Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

analiza

Početnik

(10)

• »analiza« je muško
  • »analiza« je autor ove teme

Datum registracije: 22.09.2004

• Poruku poslati

1

Nedjelja, 26. Decembar 2004

Soliter u srcu grada

Izmedju nove lucne zgrade i zgrade opstinskog suda zapoceta je gradnje solitera!
Na terenu nekad popularnog decijeg igralishta "dom JNA" tri investitora (na daleko poznati zelenashi) zapoceli su gradnju objekta ukupne visine 14 spratova!
Interesuje me Vase misljenje o tome?

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

2

Analiza, izgleda nisi dovoljno pročitao/la, uputstvo kako se otvaraju nove teme na forumu...

Valjda ovakva novost zaslužuje malo podrobniji uvodni elaborat, primera radi, kada su počeli radovi, ko je izvodjač, ko finansijer ( nedovoljno su informativne tri reči, pardon četiri "na daleko poznati zelenaši" )...

Ipak, mene raduje svaka novina, pogotovu ako se radi nešto konstruktivno, mada veruj mi nisam dva meseca bio u Pazaru i o tome ništa neznam, a voleo bi da saznam...

Zamolio bih te da budeš kontruktivniji/a, kako bi mi mogli da damo svoj eventualni sud o ovome...

Pozdrav

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

3

Analizo detaljnije objasni o cemu o ovdje radi. Posebno o onim zelenasima. Samo da se neki od njih ne nalazi u "povremenom Radnom tijelu za nadzor, prijave, prituzbe i zalbe gradjana", jer bi onda mogo nadrljat pravo...

MuShtuluk

Početnik

(10)

• »MuShtuluk« je muško

Datum registracije: 21.03.2004

• Poruku poslati

4

nek je s` hairom

Selam Alejkum

Sve shto imam rec je: "Nek je s` hairom" :)
PokushaH da budem ozbiljan al ne ide 8)

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško
  • »Sandokan« je zabranjen

Datum registracije: 12.12.2003

• Poruku poslati

5

Citirano

Orginalno od analiza

Izmedju nove lucne zgrade i zgrade opstinskog suda zapoceta je gradnje solitera!
Na terenu nekad popularnog decijeg igralishta "dom JNA" tri investitora (na daleko poznati zelenashi) zapoceli su gradnju objekta ukupne visine 14 spratova!

Neznam zashto si otvorio ovu temu uopche!!
Ako je radi kritike opch.vlasti onda si UKRIVU jer je taj plac prodala vojska,a gdje bi se pravili stanovi ako NE U CENTRU!!!!
Pazar je tijesna charshija,mali je centar grada,sve je skucheno jer su ga tako KOMUNJARE s*ebale DOZHIVOTNO,sjetimo se samo Trzh. centra koji je moj bivshi profa MARXIZMA ,Kosta (tadasnji predsj. opchine)napravio pored Hana, A NIKO NIJE DIGAO GLAS PROTIV!!??Nije smjeo,htjeo ili shta vech.
A sad svi neshto smiju....
?????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (o)
Nije demokratija za svakoga!
Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

6

Citirano

Orginalno od Sandokan

Citirano

Orginalno od analiza

Neznam zashto si otvorio ovu temu uopche!!
Ako je radi kritike opch.vlasti onda si UKRIVU jer je taj plac prodala vojska,a gdje bi se pravili stanovi ako NE U CENTRU!!!!
Pazar je tijesna charshija,mali je centar grada,sve je skucheno jer su ga tako KOMUNJARE s*ebale DOZHIVOTNO,sjetimo se samo Trzh. centra koji je moj bivshi profa MARXIZMA ,Kosta (tadasnji predsj. opchine)napravio pored Hana, A NIKO NIJE DIGAO GLAS PROTIV!!??Nije smjeo,htjeo ili shta vech.
A sad svi neshto smiju....
?????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (o)
Nije demokratija za svakoga!

Tako je to bilo nekad Sandokan-e...Tada je sve bilo cool...A sada???Navali na svojega ko na jagnje za klanje... :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Pozdrav

bux_ludvig_np

Zlatna sredina

(10)

• »bux_ludvig_np« je muško
  • »bux_ludvig_np« je zabranjen

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

7

Citirano

Orginalno od analiza

Ljudi posteno platili zemljiste Licitacija Regularna bila...

a to sto su poceli da prave soliter MashAllah vise stambenih objekata u gradu....

Nisu svi zelenasi kako ih ti nazva .... ima tu i uglednih i postenih ljudi za koje se nezna da su suvlasnici ...

hajt Allahemanet ...
Rekao je Allahov Poslanik Muhammed,a.s.,: " Iskoristi petero prije peteroga; mladost prije starosti, zdravlje prije bolesti, bogatstvo prije siromastva, slobodno vrijeme prije zauzetosti i zivot prije smrti. "

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

8

Ovde covek ne izrece niti jednu optuzbu na bilo ciji racun a vec se nadjose ljudi koji, valjda preventivno, pocese branit nekog.
Stvarno su neki kako mi se cini "udjapljeni" :)) :)) :))

A sto se tice novog solitera, to je svakako pozitivna stvar. Nadam se da je celokupan projekat strucno uradjen i da se pri tome vodilo racuna o svim aspektima upotrebe takve jedne zgrade sa obzirom na njenu lokaciju.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

9

Citirano

Orginalno od MuShtuluk
Selam Alejkum

Sve shto imam rec je: "Nek je s` hairom" :)

Taman tako!

Ja i jos neki na ovom forumu sam emotivno vezan za taj prostor "dom JNA". To je bio nas najcesci odgovor rodiljeima kad bi nas pitali "Gde ste bili?". Znaci, bili smo u "dom JNA" - doslovce. Igrali derbi Stara lucna - Soliter... Davno bese to...

Nego ko su investitori?

Ako je krenulo da se gradi neka je. Dobro bi bilo napraviti parking (onaj sa nekoliko spratova), na mestu ispred nove lucne zgrade, gde trenutno i jeste parking - onaj neuredjeni, makadamski...

analiza

Početnik

(10)

• »analiza« je muško

• Poruku poslati

10

E ovako!
Finansijeri ovog objekta su po nadimcima Sabit Aliverac, Smajo Kucka ili sl. i neko treci verovatno slican njima jer po mom mishljenju posten i bogobojazan covek nikada nebi ushao u bilo kakav poslovni dill sa njima.
A shto se tice moje tvrdnje da su gore pomenuti zelenashi, imam i dokumente, a i drugove koji su bili njihove zrtve!
Tipa kuca i lokal u centru grada za par (5.000 dem) ili plac vredan 200.000 eura za 10.000!
Uostalom svi oni koji zive duze od 5 god u Novom Pazaru sigurno su culi za njih!
Radove izvodi neka meni potpuno nepoznata firma iz Novog Pazara!
Prvobitna dozvola za gradnju izdata iz SO Novi Pazar je dozvoljavala ukupno sedam spratova ( sto je maksimum po trenutno vazecem generalnom urbanistickom planu), medjutim u Kraljevu su dobili dozvolu za gradnju 3+11 spratova (3 sprata pod zemljom + 11 iznad)!
A izgledace potpuno nakaradno, nepravilnog oblika i neprirodnih dimenzija,zatvarajuci potpuno zgradu opstinskog suda i veliki deo lucne zgrade!

PS. Pocetak gradnje te zgrade, digla je na noge kompletan opstinski Sud koji svim silama pokusava da zaustavi gradnju tog objekta!

Licnog sam misljenja da je potpuno neprihvatljiva gradnja takvog objekta na tom mestu!

Mehdi

Učenik

(16)

• »Mehdi« je muško

Datum registracije: 18.03.2004

• Poruku poslati

11

I meni je bas ruzno, da se soliter izgradi na toj lokaciji, u strogom centru carsije. Pogotovu sto
takva gradjevina (kao stambeni prostor) zahtijeva i pratece objekte i sadrzaje. Ali... o|

analiza

Početnik

(10)

• »analiza« je muško

• Poruku poslati

12

Izvodjac radova je firma EUROGARANT d.o.o. iz Novog Pazara!

Ako neko zna nesto o ovoj firmi neka javi!

smeker

Profesionalac

(10)

• »smeker« je muško

Datum registracije: 13.09.2004

• Poruku poslati

13

Ponedjeljak, 27. Decembar 2004

Tu firmu vodi neki Hackovic (neznam mu ime), koji je vecinu svojih poslova zavrsavao na teritoriji Tutina. Njihovi hoteli i vile postoje na crnogorskom primorju, a kako sam upoznat direktno su povezani sa doskorasnjom lokalnom samoupravom u Novom Pazaru ... raspitacu se jos malo jer sam slucajno razgovarao sa covekom koji je jedan od vodecih ljudi u toj firmi ...

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

14

Da nije vlasnik te firme Soko Hackovic?

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško
  • »Sandokan« je zabranjen

Datum registracije: 12.12.2003

• Poruku poslati

15

Ej bre da li ste VI normalni ljudi il ste mnogo dokoni!!
Pa VI ovdje postaste KJU KLUX KLAN!!!!!
INKVIZICIJA shto li?????!!!
Dajte bre KO STE BRE VI DA OVDJE PRESUDJUJETE I OSUDJUJETE!!!
Alooooooo
Moderatoriiiiiiii
imali Vas gdje!?????
Admine????? :O
a smeker ko agent(dodushe to mu i lichi isti je SHPIJUNKA),manje< vishe>
Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

šišmiš

Zlatna sredina

(10)

• »šišmiš« je muško

Datum registracije: 25.06.2003

• Poruku poslati

16

U svakom gradu pripadaju i zgrade.Visoke,najvisoksije....
Novi Pazar izgleda kao neko selo gde je svaki seljak po neku kucicu poceo pravit i negde na tom putu stao...i sve to je samo u sirinu islo..
Sve ostalo je samo strah od promene i prosipanje iz supljeg u prazno... svaka cast investorima,pa ko da su...

DOPUNA;
Neznam dal' i jedan grad u svetu ima toliko crvenih,ne dovrsenih, jednofamilijarnih al' ipak trospratnih kuca?
Jedan kvadratni metar stambenog prostora kosta 1000€....bezobrazluk!
Dakle sta je gradu potrebno su bas te,zgrade.
Moje misljenje,ako niste istog onda najbolje ignorisite...
jer nemam vremena za diskutovanje vec samo za licno misljnje.i
neznam koliko su pojedici ovde adekvantni da odlucuju gde je jednoj zgradi mesto a gde nije jer doticne ne poznajem...

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

17

Naravnp da me raduje vest da se gradi, Fala bogu jos ako se ima i treba. No problem je kako se gradi, Novi Pazar je cesto gradjen onako haoticno, bez ikakvog plana, te se posle to krpilo i nekako sastavljalo jedno sa drugim. Izgubili smo onaj izgled stare carsije koji je davao sarm nasem gradu, te danas Novi Pazar vise lici na Palestinske kolonije no na neki grad koji ima dugu dugu historiju.
Prosle godine kad bi dole imado priliku da pozovem u goste osobu koja prvi put vidi NP te me ona priupaita, ene ovo je neki novo izgradjeni grad, reko nije vala, sto to, pa veli ene sto ove kuce nisu zavrsene? :D Te ja poce objasnjavat kako narod nema para, kako je kriza, a ona veli, pa kako nema para a dize ovolike kuce, ovo se kod nas veli zove dvorac.

Te eto sam da kazem, da zbog necijih sitnih interesa grad je izgubio potpuno svoju dusu, te neko sad ne znam zbog cega hoce da brani ovu vlast na racun da je ona bila gora. Pa naravno da je bila gora, onaj Kosta je slocinac, on treba da ide u zatvor za ono sto je uradio gradu, setimo se sam one prvomajske ulice, onih starih ducana, gde su sad, fino mesari podigli po sprat i to sve u mermeru, Boze kake gluposti. U normalnom svetu odgovorni za takav zlocin zavrse iza resetaka, no niej sam on kriv, no i mi, eto neko rece nismo se bunili, a ni oni vala sto dizase nisu ni oni cistih rukava. No eto da se vise ne ponovi, hajde da sad malo razmislimo i zapitamo se na sta bi trebao da lici nas grad, trebal pokleknuti pod zahtevima nekih parajlija i pustiti ih da grade kako hoce i gde hoce. Ok je da se gradi, sam treba da se zna kako, da se ima neki stil grada, nesto sto je nase, a ne neke rugobe kojih bi se posle stideli.
malo za promenu

18

Beksa aferim. Upravo to je i meni bilo napameti kad sam tek procitao postove ove teme.

Zgrade.. fino je zgradit, al bitno i kako. Pa i nek nije po mom, il necijem ukusu, makar nek je kvalitetno. Makar da ne napravi vise problema nego koristi (osim naravno gazdama)... da ima parking i da ne stvara nekakav nesklad svojim izgledom na centru..

Modernizacija ili sta? Ne bi bilo sta lepse nego kad bi se nasem gradu malo dusa vratila.. da lici na sarajevo. DA bude najpre cist. Odusevio sam se kad sam sad prosao kroz Sarajevo... grad prelijepo izgledase, i bese prilicno uredjen..

Pazar ima dusu.. ili je bar imao. Stara carsija bi morala da se restaurira (prije nego li hamam).. i da se rijese problemi sa svim onim ulicama i saobracajom. Zdrava logika kaze da ima resenja i mogucnosti za sve to.. ALi nekom je sva logika koju ima zagradjena u dzepu i podredjena $$$$$$$
mogu ja da se potpisem i bolje...

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 08.11.2004

• Poruku poslati

19

Pazar je prilicno unakazen po ovom pitanju. Ostavi centar prosetaj malo po manjim sokacima sve kuca nakucu, nijedna malterisana a u svakoj ducan u prizemlju, postakljen i prazan. Vise garazu niko u kuci i ne pravi sto ce kad je tu ulica.
A centar je posebna prica. Neko rece ovdje "Kad pogledam sa bedema vidim.. ". Osim rugobe koja se zove lucna zgrada nista drugo se nevidi. Kad je lucna tu sta god da napravis ne moze bit ruznije. Nekako je normalno da se u centralnoj gradskoj zoni pravi poslovni prostor, kulturne ustanove, gradske institucije. Ako ces soliter eto ti idi uz obalu Raske, idi po periferiji grada, idi nedje. Al nas covjek voli iznad korzoa da prostre camasire.
Svijet pociva na cetiri stuba: znanju ucenih, pravdi mocnih, hrabrosti odvaznih i molitvi pravednih.

analiza

Početnik

(10)

• »analiza« je muško

• Poruku poslati

20

Da se pitam ja bih betoniro travu
I ofarbo tamno braon svaku vodu plavu
Nekako bi probusio tanki sloj ozona