Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

41

Ponedjeljak, 01. Septembar 2003

Saopšten spisak košarkaša za EP u Švedskoj

Selektor košarkaške reprezentacije Srbije i Crne Gore Dušan Vujošević saopštio je danas spisak igrača koji će braniti titulu prvaka Evrope na šampionatu u Švedskoj od 5. do 14. septembra. Na Vujoševićevom spisku nalaze se: Marko Jarić, Miloš Vujanić, Vule Avdalović, Nebojša Bogavac, Dušan Vukčević, Predrag Stojaković, Milan Gurović, Predrag Drobnjak, Đuro Ostojić, Dejan Koturović, Ognjen Aškrabić i Kosta Perović. Pored selektora Vujoševića, u stručnom štabu nalaze se: Milan Minić, Stevan Karadžić, Aleksandar Kesar, Predrag Zimonjić, dr Dragan Radovanović, Vukašin Kovačević (maser) i Dušan Popović (fizioterapeut).
mogu ja da se potpisem i bolje...

42

MILAN PRVI

Europski nogometni prvak, AC Milan i dalje se nalazi na prvom mjestu ljestvice klubova Međunarodnog instituta za nogometnu povijest i statistiku.#L#
Milan je u vodstvu sa 324 boda. Na drugu poziciju s devete probio se škotski Celtic (288), dok je Real Madrid pao za jedno mjesto i sada je treći sa 285 bodova. Četvrtu poziciju zauzima Arsenal (275), a petu Manchester United (269)...

Najbolje rangirani hrvatski klub je zagrebački Dinamo, koji je napredovao za 51 mjesto i sada se nalazi na 130. poziciji sa 101 bodom. Hajduk je bio 99., a sada je 139. sa 98 bodova, dok je Varteks sa 159. pao na 178 mjesto (86). Kamen Ingrad je bio 476. no s dvije europske pobjede skočio je na 254. mjesto sa 71. bodom.

Dinamov protivnik u prvom kolu Kupa UEFA mađarski MTK nalazi se na 201. mjestu. Švicarski Grasshoppers s kojim će igrati Hajduk je 131., Varteksov protivnik mađarski Debrecen je 16.2, a Schalke 04, s kojim će snage odmjeriti Kamen Ingrad, nalazi se na 51. poziciji.

LJESTVICA IFFHS:

1. (1) AC Milan (Ita) 324 bodova

2. (9) Glasgow Celtic (Ško) 288

3. (2) Real Madrid (Špa) 285

4. (5) Arsenal FC (Eng) 275

5. (3) Manchester United (Eng) 269

6. (12) Lazio Rim (Ita) 268

7. (6) FC Porto (Por) 265

8. (11) FC Santos (Bra) 262

9. (7) Juventus Torino (Ita) 260

10. (4) FC Barcelona (Špa) 248 10. (13) Deportivo (Špa) 248

12. (10) Boca Juniors (Arg) 244

13. (8) Inter (Niz) 232

14. (17) Ajax (Niz) 231

15. (14) Valencia (Špa) 226

16. (39) Anderlecht (Bel) 222

17. (26) Belo Horizonte (Bra) 216

18. (18) PSG (Fra) 198

19. (29) Borussia Dortmund (Njem) 196

19. (15) Auxerre (Fra) 196

21. (50) Slavia Prag (Češ) 195...

43

Makelele zbog Reala razmislja o povlacenju

Vec ugovoreni prelazak Kloda Makelelea iz Real Madrida u Celzi nalazi se pod velikim znakom pitanja nakon sto su Madridjani jos jednom pokazali da im je dzentlmensko poslovanje nepoznanica i da u toj sferi nadimak "kraljevski klub" zvuci vise nego prepotentno. U subotu su oba kluba potvrdila da je postignut dogovor i da ce francuski reprezenativac stici na "Stemford bridz" do ponedjeljka, da bi danas predstavnici sjajnog veziste izjavili da od transfera vjerovatno nece biti nista posto Real ne zeli da izmiri obaveze prema njihovom sticeniku.
- Real Madrid ne zeli da isplati igracu procenat koji mu sleduje od prodaje. Preciznije receno 15 odsto ukupne zarade. Ukljucujuci zaostali dio plate i premija, Real nasem klijentu duguje oko 3,5 miliona eura. Makelele je bijesan posto vjeruje da nicim nije zasluzio ovakvo nepostovanje - rekao je menadzer tamnoputog Francuza Mark Roze za radio "Marku".
Roze je izjavio da sumnja da ce posao sa Celzijem biti zavrsen i rekao da njegov klijent cak razmislja o povlacenju.
- Prelazak mog klijenta u Celzi je pred velikim znakom pitanja, a ja sam licno veliki pesimista. Mislim da Makelele nicim nije zasluzio da se bilo ko ovako ophodi prema njemu. Umoran je od silnog pritiska pod kojim se nalazi u posljednje vrijeme i cak razmislja da se oprosti od fudbala - dodao je Roze, koji nije komentarisao da li ce 30-godisnji fudbaler pokrenuti sudski postupak protiv "kralja".
Francuski reprezentativac je posljednje dvije godine jedan od najstandardnijih igraca spanskog sampiona, jedini je igrac koji je pored Zinedina Zidana i Luisa Figa imao zagarantovano mjesto u veznom redu "kraljevskog kluba", ali je i pored toga je ostao jedan od najslabije placenih igraca u klubu. Makelele je zbog toga od kluba trazio reviziju ugovora. Dobio je samo ignorisanje, a usput je i odstranjen iz ekipe...
Makelele je sredinom prosle nedjelje postigao dogovor sa upravom Celzija, ali je Real ponudu od 20 miliona eura odbio. Nakon novog sastanka, na kojem su "plavi" povecali ponudu za cetiri miliona eura, Real je rekao “da”, pa je Makeleleu rezervisana karta za London koja po svemu sudeci nece biti iskoristena...

44

Dejvid Bekam u svojoj autobiografiji iznosi “pikanterije” iz odnosa sa

Sudeci po djelovima autobiografije Dejvida Bekama, koje je juce ekskluzivno objavio “Njuz of d vorld”, knjiga “Moja strana” bice pravi bestseler.
Bekam je u knjizi, izmedju ostalog, objasnio zbog cega je napustio Mancester junajted, a pravu pikanteriju predstavlja sukoba sa Aleksom Fergusonom.
“On je gledao kako rastem, a nije mu se svidjelo kakva sam osoba postao”, pise Bekam.
Bekamova popularnost i nacin zivota, posebno od kada je upozbao sadasnju suprugu Viktoriju, nikada se nije dopadala “mracnom” Fergusonu. Njihov sukob kulminirao je prosle sezone. Ferguson je, nakon poraza od Arsenala u FA kupu, “slucajno” pogodio Bekama u sljepoocnicu kopackom, koju je sutnuo nogom, a da je prestala i “fudbalska” ljubav vidjelo se uoci revansa cetvrtfinala Lige sampiona, protiv Reala. Bekam je, na opste iznenadjenje, poceo na klupi, sansu dobio tek u posljednjih 20 minuta i postigao dva gola. Mancester je taj mec dobio sa 3:2, ali je na “Bernabeuu” sedam dana ranije porazen 1:3.
“Nikada necu zaboraviti njegov izraz lica kada sam slabo izveo jedan slobodan udarac na tom revansu. Okrenuo sam se prema klupi, a kada sam vidio kako Ferguson izgleda, definitivno sam shvatio da vise nijesam pozeljan. Nije mu bilo dosta sto sam postigao dva gola, sto sam zaista “letio” po terenu, dao sve sto mogu. I to nakon sto mi je na prilicno ironican nacin saopstio da necu poceti utakmicu”, napisao je Bekam.
“Rekao mi je: CSine, pred nama je vazna utakmica. Previse vazna da bi ti igrao!C Okrenuo sam glavu, bez rijeci se vratio u svlacionicu. Da me cijenio kao fudbalera objasnio bi mi zbog cega ne mogu da igram. Da me cijenio kao osobu, posvadjao bi se sa mnom kao sa covjekom. Ne bi me tako ponizio”, pise u knjizi.
Cetiri nedjelje kasnije Bekam i Ferguson su pokusali da izglade nesporazume...
“ Sjeli smo da razgovaramo. Osjecao sam se kao na optuzenickoj klupi. Jos jednom me uvrijedio. Rekao mi je da se razbijesnio sto sam nakon Svjetskog prvenstva otisao na prijem u Bakingemski palatu, umjesto da odmah odem na odmor, kako bi se oporavio od povrede stopala, koju sam dobio tri mjeseca ranije. Nijesam mogao da vjerujem. Pokusao sam da objasnim da nijesam mogao da propustim prijem kod kraljice, jer sam kapiten reprezentacije. Svi su bili tamo. Nije me ni saslusao”, pise u knjizi.

45

Djovani Trapatoni saopstio spisak igraca za meceve sa Velsom i “plavim

Selektor “azura” Djovani Trapatoni sinoc je saopstio spisak igraca na koje racuna za utakmice sa Velsom (6. septembar) i Srbijom i Crnom Gorom (10. septembar) u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Umjesto Franceska Totija, Trapatoni je pozvao Filipa Inzagija.
Golmani: Kristijan Abijati (Milan), DJanluci Bufon (Juventus), Francesko Toldo (Inter); odbrana: Alesandro Birindeli, Nikola Legrotalje (Juventus), Fabio Kanavaro (Inter), Mateo Ferari (Parma), Alesandro Nesta (Milan), Masimo Odo (Lacio), Kristijan Panuci (Roma); vezni red: Djanluka Zambrota, Mauro Kamoranezi, Alesio Takinardi (Juventus), Masimo Ambrozini, Djenaro Gatuzo (Milan), Stefano Fjore (Lacio), Simone Perota (Kjevo), Kristijan Zaneti (Inter); napad: Bernardo Koradi (Lacio), Alesandro Del Pjero (Juventus), Marko Delvekjo (Roma), Filipo Inzagi (Milan), Kristijan Vijeri (Inter).

46

Remi Zvijezde, pobjeda Partizana

Prvak nase države, Partizan, posle istorijskog plasmana u Ligu sampiona savladao je pred svojim gledaocima novajliju u ligi, Kom. Ubjedljivu pobjedu "crno-bijeli" su obezbijedili tek u drugom poluvremenu, posto su gosti iz Podgorice u prvih 45 minuta pruzili snazan otpor, o cemu govori i rezultat prvog poluvremena - 2:2. Posle polucasovnog prekida zbog velikog nevremena u Beogradu, fudbaleri Partizana ipak su uspjeli da sprijece iznenadjenje i do vrha napune mrezu gostiju.

U nedelju je nastupila i Crvena Zvezda, ovoga puta u Golubovcima protiv Zete, gde je tim Slavoljuba Muslina stigao do boda tek u 87. minutu kada je mrezu domacih sjajnim golom iz slobodnog udarca zatresao rezervista Nenad Stojanovic. Sartid je posle dugog perioda izjednacene igre, furioznim nastupom u drugom poluvremenu deklasirao Buducnost iz Banatskog Dvora sa 5:1.

Do sada dva prvoplasirana kluba su, medjutim, na teren istrcala u subotu, i to na Karaburmi gde su snage odmjerili Obilic i OFK Beograd. "Romanticari" su bili bolji, golom Bakovica stigli su do sva tri boda, a mogli su biti i ubjedljiviji da Ristovic nije odbranio penal Kolakovicu dva minuta kasnije, kao i da im je priznat pogodak u drugom poluvremenu.

U ostalim susretima, Niksicani su lako pobijedili Borac iz Cacka, Napredak je nastavio niz nepobjedivosti u novom prvenstvu savladavsi favorizovani Zemun cime je tim iz Krusevca izbio na iznenadjujuce drugo mjesto, dok je posle dosta uzbudjenja u Kuli, nakon vodjstva Obrenovcana - Hajduk stigao do boda golom kapitena Osmanoviæa sa bele taèke. U poslednjoj subotnjoj utakmici, Zeljeznik je kao gost savladao Vojvodinu koja je posle poraza od 0:3 pala na 14. mesto tabele.

Rezultati:

Partizan - Kom 6:2 (2:2)Ilic 2" Delibasic 28", 56", Drulovic 53", 88", Cakar 79" - Ivanovic 8", Djukovic 34"

Zeta - Crvena Zvezda 1:1 (0:0) N. Brnovic 48"(p) - Stojanovic 87"

Sartid - Buducnost (BD) 5:1 (1:0)
Zecevic 11", Mirosavljevic 63", Pantelic 63", 74", Paunovic 83" - Baljak 49"

OFK Beograd - Obilic 1:0 (1:0) Foto
Bakovic 40"

Napredak - Zemun 1:0 (0:0) Miladinovic 53"

Hajduk Kula - Radnicki (O) 1:1 (0:0) Osmanovic 81"(p) - Pekaric 50"

Sutjeska - Borac Cacak 4:1 (3:0)
Branezac 6", Nikezic 16, Boskovic 21" (p), Cadjenovic 90" - - Spasojevic 63"

Vojvodina - Zeljeznik 0:3 (0:1)
Matijasevic 29"(p), Markovic 66", Sopov 74"

Tabela posle 3. kola:

1. OFK Beograd 3 3 0 0 4:1 (+3) 9 bodova

2. Napredak 3 2 1 0 3:1 (+2) 7

3. Partizan 3 2 0 1 13:3 (+10) 6

4. Železnik 3 2 0 1 6:1 (+5) 6

5. Sartid 3 2 0 1 7:4 (+3) 6

6. Obiliæ 3 2 0 1 5:3 (+2) 6

7. Sutjeska 3 2 0 1 5:4 (+1) 6

8. Zemun 3 1 1 1 3:1 (+2) 4

9. Crvena Zvezda 3 1 3 1 4:3 (+1) 4

10. Zeta 3 1 1 1 4:4 (0) 4

11. Hajduk 3 1 1 1 3:4 (-1) 4

12. Buducnost (BD)3 1 0 2 4:7 (-3) 3

13. Radnicki (O) 3 0 2 1 1:3 (-2) 2

14. Vojvodina 3 0 1 1 1:6 (-5) 1

15. Kom 2 0 0 3 4:11 (-7) 0

16. Borac Cacak 3 0 0 3 3:12 (-9) 0

47

samo mala napomena

Primetih da je fudbalski klub kom iz uspeo da udje u prvu saveznu ligu. Ovo primecujem iz par razloga: Golman ovogo kluba prethodne sezone, u kojoj su ocigledno i usli u prvu ligu, bio je Krstajic, moj bivsi kolega i dobar prijatelj, koji je branio par sezona i kod nas. A drugo sto je, pricao mi je i KRle, klub smijesan po svakom stupnju organizacije. Prvo im je bio plan da ni ne igraju prvu ligu, jer nemaju ni uslova za to, iako se planiraju, ali su citam sad nekako dosli do para pa su odlucili da igraju. A drugo, ni stadion nemaju ni priblizno dobar za prvu ligu. Il su ga dosad prepravili, il su odlucili da placaju 5000eura za utakmice na stadionu pod goricom (u Podgorici), ili je nadjeno neko resenje trece pojma nemam. Samo kazem zanimljiv slucaj jer je u pitanju, ipak, prva savezna liga.....

48

Utorak, 02. Septembar 2003

Petković odredio tim za susret sa Italijanima

Selektor fudbalske reprezentacije SCG Ilija Petković saopštio je spisak igrača koji će sačinjavati državni tim u kvalifikacionom meču sa Italijom. Jedine promene u odnosu na sastav, koji je 20. avgusta savladao Vels sa 1:0, predstavljaju Daniel Ljuboja i Igor Duljaj, koji su pozvani umesto suspendovanih Zvonimira Vukića i Dejana Stankovića.
Golmani: Dragoslav Jevrić, Dragan Žilić
Odbrana i spoljni igrači: Milivoje Ćirković, Slobodan Marković, Goran Gavrančić, Nenad Đorđević, Mladen Krstajić, Dejan Stefanović, Ivica Dragutinović
Vezni igrači: Dragan Mladenović, Goran Bunjevčević, Predrag Đorđević, Igor Duljaj, Saša Ilić, Branko Bošković, Nenad Brnović
Napadači: Savo Milošević, Darko Kovačević, Mateja Kežman, Danijel Ljuboja

49

"Dream Team" gostovaće u Beogradu

Početkom avgusta sledeće godine američka košarkaška reprezentacija odigraće u beogradskoj Areni egzibicionu utakmicu sa selekcijom Srbije i Crne Gore, javio je Radio B92. "Dream Team” otkazao je učešće na turniru “Dijamantska lopta” koji je zakazan za sledeće leto u Beogradu, ali je zato našem košarkaškom Savezu upućen dopis sa ponudom o odigravanju utakmice samo sa našom selekcijom. Košarkaški savez obratio se Vladi Srbije, koja bi danas na sednici trebalo da prihvati pokroviteljstvo, odnosno novčane i bezbednosne garancije za ovaj košarkaški superspektakl. O prvom gostovanju najboljih američkih košarkaša u Evropi, posle Olimpijade u Barseloni 1992.godine, nedavno su u Vašingtonu razgovorali američki državni sekretar Kolin Pauel i premijer Zoran Živković. (B92)

Elvinov babo

Profesionalac

(10)

• »Elvinov babo« je muško

Datum registracije: 15.05.2003

• Poruku poslati

50

EuroBasket 2003

Od 5-14 septembra 2003 g.16 zemalja ce da odmere svoju snagu u Swedskoj.

Grupa A:
-Slovenija
-Francuska
-Bpsna i Hercegovina
-Italija

Grupa B:
-Litvanija
-Nemacka
-Izrael
-Letonija

Grupa C:
-Srbija i Crna gora
-Spanija
-Svedska
-Rusija

Grupa D
-Grcka
-Ukraina
-Turska
-Hrvatska

Na mecu za zagrijavanje koji se odrzo izmedju Svedske i Bosne i Hercegovine zavrsio se pobedom Svedske.Kranji rezultat 69-68 u korist domacina.
Srbija i Crna Gora je veliki favorit,ali i Svedjani sebe nazivaju favoritom ove godine tako da uzbudjenje sve vise i vise raste kako se priblizuje pocetak prvenstva.
Prva utakmica u kojoj ce Srbija i Crna Gora sresti Ruse ce po meni biti veoma zanimljiva i nadam se da cu naci vremena da je pogledam jer dvorana u kojoj ce se odrzati utakmica je od mog stana nekih 4 km.
Tako da ce biti i koja fotografija sa lica mesta.
Zelim nasima(Srbiji i Crnoj Gori)sto bolji uspeh i da daju sve od sebe!!!
Zaboravi na probleme,sutra dolaze novi.

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

51

Srijeda, 03. Septembar 2003

Parovi 4. kola Prve savezne lige!!! 13.09.

KOM - CRVENA ZVEZDA

RADNICKI O - ZETA

ZEMUN - HAJDUK RODIC

BUDUCNOST BD - NAPREDAK

ZELEZNIK - SARTID

BORAC - VOJVODINA

OBILIC - SUTJESKA

PARTIZAN - OFK BEOGRAD
Sit Hungry Doesn't Believe

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

52

Petak, 05. Septembar 2003

[SIZE=1]pocinju Evropska nadmetanja [/SIZE]

Napred plavi!
G. BRANKOVIĆ 9/4/2003, 6:09:55 PM

NEMA bolje reklame za "prodaju nacionalnog interesa" od one koja će se vrteti od petka - u svim evropskim medijima. Švajcarska se ponosi satovima, Francuska vinima, Češka pivom, Engleska štofovima, a mi - sportom. Prvaci Evrope u košarci i odbojci od ove večeri brane titule u Švedskoj i Nemačkoj. Zaštitni znak Srbije i Crne Gore, jedini original uspeha...
- Igrati za reprezentaciju, poseban je osećaj - iskren je košarkaški i dolarski milioner Peđa Stojaković. - Naročito je prijatno i obavezujuće biti kapiten. Meni je pripala čast da vodim našu košarku na turniru u Švedskoj i to u izuzetno delikatnom vremenu i situaciji. Ne, ne plašim se: znam koliko smo oslabljeni, a drugi ojačani... Mi ćemo se boriti "muški", jer mi smo tim, ovakav kolektivni duh samo je naša privilegija. Nema pojedinca, bez obzira na individulanu klasu, koji može da se izdigne. To je ta javna tajna u koju decenijama ne može da pronikne ostali košarkaški svet.
Odbojkaški recept napisan je u istoj ordinaciji. Evropa "nema leka" ni za šampionski tim koji predvodi kapiten Nikola Grbić.
- Kao i uvek, sve zavisi od nas. Sami smo sebi najveći protivnici. Ako pobedimo u toj predigri, pobedićemo i u igri... Drugi se tu ne pitaju mnogo. Važno je da od starta uđemo u trijumfalnu seriju. Biti najbolji znači pobediti i na otvaranju i na zatvaranju turnira. Nama je prvi meč važan i presudan koliko i finale - sportski je rezon mlađeg Grbića.
Iako, na žalost, nisu blistavi pasus ove priče, našu sportsku ljubav, veru i nadu prenosimo i na fudbalere pred okršaj protiv Italije, u sredu na "Marakani". I njima držimo palčeve u sedmici navijačke opijenosti sportom.
- Nismo košarkaši, odbojkaši, ni vaterpolisti i zbog toga ću doveka biti nesrećan - priznaje Savo Milošević, kapiten plavih fudbalera. - Dao bih bar pola svoje karijere da sa skupštinske terase samo jednom pozdravim Beograd. Pobeda nad italijanskom fudbalskom velesilom svima bi mnogo značila. Ovaj narod zna da voli i zaslužuje da mu se ta ljubav uzvrati.
Samo je jedna parola trajnija od imena i vremena. Sportski poklič: "Napred plavi"!
(novosti)
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

• »And_U_Price« je muško

• Poruku poslati

53

Petak, 12. Septembar 2003

SCG - ITALIA 1:1

Odlicna igra nase reprezentacije nazalost nije krunisana pobedom! Italijani nisu mnogo pokazalo (zapravo igrali su da ne prime gol) ali gol Sase Ilica nije bio dovoljan za pobedu pred 30.000 ljudi na Marakani!

Ja sam bio na Jugu neplanirano, iz citaonice i sa knjigama (nisu mi dali da unesem hemijsku... o| ), i prisustvovao jos jednom prepucavanju Grobara i cigana, a sve zbog toga sto su cigani skandirali "Savo majmune", na sta su im grobari uzvratili sa "ciganske p." i "na na na na na LIGA SAMPIONA, LIGA SAMPIONA..."

• »And_U_Price« je muško

• Poruku poslati

54

Ponedjeljak, 15. Septembar 2003

Rezultati 4. kola Prve lige

Kom Podgorica 0 : 2 Crvena Zvezda

Radnicki Obrenovac 3 : 2 Zeta

Zemun 1 : 0 Hajduk

Buducnost BD 2 : 1 Napredak Krusevac

Zeleznik 2 : 0 Sartid

Borac Cacak 0 : 0 Vojvodina

Obilic 1 : 1 Sutjeska

Partizan 3 : 2 OFK Beograd

55

Ponedjeljak, 15. Septembar 2003

Fudbalska reprezentacija BiH je na pragu do plasmana na EP u Portugalu. Treba joj pobeda na svom terenu protiv Danske (koju su pobedili u gostima 2:0) i bice prvi u svojoj grupi.
Makar da imam za koga da navijam sledeceg lete, posto su ovi nasi majmuni prosli "slavno" u svojoj grupi. o|
Moliiim!!!!!?
Kome ti to, ha!???

56

Utorak, 23. Septembar 2003

Erikson razmislja o 50 miliona dok Abramovic navija za Tursku

Ja bih samo na dole napsiani tekst dodao: ovaj Abram je "lud"... slazete se? :)

Iako u prvih sest kola nije izgubio nijedan mec, menadzer Celzija Klaudio Ranijeri ne spava mirno. Po pisanju britanskih medija, vlasnik “plavih” Roman Abramovic jos uvijek nije digao ruke od pregovora sa, po njegovom misljenju, idealnim trenerom Celzija Svenom Goranom Eriksonom.
Ako je vjerovati vijestima koje stizu iz Engleske, bogati Rus je vec pripremio nevjerovatan ugovor koji ce svedskom strucnjaku, selektoru reprezentacije Engleske, biti ponudjen oko Bozica. Ukoliko odluci da ga prihvati, Erikson ce za cetiri godine provedene na “Stenford Bridzu” inkasirati oko 50 miliona eura! Po Abramnovicu, to bi trebalo da bude dovoljan razlog da napusti kormilo “Gordog Albiona” i pokusa da od londonskog tima napravi najvecu fudbalsku velesilu u Evropi...
Za ishod pregovora vrlo je bitan i 11. oktobar, posljednji dan kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, kada ce Engleska u Istanbulu morati da savlada Tursku, ukoliko zeli prvo mjesto i direktan plasman na zavrsni turnir koji ce se narednog ljeta odrzati u Portugalu. U slucaju neuspjeha, Englezima bi ostalo da se za vizu bore kroz baraz, u kojem niko ne moze garantovati suguran prolaz. Ako se to desi, Erikson bi vjerovatno dobio “nogu” u fudbalskoj Asocijaciji Engleske (FA), pa bi i prije kraja tekuce sezone mogao da zamijeni Ranijerija.
Italijanski strucnjak je, ipak, istakao da se i pored sve kampanje koju su mediji poveli protiv njega osjeca sigurno jer ima puno povjerenje uprave.

• »And_U_Price« je muško

• Poruku poslati

57

Srijeda, 01. Oktobar 2003

U prostorijama FSSiCG odrzan je zreb za 1/16 finala Kupa SiCG. Parovi su sledeci:

Partizan - Sumadija Kragujevac
C.zvezda - Car Konstantin - Nis
Železnik - Kom
Rudar - Sartid
Radnički (N) - OFK Beograd
Napredak - Sutjeska
Hajduk (Beograd) - Obilić
Trepča - Zemun
Vojvodina - Jedinstvo
Mladost (Podgorica) - Hajduk Kula
Radnički Obrenovac - Radnički (Novi Beograd)
ČSK (Čelarevo) - Javor
Mogren - Budućnost Banatski Dvor
Srem - Rad
Zeta - Mladost Apatin
Čukarički - Borac Čačak

Utakmice su na programu 29.10.2003.
U slučaju nerešenog rezultata, pristupa se izvođenju jedanaesteraca.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

58

Utorak, 07. Oktobar 2003

Beograd, 07.10.2003.

IZBOR NAJBOLJIH IGRACA FS SRBIJE I CRNE GORE (1954-2004. GOD)

Izvestaj o glasanju clanova zirija:
  1. DZAJIĆ Dragan 54 poena "zlatni fudbaler"
  2. STOJKOVIĆ Dragan 26 poena "srebrni fudbaler"
  3. SAVIĆEVIĆ Dejan 23 poena "bronzani fudbaler"
    [/list=1]

Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

• »And_U_Price« je muško

• Poruku poslati

59

Srijeda, 08. Oktobar 2003

Tacno se vidi ko je u Savezu! Za Dzajica Ok, mozda i za Pixija ali sta ce Dejo ovde...pjma nemam! A da! Pa to su zvezdine zvezde, kako se samo toga nisam ranije setio...

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

60

Srijeda, 12. Novembar 2003

Ko će dobiti „Zlatnu loptu“ za 2003. godinu
Karlos ili Maldini

Da je među ljubiteljima fudbala omiljen pre svega zato što je izuzetna ličnost, a ne samo izvanredan fudbaler, Ronaldo je dokazao još jednim velikim gestom.

Dvostruki dobitnik „Zlatne lopte“, trofeja za najboljeg fudbalera u godini, koji tradicionalno dodeljuje magazin „Frans fudbal“, spreman je da veliko priznanje ustupi svom kolegi iz kraljevskog Reala, Robertu Karlosu.

Ronaldo, koji je to priznanje dobio za izuzetna ostvarenja u 1997. i 2002. godini, ističe da je Karlos po njegovom mišljenju i ove sezone bio najbolji.

- Rekao sam to i prošle godine kada su mi dodeljivali nagradu i nisam promenio mišljenje. On je moj veliki favorit i za ovu godinu. Roberto je neverovatan igrač. Odličan je u defanzivi, uvek prikazuje nešto spektakularno, postiže golove i stalno igra na visokom nivou. Mene lično jako impresionira, čini mi se da je svakim danom sve mlađi. Zato bi njemu trebalo dati tu nagradu - izjavio je Brazilac.

Ronaldo je priznao da pored Karlosa postoji još dosta igrača koji mogu da konkurišu za loptu.

- Lagao bih kada bih rekao da ne želim još jednom takvo priznanje, ali znam da je konkurencija izuzetna. Tu su Zidan, Raul, Figo i Dejvid Bekam. Svi oni su zaslužili da budu nagrađeni - smatra Ronaldo.

Realnost je da se u krugu kandidata, pre svih nađu igrači iz italijanskih klubova. Milan i Juventus su igrali u finalu Lige šampiona, a to je uvek bio dobar putokaz šta će uslediti u decembru, kada „Frans fudbal“ dodeljuje nagradu.

- Paolo Maldini je nekako logičan izbor po mnogima. On je igrač koji u sebi ujedinjuje sve kvalitete i koji je fudbalska priča za sebe. Pravi je lider ekipe i veliki čovek - priznao je golgeter Reala.

Novinari francuskog lista i ostali koji su uključeni u izbor reći će svoje na kraju, ali ne treba zanemariti ni reči čoveka koji u svojim vitrinama ima dva velika priznanja. Reč kralja strelaca zlata vredi.

(blic)
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

Social bookmarks