Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen
  • »Babbha« je autor ove teme

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

1

Nedjelja, 03. Novembar 2002

SoundBlaster® Live! 5.1 Digital

Dakle, do sada sam koristio SoundBlaster Gold, SB Live! pa onda integrisanu zvucnu sa VIA chipseta sa ABIT ploche i evo od juce SoundBlaster® Live! 5.1 Digital...
SoundBlaster® Live! 5.1 Digital donosi nam realni Dolby® Digitalni zvuk ali se pravi potencijali i EAX® mogu osetiti tek na 5 zvucnika... Kao i prethodne iz ove serije i ova karta kao nosach koristi cuveni EMU10K1™ set chipseta sa nodogradnjom nekoliko novih fora....
3D pozicioni audio ove karte funkcionishe fantasticno. Probao sam je u nekoliko starih i novih igara koje (zamisli!) imaju podrsku iskljucivo za ovaj chipset!
Na stranu igre... SoundForge koji intenzivno koristim za post-procesing audio nosaca za video editing i za montazu pojedinih zvucnih effekata je naprosto zablistao s ovom kartom. Da bi ostao siguran nasnimio sam kroz WHAT U HEAR processor sa same karte nekoliko pomeshanih signala (CD, Pisach & Wave sa harda) i sve to lepo i bez trzanja radi ocito ne koristeci puno processor sa ploce...

- 32 3d hardware ubrzana kanala
- 1024 voice table (ranije se kupovalo kao dodatak)
- Digitalni EAX® procesing za jako jako realan zvuk
- Digitalni effekti u realnom vremenu

Dakle, ovo su neke od karasteristika novog mid-end seta zvucnih karti koje dolaze i Creative tima.

Preporucena Kupovina: MicroDISC 020 318-220 (SUKA)
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

Datum registracije: 04.09.2002

• Poruku poslati

2

Ponedjeljak, 04. Novembar 2002

SoundBlaster® Live! 5.1 Digital

Kao ponosni vlasnik ove kartice osetih se duzan da dam svoje misljenje.
Kvalitet zvuka se najbolje moze osetiti na 5.1 zvucnicima (1 subwoofer i 5 satelita). Cistoca zvuka je apsolutno fenomenalna. Narocito bih istakao kvalitet DVD Dolby reprodukcije. Software koji dolazi uz karticu nije los, ali preporucujem download najnovije verzije i upgrade-a.
Instalacije je laka ako imate Intel procesor (next-next-next-...-next-finish). U slucaju AMD-a moguci su problemi pri konfiguraciji. Narocito ako imate MB sa VIA setom chipova i windows 95 - Windows 2000. Moj predlog je update BIOS-a na najnoviju verziju, kartica da bude u drugom PCI slot-u, i iskljucenje kompatibilnosti sa SB16.
Iskljucenje SB16 kompatibilnosti bih preporucio i za Intel-based PC, jer samo nepotrebno trosi resurse (sem ako ne igrate jaaaako stare igrice).
Jedina mana software-a koji dolazi uz karticu je da se ponekad konfiguracija zvucnika i izlaza resetuje na default (dva zvucnika). Ovo se desava jako retko (jednom u nekoliko meseci) ali me ipak nervira.
Sto se EAX podrske tice, trebaju vam igre/programi koji su EAX kompatibilni.
... And Tulumba for all
[SIZE=1]If you can't convince them, confuse them.

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject

[/SIZE]

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

• Poruku poslati

3

Ada Dje si Kralje!

Dakle sve je kao shto smo oba rekli + da instalacija u XP-u nije bash tako glatka jer sam XP ima podrsku za ranije chipsetove ovog proizvodjacha i hladno ih prepozna kao takve mada to nisu :)

CD ima korektne drajvere, zavisi kad si kupio kartu... drajveri koje sam ja dobio su 10.10.2002 znachi da su frishki to shto more.. :)

Fakat, to shto velish za 5.1 sistem je tako (ispustio sam to pre da kazem jelda ?
Can't Rain All The Time

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

4

Ene, i ja imam ovo čudo!

Samo da dodam da je Mandrake 9.0 prepoznaje k'o ništa! Doduše, još je nisam naterao da radi sa više od 2 zvučnika...
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

• Poruku poslati

5

Eheh

E al Mandrake :) jok bez sve shale mislim da je korektna kartica i da se za sad ponasha fer u razlicitim okolnostima :)
Can't Rain All The Time

Dado

Profesionalac

(10)

• »Dado« je muško

Datum registracije: 09.08.2002

• Poruku poslati

6

Nedjelja, 10. Novembar 2002

bate uzeo sam je ubija na mesto a tek onaj software sto dolazi sa shnjom ubija josh vishe :)
ocene od 1 - 999 hmmmm 998 :)
....da li si toliko dobar
da mozes mirno spavati.....

Social bookmarks