Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

21

Ponedjeljak, 27. Decembar 2004

vala analizo, sad si pokazo svoje pravo lice, sad se vidi sta bi vi iz SDP-a radili da vam pane malo vlasti

malo za promenu

analiza

Početnik

(10)

• »analiza« je muško
  • »analiza« je autor ove teme

Datum registracije: 22.09.2004

• Poruku poslati

22

Citirano

orginalno od hadalj: vala analizo, sad si pokazo svoje pravo lice, sad se vidi sta bi vi iz SDP-a radili da vam pane malo vlasti

Ili se pravish hadalj ili si stvarno ....

Kao prvo nisam clan niti jedne stranke, ali za vas takav ne postoji!
Ili si za doktora ili si protiv njega?
No da vam se Allah smiluje i ispravi to vashe paranoicno-iskomleksirano misljene!

A citatom ove pesme sam pokushao da docaram shta se radi od nasheg voljenog grada!
Pretvara se u bezlicni beton!
Prvo Sportska hala!
Na jedinoj zelenoj povrshini, fizicki odvojenoj od automanijaka koji haraju gradom, jedinom preostalom bezbednom igralistu dece (dom JNA je vec unisten), u gradu sa najmanje zelene povrshine u evropi, zapoceta je gradnja sportske halae u slepoj ulici + betoniranje ostatka trave zarad prkinga!
Krivicne prijave zasluzuju oni koji su zapoceli gradnju, oni koji su im dali dozvolu i oni koji ih podrrzavaju u tome!
Daleko od toga da sam protiv izgradnje i razvoja ovog MOG grada, ali ovakvim potezima (soliter u srcu, hala u centru grada) samo ubrzavaju gusenje ionako prezagusenog grada!
Neuporedivo bolja lokacija za halu (ne mora da bude sportska, po meni ovom gradu je potrebnija sajamska hala) je npr. Slakovac.
Veza sa centrom grada je magistrala, zatim, urbanizovali bi koliko toliko i taj deo grada, pospesili razvoj i uz SOLITER ( koji se gradi u DOM JNA), skolu, ambulantu i druge pratece objekte., od tog trenutno prigradskog naselja, za par godin dobili bi gradsko naselje sa ogromnim mogucnostima za shirenje i dalji razvoj!

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

23

Citirano

Orginalno Analjizirano:

No da vam se Allah smiluje i ispravi to vashe paranoicno-iskomleksirano misljene!

:)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

Dje nadje Hadalja?! Auuu, Analizo, slaba ti analiza.

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško
  • »Sandokan« je zabranjen

Datum registracije: 12.12.2003

• Poruku poslati

24

Citirano

Orginalno od analiza

Citirano

orginalno od hadalj: vala analizo, sad si pokazo svoje pravo lice, sad se vidi sta bi vi iz SDP-a radili da vam pane malo vlasti

A citatom ove pesme sam pokushao da docaram shta se radi od nasheg voljenog grada!
Pretvara se u bezlicni beton!
Prvo Sportska hala!
Na jedinoj zelenoj povrshini, fizicki odvojenoj od automanijaka koji haraju gradom, jedinom preostalom bezbednom igralistu dece (dom JNA je vec unisten), u gradu sa najmanje zelene povrshine u evropi, zapoceta je gradnja sportske halae u slepoj ulici + betoniranje ostatka trave zarad prkinga!
Krivicne prijave zasluzuju oni koji su zapoceli gradnju, oni koji su im dali dozvolu i oni koji ih podrrzavaju u tome!
Daleko od toga da sam protiv izgradnje i razvoja ovog MOG grada, ali ovakvim potezima (soliter u srcu, hala u centru grada) samo ubrzavaju gusenje ionako prezagusenog grada!
Neuporedivo bolja lokacija za halu (ne mora da bude sportska, po meni ovom gradu je potrebnija sajamska hala) je npr. Slakovac.
Veza sa centrom grada je magistrala, zatim, urbanizovali bi koliko toliko i taj deo grada, pospesili razvoj i uz SOLITER ( koji se gradi u DOM JNA), skolu, ambulantu i druge pratece objekte., od tog trenutno prigradskog naselja, za par godin dobili bi gradsko naselje sa ogromnim mogucnostima za shirenje i dalji razvoj!

Ovdje chir da proradi!!Centar grada,nego???!!!GDJE CHESH SOLITER,NEGO U CENTRU?!
Pa gdje chesh Halu nego na rekreacionom centru!!
Gdje se nalaze sve Hale u Beogradu????
Kako da prave OPSHTINARI BOLNICU,SHKOLU NA PRIVATNOM POSJEDU!!
Kad bi TI bio navijach i sportista zhelja bi ti bila da TI je sve nadohvat ruke,kao shto che INSHALLAH biti!!
Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

25

Utorak, 28. Decembar 2004

Cinjenica je da Kosta nije sam mogao upropastiti Staru Carsiju da nije bilo pohlepnih mesara. Jos kad vidim fasadu na kojoj pise MUAMER Dj.... ;( mi se.. Problem je u nasim ljudima koji nisu imali njuh, ali sta cete... "Ima nesto trulo..." u gradu Pazaru i tuzan sam zbog toga.
A ako se popnete na krov solitera kula ili Jezero videcete kako je projekat Stara Lucna zgrada i Nova Lucna zgrada zamisljen. Da je izveden do kraja grad bi dobio na originalnosti. Imao bi uzi centar tako malo... zasvodjen. Naime, ulica AVNOJ-a je trebalo da "prodje" dalje, onuda gde se danas nalazi prodavnica Djulovic, zatim tamo gde je danas Casaba i ostali lokali. Oni koji su iz Pazara secaju se, verujem, da je do mozda prije dvije godine postojala raskrsnica izmedju zelene pijace, casabe i robne pijace. Medjutim ta raskrsnica nikad nije zazivela te je prije dvije godine (ispravite me ako gresim za broj godina), nekom palo na pamet da skloni asfaltirana pesacka ostrva i na to mesto postavi parking... Dakle projekat je postojao ali nije volja. Nemojte mi reci da nije bilo para... to nikako ne prihvatam.

analiza

Početnik

(10)

• »analiza« je muško

• Poruku poslati

26

Citirano

orginalno od SANDOKAN:Ovdje chir da proradi!!Centar grada,nego???!!!GDJE CHESH SOLITER,NEGO U CENTRU?!Pa gdje chesh Halu nego na rekreacionom centru!!
Kad bi TI bio navijach i sportista zhelja bi ti bila da TI je sve nadohvat ruke,kao shto che INSHALLAH biti!!

Citajuci tvoj komentar lako je zakljuciti da nikada nisi bio ni blizu Beograda a posto si vec postavio pitanje “ Gdje se nalaze sve Hale u Beogradu????” lepo cu ti objasniti gde se shta nalazi u urbanisticki sredjenom gradu?
Kao prvo najbliza hala beogradskom trgu republike je hala Pionir na daljini od neka 2.5-3km.
A zatim slede hala na Novom Beogradu, zatim hala Pinki u zemunu, zatim hala u zelezniku zatim hala na kanarevom brdu itd uglavnom na udaljenosti min 7-10km od centra grada!
Sve se nalaze u blizini veoma prometnih saobracajnica i li na njihovom raskrshcu!
A soliteri su naravno rasporedjeni po Novom Beogradu, zatim Ruzveltovoj ulici,Zelezniku,Konjarniku, pa Banovom brdu i svim ostalim gradskim (radnickim naseljima) naseljima.
Centar grada je strogo rezvervisan za stare beogradjane koji zive u niskim,starim vec oronulim zgradama, skupoceni poslovni prostor, zatim zgrade PMF, filoloskog, filozofskog i ostalih fakulteta, bioskope, cafeterije, skupstine, poshte, vlade, ambasadei sl., i nikako ali bash nikako SOLITERE.
I ubuduce pre nego pocnes da pises o stavirma koje ne poznajes, bolje je pitaj!
Nije sramota pitati za ono sho ne znas!

Beton beton samo beton!

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško
  • »Sandokan« je zabranjen

Datum registracije: 12.12.2003

• Poruku poslati

27

Citirano

Orginalno od analiza

Citirano

orginalno od SANDOKAN:Ovdje chir da proradi!!Centar grada,nego???!!!GDJE CHESH SOLITER,NEGO U CENTRU?!Pa gdje chesh Halu nego na rekreacionom centru!!

Citajuci tvoj komentar lako je zakljuciti da nikada nisi bio ni blizu Beograda a posto si vec postavio pitanje “ Gdje se nalaze sve Hale u Beogradu????” lepo cu ti objasniti gde se shta nalazi u urbanisticki sredjenom gradu?
Kao prvo najbliza hala beogradskom trgu republike je hala Pionir na daljini od neka 2.5-3km.
A zatim slede hala na Novom Beogradu, zatim hala Pinki u zemunu, zatim hala u zelezniku zatim hala na kanarevom brdu itd uglavnom na udaljenosti min 7-10km od centra grada!
Sve se nalaze u blizini veoma prometnih saobracajnica i li na njihovom raskrshcu!
A soliteri su naravno rasporedjeni po Novom Beogradu, zatim Ruzveltovoj ulici,Zelezniku,Konjarniku, pa Banovom brdu i svim ostalim gradskim (radnickim naseljima) naseljima.
Centar grada je strogo rezvervisan za stare beogradjane koji zive u niskim,starim vec oronulim zgradama, skupoceni poslovni prostor, zatim zgrade PMF, filoloskog, filozofskog i ostalih fakulteta, bioskope, cafeterije, skupstine, poshte, vlade, ambasadei sl., i nikako ali bash nikako SOLITERE.
I ubuduce pre nego pocnes da pises o stavirma koje ne poznajes, bolje je pitaj!
Nije sramota pitati za ono sho ne znas!

Beton beton samo beton!

Pa te su Hale u GRADU to ti pricham.Nisu u centru -CENTROVA kao shto nije ni ova u NP-u ali su BLIZU!!!!!Pinki je skoro u centru Zemuna ,Pionir takorechi isto jer je BGD ogroman u odnosu na N.Pazar.Hala na Novom Beogradu je isto u CENTRU Novog Beograda ,samo TI neznash Beograd i BGD opshtine pa lupetash malo ovdje.
Glupo je raspravljati sa tobom jer vidim da si jedan balavac obichni!!
TI CHESH MENI PRICHAT O BGD ORONULIM ZGRADAMA I STARIM BAKAMA I DEKAMA KOJE ZHIVE TU,a JA im unuke .........
da se neizrazhavam.....
koliko nochi je tu provedeno.......
koliko maca je tu ..................................
i tako to.....
MOJNE JARANE PRICHASH GLUPOSTI!!!!!!!!!!
raspitaj se malo okolo drugi put.
Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

• »PublicEnemy« je muško

Datum registracije: 28.12.2004

• Poruku poslati

28

Smijesno je kad covjek cuje sta ovdje pojedinci lupetaju ?( E dajgi ovo"Pazar grad sa najmanje zelenila u Evropi"???Ovo je najzesca provala ikad recena.Ovo ovde je gore od zone sumraka ziv mi sve.Analizo dje je sala Pinki tj. u kom dijelu Beograda a? :)) :)) :)) Kontam se znas da napravimo jednu 16-tospratnicu znate al' ne znam gdje.U opticaju su mi Mur eventualno Trnava a mozda Delimedje :)) :)) :)).E sad sam se sjetio pa Sebecevo brale jel da Analizo?? :)) :)) :)) :)) Znam da bi vi sdp radikalci voljeli mozda da ovekovecite ras stari grad,ali ja sam ipak za Sebecevo.Uostalom sad jos malo ce vam se mozda pruzit sansa :)) :)) :)) Pominjes neko zelenilo u dom JNA...E ako ti je ono zelenilo... o| o| o| .Mozda bi smo mogli da napravimo staklenu bastu u dom JNA :)) :)) :)) Ili jos bolje da uzgajamo rijetke vrste biljaka :)) :)) :)) Vala ljudi samo da nam Allah dragi sacuva pamet od ovakvih ljudi i njihovih izjava...Allahemanet

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

• Poruku poslati

29

Dal neki ovo iz zinjata il stvarno misle da nam treba bas soliter u centru grada.

Soliter, sta je to? Rugoba boza, pogledajte tih par strasila sto imamo, pa jel to nekom ponos pa hoce jos koji da nam ubaci.
Vise se nidje u svetu ne prave takve zgrade, uglavnom se ide prema necemu sto je u skladu sa prirodom i okolinom grada, tako da Novom Pazaru sigurno nije potreban soliter i to posebno u centru. Evo primera u da u Parizu i pored astronomskih cena ne mozes napravit zgradu visu od 6 spratova pa makar ti i babo bio sekretar SDA, a ikad je napravis ot tih 6 spratova obicno su takve da ih ne mozes razlikovat od onih oko njih, stari po par stotina godina. Sto li to, pa kad bi ode bilo tako pametnije i dizali solitere kome se dje cefne, onda jebiga Pariz ne bi bio Pariz, no sta ces, kom je stalo do toga da Pazar lici na nesto, bitno je da neko zaradi koju paru, a narod i onako ofce, sta znaju oni sta je Soljiter.
malo za promenu

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

30

Ovaj gore povise hadalja a da ni sam nezna dade nekoliko dobrih predloga tipa da se napravi staklena basta pa rijetke biljke pa zasto ne? Al' jok to vise prilici Parizu a ne Pazaru a jok necemo mi to,ene da izgubimo onolike lijepo mermerisane mesare i polu zavrsene kuce jok more ne damo mi to :] Ovo sto rece hadalj je u pravu a i gore ovaj analiza.Svugdje u evropi sam video da je stari grad ocuvan kao takav a dalje na periferiji se pravilo za stanovanje i tako medjutim dzaba je to nekome pricat ,dzaba.Zato je i mnogo obrazovanih ljudi pobeglo iz rugla Pazarskog.Dokaz za to je ovaj forum.
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

31

Jel se ovo opet ovde ganjamo po stranackim interesima? Cim vidim da se tera ovako kako se tera onda tu haira nema.. i brani se i napada se zbog stranki.. cast izuzecima naravno..

Pazaru treba pod broj jedan vratiti staro ruho, i rijesiti problem saobracaja... (ovo prvo podrazumijeva i ciscenje).. Barem sto se centra tice.. A onda se mogu i projekti tu ukljuciti neki drugaciji (mogu i uporedo ako se ima sredstava)..

Zgrade? Samo ako su totalno planske i svrsishodne... a u centru sta mozete da izvedete? Da je zabijete ko toranj i da nema nizasta vise mesta.. eventualno parking.. I tu neko da zivi? Pa ce posle jos pocet da se bune i da se korzo ukine.. besmislica.. ja ruznog prizora od grada..

Poslovni prostor? Nekako.. ali ukompovanom arhitekturom..

Stambeni objekti? To moze i namenskiji da se izvede.. druga lokacija... komfornija.. sa boljom idejom.. kompletnija... Kompanije iz Malezije su vec pocele po Bosni da grade kondominijume za stanovanje.. to vam je nesto tipa hotela ali nije hotel.. moze se stan kupiti, a imate kompletnu uslugu osim room service i recepcije... I to obavezno u tisim predelima grada gde se moze uzeti i malo vise mjesta kako bi se stanarima obezbedio minimalan asortiman za uzitak (bazen, sportski tereni... sve za stanare)... no to sve sa strane.. I da ne narusava grad..

Al ima ih koji ne razumiju sta je krasilo pazar.. i sta znaci taj stari grad.. ne znaju oni sta je tradicija i sta je dusa za jedan grad. Zato i kupuju kojekakve za svasta dozvole.. i zato podrzavaju one koji ih prodaju... Ja ih licno zato sve zajedno ne podnosim..
mogu ja da se potpisem i bolje...

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

32

Fingers pa kako ce neko znati za dusu pazara kad je sisao iz neke vuko*ebine prije samo par godina.Sta njega briga za pazar...Ti si malo mladji od mene ali znam kad sam se igrao sa tvojim bratom onde kod lucne cak i tad iako je to bilo '80 godina pazar je bio ipak ipak lepsi grad..
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

• »PublicEnemy« je muško

• Poruku poslati

33

Kad se ja sto zivim u strogom centru grada, ne bunim zbog tog solitera ne vidim razlog sto bi ste vi 8o .Neko iz swedske il' neki djidjo ne znam odakle ce da se buni sto se pravi soliter blizu mene :( .Ispade svi se vi vise brinete za Pazar sto ste ne znam gdje nego ja sto sam rodjen tu u centru...Kad vas cuje covjek rek'o bi il' ovi vole Pazar ili niko,al' zalosno je sto to sve ostaje na rijecima.Istresete patriotska osjecanja prema Pazaru ovdje na forumu i sto dignete ruke sa tastature zaboravite sve sto se pricali ovdje.Ne valja to...Mojne se mijesati u stvari koje vas se ne ticu,ko sto je recimo centar Novog Pazara ;)

analiza

Početnik

(10)

• »analiza« je muško

• Poruku poslati

34

Srijeda, 29. Decembar 2004

orginalno od PublicEnemy

Citirano

Kad se ja sto zivim u strogom centru grada, ne bunim zbog tog solitera ne vidim razlog sto bi ste vi .Neko iz swedske il' neki djidjo ne znam odakle ce da se buni sto se pravi soliter blizu mene .Ispade svi se vi vise brinete za Pazar sto ste ne znam gdje nego ja sto sam rodjen tu u centru...Kad vas cuje covjek rek'o bi il' ovi vole Pazar ili niko,al' zalosno je sto to sve ostaje na rijecima.Istresete patriotska osjecanja prema Pazaru ovdje na forumu i sto dignete ruke sa tastature zaboravite sve sto se pricali ovdje.Ne valja to...Mojne se mijesati u stvari koje vas se ne ticu,ko sto je recimo centar Novog Pazara

Eto tebi shto zivis u strogom CENTRU grada neki tamo iz geodetske upave (zamisli ne zive u strogom Centru grada) obustavili su gradnju tog solitera pored tebe!
Bash ne znam shta se to njih tice, kad ti zivis tu pored, ali su ponistili i preparcelizaciju zemljishta doma JNA!
Iz veoma poverljivih izvora!

Beton beton samo beton!

• »PublicEnemy« je muško

• Poruku poslati

35

Bas steta sto su ovi iz geodetskog obustavili gradnju... :( .Eto mozda je i bolje da se ne napravi taj soliter,a mozda i nije.Al' jedno znam dokle sam ziv teracu kontru,radicu, i pricacu suprotno od vas sdp-ovaca,sps(szs)-ovaca itd...

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

• Poruku poslati

36

mos ti rahat i pomahnitat
malo za promenu

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

37

Ja znam da nista ne znam. 8)
Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

38

Četvrtak, 30. Decembar 2004

Mislim da svaka izgradnja treba da se podrzi. Rusenja je preko glave. Pitanje je samo (a to je vec pomenuto) da li nadjena bas dobra lokacija. Smatram da je prostor o kome se govoru potpuno neadekvatan. jer se radi ostrogom centru grada u kome treba da postoje trgovi, pesacke zone, parkovi... Soliteri treba da se grade na nekim drugim mestima gde ce manje smetati. Druga je stvar sto se na taj nacin unistava mesto gde sam proveo najveci do svog detinjstva na gore pomenutim derbijima izmedju Stare i Nove lucne. Bile su to utakmice za pamcenje, Jednom sam dao 4 gola a izgubili smo 6:5. Tad sam se i zaplakao. Sad, ne znam kakve ovo ima veze sa soliterom, ali ne moze da skodi :)

Salu na stranu, ne kazem da je ilegalno, da je bilo korupcije, da su zelenai i sl. Smatram zaista da lokacija nije bas prikladna, a obzirom da imamo titulu najneurbanijeg grada, ni ovaj soliter nece mnogo narusiti tu nasu idilu.

Pa nek' je sa hairom...

btw:

Citirano

Orginalno od PAUK_
Ja znam da nista ne znam. 8)

Previse malo i za Sokrata :)
Sit Hungry Doesn't Believe

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

39

Po evropskim kriterijuma stanbedna zgrada u centru grada gde je mesto vise rezervisano za poslovne zgrade je nedopustivo iz vise razloga koji su ekonomske, socijalne, urbane... prirode.
Znam planove zgrade, upoznao sam se njim dok sam boravio na odmoru i mogu da vam kazem iz strucnog aspekta takva jedna zgrada sa tim gabaritima bi bila vise ruglo nego sto bi doprinela boljem izgledu naseg grad.Uzak prostor na kojem je naumnjena izgradnja ne ispunjava zahteve takve jedne zagrade kako je zamisljena. Doslo bi do jos jednog nesklada u izgledu i dodatnih pratecih problema, cepova u saobracaju, problem u parkiranju....

Ohrabrujuca je vest da je doslo do odustajanje izgradje ovi problemi sto sam samo naveo to opravdavaju a ima ih jos najmanje toliko koje nisam naveo koje idu u prilog zabrani izgradnji.
Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

40

Misljenja sam da ce svakako bit nekakav neboder. I o tome ne odlucuje niko sa foruma, vec vlasnici i institucije koje su nadlezne za to. Kolko sam ja shvatio, ovde je odredjeno da objekat bude na 6 spratova ili kolko, a vlasnici su u Beogradu dobili dozvolu za vise..

A sad se ide po logici "cist profit duga ljubav", kao sto ovi iz SDA da prodaju kad mozemo mi da se oparimo. A plac ce se prodat te prodat. Al treba zamazat oci malo.. kako su ovi krivi.

Kolko sam primetio zeli se prikazat nekakva korupcija i lose misljenje prema sopstvenom gradu, a kako drugi imaju bolje misljenje i nisu korumpirani. Itd. itd..

Allahimanet
Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

Social bookmarks