se mnogi izgovori. Zločin tada ima drugu stranu, po nekima opravdanu. Ono što je posebno zabrinjavajuće jeste da su mnogi zločinci nekada bili učitelji i ljekari, a ujedno su i dokazani koljači i monstrumi.
Za nekoliko desetina ugašenih života mnogi su osuđivani na nekoliko godina, a nekada broj godina iznosi po nekoliko desetina ljudskih života.
Drugi utisak koji se nameće ovih dana je svakako ono što se desilo u Novom Pazaru. Smjenom vlasti otkriva se nešto što se godinama naslućivalo: krađa, korupcija, mito, obmana i mnogo toga zašta nema adekvatnih riječi, a našta smo godinama upozoravali.
Neprikosnoveni „lider“ je u svojim službama angažovao dokazane kriminalce i pokorne poltrone. Zapostavljeni su interesi naroda i građanstva, opljačkana su njihova dobra, pogažena njihova prava i potcijenjena njihova svijest, dok je grad postao jedan od najsiromašnijih, ogrezao u krizi nemorala, siromaštva i korupcije. „Lider“ je ovaj napaćeni narod zadužio tako da će godinama poslije njega plaćati ceh njegovog nehata, nemara i povlastica koje su koristili njegovi saradnici.
Ono što je teže od pljačke i kriminala, koji je činila prethodna vlast, jeste potcjenjivanje svijesti našeg naroda. Potcijenjeni smo i omalovaženi u svakom pogledu. Često su se u javnosti pojavljivali najgori među nama, a nama su predstavljani kao neprikosnoveni heroji.
Po izvještaju prvih procjena štete koju su počinili tokom svoje vladavine, samo u Novom Pazaru, spekuliše se cifrom od preko sedam miliona eura, koliko iznosi trenutni dug, mogu se samo naslutiti razmjere štete nanijete tokom njihove dugogodišnje vladavine u sandžačkim gradovima. Dovoljno da se napravi sedam mostova i asfaltira mnogo puteva u Novom Pazaru. „Ulagano“ je i u obrazovanje. Neko bi pomislio da su dodijeljene stipendije mladim talentima. U našem slučaju je ulagano u lice, koje je će uskoro slaviti šezdeseti rođendan, pokazali su zadnji izvještaji. Ugljanin je u njega ulijevao punu nadu i dodijelio mu stipendiju za nastavak školovanja. Svakako je ovom čovjeku potrebno da se obrazuje, ali ga godine ipak malo prevazilaze da bi koristio sredstva namijenjena za mlade talente u normalnom društvu. Mnogo je sličnih primjera gdje se kao narod potcjenjujemo i ponižavamo. No, pred nama je novo vrijeme koje će pokazati da li je pravda ipak dostižna za sve.
Prvi utisak je da je uhapšen onaj zbog koga su mnoge majke zakukale, a ognjišta ugašena. Njegovo kukavičje skrivanje je neka vrsta kazne, a samo hapšenje nagovještaj da je pravda spora, ali ipak dostižna. Sigurni smo da za ovog čovjeka nema adekvatne kazne zbog razmjera zločinačkog poduhvata koji je predvodio, ali postoji Sudac koji je Pravedan i Moćan da njemu i sličnima njemu sudi i adekvatno ih nagradi.
Ako je pravda sustigla prvog, nadamo se da će i ovog drugog, kao i sve one koji na neprirodan i nezakonit način ugrožavaju živote i dobra drugih ljudi.
Ovo su primjeri kada je negativna i zla priroda nadvladala onu drugu koja se u svakom čovjeku krije. Nadamo se da će ipak dobro pobijediti i dominirati u našem društvu, te da će svako odgovarati za svoja djela onako kako ih je činio.

-nego kad se nastavlja ono sudjenje muamerovim momcima koji sad came u cz-u, i kad bi trebalo da GLAVNI zukorlic se konacno udostoji da se pojavi ko svedok
cisto da vidim dal ce mu halalit grijehe i prigrliti ga za svog saradnika, ili ce se na osnovu iskaza optuzenih, javiti osnovana sumnja da je i on u sve to upetljan pa da se sprovede istraga
-
ona sanja da sam oprao ruke,da sam obrijan da sam lep..toplo je na jastuku..u polusnu.mirise na dorucak.prijatan glas iz druge sobe javlja:kazu IDEMO

rime

Zlatna sredina

(10)

• »rime« je muško

Datum registracije: 22.10.2007

• Poruku poslati

56

Utorak, 12. August 2008

Otvorim pavlaku a u njoj puz!!!

Tufan

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 13.03.2008

• Poruku poslati

57

Utorak, 12. August 2008

Citirano

Orginalno od rime
Otvorim pavlaku a u njoj puz!!!

Ja otvorih jogurt, kad on se ukiselio :]
SDA 1990

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

58

Četvrtak, 14. August 2008

Zaista sam zaprepashcena...

Originalan tekst na engleskom jeziku mozete prochitati na:

http://www.telegraph.co.uk/news/worldnew…udge-rules.html

Dakle...

[SIZE=3]Ruski sudija: “Seksualno zlostavljanje je OK jer osigurava razmnožavanje ljudske rase“ [/SIZE]

Ruskinja, zaposlena u marketingu, koja je optužila šefa za seksualno zlostavljanje nije dobila slučaj nakon procene sudije da poslodavci moraju da seksualno izazivaju radnice kako bi se osigurao produžetak ljudske rase.

Piše: Adrijan Blomfild, Moskva

Neimenovana dvadesetdvogodišnja radnica iz Sankt Peterburga nadala se da će biti tek treća žena u ruskoj istoriji koja je uspela da se izbori protiv seksualnog zlostavljanja od strane poslodavca.

Ona navodi da je otpuštena sa posla nakon što je odbila da ima intimne odnose sa 47-ogodišnjim šefom.

„Uvek je govorio da su mu radnice pogledom davale signale da jedva čekaju da se sa njim nađu na konferencijskom stolu samo ako bi on to zatražio,“ rekla je na suđenju. „U početku nisam shvatala da uopšte nije govorio metaforički.“

Sudija je izjavio da je odbacio slučaj, ne zbog nedostatka dokaza, već zato što se poslodavac poneo kao kavaljer, a ne kao kriminalac.

„Da nema seksualnog zlostavljanja, ne bismo imali ni dece,“ zaključio je sudija.

Još iz vremena kad je postojao Sovjetski savez, seksualno zlostavljanje u Rusiji je prihvaćeno kao deo svakodnevnog života u kancelariji, na poslu uopšte i u univerzitetskim učionicama.

Prema nedavnom istraživanju, 100 procenata žena-profesionalaca je izjavilo da su bile izložene seksualnom zlostavljanju od strane svojih šefova, 32% su makar jednom imale seksualni odnos sa njima, a 7% je silovano.

80% učesnica u istraživanju smatra da nije moguće dobiti unapređenje bez prethodnih seksualnih odnosa sa njihovim supervizorima muškog pola.

Žene takođe navode da se neretko događa da već na intervjuima za posao dobiju nagoveštaje o ovome, dok se studentkinje redovno žale na to da univerzitetski profesori daju visoke ocene u zamenu za seksualne usluge.

Samo dve žene su u Rusiji dobile slučajeve koji se tiču seksualnog zlostavljanja od raspada Sovjetskog saveza: jedan 1993. i drugi 1997. godine.

Borci za ljudska prava kažu da su žene u Rusiji tretirane kao građani drugog reda i da su izložene skoro najvišem nivou kućnog nasilja i zloupotrebe u porodici u celom svetu.

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

• »tidzanum« je žensko

Datum registracije: 10.10.2007

• Poruku poslati

59

Petak, 22. August 2008

BEOGRAD, 22.08.2008

PRESS

ODRUBLJENA GLAVA NASRED BULEVARA
Odsečena glava mladića starog oko 25 godina pronađena juče u crnoj najlon kesi na Bulevaru kralja Aleksandra u Beogradu

Strava i užas... Odsečena glava koja je juče pronađena na Bulevaru kralja Aleksandra

Odsečena glava mladića starog oko 25 godina pronađena je juče na Bulevaru kralja Aleksandra u Beogradu! Glavu su pronašli novinari dve beogradske redakcije koji su juče po podne primili anonimnu telefonsku dojavu da se u crnoj najlon kesi ispred zgrade na Bulevaru kod broja 318 nalazi nešto strašno!

Prema prvim informacijama, pretpostavlja se da je žrtva ubijena pre desetak dana, da je ubica glavu čuvao na nekom drugom mestu, a zatim je pre otprilike dva dana stavio u crnu plastičnu kesu i ostavio pored odsečenog stabla drveta nasred Bulevara kralja Aleksandra!
Glava ispala iz kese
Nepoznati muški glas pozvao je juče oko 14 časova telefonom novinare dve beogradske redakcije i rekao:
- Ako želite da vidite nešto stvarno strašno, dođite ispred zgrade u ulici Bulevar revolucije broj 318. Pored kontejnera ćete naći crnu, plastičnu kesu u kojoj se nalazi odrubljena muška glava - rekao je muški glas.
Mada su u prvom trenutku mislili da se radi o lažnoj dojavi, kakve beogradske redakcije redovno dobijaju, novinari su otišli na pomenutu adresu. U prvom trenutku nisu uspeli da nađu kesu, da bi je posle nekoliko minuta jedan od naših kolega ipak našao!

Delo psihopate ili mafijaška poruka?

Na mestu na kojem je glava pronađena juče je došao vrh beogradske policije. Izvor Pressa blizak istrazi kaže da će se proveravati koje su osobe nestale u poslednje vreme u Beogradu, ali i u Srbiji.
- Istraga će se kretati u dva pravca: glavu je odrubio ili neki psihopata ili je ovo mafijaška poruka suparničkom klanu. Utvrdićemo da li je novinare zvao ubica ili neki slučajni prolaznik, jer je kesa sa glavom na ovom mestu stajala najmanje dva dana - kaže naš sagovornik.

- Podigao sam je sa zemlje. Izgledalo je kao da u njoj nema ništa. U tom trenutku iz nje je ispala ljudska glava. Bio sam zapanjen i šokiran - rekao je novinar koji je pronašao glavu.
Na kesi nije bilo tragova krvi, a izmasakrirana glava bila je potpuno tamne boje. Novinar je smogao snage da pozove policiju. On je zatim otišao da opere ruke i sačekao da dođe policija.
U međuvremenu, na mestu na kome je nađena glava počeli su da se okupljaju stanari okolnih zgrada i slučajni prolaznici.
- Bilo je stravično! Niko od nas nije mogao da poveruje da je to ljudska glava! Prišli smo da se uverimo i videli glavu sa otvorenim očima, smeđe kratke kose i sa velikom rasekotinom iznad dela na kojem je glava odsečena - priča jedna od stanarki.
Kesa stajala dva dana
Stanari zgrade na ovom broju komentarisali su da je drvo pored kojeg je glava pronađena odsečeno pre oko sedam dana. Prema rečima jednog stanara, kesa je stajala pored panja najverovatnije oko dva dana.
- Videli smo tu kesu, ali nikome od nas nije palo na pamet da je u njoj glava. Bili smo uvereni da je neki bahati komšija bacio đubre ispred zgrade, kao što se to redovno dešava. Kada smo videli da je policija stigla i čuli šta se dogodilo, nismo mogli da verujemo. Uvereni smo da je ta kesa tu stajala dva ili tri dana. Čini mi se da sam jednom prošao pored nje i osetio smrad - kaže stanar.
Žena koja redovno šeta psa pored mesta na kojem je kesa nađena takođe je rekla da je kesa tu od pre dva dana i prisetila se da je njen pas često obilazio oko nje, čudno se ponašao i „obeležavao je kao svoju teritoriju".
- Njuškao je tu kesu, ali ja sam mislila da je tu neko đubre. Pretpostavljam da miris možda nije bio toliko jak, pa zato pas nije pokušao da je izvadi iz kese. To stablo ispod kojeg je nađena kesa sekli su već nekoliko dana, iz više puta, pa nikome nije jasno kad se ta kesa pojavila - kaže naša sagovornica.
Kada je stigla policija, novinarima koji su našli glavu uzete su izjave i otisci prstiju, a policija će proveriti i sa kojeg broja telefona su redakcije pozvane. Glava je prebačena na Institut za sudsku medicinu u Beogradu.

EKIPA PRESSA
,,Ljepota zene je u njenim ocima, jer to su vrata njenog srca, mjesto gdje ljubav stanuje,,

Erbakan

Učenik

(0)

Datum registracije: 20.12.2002

• Poruku poslati

60

Ponedjeljak, 25. August 2008

Sokiralo me ovo danas sto procitah u Bild. A jos vise me sokira hladnokrvnost ovog naroda prema ovom problemu.
Nigde ih nema da izadju na ulice, da protestiraju makar spontano.
Sjetih se kad je donijet zakon o nosenju zastitinih korpi za pse kako su ubrzo vlasnici tih dzukela izasli na ulice da zastite prava svojih ljubimaca. Fuj
Erbakan je dodao/la ovu sliku:
  • bild.jpg
Sve je ovo samo igra! Nema tog muftije koji je vrijedan Vasih zivaca

Social bookmarks