Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Sandzacki_sin« je muško
  • »Sandzacki_sin« je autor ove teme

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

1

Subota, 15. Oktobar 2005

Sportska nacija

Esselamu alejkum

Evo konačno vidimo plodove ove koalicije Suljo – Koštunica. Počela su ulaganja u naš region.
Gdje se ulaže?
- Završava se put prema Goliji.
- Osam kilometara puta ka sportskom centru je asfaltiran sredstvima Republičke direkcije za puteve.
- Asfaltiran je put do sjeničkog sela Stup.
- Počelo je renoviranje puta Novi Pazar – Raška, i renovirano je 7,5 kilometara iz pravca Raške.
- Ministar za kapitalne investicije je obećao da će finansirati rasvjetu rukometnog terena na Rekreacionom centru.
- Funkcioner G17+ je obećao 12 miliona dinara za završetak sportske hale na rekreacionom centru.
- Vrijedi i pomenuti, mada ovo i nije nešto opipljivo, da Bajram Omeragić lobira za soluciju da autoput prema Crnoj Gori prođe pored sela Duga Poljana.

Šta mislite o ovome, jeli malo ili dovoljno. Mnogo nije. Koliko ovo znači bošnjacima?

Meni se prostro nameće jedno pitanje: Pa dobro dokle više ulaganje u sportske objekte, zar stvarno nema gdje drugo da se uloži novac?
Prosto i jednostavno: DOSTA VIŠE SPORTSKIH OBJEKATA. Dosta je bilo Lideru, ko hoće da se bavi sportom sigurno si mu obezbijedio i više nego što treba. Imamo dovoljno i u Novom Pazaru i u Sjenici i u Tutinu i u Rožajama, daj sad nešto drugo. Promijeni ploču AMAN.

Ili je možda do nas problem.

Još su stari rimljani govorili hleba i igara, ali izgleda da je naš lider to malo skratio – ni manje ni više nego za hleb. Pa jeli to nama dovoljno samo igara.

Zar nam toliko trebaju da zbog toga sada slušamo hvalospeve Koštunici i njegovoj vladi. Slušamo o promjeni klime prema Bošnjacimia. Neka se javi neko ko zaista misli da je promijenjena klima.
Šta bi sa nekada vrlim nacionalistom, i u čije ime on govori kada kaže da Koštunica pravi pozitivnu atmosferu u Sandžaku.

Hajde neka se javi neko ko je za vrijeme Koštuničine vladavine stekao povjerenje u Srbiju, organe vlasti, policiju, sudstvo... Koji je bošnjak dobio novu nadu u ovu državu posredstvom Koštunice?

Ja sigurno nisam, štaviše... Koštunica je uradio sve, ama baš sve da stvori klimu beznađa. Pošavši od njegovog ministra i novog Liderovog prijatelja Jočića, koji je smijenio načelnika SUP-a Suada Bulića, a na njegovo mjesto postavio Nicevića, za čije su vrijeme narko dileri doživjeli ponovni procvat, a problem narkomanije je gori nego ikad. Sjećamo se i ko je odgovoran za paljenje džamija u Beogradu i Nišu. Ko je taj čin paljena nazvao dječijim nestašlukom.

Velimir Ilić je skupljao pare da jadnome Sretenu Lukiću kupi auto na poklon pred odlazak u Hag. Morao je da pokaže podršku nacionalnom heroju. Takođe se zalaže za povlačenje optužnice i povratak u zemlju Mire Marković i Marka Miloševića. Uostalom svi znamo ko je i šta je Ministar za kapitalne investicije.

I da ne zaboravimo ono najteže – ova vlada je izglasala četnike za antifašiste. Ova vlada je dala nadu svim današnjim četnicima i koljačima da će ih neka buduća vlada proglasiti za heroje. Pa evo, javite se vi pristalice SDA i recite jesu li četnici bili antifašisti i oslobodioci? Ako ne znate pitajte vaše nane, one će vam reći.
Ovo je samo jedan od mase primjera ponovnog podgrijavanja negativne nacionalne svijesti kod Srba. Jer Srbi svoje iluzije ne mogu da ostvare, osim preko naših leđa.

Možemo sve ovo nabrajat i pamtit, a i ne moramo. Ja govorim u svoje ime kada kažem da ova sadašnja ministarska postava nikada, ama baš nikada ne može kod mene imati ni gram povjerenja i dok su oni na vlasti nada u zajednički život je iluzija.

Ali ne, sve je to lideru nebitno. Sve je on to zaboravio zarad nekakve rasvjete na rekreacionom i sportske hale. Baš će ta sportska hala da izliječi godine zlostavljanja i ponižavanja sporskih bošnjaka.

Kako ga samo nije sramota!!!

Ovih dana se pred EU postavlja pitanje Mađara u Vojvodini, i prava je prilika da se nešto dobije za nacionalne manjine. Sada je ova vlada saterana u ćošak i nužno im je da se pokažu kao zaštitnici prava manjina.
Šta smo mogli da tražimo, i o čemu smo mogli da pregovaramo u ovom trenutku. Pa recimo na primjer neke elemente autonomije. Recimo na primjer povećanje broja našeg kadra u SUP-u. Recimo na primjer regulisanje prava Bošnjaka u Vojsci.
Aman Lideru pa na stolu je moglo biti sve ono za šta si se nekad zdušno zalagao i šta si nam obećavao. Pa što se zadovolji sa par reflektora, nešto betona i nekoliko kilometara asfalta po srpskim selima.

Za kraj vrijedi spomenuti da se bez pomoći vlade i ove koalicije radi sljedeće:
- Sanacija puta Novi Pazar – Ribariće, koji finansira Evropska agencija za rekonstrukciju.
- Gradi se škola u Selakovcu, koju finansira Vlada Luksemburga.
- Postavlja se buster stanica, koja će unaprediti vodovod u Novom Pazaru, što je takođe finansirala Vlada Luksemburga.
- Obnovljen je most u Lugu, za koji je 70% sredstava izdvojila Mercy corps, a 30% oština Novi Pazar.

Evo Lideru, kad se završe ovi projekti imaćeš prilike da se slikaš za novine i da to pokloniš našoj sportskoj naciji.
Sandzacki_sin je dodao/la ovu sliku:
  • sporazum_K_S.JPG
[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

2

Subota, 15. Oktobar 2005

Citirano

Orginalno od Sandzacki_sin
Aman Lideru pa na stolu je moglo biti sve ono za šta si se nekad zdušno zalagao i šta si nam obećavao. Pa što se zadovolji sa par reflektora, nešto betona i nekoliko kilometara asfalta po srpskim selima.

Nije se on zadovoljio sa tim, sa tim je on uspeo da zadovolji slijepce kojima je sama njegova pojava na TV-u dovoljna. Ali na zalost koja je prava cijena ove koalicije i sa cime se on zadovoljava mi ne znamo. Bar ne jos.

yasco

Početnik

(10)

Datum registracije: 11.10.2005

• Poruku poslati

3

Subota, 15. Oktobar 2005

Ja mislim da je Sulejman Ugljanin pre svega dobar covek, a ha je dobar covjek dobar je i musliman. Mene jedino takav i zanima jer mi je jedino to i bitno. Nisu mi bitni rezultati jer se njima ni ne bavim nesto plahano. Vise mi je drago tj bitno da je neko dobar covjek. Imate vi dosta ljudi sa jakim organizacionim mocima ali il nisu dobri ljudi il su ogrezli u dunjaluku. Meni takvi nista ne trebaju pa taman mi milion dolara sutra u kucu postavili. I jok samo meni nego svima nama. Sebet rezultata se islamskih principa ne odricem. Bitno je ko je kakav covjek a jok kakvi su rezultati. Sulju se vidi da je dobar covjek.. Muftiji da je dunjalucki.. Rasimu da je politicar.. i tako to. Svako podrzava ono sto mu odgovara.. jasno je to.
[SIZE=1]Ono sto edu u potpisu pise izrekao je jadan fingersbroken dok je jos bio opcinjen pogresnim stvarima, te mu je odgovaralo pisanje edovo koji te lose stvari, zarad sebe i zarad tudjih interesa, itekako uvijek bude spreman da brani. Svaki koji brani sebe, tj ono lose u sebi, stane na stranu takvog razmisljanja. Takav je (slep) i jadni fingersbroken bio. Meni ga je stvarno zao. Al srecom momak se promijenio :). [/SIZE]

np_SUAD

Početnik

(10)

• »np_SUAD« je muško

Datum registracije: 12.09.2004

• Poruku poslati

4

Nedjelja, 16. Oktobar 2005

SELLAM ALEJKUM...
TO brate sandzacki sine..Ko ti spremi citav ovaj referat ti sad ispade bratko i vidovit pa znas sta je sve suljo isplaniro sa tom koalicijom i plus znas da su mu ti planovi ispunjeni..Znam samo jedno posto nisam toliko informisan kao ti bratko da sta god ispadne od te koalicije vise cemo videt haira nego od rasimove brace radikala i fevzije koji je spreman bilo sta reci da zadrzi tu svoju klimavu foteljicu pa i to da je svaka utakmica i bilo koji skup u np moze lako proizvesti HAHAHA gupo mi da izgovorim tu rec RAT..
Ko zna mozda su ovo samo carsijske price.. 8) 8) :(
KAD VRIJEME UCINI SVOJE.....

yasco

Početnik

(10)

• Poruku poslati

5

Al sta reci na to da imamo takve 'muslimane' koji se samo polikom i politicarima bave. Doticni se recimo na forum pojavljuje samo kad ima po Sulju da popljuje i da eventualno 'smutljivcima' zabrani da pricaju neistine protiv mesihata. Kako je to lijepo uklopljen koncept: protiv sulja i protiv svega sto mesihatu skodi.. pa makar to bilo vrlo lose.

Naravno: ova grupacija se poziva na pravo.. a nikad na moral. A kako bi kad morala nemaju.
[SIZE=1]Ono sto edu u potpisu pise izrekao je jadan fingersbroken dok je jos bio opcinjen pogresnim stvarima, te mu je odgovaralo pisanje edovo koji te lose stvari, zarad sebe i zarad tudjih interesa, itekako uvijek bude spreman da brani. Svaki koji brani sebe, tj ono lose u sebi, stane na stranu takvog razmisljanja. Takav je (slep) i jadni fingersbroken bio. Meni ga je stvarno zao. Al srecom momak se promijenio :). [/SIZE]

Datum registracije: 19.09.2005

• Poruku poslati

6

sellam alejkum
neznam vrijedi li pominjati,pricati i diskutovati sa pojedincima o politicarima sandzaka i predstavnicima bosnjackoga naroda i vjere.
Al hajd pokusacu da vam pojasnim nekoliko stvari.
Mesihat islamske zajednice sandzaka na celu sa muftijom sandzackim Muamerom ef Zukorlicem za razliku od Ugljanina (mracnog politicara sandzaka) iza sebe ima pregrst rezultata da ne nabrajam jer bi trebalo da pisem danima sta je cijenjeni muftija i Mesihat uradio za ovaj narod, ovu regiju i ovaj grad.
No cinjenica je da nekim ljudima smeta covek koji iza sebe ima rezultate a ne sve same greske i greske i opet greske...
Sto se tice SDA nemam komentara sta da kazem drugo sem da od Tadica dogurase do Ilica kostunice jocica palme bidze rake smiljka...
Zar vas ovaj DREAM team ne podseca na 90-te???
Rashavizajte se aman i uvidite vec jednom da su to sve ljudi iz Milosevicevog i Arkanovog rezima..
Eto sa kakvim saradjuje ta stranka.
Sto se tice ljudi koji su na celu iste:
nemam komentara jadni onaj kome navijaci,razbijaci,veciti studenti i oni koji su unistili Udruzenje studenata sandzaka, vode stranku i dobijaju funkcije u njoj...

yasco

Početnik

(10)

• Poruku poslati

7

Citirano

Orginalno od yasco
Ja mislim da je Sulejman Ugljanin pre svega dobar covek, a ha je dobar covjek dobar je i musliman. Mene jedino takav i zanima jer mi je jedino to i bitno. Nisu mi bitni rezultati jer se njima ni ne bavim nesto plahano. Vise mi je drago tj bitno da je neko dobar covjek. Imate vi dosta ljudi sa jakim organizacionim mocima ali il nisu dobri ljudi il su ogrezli u dunjaluku. Meni takvi nista ne trebaju pa taman mi milion dolara sutra u kucu postavili. I jok samo meni nego svima nama. Sebet rezultata se islamskih principa ne odricem. Bitno je ko je kakav covjek a jok kakvi su rezultati. Sulju se vidi da je dobar covjek.. Muftiji da je dunjalucki.. Rasimu da je politicar.. i tako to. Svako podrzava ono sto mu odgovara.. jasno je to.

Cek cisto lijepo, posto meni valjda odgovaras, da se ponovim. Tu ti je odgovor na sve sto si rekao. Il nisi procitao il nisi razmislio jer da jesi ne bi mi ponavljao ono sto sam vec odbacio.. znao bi da nema fajde. Kod mene ta prica ne prolazi jer ne zanima me. More ti ko god hoce sazidat i najvece grade na svijetu al ako nije dobar covjek kod mene mu te zgrade pomoc nece. Kod mene tako, a kod drugog kako god hoce. Odgovor sam ti dao prije nego si navalio. Hajd Allahimanet. I tebi i ovim miroljubivim dusebriznicima poput sandzackog sina koji od mrznje i bavljenja politikom dalje ne vide od svojeg nosa.

Social bookmarks